Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Arızalı Arabayı Arızasını Belirterek Satmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba fikrinize çok ihtiyacım var.Benim 2000 model otomatik
    bir Clio arabam var.Bunu satmak istiyorum.Ama bunun arada trafikte
    beklerken rolanti düşmesi ve istop etme problemi var.Bu soruna 10 taneye yakın
    parça neden olabiliyormuş ve bu arızalı parça hangisi bulana kadar şansın
    yoksa çok uğraşıyorsun.Zaten bir kere ustaya götürdüm,bujiler değişti ve
    gaz kelebeği temizlendi ama düzelmedi.Daha fazla uğraşmak istemiyorum.Amacım
    elden çıkarıp üzerine koyup piyasadaki en ucuzundan sıfır bir otomatik araba almak.

Şimdi soruma gelince,bunun arızasını belirtip satışa koyabilir miyim ve
    satılır mı?Arıza göz önüne alınıp piyasa fiyatı olan 28.000 TL'den indirim yapıp
    mesela kaç TL istersem alan olur?Daha önce hiç ikinci el araç satmadım ve bu yüzden
    bilgisizliğimden soruyorum,ben arızayı belirtmeden satışa koyamam.Deneme
    sırasında arıza ortaya çıkarsa hem rezil olurum hem de sonrası için beddua
    almakistemem.

Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Satarsınız. Hatta çok dürüst bir davranış olur. Ama Türkiye'desiniz, unutmayın. Tertemiz araca yarı fiyatını teklif eden ölücüler varken istediğiniz fiyatın üçte birine yakın tekliflere hazır olun.
    yukirunner bunu beğendi.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Dürüstlük tabi ki çok önemli. Lakin bu piyasada dürüst satıcı 1000'de 1 ancak denk gelir.
    Sanayiden önce aracınızın adı altındaki forum veya sosyal medya saflarında bu arızayı daha önce yaşamış insanlar muhakkak vardır veya ustalar da bu sayfalara üye olur. Onlardan fikir alabilirsiniz.
    İnanın ki arızalı aracı satmak normal araçtan çok daha zordur. Ki sizin araç 2000 otomatik vites. Eski model otomatik olması sebebi ile satışı zaten zor olacak bir model. Bir de arıza var ise ilanlarda uzun süre kalarak canınızı daha fazla sıkacaktır.
    yukirunner bunu beğendi.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Uzun süre galericilik yaptım biz dürüst esnafiz neyi var neyi yok söyleriz sahibinden dede sayfamız var oraya da yazıyoruz nesi varsa bir kere dediğiniz şeye kalkıştık arabaya gelen giden ölü muamelesi yapıyor sorunuda gaz kelebeği değişmesi gerekiyordu o zamanın parasıyla işçilik dahil 600 lira. Bu zamanın 1500 lirası gibi bir masrafı vardı kimse yanaşmadı en son yaptırıp sattık
    yukirunner bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Vicdan meselesi satarken arızalarını söylemezsin bir müddet sonra bir kurt içini yemeye başlar değer miydi diye!

Bence tamir ettir veya arızlarını tek tek say fiyatı normalde bu ama arızası olduğu için şu kadar düşüyorum bu fiyata satıyorum de.

Belki para kaybedersin ama o kurtunda bir gün içini kemirmesini önlemiş olursun.
    yukirunner bunu beğendi.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Kardeşim aracın piyasasına sahibinden gibi sitelerdene bakarak karar verdiysen piyasanın en az 2000 lira üzerinde zaten fiyatlar,bir de sen ben uğraşmak istemiyorum alan uğraşsın dersen masrafın 2 katını düş,şahsen ben senin uğraşıp sorunun gidermeye yanaşmadığın araç için çıkacak masraftan dha fazlasını düşmeni beklerim çünkü alıcı olursam aracın tamiri için ben mesai harcayacağım ayrıca sanayide usta şu değişecek deyip değiştirecek araç düzelmezse başka bi parça daha çıkacak sorunlu bü yüzden bence yaptırıp öyle sat bu şekilde ancak motor ustaları falan yanaşır ki onlarda dibinden sünnetler.
    yukirunner bunu beğendi.

1 aydır forumlardayım.Stop etme sorununun çözümü tamamen şansa kalmış.50 TL ye gaz kelebeği temizletip kurtulan da var,2000 TL masraf edip kurtulan da.Veya artık bıkıp satmaya karar veren de.Bana göre bu arıza en iğrenci.Masaüstü pclerdeki ekranın kitlenmesi sorununa benziyor.Kimi ramin yuvasını değiştirip kurtulur kimi de anakarta kadar değiştirse kurtulamaz.Benim bu sorun gözümü çok korkuttu.Yoksa ben yılda 3000 km araba,2500 km de scooter kullanan biriyim.Yani senelik yaptığım yol çok az.Bu arızayı gidersem ne işim var,bu araç bana yetiyor da artıyor.

Mesajlar için çok teşekkürler,fikirlerinize güvenerek bir kere de başka servise götürüp şansımı deneyecem.Bu sefer çözülürse mükemmel olur.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Oncelikle dogru olani tercih ettiginiz icin tebrikler.

Yaptirip satmaniz lazim. Ugrasmak istememenizi anliyorum, ama kimse dertsiz basina dert almak istemez.
    yukirunner bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    15 lira nakit var sende ugrasmak istemiyon ben ugrasirim
    HUN ve yukirunner bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Bu arabanın ecu'su yok mu? Bilgisayara bağlayıp sorunu bulamıyorlar mı? Tamamen varsayımsal konuşuyorum. Çünkü araçların çoğunda böyle parça hatasını aramamak için çok önceden bunları koydular.
    yukirunner bunu beğendi.

Yetkili servise götürmedim,özel servise götürdüm.Bilgisayara bağlanmadı ama sanırım her arıza bilgisayarda çıkmıyor.

Motosikleti
    MT-07
    Bence hiç vakit kaybetmeden git bir bilgisayara bağla. Sanayi şarlatanlarına kalırsan herşeyden nefret edersin. Kaybedeceğin en fazla 200tl olur kanımca. Belkide boşuna kendini sıkmaya değmeyecek birşeydir.
    yukirunner bunu beğendi.

Bir kere daha servise götürecem,kolay çözülmezse en son 22.000 TL ye bırakacağım.

Araç sadece 101.000 km de.2000 model tam otomatik clio.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Akbaba Salih 15 teklif etmiş.
    yukirunner bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arabanın ecu'su yok mu? Bilgisayara bağlayıp sorunu bulamıyorlar mı? Tamamen varsayımsal konuşuyorum. Çünkü araçların çoğunda böyle parça hatasını aramamak için çok önceden bunları koydular.
    Çok lüks araçlarda bile işe yaramayabiliyor. Mükemmel değil çünkü. Sensörlere dayalı bir çözüm.
    yukirunner bunu beğendi.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Hatasını belirterek satmakta herhangi bir kusur yok aksine bir Helal olsun gibi şeyler söylenir. Memleketimde genellikle tam tersi yapılır. ABS li diye satın aldığım arabanın daha belirtilmeyen bir çok sorunu çıktı.Araçlardan çok anlamayınca da satıcıya güvenmek kalıyor. Hoş gerçi ben arabamın motorunu sıfırladım neredeyse, sonraki alıcısı içi rahat binebilir :D
    yukirunner bunu beğendi.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben sana direk çözümü söyleyeyim. Araç LPG’li ise lpg sistemi kam sensöründen devir okumak icin ek yaparlar. Mükemmel ustalarımız bi eki elektrik ustası olarak direk telin üstüne sarar. Bu ilk başta düzgün çalışır zamanla oksitlenir ve düzgün çalışmaz. Bu düzensizlik sana devir dalgalanması Ve motor stop olarak bas gösterir. Bir Leh’im ile çözebilirsin. Emin olmak icin kan sensörü değiştirip sıkıntıyı asarsın. Kan sensörü 100 tl civarı. Leh’im en fazla 20 tl alır. Bu dediğim arabanın hata kodu vermez o yüzden ustalar bulabilmek icin tüm motoru Açarlar maliyet artsın. Sağlam parçaları değiştirirler. Kelebek temizlendikten sonra ayar yapılması gerek bunu da yaptırmayı unutma hem benzin hem lpg
    yukirunner bunu beğendi.

Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sana direk çözümü söyleyeyim. Araç LPG’li ise lpg sistemi kam sensöründen devir okumak icin ek yaparlar. Mükemmel ustalarımız bi eki elektrik ustası olarak direk telin üstüne sarar. Bu ilk başta düzgün çalışır zamanla oksitlenir ve düzgün çalışmaz. Bu düzensizlik sana devir dalgalanması Ve motor stop olarak bas gösterir. Bir Leh’im ile çözebilirsin. Emin olmak icin kan sensörü değiştirip sıkıntıyı asarsın. Kan sensörü 100 tl civarı. Leh’im en fazla 20 tl alır. Bu dediğim arabanın hata kodu vermez o yüzden ustalar bulabilmek icin tüm motoru Açarlar maliyet artsın. Sağlam parçaları değiştirirler. Kelebek temizlendikten sonra ayar yapılması gerek bunu da yaptırmayı unutma hem benzin hem lpg
    Evet forumlarda yaptığım araştırmalarda stop problemlerinde en çok lpg li araçlar
    öne çıkıyor.
    Ama ben sırf benzin kullanıyorum,araçta lpg yok.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    aracı bir "bosch car service" e götür. bilgisayara bağlayıp sorunun nerede olduğunu bulurlar. büyük ihtimalle sorunu çözüp kullanmaya devam edersin.
    yukirunner bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    manisadaysan seni düzgün bir özel servise yonlendirebilirim bilgisayara bağlanır çıkan arıza kodları düzgünce okuyabilecek usta gerekir 2003 Honda civic vtec1 de stop etme sorunu vardı gaz kelebeği açıldığında dizel araca dönmüş şekilde çıktı üstüne de krank devir sensoru ısınma ile hata veriyordu bu ikisinin düzeltilmesi ile çözüldü ama bu çözümü yapılana kadar 4-5 usta gezmiştir ilk usta deneme yanılma yoluyla pc olmadan yapiyormus
    yukirunner bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)