Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafiği iyi okumak için trafikte bisiklet sürün

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    her zaman bu cümleyi kullanırım. çünkü işe yarayan birşey.
    5 yıla yakın bisiklet sürdüm. trafikte aktım yeri geldi yarışlara katıldım. yeri geldi trafikte araçlar tarafından sıkıştırıldım.
    bisiklet sürerken trafikte tüm algılarınızı kullanmaya zorlanıyorsunuz. çünkü dikkat etmezseniz sizi (yerler)de sürüklerler.

bir çok olası kaza yapılma olasılığı yüksek olan yerlerde soğuk kanlılığınızı korumanızı sağlar.
    zira benim işime yaradı. bisiklet ile geçirdiğim yıllar benim çok işime yaradı.

gidip bisiklet alın demiyorum ama motor almaya karar veren arkadaşlar en azından bisikletle trafikte zaman geçirsin.
    3 - 5 ay sonra motor alacağım diye konu açan arkadaşlar bence bisikletle başlasınlar.
    bazı konu başlıklarında yazıyorum bisikletle başlayın diye ama pek ciddiye alınmıyorum.
    genede siz bilirsiniz.

bu arada ben bisikleti bıraktığım zamanlar bisiklet yolu diye bişey vardı ama bisiklet kullanılmazdı.

kamera"xiaomi yi" xiaomi nin ilk aksiyon kamerası. o zamanlar çok değerliydi
    yigozya ve computeus bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Şu bisiklet yarışları var ya şehir içinde dar sokaklarda yarışıyorlar. O geldi aklıma
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    falcon flash 100
    Yaş ve kondisyon itibari ile bisiklet kullanamıyorum ama kullananlara gıpta ile bakıyorum.

Bir iki ay önce bi şehir bisikleti aldım. İstanbul'da bisiklet kullanmak çok tehlikeli geldi. Tam bir saçmalık. Motordan kat kat tehlikeli. Spor olsun diye aldım. Geçen Ortaköy trafiğine girdim. Sözde spor yapacağız sağlıklı olacağız egzoz gazından daha beter oldum.

Bisiklet yolu yok kenara yapışmış gidiyorum her geçen korna çalıyor. Biraz hızlanıyorum aradan geçeyim diyorum hop vites ağırda kalıyor. Kaldırımdan gideyim diyorum insanlar mırın kırın ediyor.

Aldığım bisikletin lastikleri değiştirince MTB oluyormuş. Tek fark üzerindeki lastiklermiş. Onları değiştirip arabanın arkasına atıp ormana gidip sporumu yapıp geleceğim. Şehir içinde bana hiç güvenli gelmedi.

Ustanın dediği gibi tüm algılar açık olması gerekiyor. Motor tecrübesi olduğu için bi şekilde hayatta kaldık ama yeni başlayanlar bence bisikleti parkta bahçede kullansın.
    hasmet bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bıkmadan bisiklet süren, aşığı olanlara saygım sonsuz ama şahsi düşüncem bisikletin tam bir hard amelelik olduğu. İnsanın kendine işkence etmesi ve bu işten keyif almasının adıdır bisiklet. Gerçekten zor bir spordur herkes yapamaz. Bir sene kadar bende yarış bisikleti olayına merak sarmıştım ama her çukurdan geçişinizde jantların akordu atması, ortalama hızda 5 dkda biten rampayı sizin emniyet şeridinde 5 saate çıkmanız ve çıkmaya çalışırken yanınızdan vızır vızır geçen motosikletler ve arabalar.. düzde sıkıntı yok ama yokuş yukarı bisiklet sürmek gerçekten adamı bisiklettende spordan da soğutur. Bence Bisikletle trafiğe başlamak yerine eğitim alıp motosikletle başlamak daha iyi

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Bende yaklaşık 1 sene kadar işe gidip gelmek için ve gezmek için bisiklet aldım ve kullandım. Yeri geldi Esenlerden çıkıp, bakırköy, eminönünü, vapurla kadıköy, bağdat caddesi, tekrsr geri dönüş, sirkeci-sultanahmet, Topkapı vs. Derken eve döndüm. Sık sık bu şekilde kullanırdım ve gezerdim. İstanbul'da bisiklet tehlikeli ama algılar açık olduğu için vücut kendini ona göre ayarlıyor. Hem sağlıklı hemde vücudu gerçekten iyi sıkılaştırıyor.
    Sonuç olarak bisiklet motosikletten daha tehlikeli İstanbul trafiğinde. Çünkü inceciksiniz ve arabalar çok yakınınızdan geçiyor. Ani hızlanmalar yapamıyorsunuz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Video'daki adam niye mangal yolunda bisiklet kullanmaya calisiyor ki?

Bisiklet trafikte motosikletten cok daha guvensiz ve tehlikeli bence.
    Kendimizi gelistirecegiz diye tehlikeye atmak cok da akillica degil diye dusunuyorum.

Bu arada Danimarka'da bisiklet yoluna bir kac kez farkinda olmadan girmistim ve acaip uyari almistim bisikletliler tarafindan. Resmen ayri bir bisiklet trafigi ve anlayisi var. Ciddi ciddi ulasim olarak kullaniliyor her yasta insan tarafindan. Hizli, guvenli, cevreci.

Amerika'da o seviyede gormedim hic bulundugum sehirlerde. Genelde spor olarak yapiliyor. Ciddi bisiklet yollari, turlari mevcut. Ancak sehir ici ulasimi olarak kullanimi nadir. Gerci doktora esnasinda iki sene bisikletle gidip gelmistim universiteye. Ama ayri bisiklet yolu olmadigi halde bisikletle yolu tikayan insanlari da bencil buluyorum acikcasi.

Motosikleti
    cıks
    yakın arkadaşım şu anda yunan a gitti bisikletle, 2 arkadaşlar

http://www.insgain.com/user/zgrberk/2159144973

takip etmek isteyenler bakabilir

Motosikleti
    bana göre : "motosiklet sürmek tehlikeli kaza yapınca ölürsünüz, o yüzden motor sürmeyin" demekle aynı şey bisiklet sürmek tehlikeli o yüzden sürülmez demek...
    motor sürmekten daha tehlikeli değil. tabi trafiğe çıkmak için kondüsyon şart. ama kondüsyon gerektirmeyen trafikte süreceğiniz yerler daha çok.
    kondüsyon kazandıktan sonra 2 günde bir olarak evden çıktığımda 50 km devirmeden eve dönmezdim. çok ta zevkli oluyordu.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Şu mangal işine bi çözüm bulamadılar gitti.Sahilde dumandan yürüyemiyorsun.Geçen akşam çocuk kaykayına binsim bizde hanımla biraz yürüyüş yapalım diye indik sahile.Yine mangal dumanından yürüyemedik.Birde üstüne üstlük dumandan kaçayım derken sulama yapılmış yere basıp bileğe kadar çamura batmam işin bonusu oldu.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben de epeyi kullandım bisiklet İstanbul'da; Beyoğlu'ndan Fatih veya Belgrat ormanına gider (Beşiktaş Levent Maslak üzerinden), orman içinde bir 20km yapıp sonra Boğaziçi sahilden dönerdim.

Evet motosikletten daha da dikkatli olmak lazım ama çoğu yolda arabalardan yavaş gidiyor olmuyorsunuz, kimsenin yolunu da tıkadığımı bilmem, hiç tehlike yaşamadım ben sürdüğüm müddetçe, rögar kapakları hariç

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    İzmir'de her gün 1.5 saat bisiklet binerdim sahil yolunda. Sonra konaktan Balçovaya gideyim dedim. Anladım ki motosikleti araçtan görmeyen trafik için bisiklet komple ihmal edilebilir. Kafasında on tane şey olan dolmuşçunun kafasındaki önem sırasına onuncu sıradan girdiği bile girdiği şüpheli hayatınızın. Ufak bir hataya bağlı canınız. Kaçma ihtimaliniz sıfıra yakın.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaş ve kondisyon itibari ile bisiklet kullanamıyorum ama kullananlara gıpta ile bakıyorum.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    motosiklet almadan önce bisiklet sürerdim. kimi günler 50 km mesafenin üzerinde yol yapardım kimi günler mahallede dolaşırdım. bisiklet sürerken fark ettiğim bir şey şu. yaz aylarında olsa bile sürekli pedal çevirdiğim için dizlerim yediği rüzgar ve soğukluk yüzünden artık sakalanmaya başlıyordu. dizlerimi sıcak tutacak şekilde korumam lazım dı çünkü bazen sağ dizime ağırlık veremiyordum bazen de sol dizime. yani buralarda yokuşlar var ve çok zorladığım için dizlerimden sıkıntı yaşıyordum.

şu anda umit navigator var ve pedalı biraz ağır geliyor gibi ve fazla hızlı gidemiyorum. acaba ince lastik takıp sert olacak şekilde şişirsem yararı olur mu? birde şunu öğrendim, arkada amortisör olması pedalı ağırlaştırıyormuş.

Arkada amortisör zaten önerilmiyor. Önde bile olmaması veya kilitli olması daha iyi. Amortisör olmazsa gücün tamamını asfalta aktarabilir daha az güçle daha rahat gidebilirsiniz. Özellikle yokuş yukarı.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkada amortisör zaten önerilmiyor. Önde bile olmaması veya kilitli olması daha iyi. Amortisör olmazsa gücün tamamını asfalta aktarabilir daha az güçle daha rahat gidebilirsiniz. Özellikle yokuş yukarı.
    arkadaki amortisörün pedalıma uyguladığım kuvveti yumuşatıp birazını bana geri göndermesini kafamda canlandırabiliyorum ve beni nasıl yorabileceğini tahmin ediyorum, zaten bisiklet ile gezerken de özellikle ani hızlanmak istediğim anlarda fark ediyorum bu amortisörün yoruculuğunu.

gel gelelim bunu bisikletten anlamayan yakınlarıma söylediğimde beni anlamıyorlar ve saçmaladığımı düşünüyorlar. abime özellikle detaylıca anlatmaya çalıştım yinede "alakası yok" söyledi.

artık bir şekilde görünümü bozmadan motorun yaylanmamasını sağlayacağım. amortisörün olduğu yere biraz ekleme yapacağımki belki ileride satar isem ve alan kişi amortisör isterse geri dönüşü olsun.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Arkaları bilmiyorum da öndekileri kilitleyebiliyorsunuz çoğunlukla, belki arka amortisörlerde de vardır. (Hiç kullanmadım, benim bisikletler hep hard tail olanlardandı.)

Hocam sen ne yaptın?
    40 yaşında bisiklet olur mu,yolda bakar bakar gülerler.
    8-10 yaş civarı çocukken çok kullanıyorduk ve yakışıyordu,eğleniyorduk da.Ama bu yaştan sonra olmaz.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    ney ney 40 yaşından sonra bisiklet olmazmış :D Güldürdün Allahta seni güldürsün :D
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı yukirunner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen ne yaptın?
    40 yaşında bisiklet olur mu,yolda bakar bakar gülerler.
    8-10 yaş civarı çocukken çok kullanıyorduk ve yakışıyordu,eğleniyorduk da.Ama bu yaştan sonra olmaz.
    bu gözler 80 üstü bisiklet süren gördü. :D
    since 1987

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)