Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Dolar Yıl Sonunda kaç tl olur

Katılımcı sayısı
59. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 5 altında

2 3.39%
  • 5-5,40

4 6.78%
  • 5,40-5,80

6 10.17%
  • 5,80-6,20

20 33.90%
  • 6,20 üzeri

27 45.76%
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Dolar

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Alikenan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye’yi parlatan dünya medyası ben hiç bir yerde görmedim A haber dışında

Tam tersi mesela Amerika Avrupa’ya uçuş yasaklarını başlattığında Türkiye dahil olmadığı halde haber hep ülkemizden fotoğraflarla yayınlandı.
    Aynı şekilde covid-19 rakamlarımızın gerçeği yansıtmadığına dair onlarca belgeli haber.
    Politika, siyaset ve diktatörlük haberlerinden bahsetmiyorum bile.

Hele ki dövizin şuan ki durumuna da bakarsak biz Avrupa için ucuz işçi ve sömürü ülkesinden farklı hale gelmeyeceğiz malesef. Evet üretimin kaynağı oluruz belki ama zamanında dış sermayelerle yönetilen “bilmemne ülkesinde halk çok fakir, aylık şu kadar dolara köle gibi çalıştırılıyorlar” diye fakirliklerinden dehşetle bahsettiğimiz ülkelerden çok farklı olmayız ne yazık ki. Avrupa da 1 kişinin parasına ülkemiz de min. 7 kişi çalışıyor şuan ki kurlarla!
    Durumumuzu Japonya gibi yerli üretim ve sermaye ile gelişen bir ülke ile bir tutmak iyimserlik değil direk körlük.
    Ben newmoto76'nın bakış açısını, şu şekilde ki görsele benzetiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yer altı zenginliklerimiz

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    _
    Detay almak isterim nasıl bir istatistik, biz kendimizi bildik bileli genç nüfusa sahibiz avrupa yaşlı, ama fakiriz daha da fakir olduk,tamam ben de hem fikirim dünyayı sermayenin yönettiğine de biz de ne üretim olacak, olanı kapatmışız, yani yeni köle ülke mi olacağız ki zaten posamız çıktı, dünyada türkiye'den daha ucuza çalışacak bir ton ülke var, bu şekilde batmışken cidden sadece anlamsız bir umut verme yazısı olmuş, evet ben de çok isterim ülke toparlansın, anlamadığımız konu şu.

Ekonomi net olarak nasıl toplarlanır size yazayım ama öyle hızlıca değil olması gerekeni diyorum,net yazayım akp ve tayyip gerçek hukuktan ve demokrasiden korkmuyorsa, gerçek hukuk ve demokrasiyi mahvettikleri şekilde inşa eder, hiçbir sorunları yoksa hukuka kendilerini teslim ederler, mümkün mü değil! Sonrası ülkemize güven gelir yatırımcı gelir, evrensel eğitim tekrar kurulur, gençler akılcı ve bilimsel eğitime yönlendirilir, tekrar fabrikalar açılır, yatırımlar yapılır, eşit gelir dağılımı yapılır, sosyal devlet tekrar inşa edilir, sen o zaman gör dolar kaç olur, ülke nasıl huzura kavuşur, bunlar mümkün mü? Şu an ki halkın zihniyeti ile mümkün değil, ikinci çözüm şu ki ona gidiyoruz, ülke artık kabuktan ibaret içi boş, batış, her batışın bir çıkışı olacak ancak çok sancılı olacak, yani bu millet başına gelecekler, getireceklere çalıştı şimdi de ne ekersen onu biçersin mantığı görecğeiz, buradan bir refah bekliyorsan sana 18 senedir tek bir parti ve kişi o masalı anlatıyor, her defasında da beterin beterine gidiyoruz.

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genc sakin ol,2019 tahmini o

Hasmete kalsak 2 yil kek gibi bekliyecektik.

Neyseki nerde alinir nerde satilir biliyoruz ;)
    Genç dedin ya o sebepten keyfim geldi
    gezginkral bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Hukukun demokrasinin olmadığı yere yabancı yatırmcı gelmez.Daha önce gelmiş olup şimdi çıkmak isteyenide binbir türlü yeni uygulamayla zorla içeride tutmaya çalışıyorlar.

Verin yetkiyi dolarla faizle nasıl uğraşılırmış görün diyordu.Ben vermedim ama atı alan üsküdarı geçti.Şimdi sonumuz ne olacaksa onu yaşayacağız.
    Thracian bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çin'in yerine geçmeyi hayal etmek ve en önemlisi istemek aptallıktan öte değil. Ucuz işçi olmayı düşünüyoruz ülkece tanrı belamızı vermiş zekamızı kısıtlayarak.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    dolar 10 TL olunca paradan bir sıfır atıp 1 Dolar 1 TL yapacaklar

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ilk kez bu kadar acik net ifade edilmis hersey:

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilk kez bu kadar acik net ifade edilmis hersey:

http://www.youtube.com/watch?v=K2GrsS0moag
    Bir hafta önce ek vergi gelmiş, millet hala vergi indirimi olur mu diye soruyor.
    Ne alaka derseniz, açık net anlatmak bile yetmeyebilir bazen.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir hafta önce ek vergi gelmiş, millet hala vergi indirimi olur mu diye soruyor.
    Ne alaka derseniz, açık net anlatmak bile yetmeyebilir bazen.
    Kendimi yanlış ifade ettim. Asıl demek istediğim, kimseye hakaret etmeden, amacını ve haddini aşmadan, tepkisellikten uzak, hatta icabında kendini frenleyerek, hakikatin hakkını korumaya özen göstererek izah etmiş meramını vatandaş.

Malesef çoğumuz buna dikkat etmiyoruz, kendim de dahil. Bana öyle geliyor ki çok fazla nefret var içimizde kendi insanımıza karşı. Gerçekçi düşünmemize, adaletli davranmamıza, sonuç olarak ta ülke olarak birlikte hareket etmemize engel oluyor.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dolar düşecek
    29 temmuz 2019 yılındaki arkadaşımızın yorumu ozaman ki kur 5.65 ... Dolar euro hakkında yorum yapmadan önce vaktiniz varsa 1 yıl 2 yıl 3 yıl 5 yıl 10 yıl öncenin kur kayıtlarına bakın.

2000 Yılı senesinde 0,62 olan dolar 2001 yılında 1.22 oldu. Bir kaç yıl sonra dış güçler kelimesiyle tanışmaya başladık. Dış güçler üzerimize kurulan baskı hikayeleri. Düşürmek için yapılan hamleleri hatırlıyorsunuzdur Şimdi hiç değiştirilmeden aynı hikayeleri dinlemeye devam ediyoruz. Bunlar için ekonomist olmaya gerek yok. Herşeyden önce insanlar arasında güveni sağlayarak herkesin birbiriyle kardeş olduğunu hatırlaması gerek. Maalesef hala ekranlarda seçime resmi olarak giren hatta seçimleri kazanan insanlar terorist ve partizanlıklarla suçlanıyorlar. Dolayısıyla bu şekilde dolar asla düşmez düşmeyecek birbirine güvenmeyen bir toplum birbiri üzerine yatırım yapmaz yapmıyorda. Güzel hayır kampanyaları yapılıyor ihtiyaç sahiplerine yardım edilmeye çalışılıyor ama öte yandan insanlar ayrıştırılıyor :/ Sağcısı solcusu ortalığın savaş alanı olduğu yıllar... yaşayan kimsenin o dönemleri özlediğini düşünmüyorum.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Swap falan diyorlar ama neler oluyor haberimiz yok. Birisi çin'den bahsediyor ki en büyük korkum çin'dir; ve çin'in afrika ülkelerine yaptıkları ortada. İnşallah öyle değildir diye dua etmekten başka şansımız yok.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Swap falan diyorlar ama neler oluyor haberimiz yok. Birisi çin'den bahsediyor ki en büyük korkum çin'dir; ve çin'in afrika ülkelerine yaptıkları ortada. İnşallah öyle değildir diye dua etmekten başka şansımız yok.
    işin içine Çin girerse ben de korkarım. Çin'in borç verdiği yerlerle ilişisi, Afrika ülkeleri falan durumları ortada. Çin boç verir, ödenemeyece miktarda da olsa verir ama karşılığında bir şeylere el koyar, hiç acıması yok gibi davranır.

Batı ülkeleri, IMF falan hiç olmazsa göstermelik de olsa daha insaflı gibi görünüyor, en azndan kazı bağırtmadan yolalım derdindeler. Çin kazı yolarken bağırsa da, ölse de aldırmayacak insafsızlıkta.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işin içine Çin girerse ben de korkarım. Çin'in borç verdiği yerlerle ilişisi, Afrika ülkeleri falan durumları ortada. Çin boç verir, ödenemeyece miktarda da olsa verir ama karşılığında bir şeylere el koyar, hiç acıması yok gibi davranır.

Batı ülkeleri, IMF falan hiç olmazsa göstermelik de olsa daha insaflı gibi görünüyor, en azndan kazı bağırtmadan yolalım derdindeler. Çin kazı yolarken bağırsa da, ölse de aldırmayacak insafsızlıkta.
    Haklısın, yemek videolarına bakarak bile ne kadar acımasız ve empati yoksunu bir güruh olduğunu anlayabilirsiniz.

Umarım çin'in eline düşmeyiz. Umarım..

Bu günlerde olanı biteni klasik ekonomik dinamiklerle yorumlamak hata olur. Kötü haber mi bilmiyorum ancak evet bu dönemde ÇİN Türkiye'nin yanında olacak olmak zorunda.. Bugün en büyük USD rezervi ÇİN de var. Bu nedenle USD de de gerçekleşen her manipulasyonu ABD yaptı diye düşünmemekte fayda var..

Şuan anormal ve büyük babaların en büyük savaşının tam ortasındayız.. Şuandaki tüm veriler operasyonun AB ye + İngiltereye ( dolayısı ile ABD deki ingiliz destekçi kanadına ) olduğunu gösteriyor..

Türkiye bu savaşı çok önceden görmüş gibi.. Yada biliyordu... Türkiye Çin in yanında yani ingilterenin karşısında oldu..Bencede olmalıdır.. İngiltere Osmanlıyı parçalamış ve bugune kadar Türkiye deki bütün karışıklıkların 1 numaralı sebebi olmuştur.. Roma imparatorluğu nasıl yıkıldıysa Büyük Britanyada bu süreçten sonra yıkılacaktır.. Bu plan 30 yıllık bir plan ve başrol oyuncusu ÇİN ( çinin arkasındaki abiler ) Çİn şuan itibarı ile direkt ve endirekt olarak dünya ekonomisinin yarısı demek.

Ekonomik meseleye gelir isek daha birçok şeyin başındayız. Ama yine söylüyorum Türkiye seçildi ve desteklenecek..

Bu günlerde olanı biteni klasik ekonomik dinamiklerle yorumlamak hata olur. Kötü haber mi bilmiyorum ancak evet bu dönemde ÇİN Türkiye'nin yanında olacak olmak zorunda.. Bugün en büyük USD rezervi ÇİN de var. Bu nedenle USD de de gerçekleşen her manipulasyonu ABD yaptı diye düşünmemekte fayda var..

Şuan anormal ve büyük babaların en büyük savaşının tam ortasındayız.. Şuandaki tüm veriler operasyonun AB ye + İngiltereye ( dolayısı ile ABD deki ingiliz destekçi kanadına ) olduğunu gösteriyor..

Türkiye bu savaşı çok önceden görmüş gibi.. Yada biliyordu... Türkiye Çin in yanında yani ingilterenin karşısında oldu..Bencede olmalıdır.. İngiltere Osmanlıyı parçalamış ve bugune kadar Türkiye deki bütün karışıklıkların 1 numaralı sebebi olmuştur.. Roma imparatorluğu nasıl yıkıldıysa Büyük Britanyada bu süreçten sonra yıkılacaktır.. Bu plan 30 yıllık bir plan ve başrol oyuncusu ÇİN ( çinin arkasındaki abiler ) Çİn şuan itibarı ile direkt ve endirekt olarak dünya ekonomisinin yarısı demek.

Ekonomik meseleye gelir isek daha birçok şeyin başındayız. Ama yine söylüyorum Türkiye seçildi ve desteklenecek..
    Katılmıyorum. Sadece taklit ederek büyüyen bir ekonomi ile hormonlu bir büyüme sağlanır ancak. Önemli olan yaratıcılık ve inovasyondur. Çin'de bu yok. Çin topladığı sermaye ile deli gibi silahlandı. Dünya için bir numaralı tehdit haline geldiler maalesef. Ki bu çok korkunç bir durum.

İkincisi, İngiltere, abd ve israil tüm bunları hesaba katıp hesabını kitabını yapmıştır diye düşünüyorum. Planları hazırdır büyük ihtimalle. Üçüncü Dünya savaşı yakındır diyebiliriz pekala.

Üçüncüsü, İngiltere hep bizi karıştırıyor demişsin. Karışma sen de o zaman. Burada asıl suç karıştırandan ziyade gaza gelip karışan eğitimsiz toplumlardadır. Denklem çok basit, provoke ediyorlarsa provoke olmayacaksın. Rasyonel olacaksın. Akıl ve mantığın ön plana çıkaracaksın.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Türkiye bu savaşı çok önceden görmüş gibi.. Yada biliyordu... Türkiye Çin in yanında yani ingilterenin karşısında oldu.
    Ne kadar derin ve basiretli bir uluslararası stratejisi varmış iktidarın yahu! Daha olmamış olan taa Çin ile İngiltere çatışmasını öngörebildiler, ama İstanbul belediye seçimini tekrarlayınca iyi olmayacağını göremediler öyle mi?

Bak aklıma sıfır sorun politikası geldi şimdi...

Oof off.

Yahu üzerinden kaç ay geçti? Dünyanın gözü önünde askerimizi öldürmüşler, utanmadan öldürenlerin ayağına gitmişiz, üstüne bir de suratımıza tükürür gibi kapıda bekletip kronometre tutup dünyanın gözü önünde rezil etmişler... Ve biz bunlara milyarlarca dolar verdik, daha füze verecekler bize...

Çocuk oyuncağına çevrilmiş dış politikamıza ağlayacağımıza kurduğumuz fantazilere bakın Allah aşkına...

Allah akıl fikir versin hepimize.
    BIYIKLI bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne ön görüsü ne stratejisi ya sıcak başınıza vurmuş. Taktik maktik yok bam bam bam

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin
    bir kuşak, bir yol

köprüyü satın aldılar

kanal istanbul u yapacaklar

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)