Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Meksikalı ile Amerikalı'nın hikayesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Buna narsisizm deniyor; küçükten itibaren ezile ezile sağlıklı bir ego kalmıyor, dışarıya şişkin bir yapay ego / persona gösteriyoruz. İçimizde ne kadar boş ve değersiz hissettiğimizi de aslında çok iyi biliyoruz. Bütün bu agresyon veya olmayacak adamları neredeyse ilâhlaştırmak / o put vasıtasıyla varolmaya çalışmak hep ondan... (Münferit Ahmet Mehmet Zeynep Fatma'dan bahsetmiyorum, ortalama tipolojiyi tarifliyorum. Mal bu maalesef...)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika'yi bütün kötülüklerin anası olarak görmeye kendinizi ikna etmeniz zor değil, hele günümüzün Türkiye'sinde. Ancak aksi fikre açıksanız bir kaç nokta ve soru:

Niye Japonlar Amerika'dan nefret etmiyor Türkiye gibi? Atom bombasını onlar yedi yahu.

Hiç mi hayrı dokunmamış dünyaya?
    Bosna savaşını kim bitirdi?
    İkinci dünya savaşını kim bitirdi? Yerine Hitler'in geçmesi daha mı iyi olurdu?
    Türkiye çok partili sisteme nasıl geçti?
    Kullandığınız tıbbi cihaz ve ilaçlarin en yarısı hangi ülkede bulunmuş?
    Dünya'daki bilimin en az yarısını kim yapıyor?

Amerika'yi ancak başka bir süpergüçle karşılaştırabilirsiniz. Rusya ve Çinle karşılaştırabilirsiniz... Süpergüç olup ta dünyaya çiçek dağıtmış tek ülke yoktur, Osmanlı dahil...

Peki Türkiye bugün süpergüç olsa dünyayı n'apar? Bugün kendi ülkesinde kendi vatandaşına işkence eden dünyaya çok mu iyi davranır? Kendi ülkesinde bilim yapmayan dünyada mı yapar? Kendi ülkesinde kendi çocuğunu kadınını koruyamayan dünyada mı koruyacak?

Zor sorular bunlar... Önyargı sağlam olduktan sonra sorun değil tabii ki.
    Atom bombasını yiyip memnun kalmak japonların sorunu, ama illaki bundan bir ders çıkarmışlardır.
    Bilim üretiyorsa ekmağını da yiyor, bedavaya dağıtmıyor, lisans altında ürünlerini dünyaya satıyor.
    Ayrıca amerika çıkarları doğrultusunda savaşlara girmişse bu amerikayı masum yapmaz. Türkiye'de şuan savaşlardan kaçıp sığınan milyonlarca insan var DoğuTürkistan,Afganistan,Irak,Suriye ve hatta gönüllü olarak Filistin, Afrika ülkeleri dahil birçok ülkeye yardım etmektedir.Süpergüç olunca daha fazla yardım edeceğinden hiç şüphem yok.
    Türk Askerinin gittiği bölgelerde, bölge halkının büyük sevinç duyduğunu medyadan görmekteyiz.
    Hatta hayatında hiç görmemiş tanışmamış olan kişilerin bile bir Türk'ü gördüğünde ona saygı gösterdiğini defalarca canlı şahitlerden dinledim.
    Bilim yapmak, üretim yapmak güzel şeyler fakat bu zorbalık hakkını vermez.
    Ben Türkiyede yaşıyorum ve Ülkemin istikameti bellidir, bağımsızlığımıza zarar verececek ülkelere karşı, tedbirli olmam ve uyanık olmam yadsınacak bir durum değil.
    Ne yani, paramıznan andoronoid tilifon aldık diye sabah akşam teşekkür mü edeceğiz. Patriot almadık diye kötü mü olduk hani bizim müttefik?

Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatta hayatında hiç görmemiş tanışmamış olan kişilerin bile bir Türk'ü gördüğünde ona saygı gösterdiğini defalarca canlı şahitlerden dinledim.
    güçlübirşekilde

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyiymiş, bir zaman makinesine atlayıp taş devrine, o karanlık mağarada üzerine ayı postunu ilk çeken adamı bulasım geldi

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Atom bombasını yiyip memnun kalmak japonların sorunu, ama illaki bundan bir ders çıkarmışlardır.
    Bilim üretiyorsa ekmağını da yiyor, bedavaya dağıtmıyor, lisans altında ürünlerini dünyaya satıyor.
    Ayrıca amerika çıkarları doğrultusunda savaşlara girmişse bu amerikayı masum yapmaz. Türkiye'de şuan savaşlardan kaçıp sığınan milyonlarca insan var DoğuTürkistan,Afganistan,Irak,Suriye ve hatta gönüllü olarak Filistin, Afrika ülkeleri dahil birçok ülkeye yardım etmektedir.Süpergüç olunca daha fazla yardım edeceğinden hiç şüphem yok.
    Türk Askerinin gittiği bölgelerde, bölge halkının büyük sevinç duyduğunu medyadan görmekteyiz.
    Bilim yapmak, üretim yapmak güzel şeyler fakat bu zorbalık hakkını vermez.
    Ben Türkiyede yaşıyorum ve Ülkemin istikameti bellidir, bağımsızlığımıza zarar verececek ülkelere karşı, tedbirli olmam ve uyanık olmam yadsınacak bir durum değil.
    Ne yani, paramıznan andoronoid tilifon aldık diye sabah akşam teşekkür mü edeceğiz. Patriot almadık diye kötü mü olduk hani bizim müttefik?
    Sağlam bir at gözlüğü takıp kendimizi habire yüceltip batıyı da habire şeytanlaştıralım. Ülke olarak bizi daha iyi günlere taşıyacaksa yapalım, hiç sorun değil. Ki zaten ne zamandır da yapıyoruz. Bir faydasını gördük mü ama?

Biz süperiz, başkaları kötü. Ancak biz onlar kadar kötü olamadığımız için fakiriz, onlar da kötü olduğu için zengin. OK. Peki ya herşey bu kadar siyah beyaz değilse? Ya gittikçe içine gömüldüğümüz çıkmazda bizim de payımız varsa? Ya zannettiğimiz kadar süper değilsek?

Habire mastürbasyon yapmak anlık zevk verse de sanki asıl probleme çok bir faydası yokmuş gibi geliyor bana. "Acep biz de bir şeyleri yanlış yapıyor olabilir miyiz?" sorusunu irdelemek belki biraz acıtır, ama farkında olmadığımız sorunları farketmemizi sağlayıp düzeltmemizin önünü açması ihtimali için değmez mi?

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayin ameriga, biz süperiz onlar şeytan diye dramatize edilmiş bir düşünceyi içeren bir yazı yazılmadı bu başlıkta. Konuyu daldan dala, başka yerlere çektikçe anlamsız bir hal alıyor.

Konu Amerikanın gittiği yere özgürlük(!) getirmesiydi.

Ordusu dağıtılmış bir ülke teslim olmuş, güdüme girmiş bir ülke olur.
    Bkz: Mondros ateşkes antlaşması

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayin ameriga, biz süperiz onlar şeytan diye dramatize edilmiş bir düşünceyi içeren bir yazı yazılmadı bu başlıkta.
    ipe sapa gelmez gercekci olmayan nedenlerle kendimizi yuceltip, Amerika'nin yaptigi her pozitif seye yine ayni sacmalikta bir kulp bulmak, "kendimizi habire yüceltip batıyı da habire şeytanlaştırmak" degildir de nedir? @darkmotor'un alintiladigim paylasiminda birden cok bariz ornek mevcut. Gercekten gormuyor musunuz?

"Kendilerine nasıl yaşayacaklarını buyuracak mutlak ahlak kuralları isteyenlerin asıl istedikleri şey, karaktersizliğe bahanedir"

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birgün insan türü tamamen yok olacak ve doğanın kendi kendini tamir etmesi yüzyıllar boyunca sürecek.

Motosikleti
    SD 1290R
    Click bait.

Motosikleti
    XJ6N -Freedom 250
    İnsanın fikri neyse zikride o olurmuş. Herkes doğru olarak gördüklerini söylüyor görmek istedikleri üzerinden kendini savunuyor. Tamamen objektif bir şekilde yaklaşımda bulunan görmedim ben daha, her konuda bu böyle siyaset olsun insan ilişkileri olsun amerika vs olsun. Bu bakış açısını düzeltsek sorunlar çözülecek ancak bu imkansız tabi ki kaç milyon insan var ve herkes farklı düşünüyor kimiside düşünmüyor bile düşünce tembelliği olanlar başkalarının arkasından gidiyor. Ne desek boş.

Motosikleti
    SD 1290R
    Ben onu bunu bilmiyorum. Şahsen sadece Türk olduğum için gören herkesin saygısını elde etmenin hazzını yaşıyorum yurt dışında. Mutlaka birilerinden duymuşsunuzdur.

İnsan meyilli olduktan sonra inanmayacağı yalan yok... Kendimize dahi dürüst olamamanın faturası da doğal olarak hayliyle kabarık...

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben onu bunu bilmiyorum. Şahsen sadece Türk olduğum için gören herkesin saygısını elde etmenin hazzını yaşıyorum yurt dışında. Mutlaka birilerinden duymuşsunuzdur.
    Konuyu yanlış anlasanda espiri iyiydi.

Yok Hacım duymadım duyarsam söylerim , hem ne saklıyacağım Hacı Haşmet'i amarıgalılar çok sevmiş derim. Bu konuyu trump göreydi, gözleri yaşarırdı , amarıgan bayrağıynan madalyayı kaptıydın ammaaa trump şimdi ingiltere yolcusu acaba nereyi karıştıracak kimbilir.

Ben aslında Türkiyenin yardım ettiği bölgelerde , Türklere olan saygının artmasından bahsetmiştim daha çok tarihi bağlarımız bulunan bölgelerde...

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Amerikada da medya var dostum. Ordaki insanlar da dünyaya barış götüren ülkenin vatandaşı olduklarını düşünüyor.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikada da medya var dostum. Ordaki insanlar da dünyaya barış götüren ülkenin vatandaşı olduklarını düşünüyor.
    Sadece mal olanları.

Yoksa neyin ne olduğunun farkında az aklı basan herkes.

Ben aslında Türkiyenin yardım ettiği bölgelerde , Türklere olan saygının artmasından bahsetmiştim daha çok tarihi bağlarımız bulunan bölgelerde...
    Şimdi oldu. Ermenistan falan gibi mesela di mi?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)