Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HGS

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Bayramda (1. gün) Ankara'dan yola çıkıp günübirlik Kocaeli yapacağım. Sorun şu ki HGS almayı unuttum tabiki.

Arefe günü HGS alma şansım nedir?

Otoyol girişinde gişeden önce bir ofisten alabiliyorduk, bayramın birinci günü sabah karşı açık olur mu sizce?

Yukardaki soruların cevabı olumsuz ise HGS almadan gitsem, ayın 10'unda gidip HGS'mi alsam cezası var mıdır?

Bayramda otoyollar ücretsiz olacak mı? (Eğer bu seçenek gerçekleşirse sorun kalmaz, bir sonraki Kocaeli seyahatime kadar erteler, sonra gene HGS almayı unuturum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alamazsın ptt'den. Çünkü idari izinli tüm kamu kuruluşları. Sana bir tavsiye vereyim. HGS gişelerden geç fakat arkaya bakan kamera neredeyse oradan tam yanaşarak ve hızlı geç. Misal kamera sağda ise sağ kenara sıfırlayarak hızlı geç. Çıkış gişesinden de aynısını yap. Baktın karayolları ceza yazdı, git hgs'ni al 15gün içinde ve düşsün ceza senin hgs'den. Yok düşmedi, ister al ister alma

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Bilen vardır ama geçiş yaptıktan belli süre sonra alınca ceza olmuyordu kesin bilgi değil ama.Teyit eden arkadaş olursa iyi olur.
    teyit :
    http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/S...ollar/HGS.aspx

OGS-HGS'den kaçak geçiş yapılması durumunda ne yapılmalıdır ? Başa dön
    OGS sistemlerinden geçiş ihlali yapılması durumunda; geçiş ihlali yapılan plaka üzerine 15(on beş) gün içinde OGS veya HGS abonesi olunması veya mevcut OGS veya HGS hesaplarında geçiş için yeterli bakiyesi olması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır. HGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda ise; geçiş yapılan plaka üzerine 15 (on beş) gün içinde HGS veya OGS abonesi olunması veya mevcut OGS veya HGS hesaplarında geçiş için yeterli bakiyesi olması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır
    Sen bizim motorları göm dur ama ne varsa Bajaj'cılarda var , Yakarsa Dünyayı Bajajcılar yakar :D
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilen vardır ama geçiş yaptıktan belli süre sonra alınca ceza olmuyordu kesin bilgi değil ama.Teyit eden arkadaş olursa iyi olur.
    teyit :
    http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/S...ollar/HGS.aspx

Sen bizim motorları göm dur ama ne varsa Bajaj'cılarda var , Yakarsa Dünyayı Bajajcılar yakar :D
    Gömmek demeyelim hocam, inan o kadar severek almıştım ki ben bajajı... Çok güzel planlarım vardı. Bol bol uzun yol gezmelerine gidecektim. Arkaya bağlayıp çantaları Antalyadan girip Çıralıda konaklayıp Kaş Fethiye hattından devam edecektim.
    O kadar çok sorun yaşadım ki, bırak uzun yolu, ilçeden çıkarken iki kere düşünüyordum acaba otobüse mi binsem diye. Yoksa niye kötü diyeyim...
    mgora bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Gişelere yaklaşırken motordan in, plakayı kapat
    gişeden geç sağa çek ,plakayı aç
    yola devam et.
    Ha ben HGS'den kaçmıyorum..radar cezasından kaçınıyorum..
    Ortalama hız olayı var ya..ondan...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı oktay33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gişelere yaklaşırken motordan in, plakayı kapat
    gişeden geç sağa çek ,plakayı aç
    yola devam et.
    Ha ben HGS'den kaçmıyorum..radar cezasından kaçınıyorum..
    Ortalama hız olayı var ya..ondan...
    Malesef otomobil ile gideceğim. Motor ile gitsem eski yolu tercih ederdim her zamanki gibi. Geze geze...
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bayramda otoyollar ve köprüler ücretsiz. Normal zamanlarda HGS siz geçiş yaparsan 15 gün içinde HGS aldığın taktirde cezasız geçiş ücretini düşüyorlar. Ayrıca HGS almadan ınternetten de ödeye biliyorsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)