Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Özür Dileyerekten.. "Zümrüt Apartmanı"

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Malum dün biraz okudum kitaptaki yazının bir bölümünü ve aklım almıyor , bu kitabın yayınlanmasına nasıl müsaade edildi..Bir de en çok satılan kitapmış yayınevinin savunması skandal en çok satılması skandal , satılması izin verilmesi skandal... yorum sizin konuyu açtığım için özür diliyorum..

https://twitter.com/volkan_giritli/s...2iBMTqpKgAXh4g

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:38 ----------

Yayınevinin savunması ..

Daha doğrusu sıvaması..

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Valla bu eğitimin çözebileceği birşey gibi gözükmüyor. Kitap yazarının cümleleri göz önünde işte, çocuk istismarcısı şerefsizin biri mahkemede savunmasında kadın kaçırmak zor olurdu çocuk kaçırmak daha kolay oldu diyor.

İdam çözüm mü bilmiyorum ama en azından ailesinin içi soğur, hepimiz çoluk çocuk sahibi insanlarız şahsen benim istismara uğramış bi babanın düşüncelerini anlamaya aklıma getirmeye bile tahammülüm yok. Kaldı ki bunu yapanın bi yerlerde bi şekilde yaşamını sürdürmesini kaldırabilsin bi anne-baba..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    okurken midem bulandı ; o.......e.....

nasıl insan bunlar ya; bilincaltına bak

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaşı gelmiş, ergen olmuş kadın ve erkek sağlıklı cinsel hayat yaşayamazsa işte böyle pedofil olur, kediye, köpeğe hallenir, gay olur, lezbiyen olur.

aileler ve toplum gençlerin cinsel dürtülerini bastırdıkça daha çok böyle hadiseler ile karşılaşacağız. baskı bize sapıklık olarak geri dönecek..
    Thracian, sheriff87, 06Serhat ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/te...gecti-41228825

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, pedofili içeren ifadelerin yer aldığı kitabın yazarı, basım ve dağıtımını yapan kişiler hakkında yasal sürecin başlatıldığı ve suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi. Kültür ve Turizm Bakanlığının suç duyurusu üzerine de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı ve kitabın yazarı Abdullah Şevki gözaltına alındı.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Kitabın ilk basımından bu yana 6 sene geçmiş hiç kimsenin dikkatini çekmemişte şimdi mi çekti ?
    BlackGhost bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu bir roman, kahramanlarının ağzından anlatır çoğu olayları. Çok daha beter konuları onların ağzından anlatan eserler okudum ben, bir kısmı dünya klasikleri arasındadır, sanırım olayın iğrençliği ve toplumdaki hassasiyet için kıvılcım çıkmasına sebep olmuş bu. Ha arada ince bir çizgi var mıdır ? Toplumsal yapıyla alakalı sanırım, bizim insanımızın aklına bunları okuyup örnek alacaklar korkusu düşüyor, diğer ülkelerde bak böyle de olabilir tedbir almakta fayda var tepkisi doğurabilir. Ama yapacak olanın bunları okuyup örnek alması gibi bir durum yok, çoğu zaten zır cahil kişiler oluyor.
    sutlusoda bunu beğendi.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Şeref yoksunu, yobaz zihniyetin yetiştirdiği zihniyetten ne beklersin = Abdullah.

Ülkemiz gündengüne pisliğe batıyor.

Ensar vakfı gibi biryere yetişmiştir tahminim ve bu iti de istismar etmişlerdir, yoksa bu zihniyete nasıl sahip olur bir yobaz.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yazar gözaltına alındı. Yayınevi yöneticilerini de almalılar.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-48439913

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitabın ilk basımından bu yana 6 sene geçmiş hiç kimsenin dikkatini çekmemişte şimdi mi çekti ?
    Evet şimdi çekti.

Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şeref yoksunu, yobaz zihniyetin yetiştirdiği zihniyetten ne beklersin = Abdullah.

Ülkemiz gündengüne pisliğe batıyor.

Ensar vakfı gibi biryere yetişmiştir tahminim ve bu iti de istismar etmişlerdir, yoksa bu zihniyete nasıl sahip olur bir yobaz.
    6 yaşındaki kızla evlenmeyi "normal" kabul eden bir anlayış elbette böyle bir kitap yazabilir.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazar gözaltına alındı. Yayınevi yöneticilerini de almalılar.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-48439913

Evet şimdi çekti.

6 yaşındaki kızla evlenmeyi "normal" kabul eden bir anlayış elbette böyle bir kitap yazabilir.
    6 senedir kitabı alan okuyanların hepsi mi sapıkmış hiç birinin sesi çıkmamış

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:35 ----------

o zaman durum öyle vahim ki anlatılmaz

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    hangisi daha mide bulandırıcı bilemedim

kitaptaki o cümleler mi

yoksa tam 6 senedir kimsenin bu konu hakkında suç duyurusunda bulunmaması mı

palu ailesi her yerde gençler? ecrin bebek'in ailesi her yerde?
    biz buyuz ne yazık ki!
    görünen tarafımız çok ahlaklı, üstelik ahlak dersi vermeye kalakıyor...ama içerde ahlaksızlığın dorukları yaşanıyor.
    daha geçenlerde köpekle cinsel münasebette yakalanan dede, mahallede birisini oruç yerken görse, ne derdi acaba? bi düşünün!

yazık ve çok acı ya..çok acı!

herşeyimiz görsel olmuş, içimiz ise çürümüş.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Demekki insanlar gerçekten boş yere katil olmuyor

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Sapıklığın dini dili coğrafyası yok arkadaşım. Sapık sapıktır.. Konuyu dün ekşide gördüm, hala yazarı savunanlar vardı, bana göre onlar da sapık sırf yazarın ismi Abdullah diye bu forumda tüm Müslümanları zan altında bırakmaya çalışan da en az bu yazar kadar sapıktır benim gözümde..
    allegromod ve Güzel Şale bunu beğendiler.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı AliR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sapıklığın dini dili coğrafyası yok arkadaşım. Sapık sapıktır.. Konuyu dün ekşide gördüm, hala yazarı savunanlar vardı, bana göre onlar da sapık sırf yazarın ismi Abdullah diye bu forumda tüm Müslümanları zan altında bırakmaya çalışan da en az bu yazar kadar sapıktır benim gözümde..
    Müslümanlarının zan altında kalmasına gerek yok, insan kendinden emin olmalı.

Yüksek ihtimal Ensar gibi yerde yetişti diye de belirterek yazdım, gerçek Müslümanlık bu mu?

Kimse kimsenin dinine karışamaz ama bunların Müslümanlık ile alakası yok.

Herkes haddini bilsin.

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Dediğim gibi, sapık sapıktır.. O kitabı yazanın da, basanın da, okuyanın da, dağıtımına sebep olanın da canı cehenneme.. Aynen herkes haddini bilsin, dilini nereye uzattığına da dikkat etsin..
    Güzel Şale bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    sosyal medyanın bu kadar güçlü olduğu zamanda böyle bir kitabın şimdiye kadar gün yüzüne çıkmamasına şaşırdım.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı AliR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi, sapık sapıktır.. O kitabı yazanın da, basanın da, okuyanın da, dağıtımına sebep olanın da canı cehenneme.. Aynen herkes haddini bilsin, dilini nereye uzattığına da dikkat etsin..
    Haklısın , yorumumda acele ettim galiba. Adamın kökten dinci olduğuna dair bir yazıya filan rastlamadım. Adını da kendisi koymamıştır elbet.

Kısa biyografisi : İstanbul doğumlu. Ankara Üniversitesi SBF mezunu. İktisat ve Felsefe dallarında yüksek lisans çalışmaları var. İlk şiiri 1980 yılında, Oluşum Dergisi’nde yayımladı. Uzun süre yurtdışında çeşitli kamu görevlerinde bulundu. Halen İngilizce ve Fransızca dillerinde çevirmenlik yapıyor. Eski, Agora, Berfin Bahar, Kum, Şair Çıkmazı, Şiiri özlüyorum, Ünlem vb. gibi birçok yazın dergisinde şiir, şiir çevirileri, eleştiri, deneme, araştırma ve öyküleri yayımladı. Yazın çalışmaları sürdürmekte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sosyal medyanın bu kadar güçlü olduğu zamanda böyle bir kitabın şimdiye kadar gün yüzüne çıkmamasına şaşırdım.
    Kimse kitap okumuyor da ondan. Zaten az satılıyor alanlar da genelde okumadan kitaplığa koyuyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ülkelere göre yapılan kitap okuma dağılımında 17. sıradayız. Ayrıca Abdullah'ın anlamı Allah'a kul demek, ismi hedef göstermek düpedüz şerefsizlik.
    Güzel Şale bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kitabın ilgili bölümünü bende herkes gibi gazetede okudum.Çok iğrenç bir durum.Kitaplarda cinayet tecavüz şiddet gibi konular işleniyor.Olay biraz da bu romandaki durum ile gerçek hayatta çokça karşılaşıyor oluşumuzla alakalı sanırım.
    Tamam belki böyle bir olayı hikayenin konusu yapmış olabilirsin.Olayı böylemi anlatmak zorundasın.Kitap okuyan biri bunu okuyup zaten buna meyletmezde. Olayın bu kadar gündeme gelip sosyal medyada bu kadar dillendirilmesi asıl tehlikeli olabileceklerin bundan tahrik olmasına neden oluyor diye düşünüyorum.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yalnız şöyle bir mevzu var: adam kitabında pedofili bir hikaye anlattı diye kendisi pedofil olmaz. sadece aktarmış olur.
    böyle bir tezat durum ile karşı karşıyayız. yani adamın kendisi hasta değil ama hasta bir karakterin yaşadıklarını bize aktarmakta.

ikircikli bir hadise..
    sutlusoda bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)