Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gümrük İle İlgili

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    sa arkadaşlar ben çinden motosiklet alcam çok ucuz orda sorun şu gümrükten geçmeyince motosikleti nasıl alcam?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Gümrükten Geçiremezsin Motosikleti.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alamayacaksin.
    MetinK. ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

Paloco Diğer Konudanda Gördüm Seni.Paran Yok Diyeceğim Ondan Çinden Alıyorsun.Ancak Çinden Ürün Getirmeye Kalkıyorsun Daha Maliyetli Olacak.Çinden Getirene Ya Ucuz Bir Motor Al İdareten Yada Para Biriktir Al.Acele Etme Bence.

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Kardesim gumrukten gecirmene gerek yok. Bina koridorlari ve hatta memurlarla anlasabilirsen otoparkinda bile dolasabilirsin motorunla. Boylece hem motosiklet kullanmanin keyfini alir hem de gumruk parasi vermeyerek kar edersin. Bunu yapan cok sayida insan var. Mesela bir arkadasimin arkadasi 1991 yilinda Amerika dan otomobil getridi ve halen gumrukte binmeye devam ediyor. Cok da keyif aldigini soyluyor. Hic bosuna para verme derim ben. Kazasiz surusler...

Not: odacilara dikkat cok ani cikislar yapiyorlar.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yaş biraz küçük galiba
    MetinK. bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Çinden alma çin malı olabilir.Onun yerine ybr cbf al.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı vejihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim gumrukten gecirmene gerek yok. Bina koridorlari ve hatta memurlarla anlasabilirsen otoparkinda bile dolasabilirsin motorunla. Boylece hem motosiklet kullanmanin keyfini alir hem de gumruk parasi vermeyerek kar edersin. Bunu yapan cok sayida insan var. Mesela bir arkadasimin arkadasi 1991 yilinda Amerika dan otomobil getridi ve halen gumrukte binmeye devam ediyor. Cok da keyif aldigini soyluyor. Hic bosuna para verme derim ben. Kazasiz surusler...

Not: odacilara dikkat cok ani cikislar yapiyorlar.
    o nası işmiş öyle..arabanın yanına giderken benzini kendisi mi götürüyor...arıza olduğunda ustayı oraya mı davet ediyor...
    MetinK. bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    anladım sağolun

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çinden veya herhangi bir ülkeden şahsın adına herhangi bir motosikleti veya motorlu aracı ucuza mal edemezsin.
    sıfır olmayan araç getirmen zaten yasak . (ikinci el araç ithal etmek kanunen yasak .)
    sıfır olduğu zaman da hiçbirzaman Türkiye'deki ithalatçı ( distribitör veya grey market ithalatçı ) dan ucuza mal edemezsin.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Parça parça getir, gümrüğe takılmaz.. Sonra boş bi vaktinde toplarsın..
    Yanlız fatura olmadan nası sigorta vs evrak işlerini halledersin bilemem..

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinden alma çin malı olabilir.
    Ahaha ne güldüm ama ya

okan kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyraide 200
    ERRO ,arkadaş gümrükten geçiremezsin,anca bahçesinde binersin oda izin alabilirsen demek istiyor. kafa buluyor yani

"El konulan lüks araçlara af!
    El konulan bu araçların vergilerinin yüzde 25'i ödenerek teslim alınabilecek
    kendisi bildirenler ise bu ÖTV’nin yüzde 15’inin ödenmesi halinde araç üzerindeki kararları kaldırtabilecek ya da el konulan araçlar sahibine iade edilecek"

Motosikleti
    falcon flash 100
    Hiç kafa yormayın.

Bazen şu kadar yurda kaçak sokulmuş lüks araç yakalandı diye haber çıktığında hangi mahkemede davanın görüldüğünü öğrenin duruşmalara girin ( gerçi lafta duruşmalar halka açıktır ama hakim veya mübaşir siz kimsiniz ne işiniz var diye sorar sonra nazikçe kapıyı gösterir ) veya avukata üç, beş kuruş sıkıştırın dava dosyasının bir kopyasını alın orada zaten zanlılar veya savcı nasıl yurda kaçak soktuklarını detaylı anlatıyor.

Sizde oradan ilham alın işi öğrenin ona göre yola çıkın onların yaptığı hatayı yapmayın. Sizinde karlı bir işiniz olsun.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Anlat anlat heyecanlı oluyor. Valla ilk kez sevgilim olmuş gibi heyecanlandım ya la
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    Yamaha X Max 250 ABS, Motoran Allegro 50
    Hocam avukata 3 5 kurus para sıkıstirin ne demek? Onun yerine bir avukattan rica edin dosyayi inceler size aktarir zaten. Hatta arzu ederseniz ben de ogrenip size aktarabilirim. Gerekirse ben size 3 5 kurus veririm. Fakat kullandiginiz bu dilden vazgecmeniz kaydiyla..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)