Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ağır Hasarlı Aracımı Sigorta Şirketi Tamir Etmek İstemiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Sigorta konusunda bilgi sahibi arkadaşların yardımını istirham ediyorum

14 yaşında, 225.000 km, Nissan Almera 1.5 arabam var.
    Bayramdan hemen önce, bir taksi aşırı hızlı gelmesi nedeniyle duramayıp arkadan aracıma çarptı.
    Arabam öne sekerek öndeki aracada vurdu.

Arka taraf komple göçmüş, bagaj kapağı katlanmış vaziyette ve bagaj açılmıyor.
    Tampon gidik, paramparça. Arka farlar komple gidik, kırılmışlar.

Ön kaput göçük. Kaput açılmıyor.
    Panjurlar kırık. Bir ön far kırık.

Araba yürür vaziyette. Çalışan aksamında sorun yok.
    Ama başkaca bir hasarı var mı bilmiyoruz.

Allah'tan kimsede yara bere yok.

Araba 14 yıldır kaskolu.
    Bundan evvel bir kez park yerinde arka bagaj kapağını göçertme.
    Bir kezde minibüsün arkadan çarpmasıyla bagaj kapağı değişimi, tampon tamiri yapıldı.

Kaskodan bayram sonrası aracı servise sokun dediler.

Götürdük incelediler ve dün aradılar.

Aracın tamiri 17-18 bin TL civarında tutuyormuş.
    Bu nedenle ağır hasarlı olduğundan perte ayrılacağını söylediler.
    Dün bugün yapılan pazarlıklar sonunda 26.000 lirada mutabık kaldık.

Bugün bazı evrak ve malzemeyi hazırlamam için bir liste gönderdiler.
    Listenin en üstünde PERT ARAÇ İÇİN İSTENEN EVRAKLAR yazıyor.

Ruhsat, anahtar, vergi borcu yoktur yazısı, rehin kaaldırılmışsa yazısı,
    E-Devletten EGM araç sorgu çıktısı, aracın ön ve arka plakaları isteniyor.

İstedikleri evraklarsa şunlar (birazdan resimlerinide yükleyeceğim)

1- MASAK BEYANI
    (20.000 TL den fazla ödeme yapılacağı için bu belge gerekiyormuş, 20.000 altına gerekmiyormuş)

2- VEKALETNAME (SÜRESİZ OLMALIYMIŞ) --- (Vekaletname ile ilgili çekincelerim var)

3- MUTABAKATNAME - (Bu belgede çekincelerim var)

Vekaletnameye baktım 14-15 kişinin adı var. Hiç birini tanımam. Adamlara süresiz vekalet vermem gerekiyor. Bunlarda başkasına vekalet verebilecekmiş. Şöyle bir okuyunca arada SAHİP OLDUĞUM ARAÇLAR lafları görüyorum. Çok genel bir vekalet.

Mutabakatname ise şöyle bir okuyunca ve sigortacıyla konuşunca,
    Bunlar anladığım arabayı perte çıkarmıyor. bana 26.000 ödeyecekler, arabayı çıkma parçalarla, eski usul kaporta tamiriyle tamir edip satacaklar. Satarken hala bana ait olduğu için benim adıma satacaklar. Belkide satmayacak kiralayacaklar. belkişde parça parça satacaklar. Belkide motor değiştirecekler ruhsat değiştirecekler.
    Ama araba satış yapılana kadar hep benim üzerimde. Her hangi bir olayda ruhsat sahibi ben olduğum için sorumluda benim.

Birde laf var. SOVTAJ - hazarlı araç demekmiş. Mutabakatnameye göre adamlar arabayı benden alacaklar. 26.000 TL ödeyecekler.
    Ama satamazlarsa bana iade edecekler ki zaten ruhsat halen benim üzerimde. Ama ben sigorta şirketinin bütün zararını ödemekle yükümlüyüm, 26.000 TL yide geriye ödeyeceğim. Birde fatura kesme mevzusu var. Adamlara fatura kesiyorum.

Nereden bakarsam bakayım benim içime sinmedi bu mevzu.

Benim bildiğim araba perte çıkıyorsa,
    Ya ben trafikten çekerim aracı, sigorta şirketi pert haliyle benden satın alır aracı ruhsat devrolur benim hak ve cezai yükümlülüklerim son bulur.
    Keza ağır hasar durumu içinde aynı şekilde notere gideriz aracı sigortaya satarım ruhsat devrolur benim hak ve yükümlülüğüm kalmaz.

Ama anladığım burada böyle bir durum yok.

Bu işlem doğrumudur. Neden doğrudur veya yanlıştır. Nasıl yapılmalıdır.

Cevabınız için peşinen teşekkür ederim
    06Serhat bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    https://www.sigortaladim.com/uzman-gorusu/sovtaj-nedir

Burada net bir şekilde anlatılmış.

Özetle; size araç bedelini ödedikten sonra sizden o parayı geri isteme gibi bir şey söz konusu değil.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Mutabakatname, Vekaletname, Masak belgeleri aşağıdaki gibi...

.
    .

.
    .

.
    .

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Alıntı YZFR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sigortaladim.com/uzman-gorusu/sovtaj-nedir

Burada net bir şekilde anlatılmış.

Özetle; size araç bedelini ödedikten sonra sizden o parayı geri isteme gibi bir şey söz konusu değil.
    Sovtajı öğrendim zaten. Konu şu...

Sigortacım 30 yıllık arkadaşım. Söylediği şu:
    Aracı alıp tamir ediyorlar. Sonra örneğin @Angrypower'a satıyorlar. Satıcı ben görünüyorum ve gidip satışı benim yapmam gerekiyor.

Ama bunun doğrusu aracı sigorta şirketinin benden direkt olarak alması sonra ne yaparsa yapması değil midir?

Zira, bu araçla birisi suça karışsa suçluda, sorumluda benim.

Pimpirikliyim. Çünkü 35 sene iş hayatında neler geçti başımızdan neler.
    Örneğin asla süresiz vekaletname vermem. En fazla bir yıl olmak üzere hep sürelidir.
    Vekaletnameler beni borca sokacak maddeler ihtiva etmez.
    Silerim o maddeleri veya gider kendim hallederim öyle bir madde gerekliyse.

Motosikleti
    MT-07
    Abi öncelikle geçmiş olsun. Sonrasında doğrudur. Aracını zaten almalarıyla direk trafikten çekecekler. Olan senin arabana olmuş. Senden aldıktan sonra onlar satışı istedikleri yere istediği fiyata satacaklar. Sattıkları anda da trafikten düşürülecekler. Benim motorda da aynısı oldu. Şimdiden araba bakmaya başla kendine

Senin arabayı sonra ya yedek parça yaparlar yada tekrardan tamir edip satarlar. İki parça halinde para ödenecek. Bir sovtaj dan gelecek birde Sigorta şirketinde. Toplamı sana ödemeye vermeye mutabık kaldıkları paradır.

Gözünü seven bn125’in. Şimdi elin ayağın olmuştur

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Dostum araç bedeli olan 26 bin liranın geri verilmesi ile ilgili madde şu; "eğer aracın satışını 1 ay içinde vermezsen" o parayı geri veriyorsun.
    Kişisel tavsiyem, bir avukata danış.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Hem vekaletname verip hem satışı sizin vermeniz biraz mantıksız geldi. Yani o zaman vekaletname ne için alınıyor acaba?

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi öncelikle geçmiş olsun. Sonrasında doğrudur. Aracını zaten almalarıyla direk trafikten çekecekler. Olan senin arabana olmuş. Senden aldıktan sonra onlar satışı istedikleri yere istediği fiyata satacaklar. Sattıkları anda da trafikten düşürülecekler. Benim motorda da aynısı oldu. Şimdiden araba bakmaya başla kendine

Senin arabayı sonra ya yedek parça yaparlar yada tekrardan tamir edip satarlar. İki parça halinde para ödenecek. Bir sovtaj dan gelecek birde Sigorta şirketinde. Toplamı sana ödemeye vermeye mutabık kaldıkları paradır.

Gözünü seven bn125’in. Şimdi elin ayağın olmuştur
    Şimdi anlamadığım ben bunlara niye böyle bir muvafakatname veriyorum. Alsınlar arabayı üzerlerine mal onların olsun. Sonra ne yapmak istiyorlarsa yapsınlar.

Nissan eski arabam. 14 yaşında ve 225.000 km de olsada çok temiz arabaydı. Parçası biraz pahalı olsada tüpe en iyi gelen arabalardan biriydi (bende tüp yoktu). Yok pahaya gitmesin diye, geçen yıl yeni araba almış olsamda satmamıştım.

BN125 canım benim yahu

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum araç bedeli olan 26 bin liranın geri verilmesi ile ilgili madde şu; "eğer aracın satışını 1 ay içinde vermezsen" o parayı geri veriyorsun.
    Kişisel tavsiyem, bir avukata danış.
    Ama belirsiz bir tarihe kadar araç benim mülkiyetimde kalıyor. O tanımadığım adamlara da benim adıma hareket etmeleri için inanılmaz bir yetki veriyorum. Sorun burda. O yetki verdiğim adamda başkasına yetki veriyor.

Avukatıma evrakları gönderdim.
    Yarın gelecek. Bakalım ne önerecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem vekaletname verip hem satışı sizin vermeniz biraz mantıksız geldi. Yani o zaman vekaletname ne için alınıyor acaba?
    Anlamadığım bu. Madem sigorta şirketi aracı benden alıyorsa (mülkiyeti almak), o zaman niye öyle geniş yetkilerle donatılmış ve illa SÜRESİZ bir vekalet istiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

@Angry,
    Söylediğini şöylemi anlamalıyım?
    Bana 26bini parça parça mı verecekler?
    Bir kısmı hemen bir kısmı sovtajdan para gelince.

Motosikleti
    MT-07
    Abi 2 kısımda veriyorlar. Bir kısmını sovtaj die vekaleti verdiğin taraf ödüyor, diğer kısmı senin hesabına sigorta şirketi yatırıyor.

Onlar üstlerine almıyorlar. Takasa konsiye olarak veriyorsun aracı. Kendi ihalelerinde kendi belirledikleri şartlar ile satıyorlar. Satıldığı an zaten senin üzerinden düşüyor, alan kişi de trafikten çekiyor. Çekme belgeli satıyorlar. Sonrasında aracı gidip bıraktığın servisten onlar alıyor. Sonrasında sen elinle para ile kara kara düşünüyorsun şimdi ne alacaz die
    ufoz ve Olcay Avşar bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ne alengirli işlermiş yahu...

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Plakaları trafikten çekme yapmak için istiyorlar plaka ruhsat.rahat ol bu kadar kasma.bizim arkadaşın arabaya kaya düşmüştü ağır hasarlı olduğu için parasını ödediler.bu sınırsız vekalet işi varmıydı onu hatırlayamadım.sigorta şirketinin ihalesine girip sen bile alabilirsin arabayı alıp yaptırmak mantıklı geliyorsa gir.

Hocam yanlis anlama ama 26 bin TL lik araba icin cok senaryo yazmissin.

1 milyon tl lok mercedeste ayni prosedurle pert islemine tabi olur..Bu vekaletnameler islemi hizlandirmak icindir..Arac pert olarak islemgorecek ve sigorta sirketinin anlasmali pert alicisina satis yapilacak olay bu..

Pert araclar kolay kolay yedek parca olarak kullanilmaz sasi dagilmadigi surece.Alan sahislarca tamor ediir ve twkrar yollara doner..

Ayrica her pert araba cok hasarlidir algisi yanlistir..Orn mercedesin twk fari 15 bin tl oldugu icin azbir hasar ile bi c 180 mervedes cok rahat pert olur.Sasisi govdesi sapasaglamdir oysaki..
    kovboy03 bunu beğendi.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yanlis anlama ama 26 bin TL lik araba icin cok senaryo yazmissin.
    Şu düşünceyi hiçbir zaman anlayamadım. İster 26 bin TL olur, ister 26 milyon TL. 26 bin TL kimisi için çerez parasıdır, kimisi için büyük para. Bu kadar senaryo yazılması para ile ilgili de olmayabilir.

Alıntı YZFR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu düşünceyi hiçbir zaman anlayamadım. İster 26 bin TL olur, ister 26 milyon TL. 26 bin TL kimisi için çerez parasıdır, kimisi için büyük para. Bu kadar senaryo yazılması para ile ilgili de olmayabilir.
    Yanlış anlaşılmasın kastım paranın miktarı değil.. Arkadaşın yazdığı senaryo 26 bin TL lik bedeli olan bir otomobil için kötü niyetli kişilerin uğraşmak istemeyceği bütçeler.. Bu işleri daha ederli arabalar üzerinden yaparlar.. Kasıt budur..
    YZFR25 bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    vekaletteki " sahip olduğum araçlar " dışında bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Sahip olduğum xxx şase , xxx motor numaralı araç olarak vekaleti düzenleyip kendilerine teslim etmek ve bakalım ne diyecekler diye beklemek bence uygun çözüm olur.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    26 bin lira bazıları için önemsiz olabilir. Bir başkası içinse büyük paradır.

İşyerimin altındaki ocakbaşında kendi motosikletiyle paketçilik yapan 21 yaşındaki Burak için
    2.400 liraya aldığı Mondial bu forumdaki herkesin motosikletinden çok daha değerli ve kıymetli.
    O motor çocuğun ekmek teknesi.

Ben sanırım derdimi anlatamadım.

1- Ben Nissan'ın tamir edilmesini istiyorum. Kaskoysa 17-18 bin lira hasar var. Perte çıkaralım diyor.
    2- Perte çıkarmaya tamam diyorum. Acentam vasıtasıyla 26 bin lira karşılığı perte çıkarılmasına okey veriyorum.
    3- Adamlar benden bazı evraklar istiyorlar. Hepsine tamam sorun yok. Ama bir MUTABAKAT birde VEKALETTE çekincem başlıyor.

4- Dün akşam Vekalet ve Mutabakatı işyerindeki bir arkadaşa verdim. Eşi bir sigorta şirketi merkezinde operasyon bölümünde memur.
    Az önce gelen telefona göre böyle bir vekaletnameyi ilk defa görüyoruz demişler.
    Zira vekaletname benim sahip olduğum tüm araçlara atıfta bulunuyor.
    Söylediği şu. "Söz konusu olan belli plakaya sahip bir aracın perte çıkarılmasıyken, böyle geniş ve sahibi olunan tüm araçları
    kapsayan bir vekaletin istenmesi ilk bakışta art niyetli görünüyor."
    Yoksa salak değilim. yüzlerce vekalet verdim bugüne kadar. Neden vekalet istediklerini de biliyorum.

Siz hiç o vekalet altında bulunan, tanımadığınız isimler tarafından suistimale uğrayıp zarara uğratıldınız mı?
    Ben uğratıldım.
    O vekaletle adam sahibi olduğum tüm araçları hurdaya ayırma yetkisi istiyor.
    Sana ne ulan benim diğer araçlarımdan demekten başka şans bırakmıyorlar bana.

5- Perte çıkarma olayı bildiğim bir olay değil. Ama mantık şunu söylüyor. Benim aracımı perte çıkarıyor veya ağır hasarlı olarak sigorta şirketi alıyor.
    KISACA BENiM ARACIMI ALIYOR BANA da PARASINI ÖDÜYOR.
    Tamam kardeşim öde benim aracımın parasını, gidelim notere yapayım satışını senin üzerine ...
    Sonra sen sigorta şirketi olarak parça parça mı satarsın tamir mi edersin, hurdaya mı ayırırsın ne yaparsan yap.
    Niye ben aracın bedelini alıyorum ama araç hala benim mülkiyetimde kalıyor.
    Neden ben hemen satış veremezsem sigortanın ödediği tüm bedeli tamir vs masraflarını geriye ödeyip araba mülkiyetimde kalıyor.
    Bunu Superonline İnternet iptalinde yaşadım. Tüm iptal başvurusu ve evraklarını kabul ediyorlar sonra iptal yapmıyorlar.
    Soruyorum niye diye cevap şu "İptali biz sizi telefonla aradığımızda onaylamanız gerek. Aradık ulaşamadık".
    Yok bende böyle bir arama diyorum. Onlar aradık diyorlar. Tam bir yıl uğraştım Superonline iptal edebilmek için.

6- Mutabakat tada sakat kelimeler var ama artık daha fazla yazmayacağım. Bakış açılarımız farklı çünkü.

Neden bu kadar senaryo, çünkü 35 yıllık iş hayatımda çooook şey gördüm geçirdim.

Neden imza atmadan okumaya dair başımdan geçen küçük bir anı;

3-4 ay kadar önce.
    Ortağım masama bir A4 kağıdı getirdi ve "acele imzalanması gerek. Mali müşavir bekliyor" dedi.
    Bende o an internetten online bir müşterimize destek veriyorum, 5 dk daha işim var.
    Şöyle göz ucuyla baktım, her yıl yapılması gereken şirket genel kurul sonuç tutanağı.
    Ortak imzalamış. Bende imzalayacağım sonra ticaret sicile gönderilecek.

"Okuyayım imzalarım dedim". benim ortak bozuldu. Homurdandı köpürdü çıktı odadan.
    Bir yerde haklı aslında.
    Ama ben okumadan imza atmanın başa ne işler açtığını tecrübeyle öğrenmişim.

Müşteriyle işim bitti, hepsi hepsi iki paragraflık evrağı şöyle bir okudum.
    Ben şok. Ben iptal.
    Ortağa seslendim.
    Ben - "Gel ulan buraya. Sen bu evrağı okuyup mu imzaladın".
    O - "Yok okumadım. Ne gerek var. Her sene yapıyoruz ya genel kurul aynısı işte".
    Ben - "Oğlum neye imza attığını biliyor musun?"
    O - "Ne olacakki genel kurul işte. Mali müşavirden daha mı iyi bileceksin"
    Ben - "Oğlum bu kağıtta şirket zarar ettiği için ortaklar faaliyete son verip şirketi kapatmaya karar vermiştir yazıyor.
    bundan haberin var mı?

O - "Hadi len. Ver bakayım şunu"
    ---- Benim ortak bir okudu, bir daha okudu, bir daha okudu. Tabi şok.

Hemen mali müşaviri aradım.
    "Mali müşavir olmaz öyle şey" diyor.
    Adama evrağın resmini atıp gönderdim. Mali müşavirde şaşkın.
    Mali müşavir hatta duyuyorum, kardeşine diğer firmaların genel kurul evraklarını getir bakayım diyor.
    Diğer firmalar evrakları imzalamışlar ve hepsi şirketi kapatmaya karar vermiş görünüyor.

Bütün hata Mali Müşavirin kardeşinin şirketi kapatmaya karar veren bir firmanın genel kurul yazısını
    yanlışlıkla diğer mükelleflere gönderip imzalanmasını istemesi.
    Ne yazıkki kelli felli adamların hepsi imzalamış.

Epey uzun oldu. ÖZET ŞU.

Bir yere imza atmanız isteniyorsa, bunun bir hükmü ve bağlayıcılığı olduğu içindir.
    Hükmü yoksa zaten imza atmanızada gerek yoktur.

Ne olursa olsun imza atmadan önce imza attığınız evrağı okuyun.
    Anlamadığınız bir şey varsa, kopyasını alın bilen birinden yardım isteyin.

Dipnot : Bir iş arkadaşım 5 yıl önce tatile giderken bir araba kiraladı.
    Kiralarken imzaladığı evraklardan bir tanesi bildiğimiz senetlere benzer şekilde görünmeyen
    ama senet hükmünde olan bir kağıt.
    Tabi bu okumadan basmış imzayı.
    Üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen mahkeme halen devam ediyor.
    Her ay maaşının belli bir kısmını mecburen icra dairesine yatırıyoruz.

SİZ SİZ OLUN NEYE İMZA ATARSANIZ ATIN MUTLAKA OKUYUN

Kalın sağlıcakla...

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu işi yapan arkadaşa bu başlığı gönderdim. ban bu whatsapptan bu altakileri yazdı. aynen kopyalıyorum buraya..

hocam aslında hıc bır sıkıntı yok amca bıraz fazla evhamlı
    kasko hasarlarında kı artık trafık hasarlarında bıle cekme belgesız neredeyse ıslem cok az ozel durumlarda yapılıyor
    burda sıgortalı vekalet verdıkden sonra zaten muhtemelen trafıkden dusurecekdır
    ve o sekılde satısını yapıcakdır
    ıstenılen evraklarda normal
    masak zaten yasal olarak 20 bın tl uzerınde yapılan odemelerde devletın ıstedıgı kımlık beyanı
    vekaltdede genel demıs sen verırken genelı cıkar aracın bılgılerını yaz araca ozel olsun
    gelelım onarım pert durumuna sımdı burdakı mantık sudur
    bıseyın bı degerı vardır
    bıde sovtaj degerı (hasarlı vazıyetdekı degerı)
    atıyorum arac 30 bın
    arac uzerındekı hasar 20 bın tl
    aracıa sovtaj teklıfı alınır
    burda olayı sahsı degıl genel dusunmek gerekır
    gelen sovtaja gorede sıgorta sırketı odeyecegı rakama bakar
    atıyorum
    12 bı teklıf geldı 30 fan 12 yı duser 18 bın tl sırtketın cebınden cıkar
    bu durumda 20 bıne arabayı yaptırmak zaten mantıklı olmaz
    ama sımdı sıgorta sırketlerının sovtaj konusunda pert sırketlerı ıle anlasmaları var
    bu ıhale surecını beklemıyorlar
    kaba hesap bole ama ısde atıyorum yukardakı hesapda arac sahıbı ılla yapılsın dıyor bazen maksa kucukse onarıma gıdebılıyor ama makas buyudugunde sartlar degısır mantıklı olarak yada dıyorkı ben pert edmıs olsam sunu oduycem onu sana odeyeım arac sende kalsın ıster yaptır ıster kendın sat

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam sakın "standart prosedur" olarak düşünüp imzalamayın.

Belki bu standartıdır ancak verilen yetkilere bakarsak karşı taraf tüm ihtimaller için kendine bir kaçış yolu yaratmış ve bu yolu kullanırlarsa para senden çıkacak gibi gözüküyor.

26 bin tl için değil insanlar 100 lira için dolandırıcılık yapıyor, bu nedenle meblağ hiç önemli değil.

Şahsi fikrim avukata danışmanız ve imzalamamanız. Üzerinizdeki araçlar için bu derece yetki vermek sacmalık.

Endişeni anlıyorum kardeşim tam bu endişene istinaden bu işleri bilen biri olarak söylüyorum bunları.. Sigort aşirketi aracı üzerine almaz, alamaz zaten teknik olarak.. Sigorta şirketi seninle ( mal sahibi ile ) mutabakat yaparak pert olmasına karar verir sigortalınında bu işine gelir ve araç pert olur..
    Aracın satışı bekleidğinden hızlı olacak çünkü sigorta şirketinin ihalesinden bu aracı alan pert alıcısı bir an önce bu aracın satışını senden almak isteyecek yoksa adam başkasına ait olan arabayı ne yapsın..

Merak etme satışı için senin peşinde koşacaklar

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Az önce avukatım evraklarla ilgili cevabi yazısını gönderdi.

10 dkya yükleyeceğim.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Sigorta şirketinin aracı üzerine alamaması kısmını anlamadım ? Bence vergiden kaçmak için yapılan bir çeşit dolandırıcılık bu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)