Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nedir bu motorculardan çektiğimiz !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Günaydın 2 teker sevdalısı dostlar.

Gün geçmiyor ki güzel ülkemde her gün farklı bir embesile denk gelmeyeyim. Lafı fazla dolandırmadan bu sabah yaşadığım ve sinirlerimi zıplatan bir olayı paylaşmak isterim.

Halbuki bu sabah mutlu mesut uyanmıştım. Bir baktım telefonuma mesaj gelmiş, nicedir beklediğim kargom şubeye ulaşmış, dağıtımı beklemeden gidip şubeden alayım dedim.
    Garaja gittim bir de ne göreyim? Bizim denyo komşulardan birisi arabasını garaj kapısı önünü komple kapatacak şekilde bırakmış.
    Garaj kapısında da kocaman yazıyor: "GARAJ ÇIKIŞI, PARK YAPILMAZ" diye.
    Velhasıl, hemen yan apartmandaki tüm zillere basmak suretiyle denyoyu bulup arabasını çektirdim. (araba camında tel no da yoktu)

Dedim vardır bu işte de bir hayır, moral bozmak yok. Yola çıktım fıtı fıtı gidiyorum. Kargo şubesini görünce önüne park etmek için tam sağa yanaşacakken uzuun bir korna ve lastik kayma sesi ile irkildim.

Sağımdan 1 karış mesafeden bir motor neredeyse benim motoru yalayarak öyle bir geçti ki aklım gitti. Sağımdan geçen motor 125lik commuter, süren kişide sadece kask, artçısı olan bayanda ise sıfır ekipman (kask bile yok), yaldır yaldır gidiyolar. Sağımdan geçerken hem frene hemde kornaya basmasına rağmen beni geçip yaklaşık 20 mt ileride anca yavaşlayabildi. Arkasından bağırdım ama durmadı ve yoluna devam etti.

Eğer arkamdan o hızda bana çarpmış olsalar en iyi ihtimalle bu satırları hastane odasından yazıyor olacaktım.

Arkadaşlar, güzel arkadaşlarım, gıdısını aldıklarım, biliyorum çoğunuz bilinçli sürüyor ama arada muhakkak bu hatayı yapanlarınız vardır; Gözünüzü seveyim DİĞER MOTORLARI SAĞDAN SOLLAMAYIN, YANİ SAĞINDAN GEÇMEYİN. Hele hele son sürat yaldır yaldır, bir karış mesafeden hiç geçmeyin.

İlla geçmeniz lazımsa, arkasından sol tarafına yanaşın, 2 dıt yapın kornayla, sizi görünce de zaten sağa yanaşıp yol verir, usulca solundan geçin gidin.

Vallahi sabah sabah aklımı aldı...

Sağlıcakla kalın, kazasız kalın dostlar...

ÖZET(Okumaya üşenenler için): Trafikte sağdan sollama yapılmaz. Hele hele diğer motorları sağdan hiç sollamayın.

İlla geçmeniz lazımsa önce kornayla 2 dıt yapın, sizi fark edince solundan geçin.
    Önce birbirimize saygı duyalım ki diğer araçlar da bize saygı duysun!! Tekerinize taş değmesin...
    ilkeronat bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Abi dünya hali can sıkmaya değmez bazen düşünüyorum toprak olup gideceğiz ama saçma sapan dünya mevzularina takilip herşeyden değerli olan vaktimizi kendi ellerimizle zehirliyoruz. belli bir zaman geçince de ne boş şeylere takılıyormuşum dedirtiyor

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru ilk aldıgımdan dar bir yolda motorun sola yakın gitmesinden dolayı korna calıp sagından gecmeye calısmıştım, tam o sırada arkadaş da sinyalsiz (zaten motorların sağa fln yanaşırken sinyal verdiğini görmedim) direk sağa kırdı 2 aracın arasına park etmek icin.

neyseki birşey olmadı ama milimlik bir sıyırma idi. Merak ettiğim şey sen sinyal verdin mi?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi dünya hali can sıkmaya değmez bazen düşünüyorum toprak olup gideceğiz ama saçma sapan dünya mevzularina takilip herşeyden değerli olan vaktimizi kendi ellerimizle zehirliyoruz. belli bir zaman geçince de ne boş şeylere takılıyormuşum dedirtiyor
    Valla doğru diyorsun hocam, ama durduk yere böyle büyük bir kaza atlatınca, hele hele buna birde başka bir motorcu sebep olunca insan sinirleniyor.

Eğer o anda arkadan bana o hızda çarpsalar o kazadan en az 1 ölü çıkardı. Çünkü arkasındaki artçı bayanın kaskı dahi yoktu. Hadi kendimi geçtim o hızda o motorla giderken bir araba yola çıksa imkanı yok duramazlar, sinek gibi kaputa yapışırlardı. Altlarındaki motor 125cc bir commuterdi markasını göremedim. Beni silme geçerlerken fren yapıyordu buna rağmen 20mt ileride ancak yavaşlayabildi.

Hiç mi canlarına kıymet vermiyor bu insanlar hayret ediyorum.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru ilk aldıgımdan dar bir yolda motorun sola yakın gitmesinden dolayı korna calıp sagından gecmeye calısmıştım, tam o sırada arkadaş da sinyalsiz (zaten motorların sağa fln yanaşırken sinyal verdiğini görmedim) direk sağa kırdı 2 aracın arasına park etmek icin.

neyseki birşey olmadı ama milimlik bir sıyırma idi. Merak ettiğim şey sen sinyal verdin mi?

Hem araba hemde motosiklet sürerken daima sinyal veririm. Zaten büyük ihtimalle sinyal verdiğim için kaza gerçekleşmedi. Çünkü ben sinyalimi verip sağa tam girecekken korna sesini duydum.

Arkadaş o kadar yaldır yaldır geliyordu ki sağa gireceğimi görmesine rağmen manevra yapıp soluma geçmek yerine kornaya ve frene abandı tahminen. Ben kornayı duyduğum gibi sağa manevrayı bıraktım, fren yapıp motoru düzleştirdim. Zaten aynı anda sağımdan beni yalayıp geçti.

Hiçbir zaman başka bir taşıtı sağından geçmeyin. İlla geçmek istiyorsanız korna çalın, solundan geçmek için yol isteyin. Sağdan sollama yapılmaz hocam, bu çok önemli bir trafik kuralıdır.

Arabalar yeterince çektiriyor trafikte bide diğer motorcularla uğraşmayalım artık

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Abs eiz cop kommmunter seni cildirtmis

Motosikleti
    MT-07
    Geçmiş olsun. Lakin 2 ditdit yapınca yol verenini ben daha görmedim. Arabadaki denyolara özendikleri için, sağımdan solumdan geç gibi hareketler yapıyorlar. Yol verenleri tenzih ederim ama diğerlerinin aklını almışlığım da çoktur. Sadece 1 tanesine kıyamadım, onda da gelip araba vurdu bana o dallamaya vurmamak için. Bundan mütevellit acımam. Egzoz olsa, ağzına ağzına alev atarım bu harem ağalarının...

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Trafikte arabalardan çok daha fazla geriyor beni motorcular. Boğaziçi köprüsünden geçmeyi sevmiyorum genelde bu yüzden.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Lakin 2 ditdit yapınca yol verenini ben daha görmedim. Arabadaki denyolara özendikleri için, sağımdan solumdan geç gibi hareketler yapıyorlar. Yol verenleri tenzih ederim ama diğerlerinin aklını almışlığım da çoktur. Sadece 1 tanesine kıyamadım, onda da gelip araba vurdu bana o dallamaya vurmamak için. Bundan mütevellit acımam. Egzoz olsa, ağzına ağzına alev atarım bu harem ağalarının...
    Ben yol vermiyorum mesela olurda seni e5 sol emniyette yakalarsam sikistiririm orada gorursun xmax nasil yapisiyor

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla doğru diyorsun hocam, ama durduk yere böyle büyük bir kaza atlatınca, hele hele buna birde başka bir motorcu sebep olunca insan sinirleniyor.

Eğer o anda arkadan bana o hızda çarpsalar o kazadan en az 1 ölü çıkardı. Çünkü arkasındaki artçı bayanın kaskı dahi yoktu. Hadi kendimi geçtim o hızda o motorla giderken bir araba yola çıksa imkanı yok duramazlar, sinek gibi kaputa yapışırlardı. Altlarındaki motor 125cc bir commuterdi markasını göremedim. Beni silme geçerlerken fren yapıyordu buna rağmen 20mt ileride ancak yavaşlayabildi.

Hiç mi canlarına kıymet vermiyor bu insanlar hayret ediyorum.

Hem araba hemde motosiklet sürerken daima sinyal veririm. Zaten büyük ihtimalle sinyal verdiğim için kaza gerçekleşmedi. Çünkü ben sinyalimi verip sağa tam girecekken korna sesini duydum.

Arkadaş o kadar yaldır yaldır geliyordu ki sağa gireceğimi görmesine rağmen manevra yapıp soluma geçmek yerine kornaya ve frene abandı tahminen. Ben kornayı duyduğum gibi sağa manevrayı bıraktım, fren yapıp motoru düzleştirdim. Zaten aynı anda sağımdan beni yalayıp geçti.

Hiçbir zaman başka bir taşıtı sağından geçmeyin. İlla geçmek istiyorsanız korna çalın, solundan geçmek için yol isteyin. Sağdan sollama yapılmaz hocam, bu çok önemli bir trafik kuralıdır.

Arabalar yeterince çektiriyor trafikte bide diğer motorcularla uğraşmayalım artık

sinyal verdiysen diyecek birşeyim yok tamamen haklısın hocam.

Sağdan gecme olayı dedıgm gibi 2 motorun gecebileceği bir yolda adam yolu verimsiz kullanıyor ve sağ dısında sna gecme imkanı vermiyor ise kornaya abanıp geciyorum

gerci benim motorun kornasınndan kedi bile korkmuyor
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)