Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

kazdağları madenleri ve yok edilen doğa ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....
    aklımdaki soru şu: sizce altını devlet çıkarsaydı bu kadar tepki olurmuydu? işin içine milliyetçilik duygusu da girseydi tepki nasıl olurdu? sadece kanadalı şirket altınımızı götürüyor diye tepki verenler varmıdır? yoksa gerçekten ormanımızı talan ediyorlar ve oradaki doğanın dengesini bozacaklar diyemi bu kadar tepki veriyoruz?
    Bazen öyle etmenler bir araya gelirki herkes farklı öfkesini ortaya dökebilir.

Bu konuda onlardan birisi.
    Somada zeytin ağaçları kesilirken
    Akhisarda zeytin fideleri köklenirken

Sesimizi yeterince duyuramadık.
    Bazen bir kıvılcım gerekir toplumun her kesiminin seçtiğimiz kişilere tokat atması için.

Kaz dağları bir kıvılcım ve okkalı tokattır...
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altını "Kanadalı Şirket" değil, Cengiz İnşaat çıkartıyor aslında.
    Milletin a... koyacağız diyen adam değil mi bu desene part tu.

Yabancılar bu doğa, cevre, protesto işine nerede olursa olsun çok önem verirler. Demek ki bundan sonrasını ben götürebilirim dereyi geçtim dedi cengiz.

On senedir süren mevzuyu bu gün oluyormuş gibi patlattılar. Daha düne kadar kimsenin haberi yoktu dün mü açıldı koca şantiye bir günde mi söküldü koça orman.

Demek Bergamanın, Kaz dağları versiyonu.

Aman dikkat edin doğayı koruyoruz iyi niyeti cengizin ekmeğine yağ sürmesin.

Aman dikkat konu mankeni olmayın. Bu günü sorun sorgulayın.

ÇANAKKALE BELEDİYESİ ne bir zahmet sorun niçin bugün, niçin daha şantiye açılmadan bu servisler konmadı?

Bu zamana ( orman sökülene ) kadar neden beklendi?
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Aynen. 2 senedir ses çıkartmayanlar neden bugün bağırmaya başladı ki ? Ben o kısmısına çok takıkım !!!
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bölgede onlarca altın madeni, kömür madeni vs var.
    şimdiye kadar da ses çıkarıldı,
    yalağuz ülke çapına yayılamadı.
    sizin haberinizin olmaması, olmadığı anlamına gelmiyor.

muhtemelen, 10.000 civarı ağaç kesilecek denildikten sonra 200.000'e yakın ağacın katledilmiş olması biraz sorun oldu.
    tepki gösterenlerin muhalif olarak damgalanması sonucu konu bir şekilde siyasi platforma çekildi,
    bu durumda da akla izana sığmayan argümanlar ile protestocular eleştirilmeye çalışıyor.
    doğaldır.
    zira bölge insanlarından protestolara katılanların siyasi kimliklerini yanlarında getirmediklerini düşünemeyebilirler.

firmaların halkı manipüle ederek kendi çıkarları doğrultusunda yönlendirmesi pek rasyonel değil, zira protestocuların çoğunluğu, çoğunluğun kendisi gibi değil.

protestoların yükselmesinden sonra da ;
    salda gölüne millet bahçesi,
    şirinceye mermer ocağı gibi projeler ortay döküldü.

insan merak ediyor, bu kadar doğaya düşman olmanın altında sadece kişisel çıkarlar ve menfaatten fazlası olmalı, sadece menfaat için yapılmaz.

23 temmuz tarihli bir haberde;
    Kaz dağlarının Halilağaköyü yakınlarında, ormanlık bir alanda Kanadalı Liberty Gold ve Teck Resorurces’a ait altın bakır madenini 55 milyon dolara Cengiz Holding aldı.
    örnek olarak;
    Artvin cerattepe direnişini incelenebilir.
    espresso ve fatih.met bunu beğendiler.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ülke toprağı tapulu bir unsur değildir ki parasını ödeyene veresin.

"Vatan toprağı kutsaldır" demeçleri ile gün boyu televizyonda baş ağrıtanlar, vatan toprağını böylesi yordamlarla yabancılara şu an satmakta.

Türkiye topraklarında bulunan Kazdağları madenleri, oldukça makul bir fiyat karşılığı Kanadalı bir firmaya satıldı.

Bakın burası çok önemli; bir art niyetli para göz birisi ülke toprağını satıp para kazanmak istese, ne yapması gerekir?

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Protestoları ‘rahatsızlık yaratmayı hedefleyen siyasi saldırı’ diye niteleyen McCluskey, “Tüm bu saldırının özünde çevreci bir örtbas olduğuna inanıyorum” dedi.

McCluskey, bölgede süren protestoları "siyasi temelli dezenformasyon'" olarak nitelendirirken bölgede şu an yapılan çalışmaların ardından eski hâline dönmesi için 6 yıl öngördüklerini söyledi. McCluskey, "Parasını baştan ödedik. Anlayışla karşılamanız gereken şey, ormancılık izinleri kapsamında, bu izinler için 5 milyon dolar ödedik. Bu ücretin büyük unsuru yeniden ağaçlandırmak için" dedi ve bölgenin en fazla 10 yıl içinde 'eskisi gibi' görüneceğini söyledi.

eleman diyor ki;
    bu kadar ağacı biz kesmedik, devletinize sorun.
    ayrıca hüllümünati, fetö, israyil, abd dahil bütün dıj güjler türkiyenin kalkınmasını istemiyor.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Direniş bölgesindeyim.
    Maden bölgesinde ot bile yok...

Bu arada...
    Diğerlerinede karşı çıktık.
    Somadaki zeytin ağaçlarının köküyle sökülmesine...
    Akhisarda binlerce zeytin ağacı fidanının köklenmesine...
    ...

Bu sefer insanlar uyanabildi.

Bu oranda bir tahribatı, yozlaşmayı, vurdumduymazlığı, hatta seçmenine terbiyeszliği kimse beklemiyordu...
    computeus, ..YaNKee.., espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Odun geldiler.
    Odun gidiyolar.
    Odun bulmaya çalışıyolar bulamayınca Odunlaşıyolar.
    Vayyy Odunlar sizi Vayyy

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Kertenkele yüklendi.
    Sabah için hazır.
    İstikamet yeniden Kaz Dağları, Kirazlı-Balaban mevki, Su ve Vicdan Nöbeti Kampı...

Osm@n ve GezeGeze bunu beğendiler.

Madrap2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    A haber ajansi : orasi bikere kaz daglari degil görüyorsunuz kirazli daglari

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Madrap2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A haber ajansi : orasi bikere kaz daglari degil görüyorsunuz kirazli daglari
    Söyleyecek hiçbir şeyleri olmadığı için bu lakırtıyı ediyorlar.

Orası KAZ DAĞI değil.
    Orası KAZ DAĞLARI ekolojik sisteminin bir parçası.
    Bu bağlamda orası KAZ DAĞLARI'dır.

Özetle kabahate kılıf bulmaya çalışıp zavallıca yapılan bir söylem o ajansın iddiası.
    Sadece ajans dedim çünkü haber sunmuyor.
    Sadece mensubu olduğu kitleye algı oluşturuyor... (bence böyle)

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    su nükleer santral işini başka bir konuda tartissak daha iyi olur tahminimce uzun bir yazışma yaparız
    altini ayrıştırma da siyanür kullanılacak ve siyanür toprağı zehirleyen bir madde
    oranın tekrar yesilleneceginden pek umutlu değilim
    bizim insanımız doğaya ulaşabilir olduğunda kirletmeyi de çok sever manisada kent ormanına çıkmıştır her yer poşet kola çiğdem vs pislik içindeydi vakti zamanında su uçuran şelalesine gittik araba gidemiyordu sonra yol yaptılar her yer şarap şişesi vs çöpler doldu
    Japon halkına bakıyorsun yerde çöpü bırak ölü dal kırıntılarını topluyorlar ufacık ülke her yer yemyeşil yol kenarında su akıyor içinde sazan balığı var
    ben hakikaten hırs duskunlerini anlayamıyorum
    15 satır, 0 nokta, 0 virgül.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide hükümet çağırıyor zaten kafalarına göre gelmiyorlar gelin madeni çıkarın buda sizin payınız diyor gelen yabancılar hükemetin taşeronu konumunda burada
    Hükümet çağırır, gavura peşkeş çeker, muhalefetin araştırma önergesini reddeder, sonra aynı hükümet ve teranesi lozan yüzünden maden çıkaramadığımızı, 2023'ten sonra maden çıkarıp çağ atlayağımızı söyler.
    Millet de oy verir. Her millet hak ettiği şekilde yönetilir. Milletin hak ettiği yönetim, mevcut iktidardır.
    YasinC ve fatih.met bunu beğendiler.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    ufoz nam arkadaş, bölgeden haberlerinizi bekliyoruz... takipteyiz ...

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Civar köylerle bayramlaşmalarımız devam ediyor. Köy ahalisi samimi şekilde karşılarken iki köy muhtarı durumdan rahatsız.

Az önce Chp Mv. Muharrem Erkek ziyarete geldi.
    Çanakkale Belediye başkanı zaten hergğn burada.

Ziyaretçiler gelmeye devam ediyor. Maden sahasını gördüklerinde şok oluyorlar...

Toprakta kuru ot bile yok.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Balta vurmadıkları yer mi, konu mu kaldı?

https://www.youtube.com/watch?v=FvXX4brk1bA

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ha bu arada büyük resmi gözden kaçırmayalım arkadaşlar = "Fakir bir ülkeyiz artık, FAKİR" . O yüzden yabancıların ülkemizi talan etmesine ses çıkartamıyoruz, çünkü ordan gelecek 3 kuruşa ihtiyacımız var. Kenya gibi, Uganda gibi. Elimizde ne var ne yok yaşamak için satıyoruz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kanadalı firmanın ana taşeronu erdoğanın yeğenine ait bir firmaymış doğru mudur bilemem ama kanadalı ceo "türkler taş taşımada cok iyiler" tarzında billur geçmiş bizimle.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    "taş taşımada çok iyiler" yani anca hamallık yaparlar demek istemiş, kafaları çalışmıyor demek istemiş. 2023 bor nükleer güç muhabbetleri şu günlerde bile dönebiliyorsa demek ki haklılık payları var.

bilemiyorum, dünya üzerinde müslümanları gözlemledikçe müslümanlığı gözden geçirmek geliyor içimden. bize anlatırlar; Adem babamız, Havva anamız dünyaya gelen ilk insanlar. bunların çocukları habil ve kabil. sonradan kız çocukları da olmuşturki insanlığın soyu devam etmiştir, eee peki o günlerde kardeş kardeş ile ilişkiye girip mi insan nesli çoğalmış? öyleyse bu neden şimdi sorun oluyor? ya da o zamanlarda öyle bir şey yoktu da bizi şimdi mi kandırıyorlar?

bir yandan evrim teorisini düşünüyorum ve karanlık çağda insanlar zaten dünyada yaşamakta olan canlılardı ama zekaları sayesinde hep öğrendiler ve bir şeyler keşfedip dünya üzerinde diğer canlılara karşı üstün geldiler ve şu anda dünyanın hakimi oldular.

yani karanlık çağdan bu güne insan neslini düşünüyorum da, işte din kavramı kafamı çok kurcalıyor. Bazen gavur musun diyenler olup dik dik bakıyorlar bana ve o anda "evet gavurum, sorun mu var" diyesim geliyor. sanki millet müslüman olduğu için çok ahlaklı ve hoşgörülü yaşıyor, sanki çok misafirperverler yani dört dörtlükler sanki.

hepsi fesat, bir birine bir şeyler kanıtlamaya çalışan kibir ve ego abidesi insanlar ve çıkmış benim müslümanlığımı sorguluyorlar, varsın onların gözünde gavur olayım. bir başkasının sıfat takmasıyla kimse onun dediği gibi olmaz.

ama yine de dinlerin tarihi kafamı kurcalıyor, sadece girip araştırma kısmında biraz sorun yaşıyorum, tembellik sağolsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

evet, dimi, herkes bir birine müslüman olduğunu kanıtlamaya çalışıyor gibi. yani müslümanlığı yaşamak yerine bir birleri ile garip bir yarış içerisindeler.

ben 20 kere hacca gittim, öbürü 30 kere gittim der, öbürü kuranı 20 kez hatim ettim der ne bileyim. çok yanlış şeyler çok.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "taş taşımada çok iyiler" yani anca hamallık yaparlar demek istemiş, kafaları çalışmıyor demek istemiş. 2023 bor nükleer güç muhabbetleri şu günlerde bile dönebiliyorsa demek ki haklılık payları var.

bilemiyorum, dünya üzerinde müslümanları gözlemledikçe müslümanlığı gözden geçirmek geliyor içimden. bize anlatırlar; Adem babamız, Havva anamız dünyaya gelen ilk insanlar. bunların çocukları habil ve kabil. sonradan kız çocukları da olmuşturki insanlığın soyu devam etmiştir, eee peki o günlerde kardeş kardeş ile ilişkiye girip mi insan nesli çoğalmış? öyleyse bu neden şimdi sorun oluyor? ya da o zamanlarda öyle bir şey yoktu da bizi şimdi mi kandırıyorlar?

bir yandan evrim teorisini düşünüyorum ve karanlık çağda insanlar zaten dünyada yaşamakta olan canlılardı ama zekaları sayesinde hep öğrendiler ve bir şeyler keşfedip dünya üzerinde diğer canlılara karşı üstün geldiler ve şu anda dünyanın hakimi oldular.

yani karanlık çağdan bu güne insan neslini düşünüyorum da, işte din kavramı kafamı çok kurcalıyor. Bazen gavur musun diyenler olup dik dik bakıyorlar bana ve o anda "evet gavurum, sorun mu var" diyesim geliyor. sanki millet müslüman olduğu için çok ahlaklı ve hoşgörülü yaşıyor, sanki çok misafirperverler yani dört dörtlükler sanki.

hepsi fesat, bir birine bir şeyler kanıtlamaya çalışan kibir ve ego abidesi insanlar ve çıkmış benim müslümanlığımı sorguluyorlar, varsın onların gözünde gavur olayım. bir başkasının sıfat takmasıyla kimse onun dediği gibi olmaz.

ama yine de dinlerin tarihi kafamı kurcalıyor, sadece girip araştırma kısmında biraz sorun yaşıyorum, tembellik sağolsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

evet, dimi, herkes bir birine müslüman olduğunu kanıtlamaya çalışıyor gibi. yani müslümanlığı yaşamak yerine bir birleri ile garip bir yarış içerisindeler.

ben 20 kere hacca gittim, öbürü 30 kere gittim der, öbürü kuranı 20 kez hatim ettim der ne bileyim. çok yanlış şeyler çok.
    2023 de umre + ayran = 1 tl olacak

bekle de gör.

Boşver bence, fazla düşününce saçlar dökülüyor :(
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)