Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Beyaz eşya servisinde çalışan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba, aramızda beyaz eşya servisinde çalışan var mı? Ya da yeni aldığı üründen memnun kalan. Çamaşır , bulaşık makinesi ve buzdolabı tavsiyesi istiyorum. Bazı eşyalar olur sürekli servise gelir arızası eksik olmaz. Bazı makineler olur serviste tamirat çalışanları bunu alın der. Marka takıntım yoktur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Beyaz eşyacıda çalışmıyorum ama Ariston Arçelik vs de kullandım evlerden ırak yaptık bir hata zamanında aldık. 4 senedir bosch çamaşır makinası buzdolabı ve bulaşık makinası kullanıyorum memnunum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

1 defa fırının ampülü patladı o kadar. Maşallah :D

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bosch kaliteli olsa da bazı modellerinin kronik problemleri mevcut. Model bazında karar vermeniz lazım. İncelemelerin olduğu bir site yok mudur? Şikayet var falan nasıl?

Motosikleti
    falcon flash 100
    sıemens marka beyaz eşya kullanıyorum 9 senedir tık demedi.

Teşekkürler yorumlarınız için. Bizde de Bosch var 20senedir kullanıyoruz daha yeni yeni bozulmalar yaşıyoruz. Tabi eskidendi beyaz eşya al ömürlük kullan devri. Şimdikilerin 5-10yıl belki ömürleri var. Kendi evime geçeceğim için detaylı bir araştırma yapıyorum. Bulaşık makinesi benim için önemli iç malzemesi çelik olmalı vb. Aynı özellikte siemens ile Vestel arasında 600₺ fark var.

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    2013 te evlenirken camasir bulasik buzdolabi electrolux marka almistim.Bi kez camasir kurutmali camasir makinasi icin servis cagirmak durumunda kaldim oda kullanim kilavuzunu duzgun okumadigim icin. 6 yil oldu herhangi bir ariza yasamadim. Camasir mak. Bu aralar dokunmatik ekranda arasira hata vermeye basladi kapatip acip devam ediyoz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyaz Eşya sektöründe çalışıyorum; servis değil direk Ar-Ge kısmında.

Ancak kendi markamı değil Beko satın aldım. Düşük bir ücrete garanti uzatma ve fiyatlarının cogu firmaya göre uygun olması nedeniyle sectim. 4 aydır kullanıyorum hiç üzmediler ama gelecekte ne olur bilmiyorum.

Bu arada aldığınız ürünlerin kim tarafından üretildiğini araştırın. Örnek vermek gerekirse LG, Toshiba Tv'lerinin bir kısmını, Samsung fırınlarını Vestel fabrikası ürettirir.

Siemens ve bosch ortak üretimdir ve kesinlikle şaşılmayacak markalardır.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Beyaz eşya artık evladiyelik olmuyor bir kere alayım 20 yıl kullanırım diyemiyorsunuz. Garantisi bitince bozulmaya başlıyorlar ve tamiri yenisinden pahalıya mal olduğundan değiştirmeniz gerekiyor. O yüzden öyle çok paralar verip süper teknolojik en iyisi budur diye ürünler seçmeyin. Bütçene uygun en ucuz ve ihtiyacını karşılayacak ürünler alabilirsin. Çamaşır makinesi bir kere 9kg A+++ olsun. Buzdolabı mutfak dolabına sığan ve iç hacmi mümkün olduğu kadar büyük olsun gibi. Son aldıklarımdan memnunum Buzdolabı Siemens, Çamaşır makinesi Hotpoint, Bulaşık makinesi Vestel.

bymadak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu anda YUKİ 50 gusto
    Bosh Profilo buzdolabı üretim fabrikasında çalışıyorum. Kendimizde bosh Profilo
    kullanıyoruz. Evimizde buzdolabı 21 senelik
    Tavsiye edebileceğim bir markadır.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Yerli malı derim... Yerli üretim derim...

Hadi ayfon mayfon falan tamam; muadili yerlisi yok ...

Arabalarda da durum benzer...

Ama, çamaşır makinesiydi, buzdolabıydı, bu ürünlerdeki yerli malı, yerli üretimler dünya kalitesinde artık...

Servis ağı dersen, zaten devasa servis ağına sahipler Vestel olsun, Arçelik olsun ... Ve alt markalarıyla her keseye uygun fiyatları, her beğeniye uygun modelleri var.

Zaten krizdeyiz.

Hans'ın maaşı ödeneceğine Hasan'ın asgari ücreti ödensin ...

Bu adam bu malı bana satmayacak da kime satacak?

Hasan'ın maaşı ödenmezse, Hasan senin sattığın ürünü / verdiğin hizmeti nasıl alacak?

Kendini kanıtlamış üreticilerimizin olduğu beyaz eşya gibi sektörde ithal ürün kullanmak için harbiden çok iyi bir sebep bulmanız gerekir.

Özetle: Önce Can. Sonra Cansın (Johnson)
    YasinC bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bendeniz ekseriyetle vestel kullanırım. şans mıdır nedir, hiçbir sorunla karşılaşmadım.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Hoover Buzdolabı almayın, kamyon gibi çalışıyor.. Hoover bulaşık makinesi almayın hiç güzel yıkamıyor.
    Samsung Çamaşır makinesi almayın devamlı hata veriyor, ayrıca servis geliyor bakıyor sorunu bulamıyor.(Antalya)

Şuan Profilo var aşırı memnunum nazar değmesin. Profilo öneririm.

Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerli malı derim... Yerli üretim derim...

Hadi ayfon mayfon falan tamam; muadili yerlisi yok ...

Arabalarda da durum benzer...

Ama, çamaşır makinesiydi, buzdolabıydı, bu ürünlerdeki yerli malı, yerli üretimler dünya kalitesinde artık...

Servis ağı dersen, zaten devasa servis ağına sahipler Vestel olsun, Arçelik olsun ... Ve alt markalarıyla her keseye uygun fiyatları, her beğeniye uygun modelleri var.

Zaten krizdeyiz.

Hans'ın maaşı ödeneceğine Hasan'ın asgari ücreti ödensin ...

Bu adam bu malı bana satmayacak da kime satacak?

Hasan'ın maaşı ödenmezse, Hasan senin sattığın ürünü / verdiğin hizmeti nasıl alacak?

Kendini kanıtlamış üreticilerimizin olduğu beyaz eşya gibi sektörde ithal ürün kullanmak için harbiden çok iyi bir sebep bulmanız gerekir.

Özetle: Önce Can. Sonra Cansın (Johnson)
    İyi hoş demişsin ama şöyle de bir şey var; Samsung tv’miz garantiden 2 kere değişti servis yok olmaz kullanıcı hatası demedi. Köşesinde renk dolması oluştu. Halbuki sorun duvarın arkasındaki asansörün manyetik alanından kaynaklandığını öğrendik. Vestel tv’miz ortasında kendiliğinden çizgi çıktı. Servise verdik su dökülmüş dedi yalan garanti yani. Önce bozulmayan ürün yapsın yerli üretici sonra alırız zaten.

Sağolun yorumlarınız için.
    30 Haziran ÖTV indiriminde son gün o zamana kadar uygun bir şeyler alacağım.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum beyaz işi olayı biraz şanstır 100 maldan 1 tanesinde hata çıkar o da kimin şansına gibi bir şey bunu beyaz eşya satan kişi diyordu ana bayilik yapıyor
    2. konu yerli sermaye nasıl desteklenir
    vestel bir malın muadilini üretir aynı kalite ama
    yabancı mal 1500 liradır vestel ise hadi taş catlasin 1800 tl olsun ama telefon alacaktim piyasaya baktım vestele vereceğim parayla 2 tane xiaomi alacağım neredeyse
    şimdi soruyorum aynı paraya snapdragon 212 mi alırsın snapdragon 660 mi alırsın karar sizin suanki fiyat durumunu bilmiyorum

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Alıntı mece14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi hoş demişsin ama şöyle de bir şey var; Samsung tv’miz garantiden 2 kere değişti servis yok olmaz kullanıcı hatası demedi. Köşesinde renk dolması oluştu. Halbuki sorun duvarın arkasındaki asansörün manyetik alanından kaynaklandığını öğrendik. Vestel tv’miz ortasında kendiliğinden çizgi çıktı. Servise verdik su dökülmüş dedi yalan garanti yani. Önce bozulmayan ürün yapsın yerli üretici sonra alırız zaten.

Sağolun yorumlarınız için.
    30 Haziran ÖTV indiriminde son gün o zamana kadar uygun bir şeyler alacağım.
    Aynen katılıyorum önce kaliteli ürün üretsinler milleti keriz yerine koymayı bıraksınlar alalım.hb den sıfır çamaşır makinası alıyorum servis kurulum ücreti alıyor sanki uzaydan aldım makinayı vestel fabrikasınd üretilen ürünü aldık. Neyse güç bela iade aldım servis ücreti. maddiyatim yettiğince yerli ürün almam.Bütçe yeterliyse siemens ve almanya üretimi var ise bilmiyorum bosh olabilir.

Motosikleti
    F 650 GS (2005)
    Tanınmış iki beyaz eşya firmasının da arge'leri eskisi gibi değil. Seviye oldukça düştü.
    Üstelik parça temin ettikleri yan sanayilerini de iyi oldukları için değil ucuz oldukları için seçiyorlar.
    Ana sanayinin kalitesini yan sanayileri belirler.
    Kalite tesadüf değildir. Günümüzde hatalar milyon adetteki hatalarla ölçülürken, % 1 hata kabul edilemez.

Her ikisine de parça üreten bir firmada çalışıyorum.

Her ikisini de artık almıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)