Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Deneme 2 / 100 cc motosiklet ile 24 saatte kaç kilometre ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    demek ki cc ile adamlık orantılı değilmiş; ne insanlar var 100 cc ile adam olan ne insanlar var 847 cc ile adam olamamış.
    abeciMotoru, yigozya, computeus ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Kazasız belasız hayırlı yolculuklar dilerim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:24 ----------

Bir adam görmüştüm hondanın bu eski motosikletlerinden di anladığım kadarıyla 125 yada daha düşük çünkü hava soğutmalı motoru anca benim motor kadardı neyse bu dayım istanbuldan çıkmış kıyı egeyi dolaşa dolaşa gidiyormuş.Düşük cc ile pek ala gezilir herşey yapılır ama memleketin her yeri konya ovası olmadığından sadece biraz yoruyor o da vites düşür yükselt

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Küçük hacimler ağlamış noldu yüksek hacimler yanımızdan vızır vızır geçerken iç çekip ah benimde olsa filan mı diyorsunuz ne bu nefret?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yüksek cc motora laf eden göremedim de düşük cc'lere laf edenleri gördüm. Nefret söylemini yapan kişiden duymak garip olmuş.

Bazı konulardaki performans eksikliğini yüksek performanslı motorla mı kapatmaya calısıyorsun anlamadım ki
    yigozya, computeus, arokh ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Uzay gemisi tokat manyağı olmuşsun hala yazıyorsun. Sal artık bence

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi kazasiz belasiz.

Sunu da belirteyim. Ironbutt diye bir olusum var. Bir arastir istersen. 24 saatte en fazla yol gidenler falan
    Güzel temennin için teşekkür ederim.

Senin yazından sonra iron but olayını biraz inceledim. Benim hiç yapamayacağım işler. Beni aşar. Belki başlık benzemiş ama bu olayla kıyaslayacak olursak benim başlığı - arkadaşlar ben pazartesi günü şöyle bir tur atacağım - şeklinde değiştirmek lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onu bunu bilmem ybr ile 13 saatte dinlene dinlene 850 km yaptım
    nc 700 ile 980 km 12 saatte gittim
    tenere 660 ile çok dinlene dinlene 1215 km sabah 6 da yola çıktım gece 23 te kontak kapattım
    ama 100 cc ile 24 saatte 1000 km yol gidilmez yani saatte 60 km yol gitsen hiç uyumadan 1200 km yapar ama benzin yemek wc derken 600 700 anca
    Haklısın bende kısmet olursa en fazla o kilometreleri yapacağımı tahmin ediyorum. Zaten bir iddiamda yok şunu yaparım diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motosiklet ile 24 saatle sadece en fazla 743 km yaparsın küsüratta var abi can dayanmaz ben dayanamam şahsen 👍
    Mustafa bey zaten canımı ne kadar dayanacak diye test etmeye niyetim yok şöyle kenardan, kenardan biraz gideyim yeter.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı yolculuklar abi. Allah kaza bela vermesin inşallah
    Manevi desteğiniz için çok teşekkür ederim. Moral kaynağı oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Alıntı Onur Sezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı yolculuklar, tekeriniz düz bassın
    Teşekkür ederim. Hepimize kazasız belasız sürüşler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiden iyi yolculuklar şansınız bol olsun
    Sağ olun sizlerin manevi olarak arkamda olduğunuzu bilmek bana güç veriyor.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Sağlıklı sıhhatli bol zevkli bir serüvenin olsun abim. Aman dikkatli... Kimseye ispat edeceğin bişey yok biliyoruz...
    Rabbim kolaylık versin...

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız hayırlı yolculuklar dilerim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:24 ----------

Bir adam görmüştüm hondanın bu eski motosikletlerinden di anladığım kadarıyla 125 yada daha düşük çünkü hava soğutmalı motoru anca benim motor kadardı neyse bu dayım istanbuldan çıkmış kıyı egeyi dolaşa dolaşa gidiyormuş.Düşük cc ile pek ala gezilir herşey yapılır ama memleketin her yeri konya ovası olmadığından sadece biraz yoruyor o da vites düşür yükselt
    Güzel dileğiniz için teşekkür ederim.

Her cc nin kendine göre avantaj ve dezavantajı vardır. Gezi amaçlı yapılan yollarda küçük cc daha iyi etrafı seyretme imkanı veriyor. Gittiğiniz uzak yerde motosikletiniz değilde plakası daha çok ilgi çekiyor. Aynı sürede daha az yol yapıyorsunuz bazen kaçmak gerektiğinde sizi zorda bırakabiliyor daha az eşya alıyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı konulardaki performans eksikliğini yüksek performanslı motorla mı kapatmaya calısıyorsun anlamadım ki
    Yazmayacaktım dayanamadım yazıyorum.

Yahu sabah, sabah gerçi öğle oldu ama neyse toplu içinde böyle muhabbetlere girmek adetim değil ama gülümsettin beni.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlıklı sıhhatli bol zevkli bir serüvenin olsun abim. Aman dikkatli... Kimseye ispat edeceğin bişey yok biliyoruz...
    Rabbim kolaylık versin...
    Manevi desteğiniz için sağ olun.
    arndiol bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    yola çıktınız mı
    dediğiniz siteden takip edeyim dedim ama açılmadı

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    -İsmet amca harita kullanılmıyor, foto paylaşmanı bekliyoruz

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük hacimler ağlamış noldu yüksek hacimler yanımızdan vızır vızır geçerken iç çekip ah benimde olsa filan mı diyorsunuz ne bu nefret?
    şunu bi alın burdan.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yola çıktınız mı
    26 Ağustos Pazartesi başlayacak yazılmış..
    potasyum bunu beğendi.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    İnşallah kazasız belasız tamamlarsin abi. Zevkine sürüş dedikleri tam anlamıyla bu olsa gerek
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zorlu bir yolculuk. Bir çok babayiğit bunu yapamaz. Kazasız belasız tamamlamanızı dilerim Kendinize dikkat edin.

Motosikleti
    Kısmetse Medley
    Keyifli yolculuklar dilerim abi. Dönmeyi nasıl düşünüyorsun? Bence mesele gitmek değil dönmek

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yola çıktınız mı
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HAREKET ZAMANI: 25 Ağustos pazar gecesini 26 ağustos pazartesi gününe bağlayan gece 00:00 başlama 26 ağustos gecesini 27 ağustos gününe bağlayan gece 00:00 da son. Özetle 26 ağustos pazartesi bütün gün yoldayım.
    Yazımda hareket zamanını belirtmiştim dikkatinizden kaçmış şu anda takip cihazı kapalı. Başlanmadan bir, iki saat önce açarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:32 ----------

Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -İsmet amca harita kullanılmıyor, foto paylaşmanı bekliyoruz
    Harita ekran görüntüsü olduğu için kullanamazsın. O planladığım rota. Dönüşte kısmet olursa bir yazı yazarım ilk ve son kilometreler gece olacağı için o saate denk gelen resimlerden şüpheliyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:38 ----------

Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah kazasız belasız tamamlarsin abi. Zevkine sürüş dedikleri tam anlamıyla bu olsa gerek
    Sağ olun elimden geldiği kadar bir şeyler yapıp sizinle paylaşmak istiyorum. Alakanız için çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:39 ----------

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zorlu bir yolculuk. Bir çok babayiğit bunu yapamaz. Kazasız belasız tamamlamanızı dilerim Kendinize dikkat edin.
    Baştan da söyledim maksadım bir yere ( kilis ) ulaşmak bir şeyleri başarmak değil eğlence amaçlı kendimi ve motosikletimi zorlamadan bir günlük sürüş yapmak.

Güzel temennin ve alakan için teşekkürü bir borç bilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

Alıntı Motorumu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyifli yolculuklar dilerim abi. Dönmeyi nasıl düşünüyorsun? Bence mesele gitmek değil dönmek
    Nereye kadar gidebileceğimi bilmediğim için dönüş için her hangi bir plan yapmadım. Sahil kesimine ( Mersin, Adana gibi ) ulaşırsam sahilden kamp yapa yapa gelirim diye çadır ve kamp malzemelerimi de yanımda götürmek istiyorum.

Uyku, yemek, mola, benzin molası derken tahminen 800 km yaparsınız.. Kat edeceğiniz km'nin bir önemi yok.

Motorunuz küçük (benimki de öyle) imkanlarınız kıt ama siz de ki cesaret motosiklet mağazasında satılan cinsden değil.

Herkesin sahip olamayacağı bir şeye sahipsiniz ya o cesaretin tadını doya doya çıkarın..

2017'de size özenmiş 125 cc scooter ile Temmuz sıcağında 600 km yol yapmıştım.. Hala tadı damağımdadır o çektiğim zorlukların
    lezzeti.. Karbüratörün delinmesi.. Soğukdan uyuşan elim ve ellerimi ısıtmak için yarım saat kenara çekip beklemem, öğle sıcağında
    delik karbüratör yüzünden saatte 10 km ile 1400 metreye tırmanmam ve arıza yüzünden dönüşü 6.5 saatte tamamlamam.

Her zaman sizi destekliyorum.. Allah kazasız, belasız, arızasız hayırlı yolculuklar nasip etmesi temennisiyle.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı arokh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyku, yemek, mola, benzin molası derken tahminen 800 km yaparsınız.. Kat edeceğiniz km'nin bir önemi yok.

Motorunuz küçük (benimki de öyle) imkanlarınız kıt ama siz de ki cesaret motosiklet mağazasında satılan cinsden değil.

Herkesin sahip olamayacağı bir şeye sahipsiniz ya o cesaretin tadını doya doya çıkarın..

2017'de size özenmiş 125 cc scooter ile Temmuz sıcağında 600 km yol yapmıştım.. Hala tadı damağımdadır o çektiğim zorlukların
    lezzeti.. Karbüratörün delinmesi.. Soğukdan uyuşan elim ve ellerimi ısıtmak için yarım saat kenara çekip beklemem, öğle sıcağında
    delik karbüratör yüzünden saatte 10 km ile 1400 metreye tırmanmam ve arıza yüzünden dönüşü 6.5 saatte tamamlamam.

Her zaman sizi destekliyorum.. Allah kazasız, belasız, arızasız hayırlı yolculuklar nasip etmesi temennisiyle.
    Sizin gibi arkadaşlardan böyle güzel geri dönüş alınca çok seviniyorum. Bir kişiyi iyi bir şeye özendirip teşvik ettiysem ne mutlu bana gerisi teferruat 300 kilometre yapmışım 500 kilometre yapamamışım ne önemi var.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    İsmet bey cesaretinizden dolayı kutlamakla birlikte,
    böyle bir şeye girişmeseniz demek zorunda hissediyorum.

1- Gece yol almak bırakın motosikleti, otomobille bile tehlike arzediyor.

2- Beden bir yerden sonra yoruluyor ve refleksler zayıflıyor.
    Beynimiz bunu biraz geç algıladığı için tehlike arzediyor.
    Yıllar evvel Le Mans'ta 24 saat yarışlarına davet edilmiştim ve bizim takımın
    pitindeydim. Adamlar sürekli pilot değişimi yapıp kaslarını açıyorlardı.

3- Hiç uykumuz olmasa, vücut yorulmamış gibi görünse de bir süre sonra
    halk tabiriyle "gözü açık uyuma" durumu oluyor.
    10-15 yıl kadar önce sabah otomobille Ankara'ya gittim, işlerimi hallettim akşam
    tekrar geriye dönüyorum. Ki bu yolu en fazla 2 ayda bir kez yapıyordum.
    Evime 2-3 km kalmıştıki Basın Ekspreste giderken karşımdaki köprü birden yok oldu.
    Aynadan baktığımda aslında köprü arkada kalmıştı...

Beden yorulmamış görünse bile beyin kendini bir an için gözler açıkken off yapıyor.

Ben ne dersem diyeyim bildiğinizi okuyacak olsanızda, yinede hatırlatma ihtiyacı duydum.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    İsmet abi yolun ve şansin acik olsun.

Ufakta olsa bir kaç tavsiyede benden,

1-Günde en az 2 adet muz tüket(potasyum)

2-Sivi kaybini minimumda tut

3-Uyku getirici yiyeceklerden uzak
    dur(vişne suyu,ayran,kurusoğan)

4-150-200km de bir,ayaklari yika,yeşillik vb.yerde çiplak ayakla yürü statik elektriği at.

5-Bol ceviz tüket.

6-Günde iki bardak nescafe iç

7-Gece suruşunde fazla kalın giyinme(hafif üşümek refleksleri zinde tutar)

8-Maydonozu ve sarımsaği bol ye.
    bursalıali ve Kanji bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    İsmet'im Yaradan yolunu açık ede inşaAllah. Sen olduğunda konu , kendimi aciz ve beceriksiz hissediyorum. Memlekette bir Topaloğlu Mustafa var ; ağzından sözleri kerpetenle alabildiğimiz uzaylı şarkıcı , türkücü , yorumcu ve dahi büyük mütefekkir. Birde tenekeden uzay gemisi yapmaya uğraşıp da becerememiş genç bir kardeşimiz var, millete kimin hangi motorla nereye gitmesi gerektiğini söyleyebilecek kadar atarlı , heyecaaaaanlı. Ne diyeyim akıl
    versin Hak Teala. Senin serüvenini ,yüreğim güm güm ata ata izlemek yerine - İsmet X noktasına kadar gitti ve sağ salim Kartal'a geri döndü - haberini
    bekleyeceğim. Aksi takdirde bypass lı kalbimin tahammülünün zorlanacağı kanaatindeyim . Bir kaç gün içinde Çeşme tatilimi sona erdirip Evo ile Bursa'
    ya dönmeye niyetliyim. Umarım eylül sonları gibi İst de Ufuk hocamla birlikte görüşebilmek ümidiyle. Bu arada neyi nasıl yapman gerektiğini sana
    anlatmaktan haya ederim. Benim yol tecrübem daha yeni 2.000.000 km oldu. Sanırım Sende de en azından aynı seviyelerde. Güle güle git ve dön kardeşim.
    kovboy03 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)