Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sürekli düşünmek ve Konsantrasyon bozukluğu ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Selam Herkese,

Konsantrasyon bozukluğu mudur ? tıbbi bir adı var mıdır ? bilmiyorum ama bir süredir şunu yaşıyorum.

Örnek ; Bir arkadaşım bir şey anlatıyor onu dinliyorum daha doğrusu dinlediğimi zannediyorum ama aklımda sürekli başka şeyler dönüyor, farklı düşünceler .. ne düşünüyorum ? onun da içi boş. Birden fazla konu ya da olay düşünmeden beynim çalışmıyor sanki ..

Geçenlerde Tem'den Bahçeşehir'e gidecekken, diğer yola girip Maslak'a gittim mesela ve bunu o an farkettim ... ve kendime sormadım bile " bu yol niye hala bitmedi ? " diye ..

Bana hiç normal gelmiyor

Var mı başına gelen ya da yaşayan? önerisi olan ?
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Var bir ara benimde başıma geldi hatta göre göre giriş çıkış bariyerlerine motorla girdim kolu koparttım :D Malesef ben bir çaresini bulamadım.Sorun ortadan kalkınca bu dalma gitme olaylarıda kesiliyor.
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir psikologa danışmayı düşünsen iyi olur
    hasmet ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ciddi bir anksiyete bozukluğu belirtisi var sende. bir psikolog ya da nörologa görün derim.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ciddi bir anksiyete bozukluğu belirtisi var sende. bir psikolog ya da nörologa görün derim.
    Ben de tam olarak ANKSİYETE diye düşünüyorum.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    MT-07
    Bence canın çok sıkılmış. Bir tatile çık kendine gelirsin.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dehb olma olasılığı var, muhtemel. Anksiyete ile durumu bağdaştıramadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Bir süredir yazmışsınız. Strese veya alkol-madde kullanımına bağlı olarak da yaşanabiliyor

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Delisin işte. Deli doktoruna git
    Şaka bir yana birşeyin olduğunu sanmıyorum. Biraz kitap oku, dinlen. kendine gelirsin.

onuriskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF - 150 Nk
    Forumda çok kısa bir şekilde yazışarak bu olayın anlaşılması zor. Bu dikkat eksikliği ne zamandan beri var? Günün hangi diliminde yoğunlaşıyor? Yalnızken mi oluyor yoksa yanınızda başka biri varken mi oluyor? Hayatınızda biri yoksa aklınızda biri var mı? Hayatınızda biri varsa aranız nasıl? Daha önce alkol-sigara-madde kullandınız mı? Birisiyle konuşurken aklınızdan geçen ve boş olarak tanımladığınız şeyin o an görüştüğünüz kişiyle bağlantılı olarak geçmiş düşüncelerinizi çağrıştırıyor mu? Gibi gibi bir çok soru türetebiliriz. Detaylı anamnez neticesinde uygulanacak tedavi,terapiyi ancak profesyonel destek ile alabilirsiniz. Yoksa yukarıda belirtilmiş, basit bir konsantrasyon eksikliği de olabilir, anksiyete semptomu da, belki yoksunluk sendromu olabilir; belki de hiçbir şey yoktur..

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı onuriskender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda çok kısa bir şekilde yazışarak bu olayın anlaşılması zor. Bu dikkat eksikliği ne zamandan beri var? Günün hangi diliminde yoğunlaşıyor? Yalnızken mi oluyor yoksa yanınızda başka biri varken mi oluyor? Hayatınızda biri yoksa aklınızda biri var mı? Hayatınızda biri varsa aranız nasıl? Daha önce alkol-sigara-madde kullandınız mı? Birisiyle konuşurken aklınızdan geçen ve boş olarak tanımladığınız şeyin o an görüştüğünüz kişiyle bağlantılı olarak geçmiş düşüncelerinizi çağrıştırıyor mu? Gibi gibi bir çok soru türetebiliriz. Detaylı anamnez neticesinde uygulanacak tedavi,terapiyi ancak profesyonel destek ile alabilirsiniz. Yoksa yukarıda belirtilmiş, basit bir konsantrasyon eksikliği de olabilir, anksiyete semptomu da, belki yoksunluk sendromu olabilir; belki de hiçbir şey yoktur..
    Evli - barklı çocuk sahibi adamım, Tanrı'ya şükür hayatımda eksik hissettiğim bir şey de yok.

Sanırım iş hayatının yoğunluğu olabilir mesela kurubuz " kitap oku " demiş, şuan kitap da okuyamıyorum 4-5 sayfa geçiyor ne okudum ? en ufak bilgim yok

Batuhank " dehb " buna baktım, aslında bana daha yatkın gibi.

Yakında bir tatil yapıp, devam etmesi halinde uzmanlara danışma fikrim var. Kendi analizlerime göre sürekli telefona bakmak zorunda olduğum bir işim olduğu için ( 7 / 24 ) , bakmaktan kastım kontrol etmem gerekiyor, yaptığım iş gereği her an sipariş alınabiliyor ( mal alış - satış ) .. meselesi .. bu da bundan önce yaşamış olduğum bir yoğunluk ya da sorumluluk değildi, sanırım bu bir tetikleyici unsur olmuş olabilir.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sürekli telefona bağlı olmak sizin psikolojinizi fena halde bozmuş anlaşılan.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Sürekli kafanıza taktığınız bir şeyler varsa ondan olabilir. Aslında bu durumda motosiklet kullanmakta doğru değil. Anlattıklarınıza göre bir doktora görünseniz iyi olur.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Delisin işte. Deli doktoruna git
    Şaka bir yana birşeyin olduğunu sanmıyorum. Biraz kitap oku, dinlen. kendine gelirsin.
    Saglam insan mi var Allah askina?

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    bende aynı durum oluyor bazen stres sebep oluyor muhtemelen

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İş ya da sosyal hayatınızda travmatik denilebilecek derecede bir duygu durumu yaşamışsaniz, 'aynı anda birden fazla şey düşünüyorum' dediğiniz düşüncelerin gerisinde asıl konuyu sözde aklınıza getirmeden de anlattığınız çeşitli düşünceler akla gelebilir ve buna benzer durumlar yaşanabilir. Stres ve takıntınin bunları tetiklemesi de normaldir..Anlattığınız belirtiler anksiyete bozukluğu gibi durmuyor..Yeme içmeden açlik tokluktan bağımsız mi? Uyku ile ilintili mi? İş günü ve tatil günü fark var mı. Düşünce bulanıklığı oluyor mu? v.s. uzar gider..Tetkik yapılmadan uzman da cevap veremeyecektir.

Vitamin, mineral eksikliğinden kaynaklanabilir, tiroid kaynakli olabilir, nörolojik bir rahatsızlık olabilir en azından kalıcı hale geldiğini düşünüyorsanız psikiyatra görünmekte fayda var, onların da çözüm bulamadığı çok karmaşık hastalık olabilir..Bı çok insan hasta olduğunu kabul etmeyip erteliyormus genelde, hafife almamaniz yararınıza olacaktır..En azından bu haliyle günlük yaşantınızi olumsuz etkiler gibi duruyor..

Yalnız hiç pimpiriklenmeyin b12 eksikliği gibi basit bişey bile çıkabilir.Burada dikkat edilecek nokta bence,; araç kullanımında 'dalma' denilen halin ne sıklıkta ve yoğunlukta olduğu, malum bi bakış kacirma veya gözümüzün önündeki aracı görmeme durumunda kötü sonuçlar doğurabilir.
    En azindan belli başli kan tahlillerini yaptirmaniz kafanizi rahatlatabilir,.
    Geçmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:07 ----------

Ek; Anksiyeteye benzemiyor durum, zira o bildiğim kadarıyla müthiş kaygı da içerir, eliniz ayağınız gerim gerim! gerilir. Uyku tutmaz, sicrarsiniz falan..Adeta 'beyaz geceler' kahramanı gibi bir hayalciye donusursunuz. Müthiş fiziksel ağrıları olur gerginlik durumundan dolayi.Oyle yorar ki isinizi sağlıklı yapamazsınız aynı zamanda.Kuş sesinden bile irkilirsiniz , görünürde maddi manevi bir problem ve sebebi yoktur ! Spor ve sosyal hayat, tabii kaçmiyorsa iyileştirici etki sağlar ilaç harici. Anksiyete de mesela foruma yazmak yerine hastaneye gidilirdi genel olarak..

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Herkese,

Konsantrasyon bozukluğu mudur ? tıbbi bir adı var mıdır ? bilmiyorum ama bir süredir şunu yaşıyorum.

Örnek ; Bir arkadaşım bir şey anlatıyor onu dinliyorum daha doğrusu dinlediğimi zannediyorum ama aklımda sürekli başka şeyler dönüyor, farklı düşünceler .. ne düşünüyorum ? onun da içi boş. Birden fazla konu ya da olay düşünmeden beynim çalışmıyor sanki ..

Geçenlerde Tem'den Bahçeşehir'e gidecekken, diğer yola girip Maslak'a gittim mesela ve bunu o an farkettim ... ve kendime sormadım bile " bu yol niye hala bitmedi ? " diye ..

Bana hiç normal gelmiyor

Bu olaylar her insanda olur stresden sıkıntıdan kafan doludur tatile cık gecer
    Aklıma gelmisken sorum uykuda sıcramalar yani yuksekten dusme gibi gece yarısı aynaya bakma olaylari takip edilme hissi gibi.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    yolda yürürkende hep birşeyler düşünüyor musun,yada kafana taktığın olayları farklı tasarlayarak hayal ediyor musun.

bymadak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu anda YUKİ 50 gusto
    Kardeşim bende de aynı sorun yıllardan beri var ne yapılacak bilmiyorum. Kitap çocuklukta beri okuyamıyorum..

Tek bildiğim B12 vitamini eksikliği var buna bağlıyorum ve ciddi olarak düşük, kan tahlilleri ile baktı doktor .

Sende git istersen dahiliye veya psikiyatri uzmanı danış..

Bu konu benim için de önemli..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Herkese,

Bana hiç normal gelmiyor

ben hep böyleyim işte çoğu yerde bildiğim kalitemi gösteremiyorum, hep dikkatim dağılıyor :(

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Selamlar, anca buraya yazıyorum neden ? konu açtığımı yeni hatırladım Ama bu tabii yoğunlukla alakalıydı sosyal hesaplarıma bile giremedim neyse ..

bymadak ; Aslında kan testi yaptırdım, değerlerim iyi çıktı hatta çok iyi çıktı diyebilirim, beslenmeme de dikkat ederim zaten.

zuluman ; Yolda giderken bir şeyler düşünüyorum tabii, bu aralar her şeyi yaparken bir şey düşünüyorum. Bu aslında asıl yaptığım şeyi etkilemiyor, mesela motosiklet sürerken yine dikkatliyim, sadece gittiğim güzergaha bakmadım mesela bi kaç kez, hep aklımda dönen belki de " çözülmemiş " meselelerdir, ben de arıyorum. Ama dediğim gibi, motosiklet kullanırken olsun, futbol oynarken olsun, yapacaklarımı etkilemiyor sadece devamlı düşünüyorum yani daha " dalgınlık " kıvamına gelmedim sanırım.

kurubuzz ; Ben de stres ve yoğunluğa bağlıyorum, daha doğrusu bağlamak istiyorum. Bu arada çocukluktan beri rüyamda bir şey beni kovalar ya da yüksekten düşerim

kefkes ; Dostum çok uzun ve detaylı yazmışsın öncelikle teşekkürler. İş ya da sosyal hayatta " travma " yaşamadım, aslında benim çevremde en çok eleştirildiğim benim de kendimde en sevdiğim olay " olayları ciddiye almamak " diyebilirim. Ya da ciddiye alsam, sinirlensem bile hemen unutup takılmam o zamana, böyle biriyimdir. Soğuk ve ruhsuz diyebiliriz. Yeme içme durumundan bağımsız, beslenmeme dikkat ederim, aslında yıllardır hiç atlamadığım bir şeydir kalori hesabı % kaç protein aldım % kaç karbonhidrat aldım falan. Vitamin eksikliğim çıkmadı ancak pek balık yemediğim için o tarafta bir eksiklik çekiyor olabilirim. Anksiyete durumundaki " kaygı " durumu şuan mevcut değil.

ozan1991 ; Umarım sadece " stres " e bağlıdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)