Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mandıra Filozofu

Motovento
    REKLAM ALANI
    aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Selamlar yukarıda ismini yazdığım filmi eminim çoğunuz izlediniz bende sanırım 6 7 kere izledim çok sevdiğim hayatıma dokunan bire filmdir. Bu

filmin sayesinde şehir yerinde evi olan ben anladım ki çocuğuma apartman dairesin de aman oğlum zıplama alt komşuya ayıp olur, aman oğlum üstün

kirleniyor demekle yazık ediyorum çocuk zaten annesi çalıştığı için yarı annesiz büyüyor birde biz kısıtlayıp durup çocukluğunu yaşatmıyoruz.

Köye yerleşmeye karar verdik borç harç gittik 800m² bir yer aldık tepenin başında harika bir manzarası var en kısa sürede ev yaptırıp tavuklarla

köpekle ne biliyim tavşan kedi besleyip bahçemizde yetiştirdiklerimizle vakit geçirmek doğaya ve toprağa yakın olmak istiyoruz.

Yalnız biz bu evi prefabrik mi yoksa briket tuğla gibi birşeylemi yaptırsak bilemiyoruz prefabrik kullananlar memnunmu acaba önerirmisiniz

maliyet acısından hangisi ucuz olur siz olsanız ne yapardınız bu arada para konusu kısıtlı ona göre
    bursalıali bunu beğendi.
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mantık olarak hoş ancak kurgu olarak cok sacma bir film idi.

ancak cesaret verici bir karar,tebrik ederim.

Prefabrik evi tavsiye etmem; daha ucuz olabilir ama ömrü az ve doğa anaya karşı cok daha savunmasız.

Gecici olarak kalmayı düşünmüyorsanız prefabrik yapmamanızı tavsiye ederim.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Prefabrik yaptırın, fazla masraf etmeyin, 3-5 sene sonra şehre dönmeye can atacaksınız sonuçta. romantiklik de bir yere kadar, hayat öyle değil. Parası olanlar için o işler.
    The Dude bunu beğendi.

Motosikleti
    Yok
    Çok radikal bi karar almışssınız cesaretinizden dolayı tebrik ederim ..ben inşaat ustasıyım .çok fazla bilgim olmasada size acizane fikirlerimi söyleyebilirim .öncelikle nasıl bi coğrafya da sınız.hangi iklim koşulları etkili.bunları söylerseniz daha fazla yardımcı olurum (tabi aklımın çalıştığı kadarıyla) prafabrik ler okadar da kötü değil tabi kalite ye göre değişir .pirkette kötü bi malzeme sayılmaz ..

Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Alıntı Ercü5259 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok radikal bi karar almışssınız cesaretinizden dolayı tebrik ederim ..ben inşaat ustasıyım .çok fazla bilgim olmasada size acizane fikirlerimi söyleyebilirim .öncelikle nasıl bi coğrafya da sınız.hangi iklim koşulları etkili.bunları söylerseniz daha fazla yardımcı olurum (tabi aklımın çalıştığı kadarıyla) prafabrik ler okadar da kötü değil tabi kalite ye göre değişir .pirkette kötü bi malzeme sayılmaz ..
    İç Anadolu İklimindeyiz torosların kenarı kışın soğuk olur baya kar yağar

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Prefabrik yaptırın, fazla masraf etmeyin, 3-5 sene sonra şehre dönmeye can atacaksınız sonuçta. romantiklik de bir yere kadar, hayat öyle değil. Parası olanlar için o işler.
    Hadi artıları eksileri sıralayalım o zaman köymü ağır basacak şehirmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

Bu arada arkadaşlar şunu ekliyim işi gücü bırakıp köye yerleşme değil yaptığımız işim zaten orda fakat gidip geliyordum başka büyük ilçeye onu bırakıp

yerleşmeye karar verdik
    bursalıali bunu beğendi.

Timonna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Prefabrik yaptırmanız daha mantıklı. Ama tabi kat çıkacağız geniş geniş, rahat bir kutuda yaşayalım derseniz o başka. Zaten yeni nesil prefabrik evler eskisi gibi zamanla şişme, yamulma vs yapmıyor. Hatta normal ev gibi konfor bile sağlayanları var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar yukarıda ismini yazdığım filmi eminim çoğunuz izlediniz bende sanırım 6 7 kere izledim çok sevdiğim hayatıma dokunan bire filmdir. Bu

filmin sayesinde şehir yerinde evi olan ben anladım ki çocuğuma apartman dairesin de aman oğlum zıplama alt komşuya ayıp olur, aman oğlum üstün

kirleniyor demekle yazık ediyorum çocuk zaten annesi çalıştığı için yarı annesiz büyüyor birde biz kısıtlayıp durup çocukluğunu yaşatmıyoruz.

Köye yerleşmeye karar verdik borç harç gittik 800m² bir yer aldık tepenin başında harika bir manzarası var en kısa sürede ev yaptırıp tavuklarla

köpekle ne biliyim tavşan kedi besleyip bahçemizde yetiştirdiklerimizle vakit geçirmek doğaya ve toprağa yakın olmak istiyoruz.

Yalnız biz bu evi prefabrik mi yoksa briket tuğla gibi birşeylemi yaptırsak bilemiyoruz prefabrik kullananlar memnunmu acaba önerirmisiniz

maliyet acısından hangisi ucuz olur siz olsanız ne yapardınız bu arada para konusu kısıtlı ona göre
    Cocuk kac yasinda? Egitim esnasinda okul cok muhim. Daha dogrusu okuldaki akranlarinin seviyesi cok muhim. Uzum uzume baka baka kararir. Cocuklarinizin arkadaslari nasilsa kendisi de oyle olacaktir. Gelecegini dusunen ve planlayan ailelerin cocuklarinin okudugu okulda okumak ciddi avantaj saglayacaktir kendisine.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi artıları eksileri sıralayalım o zaman köymü ağır basacak şehirmi
    Öncelikle sosyal çevre. Çocukların gelişimi için eğitimli kişilerin çoğunlukta olduğu bir çevre çok önemli, köyde bu olmaz. Ayrıca sosyal imkanlar da mecburen kısıtlıdır, internet, çevre temizliği, sineması, cafe'si, 2 oturup kafa dinleyecek mekan vs. Köyde de temiz hava ve sakinlik vardır o doğru, ama bir yerden sonra yetmez o.

Motosikleti
    Yok
    Karasal iklim evet soğuk kış tabi kışın kalınıcaksa..iyi bir pirefabrik önerebilirim çünkü zaman ve maddi açıdan normal evyapı mı uzun sürer ve işçilik çok kalemdir.yani betonu, tesisatı, ince işçiliği, dış cephe ,penceresi ,çatısı ,basit bi maliyet değil.hele şu zamanda . Bunlala hiç uğraşmam derseniz güzel bir prefabrik işinizi çözer.ama benim zamanım ve param var birazda işlerle uğraşmak istiyorum derseniz tabi karar sizin

Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cocuk kac yasinda? Egitim esnasinda okul cok muhim. Daha dogrusu okuldaki akranlarinin seviyesi cok muhim. Uzum uzume baka baka kararir. Cocuklarinizin arkadaslari nasilsa kendisi de oyle olacaktir. Gelecegini dusunen ve planlayan ailelerin cocuklarinin okudugu okulda okumak ciddi avantaj saglayacaktir kendisine.
    3 yaşında oğlum bizim köyde kişi sayısı az olduğundan sınıflarda 10-15 öğrenci olur en fazla tabiki okumayanda çıkar ama geneli mutlaka üniversiteye

gider hatta şöyle söyliyim bu sene köyde yetişmiş 2 öğrenci tıp kazandı, ben bu işin biraz ailede biraz öğrencide birazda sosyal ortamda olduğunu

düşünüyorum çocukta biraz okuma hevesi varsa bu iş eninde sonunda oluyor zaten illaki okusunda demiyorum ben artık işini bilen işini dürüst yapan adı

anıldığında o dürüst insandır iyidir densin gerisi problem değil benim için

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle sosyal çevre. Çocukların gelişimi için eğitimli kişilerin çoğunlukta olduğu bir çevre çok önemli, köyde bu olmaz. Ayrıca sosyal imkanlar da mecburen kısıtlıdır, internet, çevre temizliği, sineması, cafe'si, 2 oturup kafa dinleyecek mekan vs. Köyde de temiz hava ve sakinlik vardır o doğru, ama bir yerden sonra yetmez o.
    Size katılmıyorum ben bu konuda ben işim gereği çiftçiyle halkla iç içeyim bazen öyle insanlar görüyorumki dağın başında inanın bu adam bu bilgiyi bu

tecrübeyi nereden edinmiş dersin bazende okumuş ama insan olamamışlara denk gelirimki insanı hayatından bezdirir böylesi sinema cafeye gitmek istersem

zaten 1 saat uzaklığımda sadece ki, cafenin o sesli ortamından ve fazla sesten dostuma kendimi verememekten nefret ediyorum ben semaverde yakılmış bir

bardak çayın dostluğun peşine düştüm sarmıyor oralar beni sıkıldım oranın yapmacık gülmelerinden, kendini gösterme çabası içinde olanlarından filan

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Teşekkür ederim.
    bursalıali ve emrb bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rubai yazar gibi dört satırda bir atlayınca yazıların içinde şifre aradım terbiyesiz olayım.
    aonal ve gurcanozturk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Siz gene de büyük yatırım yapmayın, sizden başka kullanacak olmayacaktır o evi, özellikle çocuklar akıllarına bile gelmeyecek, hepsi şehre kaçacak. Okurlarsa yurtdışına hatta. Köyde 3 katlı ev çürüyor bizim.
    aonal bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Ona katılıyorum o yüzden çok bir yatırım yapmak istemiyorum ki yapamam da imkanım yok fazla
    drtayfun bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    antroposen'den kaçış fikrinin çıkış noktası ilginç.

denklemin değişkenleri çok fazla,
    coğrafi özellikler, inşaat maliyetleri, kapital, aile ihtiyaçları ...
    bölgedeki yapıları inceleyip, minimalist bir yaklaşım sergilemek başlangıç için yeterli olabilir.
    aonal bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    sevgili dostum merhaba;

bizim insanımız böyledir. dükkan açıcam dersin "orda olmaz o" , "çok yorar o iş" der.
    araba alıcam dersin "çok yakar o araba, piyasası yavaş." der.
    evlenicem dersin "o kız olmuyor sana, sürekli kavga edersiniz" der.

der de der...

şunu öğrendim, bizim milletin insanına kulak asmıyorum. dinlemiyorum. hı-hı diyip geçiyorum. alacağı motoru daha almadan satmayı düşünen, alacağı zevki düşünmeyen tipler bunlar.

eğer yurtdışında, avrupa'da, amerika'da bir arkadaşın varsa anlarsın gerçek eleştiri nasıl oluyor. yunanistan'daki bir arkadaşıma dükkan açacağımı söyledim "ciddi misin? harika bir karar bu, yeri iyi araştırdın mı? ordaki yerli kişilerle konuş ve sor. iyi bir araştırma yap, dükkana mutlaka şunu koy" falan gibi inanılmaz somut eleştiriler yaptı. yaklaşık 2-3 saat konuştuk. öyle boş boş "yoh yaw zor o iş. nası yapacan? algısı vergisi... " falan gibi yıldırmalar yerine gerçek artı ve eksi listesi yaptı.

senin durumuna gelirsek;

güzel bir karar. park kavgası yok, komşu sofra bezi silkmiş balkonuma gelmiş... falan yok. şehrin gürültüsü yok, egzoz kokusu yok. yok oğlu yok.

köyde de bazı şeyler yok, çıkayım marketten şunu alayım dediğinde belki markette o yok. ama bunlar halledilebilir şeyler.

tek eleştirim var, çocuğun var. çocuk önemli. köyde hastane var mı? varsa gerisi halledilir sorun yok.

evin yapımına gelirsek, ilk başta çok para harcamadan orada yaşamaya başla. 1 ay sonra evdekiler "yok ya şehre dönelim" diyebilirler. eğer demezlerse geriye kalan eksiklikleri hallettir. tekrar söylemek gerekirse harika bir karar.
    bursalıali, aonal, erensel ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Çok doğru bir karar bence. Benimde ilerdeki hayalim o.

Serdar Kılıç'ın yaptığı dağ evi mükemmeldi. Ama işte sürekli yaşamak için ufak olur. Prefabrik evin maliyeti daha düşük olur. Taş bulunabiliyorsa o daha güzel olur.
    aonal ve bursalıali bunu beğendiler.

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Öncelikle cesur kararınız için tebrik ederim. Maalesef böyle radikal kararlarda etrafımızda ki insanlar destek olmaktan çok köstek olurlar. Siz zaten böyle bir karar verdiyseniz her şeyi en ince detayına kadar dusunumusunuzdur diye tahmin ediyorum. Çoğu kişinin isteyip te sahip olamadığı bir hayat umarım her şey istediğiniz gibi gelişir.

Sorunuza gelirsek maddiyat kısıtlı ise prefabrik ev diğer seçeneklere göre çok daha ucuz olacaktır.
    aonal ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    YBR125 esd idi
    tek eleştirim var, çocuğun var. çocuk önemli. köyde hastane var mı? varsa gerisi halledilir sorun yok.

Öncelikle yapıcı eleştiriniz için çok teşekkür ederim olumsuz bir hava oluşmuştu bende siz yazınca dağıldı. En yakın Hastane 17 km ötede var 10-15 dk

sürer sürmez gitmesi köyde de sağlık ocağı ve acil servis binası var zaten, herkesin hayalini kurduğu ve emeklilik te yapıcam dediği şey aslında benim

yapmak istediğim, 33 yaşındayım çocugumda benim gibi dışarda büyüyebilsin istiyorum toprağa eli değsin ben ankarada da istanbuldada bulundum

kalabalıktan nefes alacak yer yok, sosyal hayat diyorlar ya hep yalan ya işten çıkıp eve atıosun kendini zaten 1 saat yollarda geçiyor yorgunluktan

ölmüşsün ne sosyal hayatı..
    bursalıali, BIYIKLI, Mamba09 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Seni destekliyorum ve alkışlıyorum. 45 yaşındayım 37 yaşında şantiyelerde yatıp kalkıp, tüm giderlerimi kısıp, istediğim motoru alıp binemeden, yarı yarıya borca girip aldığım zeytinliğimde yaşama hayali kurmaya başlayalı 8 sene olmuş!

Bir dene ne kaybedersin, küçük yerde yetişen, okuyan çocuklar daha başarılı en azından daha ahlaklı oluyorlar. Büyükşehirlerdeki üst üste yaşam tarzı ancak en üste çıkabilenlere cazip gelebilir. Oda maaşlı bizim gibiler için zor!

Ağaçlar.net sitesine bir uğra, özellikle şu konuyu sindir, daha birçok faydalı konubaşlığı da bulacaksın. Sana kolay gelsin, maşallah (evet kıskanıyorum ulen!)
    bursalıali ve aonal bunu beğendiler.

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Her mevsime göre prefabrike yapı var Bi incelerseniz kutuplarda bile kullanıyorlar hiç sıkıntı olmaz.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)