Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Özür Dileyerekten.. "Zümrüt Apartmanı"

Motovento
    REKLAM ALANI
    scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkelere göre yapılan kitap okuma dağılımında 17. sıradayız. Ayrıca Abdullah'ın anlamı Allah'a kul demek, ismi hedef göstermek düpedüz şerefsizlik.
    Abdullah'ın anlamını bildiğim için özellikle yazdım, ama bu hedef göstermek değil Di.

Bu ismi ona kim koydu bilmem ama dinibütün biri olduğunu düşünüyorum ve diyorum ki insan da utanma olur, insan isminden bile utanır bunu yapmaz.

Şerefsiz kelimesi de sana ait, kişi kendinden bilir işi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Bir ekleme de yapayım, hedef göstermeyi yobaz zihniyet daha iyi bilir, öldürülen insanlar ve dövülen gazeteciler var.
    Sizin gibi düşünmeyen tü kaka oldu memlekette, ne hainliğimiz kaldı ne teröristliğimiz, ayıptır ayıp.

Çıkarın artık şu at gözlüğünü.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Kitabı yayınlayan yayınevinin camları döküldü

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bazı tepkileri anlamak mümkün değil. Kitap kurgu. Coşkun Göğen'e (namı değer tecavüzcü Coşkun) sokakta yürüyorken halkın saldırmasının bir tık ilerisi olay.

Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ismi ona kim koydu bilmem ama dinibütün biri olduğunu düşünüyorum
    Neye dayanarak? Tek makul delil var mı elinizde?

Bir ekleme de yapayım, hedef göstermeyi yobaz zihniyet daha iyi bilir, öldürülen insanlar ve dövülen gazeteciler var.
    Konuyla alakası nedir?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abdullah'ın adı allaha kul demek oldugu ıcın mı o apo itini asmıyorlar acaba.

ne sacma konusmalar ne boş muhabbetler.

bunları yazan adam sizce fiili olarak hiç harekete gecmedi mi? Ben buna inanmıyorum.

sübyancı şerefsizin teki işte; yok allaha kulmus bilmemneye yolmuş boşverin bunları.ü

akp tipine göre akpli oldugunu ayırt etme ozellıgıne kavusmustu gecenlerde; bizde isimden tipinden inancı tespit edebiliyoruz.

bravo bize

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı tepkileri anlamak mümkün değil. Kitap kurgu. Coşkun Göğen'e (namı değer tecavüzcü Coşkun) sokakta yürüyorken halkın saldırmasının bir tık ilerisi olay.

Neye dayanarak? Tek makul delil var mı elinizde?

Konuyla alakası nedir?
    Düşünüyorum diye belirtmiştim, delil olsaydı yazardım yada link paylaşırdım.

Hedef gösterdiğimi iddia etti arkadaş, konuyla alakası yok cevap yazdım, yobazlar daha iyi hedef gösteriyor.

Arnoild, onlar yapınca oluyor ben yapınca olmuyor mu? Sırf cin ali nin o demeci aklıma geldiği için bu şekilde yazdım.

Çokta şeyetmemek lazım,
    bu zihniyet gitmeden ne sapığımız biter ne de yalancımız.

ite köpeğe uymamak gerekiyor bence; cizgimizi bozmayalım.

haber doğru mu bilmiyorum ancak elif şafak - mahrem kitabında bundan iğrenci varmış.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitabı yayınlayan yayınevinin camları döküldü
    Hazır el atmışken Rus sefaretinin camlarını indirmekte de fayda var. Lolita diye bir kitap mı varmış ne...

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunları yazan adam sizce fiili olarak hiç harekete gecmedi mi?
    Geçti mi? Bu konuda herhangi bir delil var mı? Bu iğrenç suçtan yakalanmış insanların kaçı bu konuda kitap yazıp basmış acaba?

Düşünüyorum diye belirtmiştim, delil olsaydı yazardım yada link paylaşırdım.
    Tabii ki, ancak sizi böyle düşünmeye sevkeden nedir? Çünkü tek sebep artniyet gibi gözüküyor. Mesela bir batı ülkesinde bir terör olayı olsa, ve daha konu hakkında hiç bir bilgi sahibi olmamasına rağmen birinin "bunu kesin müslümanlar yapmıştır" şeklinde düşünmesi makul mu? Müslümanlara karşı artniyet içeren, müslümanlara haksızlık eden bir düşünce değil mi?
    sutlusoda bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Gabriel Garcia Marquez'in bir kitabıydı yanlış hatırlamıyorsam, çocukken okumuştum, klasiklerdendi, köyün erkekleri köyün en güzel kızını gece vakti ormana kaldırıyorlar, kız direnince de cam bir şişeyi üreme bölgesine sokup sonra da karnına sopalarla vurarak kırıyorlar, kızı orda bırakıp gidiyorlardı. Tabii bu olayı benim gibi değil, sayfalarca ballandıra ballandıra anlatıyordu.
    Evet, olay iğrenç, ama bu iş böyle yapılıyor, durumu daha profesyonellere bırakmak gerekir bence.

Hazır el atmışken Rus sefaretinin camlarını indirmekte de fayda var. Lolita diye bir kitap mı varmış ne...

Geçti mi? Bu konuda herhangi bir delil var mı? Bu iğrenç suçtan yakalanmış insanların kaçı bu konuda kitap yazıp basmış acaba?

Tabii ki, ancak sizi böyle düşünmeye sevkeden nedir? Çünkü tek sebep artniyet gibi gözüküyor. Mesela bir batı ülkesinde bir terör olayı olsa, ve daha konu hakkında hiç bir bilgi sahibi olmamasına rağmen birinin "bunu kesin müslümanlar yapmıştır" şeklinde düşünmesi makul mu? Müslümanlara karşı artniyet içeren, müslümanlara haksızlık eden bir düşünce değil mi?

hocam adama karşı yapılan tüm saldırıları ya da önyargıları savusturmaya ya da söyleyen kişileri sorgulamaya yönelik hareketlerinizdeki temel amac nedir?
    Bilelim ona göre gardımızı alalım; amerika'da farklı mı işliyor sistem?

Yanlıs hatırlamıyor isem 20 yıldır ülkemde değilsiniz; duyduklarınız yada ziyaretlerinizde karşınıza cıkan olaylara göre şekilleniyorsunuz ancak ülkede durum bu görülenden cok daha farklı.

Ülkede zihniyet artık "o saatte orada ne işi vardı" zihniyetinde; çukur dizisini izleyip serseri olandan kurtlar vadisi izleyip maço olanı, karısını kocasını aldatmayı diziler yüzünden normal sayan bir zihniyet ile biz yaşıyoruz bu ülkede.

Yazarlar yazdıkları şeyi mutlaka gözlerinin önünde canlandırıyorlar ki betimlemeleri iyi olsun ; bu adam bunları yazarken gözünde canlandırabiliyor ise ve utanmadan bunları yazabiliyor ise kusura bakmayın bu özgüven ile yapmadıgını da zannetmem. Siz "bu suctan yakalanmıs kac kişinin kitap yazdıgını" sorgulayadurun da bırakın kendı ulkemızde cocuk severken "pedofili olabilir mi" bakışları yuzunden neler cektiğimizi bilerek biz konusalımç
    Osm@n bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Abdullah'ın adı allaha kul demek oldugu ıcın mı o apo itini asmıyorlar acaba.

ne sacma konusmalar ne boş muhabbetler.

bunları yazan adam sizce fiili olarak hiç harekete gecmedi mi? Ben buna inanmıyorum.

sübyancı şerefsizin teki işte; yok allaha kulmus bilmemneye yolmuş boşverin bunları.ü

akp tipine göre akpli oldugunu ayırt etme ozellıgıne kavusmustu gecenlerde; bizde isimden tipinden inancı tespit edebiliyoruz.

bravo bize
    Okuduğunu anlama kabiliyetin var mı senin arkadaşım? Senin yazdığın benim söylediğimle aynı şey işte, adamın ismi Abdullah olmuş hasbel kader.
    Şerefsiz haysiyetsiz namussuz vs = Abdullah cümlesini savunuyorsun ama yazdıkların savunduğun cümleyle çelişiyor.

Adım gibi eminim ki şu forumda asıp kesen sen ve senin gibiler, sokakta kadına şiddet, mazluma eziyet, çocuğa istismar görse müdahale etmeyip yandan yandan sıvışacak tiplersiniz bi ihtimal müdahale etmek yerine video çekip sosyal medyada paylaşırsın oda kendi kıçını koruyacak bi delik bulup gizli gizli çekersen. Gerçekte köşe bucak kaçacağınız insanlara sanalda saydırmakta ortak özelliğiniz.
    MrMud ve Güzel Şale bunu beğendiler.

Motosikleti

Dediklerinize haklısınız ama o önyargıyı da ben yaratmadım, sizce neden batıda ki insanlar öyle düşünüyor?

Herkes istediğini yaşasın din olarak, kimseyi ötekileştirmek istemem ama bu ülkede cübbeli çıkıp demedi mi ufak çocuklarla yapılan adi şeylere, biz dinimizde bademleme diyoruz diye?

Ülkenin durumu ortada, böyle düşünmemi sağlayan insanlar yönetiyor bizi, bu ülkeyi kuran Atamıza iki ayyaş diyenler gidip kadir misiri ziyaret etmedi mi?

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Dediklerinize haklısınız ama o önyargıyı da ben yaratmadım, sizce neden batıda ki insanlar öyle düşünüyor?

Herkes istediğini yaşasın din olarak, kimseyi ötekileştirmek istemem ama bu ülkede cübbeli çıkıp demedi mi ufak çocuklarla yapılan adi şeylere, biz dinimizde bademleme diyoruz diye?

Ülkenin durumu ortada, böyle düşünmemi sağlayan insanlar yönetiyor bizi, bu ülkeyi kuran Atamıza iki ayyaş diyenler gidip kadir misiri ziyaret etmedi mi?
    Hocam alınmayın gücenmeyin, inanılmaz boş konuşuyorsunuz bu konu başlığı altında, dönüp yazdıklarınızı en baştan sakince bi okuyun, "Hayır boş konuşmamışım" derseniz halâ, kolay gelsin.

Neden boş konuşmuşum diye sormayın, "Hangisini düzelteyim" deyimi geliyor aklıma.

Saygılar.
    AliR25 ve Güzel Şale bunu beğendiler.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuduğunu anlama kabiliyetin var mı senin arkadaşım? Senin yazdığın benim söylediğimle aynı şey işte, adamın ismi Abdullah olmuş hasbel kader.
    Şerefsiz haysiyetsiz namussuz vs = Abdullah cümlesini savunuyorsun ama yazdıkların savunduğun cümleyle çelişiyor.

Adım gibi eminim ki şu forumda asıp kesen sen ve senin gibiler, sokakta kadına şiddet, mazluma eziyet, çocuğa istismar görse müdahale etmeyip yandan yandan sıvışacak tiplersiniz bi ihtimal müdahale etmek yerine video çekip sosyal medyada paylaşırsın oda kendi kıçını koruyacak bi delik bulup gizli gizli çekersen. Gerçekte köşe bucak kaçacağınız insanlara sanalda saydırmakta ortak özelliğiniz.

seni baban mı emzirdi arkadaşım nasıl bir kafadır bu.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam alınmayın gücenmeyin, inanılmaz boş konuşuyorsunuz bu konu başlığı altında, dönüp yazdıklarınızı en baştan sakince bi okuyun, "Hayır boş konuşmamışım" derseniz halâ, kolay gelsin.

Neden boş konuşmuşum diye sormayın, "Hangisini düzelteyim" deyimi geliyor aklıma.

Saygılar.
    Düşündüklerimi yazdım size boş gelebilir.
    Alınılacak bir durum yok.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Düşündüklerimi yazdım size boş gelebilir.
    Alınılacak bir durum yok.
    Alınmadım, sadece sağlıklı düşünmediğinizi belirttim.

Sizin düşünceniz;

Adınız Ahmet mi ? Varsayalım evet.
    E ben Ahmet adına sahip bi kaç hırsız tanıyorum, o zaman siz de hırsızsınız.
    Düşünceniz budur.

Sağlıklı insan düşüncesi değil...
    Olcay Avşar ve Güzel Şale bunu beğendiler.
    -MrMud

Motosikleti
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alınmadım, sadece sağlıklı düşünmediğinizi belirttim.

Sizin düşünceniz;

Adınız Ahmet mi ? Varsayalım evet.
    E ben Ahmet adına sahip bi kaç hırsız tanıyorum, o zaman siz de hırsızsınız.
    Düşünceniz budur.

Sağlıklı insan düşüncesi değil...
    Siz alınmayın diye yazdınız ya, o yüzden Alınılacak bir durum yok dedim, anlaşamadık.
    Arnoild aynı şekilde uyardı yukarıda, neden öyle yazdığımı da belirttim.

Vatandaşa, bak bu AKP'liye benziyor deyip oy pusulası vermemişler dediler hatırlar mısınız bilmiyorum? İşte o yüzden yazmıştım. Birde Büyükçekmece olayı vardı, isim soyisimden insanları araştırdılar hani.

Konuyu saptırdım kusura bakmayın.

Umarım böyle bir başlık daha görmeyiz veya haber duymayız.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Garip yani çok garip. Beb aleyna tilki falan izlemem izlemem pedofili simgelerini de bilmezdim. Ama geçenlerde birisi bana klibinde pedofili simgeleri olduğunu söyleyip bir klibini izletti. Yani yuh dedim. Hakkaten böyle bir şey nasıl yayınlanır oldum. Ve ondan öncede youtube'da sürekli çıkan, ülkemizin değerli bir lisesindeki klibini gördüm. Cinsel tahrik ve renkli bir kliple güzel ve çekici göstermeye çalıştıkları iğrenç bir ortam yapmışlardı. İğrendim ve o kız için çok üzüldüm. Allah bilir o kıza ne yaptılarda böyle şeyleri yapmaya, kendisini bir cinsel objeye çevirmeye ikna ettiler. Gerçekten üzüldüm bu vatanın bir genç kızına yaptıklarına ve o kliplerle gençlerimize yaptıklarına. Ağalar konuşacaksanız önce bunları konuşun,her yerde konuşun kötüleyin, tanıdığınız kümsede çocuklarına böyle şeyleri dinletmesin izletmesin
    Ayrıca lütfen bir yazdıklarınızı okuyun, sürekli sizli bizli kavramlar, itici ve dışlayıcı ifadeler. Hiç yakışmıyor, hele de bu topraklrın evlatlarına.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Savcıların eline sağlık. Hemen harekete geçip gözaltına almışlar. Her konuda böyle olsalar keşke.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Siz alınmayın diye yazdınız ya, o yüzden Alınılacak bir durum yok dedim, anlaşamadık.
    Arnoild aynı şekilde uyardı yukarıda, neden öyle yazdığımı da belirttim.

Vatandaşa, bak bu AKP'liye benziyor deyip oy pusulası vermemişler dediler hatırlar mısınız bilmiyorum? İşte o yüzden yazmıştım. Birde Büyükçekmece olayı vardı, isim soyisimden insanları araştırdılar hani.

Konuyu saptırdım kusura bakmayın.

Umarım böyle bir başlık daha görmeyiz veya haber duymayız.
    Alınma meselesini simdi fark ettim düzeltecektim tam, karışmış arada...

Bu problem Türkiye'ye has bi durum değil.
    En son Amerika'da 16 yaşındaki "Öz" kızına tecavüz edip, öz kızından doğan bebeğe de tecavüz eden bir yaratik vardı.
    Dünya yaşanacak bir yer değil artık, problem burda...

Düzelir mi ? Mabadimla gülerim afedersiniz.
    Öyle hir ihtimal yok artık.
    -MrMud

Motosikleti
    SD 1290R
    Eğer özgürlük ve adalet istiyorsak, kanuna göre bunu hakkeden, ama şahsımıza kalsa hiç istemeyeceğimiz insanlara da adalet istemek zorundayız. Bu da tipik bir örnek. Bu herife adil olamadıktan sonra özgürlük ve adalet namına edilen lafların hiç bir ehemmiyeti olmadığını da kabul etmemiz gerekiyor...

hocam adama karşı yapılan tüm saldırıları ya da önyargıları savusturmaya ya da söyleyen kişileri sorgulamaya yönelik hareketlerinizdeki temel amac nedir?
    Ortada açık suç yokken niye saldırılıyor? Yoksa bazen suç olmasa da saldırılabilir mi? Önyargı kötü bir şey değil mi? Yoksa bazılarına karşı yapılması okey mi? Öyleyse kanunlar niye var? Hem bazı kanun dışı davranışı tasvib edip, hem de iktidarın kanun dışı işlerini hangi yüzle eleştireceğiz?

Bilelim ona göre gardımızı alalım; amerika'da farklı mı işliyor sistem?
    Amerika'da pedofil suçu sabit insanlar ömür boyu fişleniyor. Şu an internetten adresimin etrafında böyle birileri var mı internetten öğrenebiliyorum. Bu insanlar ömür boyu okul ve çocuk parkı gibi yerlere yaklaşamıyorlar, bazı meslekleri yapamıyorlar, ve belli durumlarda suçlarını beyan etmek zorundalar.

Ancak isteyen istediğini hayal eder, düşünür, söyler, yazar. Cinayet romanı yazanla cinayet işleyen bir değildir.

Yanlıs hatırlamıyor isem 20 yıldır ülkemde değilsiniz; duyduklarınız yada ziyaretlerinizde karşınıza cıkan olaylara göre şekilleniyorsunuz ancak ülkede durum bu görülenden cok daha farklı.
    Sizi itham etmek istemem, ancak bunlar genelde etik olmayan düşünce ve yaklaşımlarını makul göstermek isteyen insanlardan duyduğum tür cümleler.

Yazarlar yazdıkları şeyi mutlaka gözlerinin önünde canlandırıyorlar ki betimlemeleri iyi olsun ; bu adam bunları yazarken gözünde canlandırabiliyor ise ve utanmadan bunları yazabiliyor ise kusura bakmayın bu özgüven ile yapmadıgını da zannetmem.
    Yazdıklarınızın hiç biri suç değil.

Amerika'da böyle düşünenler ayıplanıyor. O yüzden kimse Amerika'da kolay kolay açıktan ırkçı, sexist, islamofobik veya vurdumduymaz cümleler kurmaz. Düşünür, ama ulu orta yazıp söylemez, çünkü mutlaka tepki göreceğini bilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)