Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Jack Russel Terrier

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    İyi günler abiler ablalar önümüz de ki aylarda Jack Russel cinsi yavru edinmeyi düşünüyorum, apartman dairesinde kalacak, bahçeli evimiz de var fakat orada büyük köpeğim var anlaşamazlar. İnternette araştırdım fakat buradan da size sorayım dedim. Günde 2 defa dışarıya çıkartma imkanım var, hatta boyutlarından ötürü güvenli taşıma yöntemi bulursam motosikletle dağa bayıra götürüp koşturabilirim, büyük köpek motora sığmaz ama bu ufak aranız da bu cinsten bakan yada bakmış olanınız var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Maskedeki köpek maylo değil mi bu :D

Motosikleti
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maskedeki köpek maylo değil mi bu :D
    Aynen hocam o köpek

Weak are prey

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    bir ara niyetlenip araştırıp almamış birisi olarak, gün içinde kendine kalan zamanın büyük bir bölümünü köpeğe ayıracaksan ve bunu hergün yapabileceksen al.çünkü aşırı hareketli bir köpek türü bu.

Motosikleti
    Artık Yok...
    iki yiğenimde var sitedede bir kardeşimde var.. çok yüksek enerjili bir köpek ve geçimsiz huysuz sitedeki benimkini ne zaman görse çıldırıyor benimki pirzola diye yer onuda usludur boyuna posuna bakmıyor hiç.. benimkinin bir jack russelida köpek parkında kapmışlığı vardır .. benimkinin yanağını ısırdı uslu köpeği bile çıldırttı..

YouTube Recep Bayraktar takip. Boyundan büyük işlere kalkan acayip bir ırk. Tam bir kolpacı. Kafa attı mı dogo argentin, cane Corsa farketmez saldırır. Sahibine itaat biraz zayıf. Bi de bu ırklar erkekse testesteronun vücut bulmuş hali. Dikkat edin.

Motosikleti
    Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YouTube Recep Bayraktar takip. Boyundan büyük işlere kalkan acayip bir ırk. Tam bir kolpacı. Kafa attı mı dogo argentin, cane Corsa farketmez saldırır. Sahibine itaat biraz zayıf. Bi de bu ırklar erkekse testesteronun vücut bulmuş hali. Dikkat edin.
    Recep Bayraktar'ın Pars'ını biliyorum, abimiz iyi niyetli ama kontrol konusunda biraz zayıf fakat köpekleri çok güzel.
    Weak are prey

Motosikleti
    MT-07
    Aga ben birgün memlekete yas'a gidecektim. Gece yarısı 03.30'da telefon geldi. Köpeği bırakacak yer bulamadım. King Charles Cavalier var bende ama sonuçta benim evladım. Senin de evladın olacak o köpek.

Sonuç? Beraber gittik yas'a. Hayvan gözünü açtığında Ankara Kızılcahamam'a iniyorduk otobanda. Bırak tatili dışarıya bile çıkamıyorsun ters zaman denk geldi mi... Yolda benzinlikte wc gittiğimde bir baktım millet bana sövüyor. Neymiş köpeği arabaya kilitleyip gitmişim, caniymişim. Gidip gelmem 5dk sürdü. Wc bile gidemiyorsun o derece. Bunun karda, kışta, ayazda tuvalete çıkarması. Soğuktan titreye titreye dolanması var.

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga ben birgün memlekete yas'a gidecektim. Gece yarısı 03.30'da telefon geldi. Köpeği bırakacak yer bulamadım. King Charles Cavalier var bende ama sonuçta benim evladım. Senin de evladın olacak o köpek.

Sonuç? Beraber gittik yas'a. Hayvan gözünü açtığında Ankara Kızılcahamam'a iniyorduk otobanda. Bırak tatili dışarıya bile çıkamıyorsun ters zaman denk geldi mi... Yolda benzinlikte wc gittiğimde bir baktım millet bana sövüyor. Neymiş köpeği arabaya kilitleyip gitmişim, caniymişim. Gidip gelmem 5dk sürdü. Wc bile gidemiyorsun o derece. Bunun karda, kışta, ayazda tuvalete çıkarması. Soğuktan titreye titreye dolanması var.
    İlk köpeğim değil reisim küçüklüğümden beri köpeklerle büyüdüm. Jack Russell çok ilgimi çekti, normalde kısa tüylü alman pointer almayı istiyordum en çok baktığım en sevdiğim ırk ama apartman için çok uygun değil. Boyutlarından ötürü kampa gittiğimde götürebilirim belki.

Motosikleti
    Artık Yok...
    arsız köpekler çok havlıyor apartmanda komşularınla aranı bozabilir.. pug al daha iyi..

Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Recep Bayraktar'ın Pars'ını biliyorum, abimiz iyi niyetli ama kontrol konusunda biraz zayıf fakat köpekleri çok güzel.
    Onda ki gibi bir cane corsa ben Türkiye'de görmedim. Narkoz çok orijinal. Keza Pars'ta öyle. Pablo baron her yerde görülebilir. Ancak dediğim gibi pars ve narkoz çok has köpekler.

Motosikleti
    Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onda ki gibi bir cane corsa ben Türkiye'de görmedim. Narkoz çok orijinal. Keza Pars'ta öyle. Pablo baron her yerde görülebilir. Ancak dediğim gibi pars ve narkoz çok has köpekler.
    Gerçek Cane corso mu o bilmiyorum ben youtube'a cane corso yazıyorum tuhaf tuhaf köpekler çıkıyor, onun Narkoz kalemle çizilmiş gibi gördüğüm en güzel köpeklerden biri. Pars'ta çok güzel.
    Weak are prey

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Şahsi fikrim evlat olsa sevilmeyecek bir cinstir kendisi. 15 Yıldır evimde köpek besliyorum, hiç bir zaman küçük ırk köpekten haz edememişimdir, vır vır vır vır., hele ki apartman / site hayatında maalesef çok zor bu tipler. Şuan alman çobanı besliyorum, 11 aylık oldu, ve 110 dairelik bir blokta oturuyorum, binada 15 taneye yakın köpek var, biz şikayet edilmeyen 3-4 köpekten birinci sıradayız.. Diğerleri de golden zaten..
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsi fikrim evlat olsa sevilmeyecek bir cinstir kendisi. 15 Yıldır evimde köpek besliyorum, hiç bir zaman küçük ırk köpekten haz edememişimdir, vır vır vır vır., hele ki apartman / site hayatında maalesef çok zor bu tipler. Şuan alman çobanı besliyorum, 11 aylık oldu, ve 110 dairelik bir blokta oturuyorum, binada 15 taneye yakın köpek var, biz şikayet edilmeyen 3-4 köpekten birinci sıradayız.. Diğerleri de golden zaten..
    ya müdür yapma golden köpek mi..... askerlik şubesinde güvenlik amaçlı binbaşı besliyordu..... askerler dışında herkes şubeye girip çıkıyormuş hayvan bütün gece uyuyormuş.....

bütün 3-5 nöbetlerinde bana destek olması gereken hayvan dana gibi uyuyordu

Jack russel lar çok hareketli enerjik köpeklerdir küçük bir apartman dairesinde sıkışıp kalması çok iyi olmaz onun için

Motosikleti
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jack russel lar çok hareketli enerjik köpeklerdir küçük bir apartman dairesinde sıkışıp kalması çok iyi olmaz onun için
    Çok heves ettim ya, alternatif olarak Beagle'da bakabilirim ama bulmak zor beagle. Büyük köpekleri bende seviyorum ama bir tanr büyük köpeğim var 2011 senesinde yavruyken sokakta bulup eve getirmiştim biraz kıskanç bir köpek Jack'i tutar tek bacağından çiğnemeden yutar. O yüzden bahçeli evde ikisini tutamam. Ufak olması benim için daha iyi olur, yukarı da bahsettiğim gibi güvenli taşıma yöntemi bulursam motorumla kıra bayıra da götürebilirim.
    Weak are prey

Motosikleti
    1 aydır Jack russell bakıyorum, ücretsiz sahiplendiren bulamadım olan ilanlar genelde iletişime geçince "abi sen bana şimdi 200 ateşle ben sana göndereyim senin gelmene gerek yok" yada "abi şey ya ben onu verdim ilanı kaldırmayı unutmuşum" şeklinde cevaplar geliyor, barınağa da baktım ama orada ki itler hep büyük. Son çare üreticilerle iletişime geçtim 1000 ile 3000 lira arası fiyat veriyorlar açıkçası para vermek istemiyorum, cimrilikten değil parayla can emanet almak bana biraz tuhaf geliyor, daha önce hiç köpek satın almadım tam olarak nasıl yürüyor işler onu da bilmiyorum, bulunduğunuz ile göndeririz diyorlar, "nasıl göndereceksiniz?" diye sorunca "Otobüsleeen" diyorlar. İlla cins köpek takıntım yok bir kedim bir köpeğim var ikisi de melez, biri bildiğiniz sarman kedi diğeri ise sokak köpeği 8 yaşına girdi şerefsizim. Apartman dairesinde bakacağım için (bahçeli evde büyük köpek var) ufak cins olsun istedim ama sanırım bulamayacağım ücretsiz veren birini.
    Weak are prey

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 aydır Jack russell bakıyorum, ücretsiz sahiplendiren bulamadım olan ilanlar genelde iletişime geçince "abi sen bana şimdi 200 ateşle ben sana göndereyim senin gelmene gerek yok" yada "abi şey ya ben onu verdim ilanı kaldırmayı unutmuşum" şeklinde cevaplar geliyor, barınağa da baktım ama orada ki itler hep büyük. Son çare üreticilerle iletişime geçtim 1000 ile 3000 lira arası fiyat veriyorlar açıkçası para vermek istemiyorum, cimrilikten değil parayla can emanet almak bana biraz tuhaf geliyor, daha önce hiç köpek satın almadım tam olarak nasıl yürüyor işler onu da bilmiyorum, bulunduğunuz ile göndeririz diyorlar, "nasıl göndereceksiniz?" diye sorunca "Otobüsleeen" diyorlar. İlla cins köpek takıntım yok bir kedim bir köpeğim var ikisi de melez, biri bildiğiniz sarman kedi diğeri ise sokak köpeği 8 yaşına girdi şerefsizim. Apartman dairesinde bakacağım için (bahçeli evde büyük köpek var) ufak cins olsun istedim ama sanırım bulamayacağım ücretsiz veren birini.
    Para ile can satin almaya karsi iseniz, hayal ettiginiz gibi bir kopege sahip olma sansiniz oldukca dusuk. Barinaklarda bulunan kopeklerin%99’u yavruluk donneminden cikmis yetiskin kopeklerdir. Yani arzu ettigin kopege bu yolla ulasman pek mumkun degil. Para ile satin alma opsiyonu yok ise, herhangi bir kopegi sahiplenmen gerekiyor. Illaki Jack istiyorsan, ureticiden almak zorundasin. Umarim aldigin hayvana sonuna kadar bakiyor olursun.

Ben de bir kopek sahiplenip ona bakmak isterdim, fakat ömrüm boyu hayran oldugum kopege ulasmak maalesef sahiplenerek mumkun degildi, ve bende bu isi hakki ile yapan bir yer arastirdim
    Ve guzel bir yavru edindim. Su siralar 1 yasina girdi, ve kendini gosterdi. Bi fotosunu asagi ekliyorum.

SlimShady1, GT250rAlanya ve HUN bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Anadolu'ya özgü Türk köpek ırklarından ikisini bu vesileyle hatırlatmak isterim: Karabaş cinsi Türk çoban köpeği. Akbaş cinsi Türk çoban köpeği.

Bahçesi olanlar için uygun olacaktır. Sadık, güvenilir huyları ile bilinirler. Beslenmesi sorun olmayacaktır; illa kuru mama, yaş mama derdi yok. Dağdaki çoban sonuçta 25 kg'luk kuru mama alıp çıkmıyor dağa

Sorun şu ki, maalesef pek çok yeni yavru dağda çoban tarafından bakılamayacağından - ihtiyaç fazlasından - ölüme terk ediliyor her sene diye biliyorum...

Tabii ki evcil hayvan edinmek de zevk meselesi, ama, binlerce lirayı yabancı ırk köpeklere ödeyerek bunların yetiştiriciliğini desteklemek yerine herhangi bir köy yolunda çobanın birine sorsanız bedavaya hakiki Türk çoban köpeği yavrusu edinebilirsiniz.

Akbaşlar beyaz olur. Pamuk gibi.

Karabaşlar, sarı/gri/boz tonlarında ve burun-ağız kısımları siyah olur.

Muhteşem koruma içgüdüsüne sahip, zeki sürü köpekleri olarak bilinirler.

Bir gün beslersem karabaş cinsi Türk çoban köpeği beslerim diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Gaza getirdiniz. Köyden, yayladan arkadaşı aradım. Bir arkadaşında 7 tane yavru varmış. Alabilirse birini alıverecek Köyde, geniş bahçeli evde durur

Motosikleti
    Para ile can satin almaya karsi iseniz, hayal ettiginiz gibi bir kopege sahip olma sansiniz oldukca dusuk. Barinaklarda bulunan kopeklerin%99’u yavruluk donneminden cikmis yetiskin kopeklerdir. Yani arzu ettigin kopege bu yolla ulasman pek mumkun degil. Para ile satin alma opsiyonu yok ise, herhangi bir kopegi sahiplenmen gerekiyor. Illaki Jack istiyorsan, ureticiden almak zorundasin. Umarim aldigin hayvana sonuna kadar bakiyor olursun.

Ben de bir kopek sahiplenip ona bakmak isterdim, fakat ömrüm boyu hayran oldugum kopege ulasmak maalesef sahiplenerek mumkun degildi, ve bende bu isi hakki ile yapan bir yer arastirdim
    Ve guzel bir yavru edindim. Su siralar 1 yasina girdi, ve kendini gosterdi. Bi fotosunu asagi ekliyorum.

https://resmim.net/f/UAMYis.jpeg
    Evet abi farkındayım belki bakamayıp sahiplendiren biri vardır dedim ama yok, sorduğum çoğu üretici 1000-1500 tl arası fiyat verdi (bir tanesi 3000) çok bir para değil sanırım üreticiden alacağım.

Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anadolu'ya özgü Türk köpek ırklarından ikisini bu vesileyle hatırlatmak isterim: Karabaş cinsi Türk çoban köpeği. Akbaş cinsi Türk çoban köpeği.

Bahçesi olanlar için uygun olacaktır. Sadık, güvenilir huyları ile bilinirler. Beslenmesi sorun olmayacaktır; illa kuru mama, yaş mama derdi yok. Dağdaki çoban sonuçta 25 kg'luk kuru mama alıp çıkmıyor dağa

Sorun şu ki, maalesef pek çok yeni yavru dağda çoban tarafından bakılamayacağından - ihtiyaç fazlasından - ölüme terk ediliyor her sene diye biliyorum...

Tabii ki evcil hayvan edinmek de zevk meselesi, ama, binlerce lirayı yabancı ırk köpeklere ödeyerek bunların yetiştiriciliğini desteklemek yerine herhangi bir köy yolunda çobanın birine sorsanız bedavaya hakiki Türk çoban köpeği yavrusu edinebilirsiniz.

Akbaşlar beyaz olur. Pamuk gibi.

Karabaşlar, sarı/gri/boz tonlarında ve burun-ağız kısımları siyah olur.

Muhteşem koruma içgüdüsüne sahip, zeki sürü köpekleri olarak bilinirler.

Bir gün beslersem karabaş cinsi Türk çoban köpeği beslerim diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Gaza getirdiniz. Köyden, yayladan arkadaşı aradım. Bir arkadaşında 7 tane yavru varmış. Alabilirse birini alıverecek Köyde, geniş bahçeli evde durur
    O tarz bir köpeğe bakamam şuan çok büyük
    Weak are prey

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)