Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Deneme 2 / 100 cc motosiklet ile 24 saatte kaç kilometre ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100

Tekrar merhaba.

25.06.2018 tarihinde 24 saatte kaç kilometre yaparım diye konu açmıştım.

Konuda hobi amaçlı aldığım motosikletim ile zorlanmadan, riske girmeden kaç kilometre yol gidebilirim düşüncesinin aklıma takıldığını ve bu soruya cevap bulmak için 02.07.2018 tarihinde bu denemeyi yapacağımı duyurmuştum.

http://www.motosiklet.net/forum/konu...kilometre.html

Yaptığım geziyi 05.07.2018 de yine bu formda yayınlamıştım.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...-istanbul.html

Yaptığım geziden tam tatmin olmadım bunu tekrar denemek ve bu deneyimi arzu eden arkadaşlarla canlı paylaşmak istiyorum.

GÜZERGAH: İstanbul - Maltepe - Küçükyalı mahallesinden paralı yollara girmeden Kilis şehir merkezi istikameti. Kilise ulaşmak gibi bir amacım yok yanlış anlaşılmasın sadece istikamet bu yön. Amaç kafamdaki bu soruya cevap bulmak olduğu için yarı yolda da vazgeçebilirim ne pahasına olursa olsun ben bunu yapacağım diye bir düşüncem yok bunu tekrar belirteyim.

HAREKET ZAMANI: 25 Ağustos pazar gecesini 26 ağustos pazartesi gününe bağlayan gece 00:00 başlama 26 ağustos gecesini 27 ağustos gününe bağlayan gece 00:00 da son. Özetle 26 ağustos pazartesi bütün gün yoldayım.

TAKİP: www.map.66arti.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Kullanıcı adı: 5426631047
    Şifre: 1047
    Siteye girdikten sonra sol köşede GT03B-03285 ( yeşil renk ) yazan yer var orayı tıklayın. Tracking ve Playback yazısı çıkacak.
    - Tracking - yazısına tıklarsanız anlık olarak nerede ve ne süratte olduğumu canlı olarak takip edebilirsiniz.
    - Playback - yazısına tıklarsanız geçmiş seyahatımı tekrar görebilirsiniz. Sol üst köşede görmek istediğiniz sürenin ayarlama yeri hemen sağ yanında görmek istediğiniz sürenin bitiş ayarlama yeri var. Zamanı seçince OK yerine basmayı unutmayın. Hemen sağında - play - başlatma tuşu hemen sağında - pause - durdurma ve - continue - devam duşu ile geçmişi izlemeyi durdurup tekrar devam ettirebilirsiniz. Yine sağında - Fast / Slow - ile geçmiş izlemeyi yavaşlatıp hızlandırabilirsiniz.

Tekrar özellikle belirtiyorum: Bu geziyi yapacağım sonuna kadar gideceğim diye bir iddiam yok. Takip etmek isteyen arkadaşlar sonra hayal kırıklığına uğramasın. Beklentiyi yüksek tutmasın. Sadece NİYET ve DÜŞÜNCE olarak kabul etsin.
    MSMorkan, emremm, arokh ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Kazasız belasız ağız tadıyla denemenizi gerçekleştirirsiniz inşallah. Kendi adıma tahminim , selesi rahat bir 100cc motosikletle 24 saatte kendimi çok zorlamadan dinlenerek 1200-1300km civarı gidebilirim.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız ağız tadıyla denemenizi gerçekleştirirsiniz inşallah. Kendi adıma tahminim , selesi rahat bir 100cc motosikletle 24 saatte kendimi çok zorlamadan dinlenerek 1200-1300km civarı gidebilirim.
    Çok teşekkür ederim bu 24 sorusu aklıma takılmıştı. Birinci denemeden pek tatmin olmadım kısmetse ikincisini denemek istiyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tekeriniz düz bassın.

24 saatte 8 saat uykuyu ve aralarda dinlenmeyi hesaba katarsak 1000 km ye yakın yol yapılacağını düşünüyorum ancak bunun için saatte 80 km ortalama ile 50dk yol 10 dk dinlenme olması gerekiyor.

En sağlıklısının 800 km civarı bence.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Kazasız belasız bir sürüş geçirmeniz dileğiyle

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Hocam plan ve fikir çok güzel ancak uyarmadan geçemeyeceğim; bence takip sistemi bilgilerinizi paylaşmayın. Anlattığınız gibi anlık takip imkanı da sunuyor, can güvenliğinizi tehlikeye atacak bir yol açmış oluyorsunuz.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Kamyonla uyumadan dinlenmeden İzmir Erzurum giderdim 24 saatte 1500. Ama motosiklette durum farklı tabi.

Abicigim dikkat et kendine . Seni seviyoruz zorlandıgını hisetiginde çek kenara bir banket de uyu .

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    100cc ile anca markete bakkala çukkala gidilir amca 20km bile yapılmaz

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Abi kazasiz belasiz.

Sunu da belirteyim. Ironbutt diye bir olusum var. Bir arastir istersen. 24 saatte en fazla yol gidenler falan

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    onu bunu bilmem ybr ile 13 saatte dinlene dinlene 850 km yaptım
    nc 700 ile 980 km 12 saatte gittim
    tenere 660 ile çok dinlene dinlene 1215 km sabah 6 da yola çıktım gece 23 te kontak kapattım
    ama 100 cc ile 24 saatte 1000 km yol gidilmez yani saatte 60 km yol gitsen hiç uyumadan 1200 km yapar ama benzin yemek wc derken 600 700 anca
    cenkito bunu beğendi.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    O motosiklet ile 24 saatle sadece en fazla 743 km yaparsın küsüratta var abi can dayanmaz ben dayanamam şahsen 👍

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Hayırlı yolculuklar abi. Allah kaza bela vermesin inşallah

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Hayırlı yolculuklar, tekeriniz düz bassın

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşdaha önce aynı motorlA 1000 küsür km lik gezi yapmıştı.
    Keşke egonuzu tatmin etmek için başkalarını kıracak şeyler söylemek yerine bu düşüncenizi kendinizr saklasanız keşke , bu şekilde kimseyi kırmaya rencide etmeye, kimseninde motorunu küçümsemeye hakkınız yok. Forumda 50 cc lik motor kullanan arkadaşta var, elektrikli motor kullananda vardır, goldwing kullananda vardır, burada amacımız kimin motoru kimden üstün bunu kanıtlamak olmamalı bence.
    arokh, bursalıali, biseduda ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Onur Sezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Keşke egonuzu tatmin etmek için başkalarını kıracak şeyler söylemek yerine bu düşüncenizi kendinizr saklasanız keşke , bu şekilde kimseyi kırmaya rencide etmeye, kimseninde motorunu küçümsemeye hakkınız yok. Forumda 50 cc lik motor kullanan arkadaşta var, elektrikli motor kullananda vardır, goldwing kullananda vardır, burada amacımız kimin motoru kimden üstün bunu kanıtlamak olmamalı bence.
    Ben yazıcaktım vaz geçtim siz yazmışsınız hocam. Alıntı yaptığınız elemanın, yaşlıveacemi abimizin her konusunun altında saçma sapan bir yorumu mevcut. Ben engellemeyi tercih ettim size de tavsiye ederim 😀
    bursalıali ve kovboy03 bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Şimdiden iyi yolculuklar şansınız bol olsun

Motosikleti
    09

İlginç, değişik bir bakış açısı daha önce yaptığı gezileri biliyorum rencide etmek için veya küçümsemek için öyle yazmadım zaten. direk gerçekleri yazıyorum. Konu sahibi bişey dememiş size noluyor? Canı acıyan küçük CC mağdurları üstüne hemen alınıyor galiba yorumlardan belli oluyor

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Gerçekler kime göre gerçek peki ? daha öncek konularından 1000 lerce km yaptığı aşikar, ayrıca abimizin diğer konularınıda takip ediyorum ve takdir ediyorum kendisini, böyle paylaşımlarında desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Abimiz büyük ihtmalle yolda olduğu için yazdığınızdan haberi yoktur henüz. Ayrıca düşük cc den canımda acımıyor, ihtiyacım olduğu zaman istediğim motosikleti alabilecek durumdayım. Hepimizin kendimize göre doğruları vardır, ancak insan bunları kendi içinde saklamayı bilmeli. Bu biraz çevreden ve aileden alınan terbiye, gördü kuralları ile falan ilgili, insan hele sonradan görme olunca bazen görgüsüzleşebiliyor. Abimiz ne güzel 100 cc motorla dünayyı dolaşıyor ama 1000 cclik motoruyla bunları yapamayanlarda var, biraz casaret, biraz kapasite, biraz tecrubeyle alakalı sanırsam... Kıskançlık yapmaya, ukalalık yapmaya gerek yok bence
    bursalıali, biseduda ve kovboy03 bunu beğendiler.

Motosikleti
    09
    Gerçekler kime göre gerçek peki ? daha öncek konularından 1000 lerce km yaptığı aşikar, ayrıca abimizin diğer konularınıda takip ediyorum ve takdir ediyorum kendisini, böyle paylaşımlarında desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Abimiz büyük ihtmalle yolda olduğu için yazdığınızdan haberi yoktur henüz. Ayrıca düşük cc den canımda acımıyor, ihtiyacım olduğu zaman istediğim motosikleti alabilecek durumdayım. Hepimizin kendimize göre doğruları vardır, ancak insan bunları kendi içinde saklamayı bilmeli. Bu biraz çevreden ve aileden alınan terbiye, gördü kuralları ile falan ilgili, insan hele sonradan görme olunca bazen görgüsüzleşebiliyor. Abimiz ne güzel 100 cc motorla dünayyı dolaşıyor ama 1000 cclik motoruyla bunları yapamayanlarda var, biraz casaret, biraz kapasite, biraz tecrubeyle alakalı sanırsam... Kıskançlık yapmaya, ukalalık yapmaya gerek yok bence
    Tüm insanlık için "gerçek". herhangi Avrupa kaynaklı bir forumda 100cc ile dünyayı dolaşacağınızdan bahsetseniz adama gülerler parası değerli ve alım gücü yüksek ülkelerde 125cc ve altı motosikletleri sadece paket servise çıkan dükkanların önünde görürsünüz. 50cc örneği vermiştiniz 50cc kullanan adam zaten bakkala filan gidiyor o motorla şehirler arası yolda şehir şehir gezmiyor o amaç için gidip başka motosiklet alıyor. Bu arada sonradan görme lafını ben üstüme alınmayacağım sen alınsan daha iyi olur kusura bakma yıllarca ybr ve çin malı 125likler kullandım uzun yolda yaptım ama dönüp baktığım zaman ne kadar aptalmışım diyorum tecrübelerime dayanarak söylüyorum ama tercih meselesi çok meraklıysan ve böyle konulara destek verilmesini istiyorsan sende al bir 50cc kıta kıta dolaşta fotoğraf paylaş kendinizin hiçbir zaman yapmayacağı şeyler için başkalarını pohpohlayıp destek çıkma girişiminde bulunmayın sahteliğiniz sahte karakterlerinizi piyasaya çıkartıyorsunuz

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekeriniz düz bassın.

24 saatte 8 saat uykuyu ve aralarda dinlenmeyi hesaba katarsak 1000 km ye yakın yol yapılacağını düşünüyorum ancak bunun için saatte 80 km ortalama ile 50dk yol 10 dk dinlenme olması gerekiyor.

En sağlıklısının 800 km civarı bence.
    Benim motosiklet en fazla 70 km/h saat hız yapıyor. Tabi bu hızda uzun süre gitmek mümkün değil konforlu olarak 60 km/h hızla gitsem en fazla 800 km giderim diye tahmin ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:07 ----------

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız bir sürüş geçirmeniz dileğiyle
    Sağ olasın güzel temennin için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:08 ----------

Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam plan ve fikir çok güzel ancak uyarmadan geçemeyeceğim; bence takip sistemi bilgilerinizi paylaşmayın. Anlattığınız gibi anlık takip imkanı da sunuyor, can güvenliğinizi tehlikeye atacak bir yol açmış oluyorsunuz.
    Uyarın için teşekkür ederim. Çok haklısın fakat böyle bir olaya arkadaşların dahil olması için gerekli olduğunu düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:12 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamyonla uyumadan dinlenmeden İzmir Erzurum giderdim 24 saatte 1500. Ama motosiklette durum farklı tabi.
    Aklıma bir anımı getirdim. Rahmetli babam kamyon şoförüydü 3.5 tonluk bedford kamyon sürerdi. O kamyonla bize araba sürmeyi öğretti. Tabi kara şanzıman vites değiştirmek için ara gazı vermek lazım bizde öyle öğrendik öyle alıştık. Senelerce otomobil kullandım ara gazı ile vites değiştiriyorum bir gün arkadaş ne yapıyorsun deyince otomobillerde ara gazı vermenin gerekmediğini öğrendim. Yarı bilgisizlik yarı alışkanlık bir süre öyle gitti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:22 ----------

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicigim dikkat et kendine . Seni seviyoruz zorlandıgını hisetiginde çek kenara bir banket de uyu .
    Sevgiler karşılıklı Edirneli abicim. Haklısın hiç zorlamaya, zorlanmaya lüzum yok değmez maksat neşeli bir yolculuk olsun yeter.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:29 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsi fikrim motosiklet işi beklenti işi. Herkesin beklentisi farklı olacağı için düşüncesi de farklı olacaktır. Bu güne kadar motosikletle bir yere yetişme ihtiyacı hissetmediğim den dolayı benim için yeterli.
    yigozya, computeus, bursalıali ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)