Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

#eminebulut

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    yazamadım.. ne yazayım?..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yorum bile yapamıyorum.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    O videoyu izledim ya hele kadının kanlar içerisinde bağırışını duyunca yutkunamadım. O şerefsiz piçin zaten sıfatında ne kadar yavşak biri olduğu görülüyor. Bir insan nasıl yapabilir bunu anlam veremiyorum. Bunu hapise atmayacaksın kolunu bacağını kesip can çekiştire çekiştire ölüme terk edeceksin olan masum 2 kişinin hayatına oldu

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Allah sabırlar versin o kız çocuğuna böyle bir yükü 33 yaşındayım ben kaldıramam hayatı boyunca nasıl yaşayacak bu kız görüntüleri izledim hastaneden çekilme birde resim gördüm kesik bayağı bir büyük sabahtan beri kendime gelemedim o yavrucak nasıl gelecek kendine. Kadına ayrı kızına ayrı üzüldüm ne yazalım ne söyleyelim şözün bittiği yer..

Motosikleti
    cıks
    ... ülke olarak ne hale geldik...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bu vahşet, toplumumuzun geldiği son noktadır. Kimse kendini kandırmasın. Eminim hala bu toplumun içinde "Kim bilir kadın ne yaptı da adamcağız öldürmek zorunda kaldı." diyenler vardır.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    olan kıza oldu şimdi, adama ne olacak onu da merak ediyorum. böyle olayların cezası idam olmalı.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Kimse yardım etmemiş, etmeye çalışmamış yazık ya canımız sıkıldı yine. Neden niye ne geçti eline ulan

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birkaç sene önce bir arkadaşımın başına geldi bu olay. Anasınıfı öğretmeni olan annesini yıllar önce boşandığı babası anasınıfı çıkışında maksimum 6 yaşında öğrencilerin önünde onlarca kez bıçaklayıp boğazını kesip arkadaşımı aramış. Anneni öldürdüm sıra sende demiş. Arkadaşım da koşa koşa gidip annesini o halde görmüştü sokakta. Önceleri bazen anlatırdı. Bıçakla çok uyudum ben derdi. Ya annemi yine döverse, engellemek için korkuturum diye bıçakla çok girdim yatağa derdi. Bazen düşünürdüm, acaba öldürsem de annem rahat etse mi diye derdi.
    Ben aylarca kendime gelemedim. Sürekli bu cümlesi geldi gözümün önüne. Keşke ben onu öldürseydim de annem yaşasaydı diye halen düşündüğüne eminim. O dağ gibi çocuğun geceleri balkonda öylece gökyüzüne baktığını bilirim uyuyamayıp. Babası olacak köpek müebbet yedi. Çıkıp başlarına tekrar bela olamayacak inşallah. 2 tane kardeşiyle hayata tutunmaya çalışıyor. Ben ne hale geldiğimi bilirim bu süreçte. Ona rağmen ben onun acısını kendimi parçalasam tam anlamıyla hissedemem, anlayamam. Çok zor..

Bence burada herkes biraz da suçu kendinde aramalı. Toplumumuzda kötüler iyilerden daha baskın.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence burada herkes biraz da suçu kendinde aramalı. Toplumumuzda kötüler iyilerden daha baskın.
    İdam cezası olmadığı için millet bu kadar rahat suç işleyebiliyor, kadını takip ederken böyle bir mesaj atıyor "Gider paşa gibi yatarım, Emine hiç sıkıntı değil, ne olacaksa olsun gider yatarım"
    Şimdi bu kalın kafalı kendi olmayan aklınca içerde paşa gibi yatacak...
    Kısas şeklinde bir idam cezası olsa, bu kalın kafalı böyle birşey yapabilirmiydi ?
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    dişe diş göze göz kısasa kısas olsa bunu yapma cesaretini bulamazdı osmanlı dönemi 650 kusur sene 3 veya 4 tane el kesilmiş toplamda yanlış olmasın rakamlar, ama insan nefsi için başına geleceği düşünür yapamaz can tatlıdır, yazık oldu kadına ve bir sürü benzer olay var Allah muhafaza etsin sadece bu da değil kısas olsa insanlar cesaret edemez önleyici olur.
    SUZUKİ BURMAN UH 200

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Amerikada ıdam cezası var ve yılda 15-17bin kişi cinayete kurban gidiyor. Bunların yüzde yetmişi ateşli silahlarla öldürülüyor.
    Ortadoğu ülkeleri ona keza.
    Sadece birleşik arap emirliklerinde suç oranı düşük geri kalanı suç cenneti.
    Bae suç oranı düşük olmasına rağmen sıralamada ilk 50 de bile değil. Yani yine de yüksek.
    En az suç işlenen 20 ülke arasında sadece iki tanesinde idam cezası var. (Eski bilgi değişmiş olabilir)

Netice itibariyle idam cezasının şiddeti ve suçu önlemediği yüzyıllardır test edilip anlaşıldı.
    Ülkemizde de yakın zamana kadar idam cezası vardı ama şiddeti önlemede bir işe yaramadı. Fakat muhalif sesleri kesme konusunda hükümetlerin çok işine yaradı.
    Adalet yanlıştan dönüşebilecek şekilde tesis edilmek zorundadır.
    İdamın dönüşü yoktur.
    Adnan Menderes ve arkadaşlarının ya da Deniz Gezmiş ve yoldaşlarının idamları bugün bile toplumsal travma yaratan ve milyonlarca insanı üzen yanlışlardır ve artık ne özür ne de diyet ödeme onları geri getirmeyecek.
    Peki ne yapılabilir?
    Bu benim boyumu aşan bir konu ama eğitim ve öğretimdeki eksikliğin ve ekonomik şartların şiddeti doğurmadaki en önemli etken olduğu ortada.
    Bir de çoktan kaybettiğimiz utanma duygusu.
    Bireyin kendini değerli hissetmesi ve değer verdiği birilerinin olması suçu engellemede büyük etken olacaktır.
    potasyum, Osm@n ve computeus bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikada ıdam cezası var ve yılda 15-17bin kişi cinayete kurban gidiyor. Bunların yüzde yetmişi ateşli silahlarla öldürülüyor.
    Ortadoğu ülkeleri ona keza.
    Sadece birleşik arap emirliklerinde suç oranı düşük geri kalanı suç cenneti.
    Bae suç oranı düşük olmasına rağmen sıralamada ilk 50 de bile değil. Yani yine de yüksek.
    En az suç işlenen 20 ülke arasında sadece iki tanesinde idam cezası var. (Eski bilgi değişmiş olabilir)

Netice itibariyle idam cezasının şiddeti ve suçu önlemediği yüzyıllardır test edilip anlaşıldı.
    Ülkemizde de yakın zamana kadar idam cezası vardı ama şiddeti önlemede bir işe yaramadı. Fakat muhalif sesleri kesme konusunda hükümetlerin çok işine yaradı.
    Adalet yanlıştan dönüşebilecek şekilde tesis edilmek zorundadır.
    İdamın dönüşü yoktur.
    Adnan Menderes ve arkadaşlarının ya da Deniz Gezmiş ve yoldaşlarının idamları bugün bile toplumsal travma yaratan ve milyonlarca insanı üzen yanlışlardır ve artık ne özür ne de diyet ödeme onları geri getirmeyecek.
    Peki ne yapılabilir?
    Bu benim boyumu aşan bir konu ama eğitim ve öğretimdeki eksikliğin ve ekonomik şartların şiddeti doğurmadaki en önemli etken olduğu ortada.
    Bir de çoktan kaybettiğimiz utanma duygusu.
    Bireyin kendini değerli hissetmesi ve değer verdiği birilerinin olması suçu engellemede büyük etken olacaktır.
    güzel tespitler ama bahsedilen konu bu değil. idam cezası bu şekilde kadın cinayetleri için gelsin. çocuk tacizcileri ve karısını ya da eski karısını öldürenler için gelsin ve hayvanlara işkence yapanlar için gelsin.

çok kolay bir şekilde tespit edilebilen insanlık suçları için idam gelsin. halkın önünde asıp kesmeye gerek yok, suçlu sadece ölsün yeterli.

................. tahminimce yaşlı başlı aklı selim birine benziyorsunuz, demek istediğim iyi anlaşılıyordur; suç oranı düşük olupta idam cezası olmayan ülkelerden bahsetmişsiniz ama o millet medeni insanlardan oluşuyor yani söz konusu bizim ki gibi ve benzer şekilde cehalet abidesi insanlar topluluğundan ibaret değil.

yani bizim ki gibi milletlere mecbur idam cezası gelecek ve bu suç oranını düşürür düşürmez orası ayrı konu, biz adaletin tecelli etmesine bakıyoruz. suç işleyen cezasını aldı mı aldı, mesele bu.

sizin düşünceniz halkımızın level atlaması için çalışmalar yapmamızla ilgili sanıyorum ama bu ne kadar zaman alır ya da bunu başarabilecek miyiz birde bu var dimi?

şimdilik idam gelmeli bu suçlar için sadece.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Fatihcim o kadar karamsar olmaya gerek yok.
    Bizim milletimizde potansiyel var. Sadece art niyetlilerden kurtulup iyi niyetli ve aydınlık insanların önderliğine ihtiyaç var.
    Mesela sen iyi bir örneksin.
    Bu foruma ilk geldiğin zamanları hatırlıyorum.
    Büyük aşama kaydettin ve yüzdedoksandokuz bu senin potansiyelin
    Enseyi karartmayın.
    Hiçbir değişim bir günde olmaz.
    potasyum bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    cıks
    fatihin ilk foruma geldiği zamanları hatırlıyorum da

ülkemizde adaletin tecelli etmesi durumu, idamla kesinlikle düzelebilecek, bir durum olarak olarak görmediğimi belirtip... arttırıyorum daha da kötü sonuçlar doğuracağının garantisini veriyorum
    artık genel kanı olarak halkın diline şu söz yerleşmişse " davalı mısın??? avukatla anlaşma, savcıyla anlaş" hukuk sistemimimizin, ne hale geldiğinin, açık göstergesidir. Hukuk, siyasetin karşısında,düğmesini iliklerse, olacağı budur.

biz ne yapıyoruz, yıllardır televizyonlarda kadın bedeni üzerinden siyaset yapanlara, çocuk tacizcilerine, istismar lara maruz kalıp, bir gün sonra vicdan temizliğine girişiyoruz... vah vah, yazık oldu, yeter artık v.s sözleriyle hooop yeni bir gün, olan biten bir anda değişiyor ama o en tepedeki kafa bir türlü değişmiyor :(

Yalan yanlış bilmem öldürenin akrabalarından birisi yazmış
    Kesinlikle ne olur ise olsun bu olayı meşru kılmaz ama cinayet anını bilemeyiz hiçbirimiz empati yapamayız"""
    Tekrar diyorum cinayet değil kadına fiske bile vurulması nı meşrulaştırmaz""

""adam yıllardır çalışıp çabalayıp evbark sahibi oluyor eşiyle yasak aşk yaşadığı birinin sebebiyle boşanma davası açıyor kadın evi alıyor çocuğun velayeti sebebiyle ve kadının yasak ve o anda meşrulaşan ilişkisiyle SWINGER modta para kazanmaya başlıyorlar çocuk ananeye gönderiliyor adam bunların hepsine şahid oluyor ve özellikle kızı ile buluştuğu zamanda olması için cinayeti kızının önünde tasarlıyor""
    ""kadın kocasının kardeşinin oğlunun ölümüne sebebiyet vermiş sanırsam"""

Bir yandan da tam olarak boşanmamış gibi bir şeyde vardı ..

Tabi bunlar dedi kodu.

Ama olay ahlaki değerlerimiz yasalarımız çok saglıklı olmamasından kaynaklanıyor.

Civil raw eksikleri common raw daha adaletli ama bizde common raw uygulamaya kalkar isen ortslı oseptik çukuruna döner.

Geçende bir haberde gördüm adam yatalak olmuş ,kas hastalığı var kadın bundan boşanıyor birde nafaka alıyor adam artık birikimi vs bitiyor ailesi diyor (elamanın anası babası ) kızım insaf et ...kadında vijdan yok , ödeyeceksiniz diyor adama o halde tutuklama geliyor ama hapise konacak halde değil, sonra takrar dava vs nafaka kalkmıyor(yatalak adamdan) ama indirim oluyor.

Bir de iki ay evli kalıyorsun sonra ömür boyu emeklisin var mı böyle dünya..

Sorun yapımız ve ahlakımız bozuk .medeni kanun ve eğitim sistemi baştan sona ele alınıp güncellenmeli yoksa idam da gelse kısa kısas da gelse boş işler düzelmez

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Fatih, bozuk düzene düzgün kural getiremezsin.

İdam gelirse bu alçaklara uygulanmaz. Gazetecilere, twit atanlara, güç sahiplerinin istediklerine uygulanır. Tecavüzcü katiller korunur yine.

Güç sahiplerini daha güçlü ve de katil yaptığınızla kalırsınız. O yüzden ikide bir idam lafı etmek yersiz.

Amerika'da her eyalette idam yok. Olanlarda da çok dikkatli uygulanmasına rağmen idam edildikten sonra suçsuzluğu ortaya çıkan insanlar olmuş.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih, bozuk düzene düzgün kural getiremezsin.

İdam gelirse bu alçaklara uygulanmaz. Gazetecilere, twit atanlara, güç sahiplerinin istediklerine uygulanır. Tecavüzcü katiller korunur yine.

Güç sahiplerini daha güçlü ve de katil yaptığınızla kalırsınız. O yüzden ikide bir idam lafı etmek yersiz.

Amerika'da her eyalette idam yok. Olanlarda da çok dikkatli uygulanmasına rağmen idam edildikten sonra suçsuzluğu ortaya çıkan insanlar olmuş.
    Dediğin çok dogru zaten bunhaberleri idam gelsin diye yapıyorlar , sonra onukullanıp iktidarlarını kuvvetlendirmek için .

Kendi yolsuzluklarına çöken binalara ,bir Candaş suç üstü yakalandı o , rant yiyen müteahhit ile ilgi haber oldumu hemen hemennnnn yayın yasagı ..

İdam gelsin de bu hakimler mi ? Bu hakimler in veeecegi idam nasıl olacak?

Geçende baklavacı hamile kadına saldırmıştı ,mpolis müdürü kapıda karşılamıştı adam serbest kaldı önce ,twiter da infial olunca trkara aldılar adamı içeri sonra polisi sürdüler , sonra adam geri çıktı polis sürüldügü ile kaldı ..

İdamlarda Twitter'da oylama ile yapılır bu bozuk sistemde

,önce sistem ele alınıp sil baştan tasarlanıp yapılmalı .

Edit ne diyoruz zincir ile dişliyi birlikte değiştir, dişliyi değiştirmez isen yeni düzgün zincir ni de bozar.

Edit 2 bu adamlar bu sitemi değiştremez düzeltemez yenisi lazım
    Osm@n bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)