Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dişsize Yemek Önerisi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Konuyu özür dileyerek açıyorum arkadaşlar diabetim olduğu için oruç tutamıyorum , malum sabahları 80 şeker ile uyanıyorum bazen 60 bazen 180 , konu şu , dişlerimi yaptırıyorum çoğu dişim olmadığı için doktor arkadaki dişlerimin hepsini söktü , Akşam yemek yedim ama bana sorun yemesem şeker komasına girerim , şöyle fazla damaklarımı acıtmayacak ne önerirsiniz sert ekmek bile canımı acıtıyor..Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Ayrintiyi bilemiyorum ama basit şeker ihtiyaciniz var ise ve yumuşak bir şey yemeniz gerekiyorsa ne kadar zararli olursa olsun,bir süreliğine kinder pingui,kinder süt dilimi,sütü dondurma,süt içerisinde ezilmiş bebe bisküvisi vs. Gibi seyler dişlerinizi acitmaz ama besin kalitesi hakkinda bir şey diyemem

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrintiyi bilemiyorum ama basit şeker ihtiyaciniz var ise ve yumuşak bir şey yemeniz gerekiyorsa ne kadar zararli olursa olsun,bir süreliğine kinder pingui,kinder süt dilimi,sütü dondurma,süt içerisinde ezilmiş bebe bisküvisi vs. Gibi seyler dişlerinizi acitmaz ama besin kalitesi hakkinda bir şey diyemem
    Hocam tokluk hissi vermez diye düşünüyorum , alışkanlıklar işte ekmek yemeden doymayacağımı hissediyorum ama deneyeceğim bunları..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Tokluk hissi için size önerebileceğim şey tarçın yulaf ezmesi ve sicak su üçünün karisimina basit karbonhidrat yani yuksek glisemik indeksli karbonhidrat karistirarak yemeniz olur,yulaf hem yararlidir hemde sizi uzun süre tok tutar,ama insulinde etkisini bilmediğim için yanina hizli işlenebilen bir karbonhidrat alabilirsiniz sicak su ve tarcin yulafi yenebilir hale getirmekle beraber yumuşatacak ve çiğneme güçlüğü çektirmeyecek.Hem de kısa sürede forma sokar ama yanlis anlasilmak istemem ben kolay yediğim ve saglikli oldugunu bildigim için böyle yazdım tabikide doktora danışmak en iyisi,yulaf ezmesi ve sıcak suyu öneririm birazcik şekersiz fistik ezmesiyle karistirarak kalorili de bir öğün yaratirsiniz,hem uzun süre tok tutar hem fazla öğün yemenize gerek kalmaz bir süre ama bunlar benim spor,siklet inip çıkma,sağlıklı beslenme tecrübelerimden diyabetle ilgili gerçekten bilgim yok bu besinlerin yenip yenmemesi acisindan

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Zaten şeker hastası olduğun için nasıl beslenmen gerektiğini biliyorsun sadece yiyeceğin yiyecekler sıcak olmasın , çorba veya çorba tarzı sulu yemekler yiyebilirsin.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ekmeği dolaba koyup sertleştikten sonra blenderdan geçirir, çorbaya, sulu yemeğe katıp yiyebilirsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    valla ben 30 yaşıma geldim halen bebe büskivisini sütün içine atıp yiyorum. Sanada tavsiye ederim tokta tutar, protein karbonhidrat olarak zengin bi karışımda olur. Geçmiş olsun

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Blender?

(10 karakter)

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Geleneklere dönün. Süt (Çay da olabilir) ve püskevit.
    Geçmiş olsun.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    öncelikle çok geçmiş olsun.
    sizi en iyi tok tutacak şeylerin başında süt ve yumurta gelir.
    şeker hastası oldugunuz için ara ögunlerde yarın yaglı süt içer
    rafadan yumurta da yiyebilirsiniz.
    hasmet bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Helva da olabilir. Tok tutma konusunda iyidir haciko. Geçmiş olsun tekrardan

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Valla bende de aynı sorun var...
    Bir kaba yoğurdu koyuyorum... içine bal yada reçel katıyorum..
    Sonra içine çeşit çeşit mısır gevreklerinden atıyorum...
    Uzun bir süre tok tutuyor..
    Lezzeti de cabası..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Dişler yapılana kadar sıvı şeyler yiyecen. Mercimek çorbası-yemeği, bakliyatlar, süt, peynir, yoğurt, yumurta bunlar tok tutar. Bir süreliğine ekmek arası bir şey yemicen.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun abi :(

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam tokluk hissi vermez diye düşünüyorum , alışkanlıklar işte ekmek yemeden doymayacağımı hissediyorum ama deneyeceğim bunları..
    Hocam üniversitede bir dönem ciddi meteliksizdik , ev arkadaşımla süt alır , pirinç alır , 100 gr'da kuru üzümle sütlaç (sütlü aş yapardık.
    İşin komiği bir arkadaşımız bize uğrardı , dolapta kaselerde sütlaç olduğundan bizde her geldiğinde ikram ederdik.O da sanıyormuş ki adamlar yemekleri lüpletiyor üstte tatlı yiyor.Sonra durumu öğrenince Afyon'luydu babasına söylemiş , 2 çuval patates ,2-3 kartonda yumurta göndermişlerdi :D.

Sütlaç iyi seçenek , ayrıca yaşlılardan da öneri almak lazım.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geçmiş olsun. Benim de sol arkanın tamamı çekilip implant için oyulduğunda ben de bir süre çorba ile beslenmiştim. Koyu mercimek çorbası tok tutar. Diyabetin tip 2 mi 1 mi ?. Tip 2 ise kilo vererek kurtulabilirsin biliyorsun .Sorun kilo ise belki bu dişsizlik kilo vermene yardımcı olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helva da olabilir. Tok tutma konusunda iyidir haciko. Geçmiş olsun tekrardan
    Şeker hastası adama helva mı öneriyorsun ?????

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    soğuk çorba ekmeksiz

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Benim de sol arkanın tamamı çekilip implant için oyulduğunda ben de bir süre çorba ile beslenmiştim. Koyu mercimek çorbası tok tutar. Diyabetin tip 2 mi 1 mi ?. Tip 2 ise kilo vererek kurtulabilirsin biliyorsun .Sorun kilo ise belki bu dişsizlik kilo vermene yardımcı olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Şeker hastası adama helva mı öneriyorsun ?????

Ulan hachikoyu öldürecekler.

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu özür dileyerek açıyorum arkadaşlar diabetim olduğu için oruç tutamıyorum , malum sabahları 80 şeker ile uyanıyorum bazen 60 bazen 180 , konu şu , dişlerimi yaptırıyorum çoğu dişim olmadığı için doktor arkadaki dişlerimin hepsini söktü , Akşam yemek yedim ama bana sorun yemesem şeker komasına girerim , şöyle fazla damaklarımı acıtmayacak ne önerirsiniz sert ekmek bile canımı acıtıyor..Teşekkürler.
    geçmiş olsun,acil şifalar dilerim.
    Diş problemi olan bir yakınıma eczanelerde satılan proteinli içecek vermişlerdi amaç ise vücudun güçsüz kalmamasıydı onun dışında sadece sıvı ile besleniyordu.
    Umarım kısa zamanda sağlığınızı kavuşursunuz.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    patates püresi bol sütlü hemde hem doyurur hem de lezzetli bir yemek olur diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)