Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yurt Dışından Telefon Getirme Harcı 1500TL

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SUPERDUKER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerede forumumuzun Almanya bizi kıskanıyorcuları!
    Amerika versem?

Şahsen çok kıskanıyorum.

Superduke kullanıyorum yüzüme bakan yok.

Kafede masanın üzerine son model telefonu koysam yine aynı, herkeste var.

Türkiye'de olsa bi fiyakam olur. Çok kıskanıyorum.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    DEvlet yoneticileri diyor ki biz uc kâğıtçıligi yasal hale getiriyorlar. Yurd dışından namuslu vatandaş olarak telefon getirmek isteseniz 1500 tl vergi birde TRT payı ödemelisiniz. Ama uç Kağıthane yaparsanız 250 tl ödüyorsunuz

Olsun yigenim tüp kuyruğu bekliyoduk :d

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elin oğlu da aynısını yapıyor, hatta daha fazlasını... yerli üretimini korumak için ...
    Hangi yerli üretim ?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vergiler arttıkça hırsızlık, üçkağıtçılık, kaçakçılık, ahlaksızlık artar.

kimisi kaçak içkiye yönelir, kimisi imei klonlama işine girer, kimisi motosiklet çalmaya başlar.

dolayısıyla, vergi arttıkça ahlâksızlık da artar. sosyal huzur bozulur. asayiş olayları artar, falan filan işte ya..

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Hangi yerli üretim mi?

Gugıla "Amerika Çin Ticaret Savaşları" diye yazıp arattırabilirsiniz.

Bir tanesi şöyle: https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-48226056

"Başkan Donald Trump yönetimi Çin'den ithal ettiği 200 milyar dolar değerindeki bir dizi ürünün gümrük vergilerini iki mislinden fazla artırdı."

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hangi yerli üretim mi?

"Başkan Donald Trump yönetimi Çin'den ithal ettiği 200 milyar dolar değerindeki bir dizi ürünün gümrük vergilerini iki mislinden fazla artırdı."
    Ben mi yanlış görüyorum?

Soru yerli üretim hakkındaymış.

Cevabınız Çin ve Amerika ile ilgili.

Az daha açıklama gerekli sanki.

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Hangi yerli üretim mi?

Amerika kadar üret. İç piyasanda alternatifin olsun sonra ticaret savaşlarını konuşuruz.

. . .

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Cevabım gümrük vergilerinin başka ülkeler tarafından da ciddi bir şekilde ele alındığına örnektir.

Yerli üretim, iç piyasada alternatifin olması konusu zaten gümrük vergilerinin temeli...

Ben mi yanlış anlıyorum anlatmaya çalıştığınızı, eleştirdiğiniz noktayı: İç piyasada alternatifi olmayan ürünlerin gümrüksüz ülkemize girmesini mi savunuyorsunuz?!

Karşılıklı anlaşma var mı? Bizim ürettiğimiz ürünler de o ülkeye sınırsız, kotasız, gümrüksüz girebilecek mi? Yoksa sadece tek taraflı mı?

Olur. O bana sınırsız, gümrüksüz, kotasız satsın; ben satacak olduğumda, sınır koysun, kota koysun gümrük koysun. Başka?

enerji bile ithal
    yerli üretim derken...

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Cevabım gümrük vergilerinin başka ülkeler tarafından da ciddi bir şekilde ele alındığına örnektir.

Yerli üretim, iç piyasada alternatifin olması konusu zaten gümrük vergilerinin temeli...

Ben mi yanlış anlıyorum anlatmaya çalıştığınızı, eleştirdiğiniz noktayı: İç piyasada alternatifi olmayan ürünlerin gümrüksüz ülkemize girmesini mi savunuyorsunuz?!

Karşılıklı anlaşma var mı? Bizim ürettiğimiz ürünler de o ülkeye sınırsız, kotasız, gümrüksüz girebilecek mi? Yoksa sadece tek taraflı mı?

Olur. O bana sınırsız, gümrüksüz, kotasız satsın; ben satacak olduğumda, sınır koysun, kota koysun gümrük koysun. Başka?
    Ben satacak olduğumda derken ? Biz çine ne satmaya çalıştıkta bize kota koydu merak ettim doğrusu örnek verirseniz aydınlanmış oluruz. 1 kilo domates mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:40 ----------

Siz bir de arabalara uygulanana %160 vergileri de savunuyorsunuzdur. Yerli üretime destek için diyorsunuzdur Aynı hesap.

destan .

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    destan .
    mestan .

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 NS
    Kazığın büyüğü bana girdi 😁 şu an Almanyadayım ve çok uyguna 7 plus almıştım. Türkiye de garantisi olmayacak ama bu fiyata olmasa da olur diyordum. Üstüne 1500 ekleyince Türkiye’de garantili sıfıra yakın ürün alabiliyorum

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Alıntı ViraneDervis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazığın büyüğü bana girdi 😁 şu an Almanyadayım ve çok uyguna 7 plus almıştım. Türkiye de garantisi olmayacak ama bu fiyata olmasa da olur diyordum. Üstüne 1500 ekleyince Türkiye’de garantili sıfıra yakın ürün alabiliyorum
    İşte bunlar hep yerli üretim içinmiş, yersen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R

Amerika cok aksi bir ornek olur bu noktada.

Gumruk vergisi cok kritik durumlarda gecici sure uygulanir. Bizimkisi bariz harac.

Ornek vereyim: On yillardir Amerika'da en cok satan otomobil Japon'dur. Honda ve Toyota piyasayi domine etmekte. Cunku daha iyi dizayn edilmis ve daha dayanikli araclar. Hic bir zaman Amerikan hukumeti Japonyaya gumruk vergisi koymadi, cok zora dustugu 2008 krizinde bile. Para verdi 2 sirkete, karsilinda ciddi degisiklikler istedi, burunlarini surttu, ust yonetimi istifa ettirdi, vs. Ondan sonra Amerikan arabalarinin kalitesi yukseldi. Eger gumruk vergisi koysaydi hala ayni problemli araclari uretmeye devam ederlerdi.

Ama Amerika bir kere kisitlama koymus Japonyaya. O da 40 yil kadar once Harley iflas etmek uzereyken. Yurt disindan 750cc motosiklet ithalini yasaklamis kisa sure. O arada Harley'e muhlet vermis, onlar da hem motosikleti iyilestirip hem de pazarlama uzerinde calismislar ve sonrasinda batmaktan kurtulmus. Muhtemelen yerli bir motosiklet firmasi kalsin ellerinde diye.

Burada ekmek te alsam, Levis kot ta alsam, iphone da alsam, MT10 de alsam, 535i de alsam, vergi %7...
    Ozel tuketim zart zurt vergisi yok...

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Samsung ya da Iphone'un yerli rakibi olarak Vestel'i kabul edebiliyorsanız sıkıntı yok. Bu millete yıllarca araba diye kuş serisi sattılar, Vestel'e de alışır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)