Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Dişsize Yemek Önerisi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Benim de sol arkanın tamamı çekilip implant için oyulduğunda ben de bir süre çorba ile beslenmiştim. Koyu mercimek çorbası tok tutar. Diyabetin tip 2 mi 1 mi ?. Tip 2 ise kilo vererek kurtulabilirsin biliyorsun .Sorun kilo ise belki bu dişsizlik kilo vermene yardımcı olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Şeker hastası adama helva mı öneriyorsun ?????
    HiperGlisemi ya da HipoGlisemi oldugunu belirtmemis Haciko. Benim bildigim 50-70 arasi Hipoglisemi, 150'nin ustu filan Hiperglisemi. Haciko ikisini de belirtmis. Diabet tipi de onemli. Seker hastasi genel bir kavram yani.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    patates püresi bol sütlü hemde hem doyurur hem de lezzetli bir yemek olur diye düşünüyorum.
    şeker hastalarına patates sakıncalı
    şekeri hemen yükseltir.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şeker hastalarına patates sakıncalı
    şekeri hemen yükseltir.
    Hadi ya bilgim yoktu bu konu da. Nişastadan dolayı mı ki?

Hangi dişçiye gittin?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Keçiboynuzunu ve leblebiyi,rondodan geçir,bir adet muz at,tekrar rondola,

Soğuk süte veya yoğurda ilave et,

Muz potasyumdur,keciboynuzu enerji verir,akşama kadar 15km yurusen bile acikmazsin.

Benden bu kadar..

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keçiboynuzunu ve leblebiyi,rondodan geçir,bir adet muz at,tekrar rondola,

Soğuk süte veya yoğurda ilave et,

Muz potasyumdur,keciboynuzu enerji verir,akşama kadar 15km yurusen bile acikmazsin.

Benden bu kadar..
    Adam şeker hastası bunları yerse ne olur bilmem.

Sabahları omlet. Öğlen bulgur ve yoğurt. Akşamları çorba ve taze fasülye. Mis.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    patates püresi bol sütlü hemde hem doyurur hem de lezzetli bir yemek olur diye düşünüyorum.
    müdür slm misketlere aliminyum alaşımli kaydırıcı sıvıyı nereden bulacağız sen videoda anlatmışşında hiçbiryerde bulamadım

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müdür slm misketlere aliminyum alaşımli kaydırıcı sıvıyı nereden bulacağız sen videoda anlatmışşında hiçbiryerde bulamadım
    Maalesef artık Türkiye de sebebini anlayamadığım bir nedenden dolayı bulunmuyor. En az 100 kişi sordu. Zamanında stok yapaydım şimdiye zengindim

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yoğurt & lor peyniri karışımı.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HiperGlisemi ya da HipoGlisemi oldugunu belirtmemis Haciko. Benim bildigim 50-70 arasi Hipoglisemi, 150'nin ustu filan Hiperglisemi. Haciko ikisini de belirtmis. Diabet tipi de onemli. Seker hastasi genel bir kavram yani.
    Hipogilisemik'ler diabetli( şeker hastası değildir) değildir. Kendim hipoglisemiden ( düşük kan şekeri) çekiyorum.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar hepinizden öncelikle çok özür diliyorum konuyu açıp hani ilgilenmemişim gibi görünüyor oysa tek tek okudum inan yazılılanları , tip 1 diabet insülin kullanan bir hastayım, Arkada kesinlikle bir dişim kalmadı öndede bir dişim çekildi yara damak olduğu için pek yüklenemiyorum , fırına gidip yeni çıkmış yumuşacık ekmeklere dadanıyorum yemek olarak çok sevdiğim süzme mercimek ve tavuklu şehriye çorbasına dadanıyorum pirinç pilavı yasak olsa da insülin takviyesi ile ona dadanıyorum
    idare etmeye çalışıyorum şunu anladım alışkanlıklardan vazgeçilmiyor..

Teşekkür ederim...

Öncelikle geçmiş olsun
    Kayınvalidemdede aynı sorun vardı süreç uzun sürüyor bunun için bol çeşitli alternatif menüler yapman gerek ben bir kaç örnek vereyim sende kendince bu örnekleri çoğaltabilirsin patates püresi bol sütlü, çorba içine ufak ufak doğranmış ekmekle.
    sütlaç sütlaçı yaparken yarısını ayır sütlü pirinç çorbası, haşlanmış yumurta ve patates yeşillik salatası,

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı Freyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun
    Kayınvalidemdede aynı sorun vardı süreç uzun sürüyor bunun için bol çeşitli alternatif menüler yapman gerek ben bir kaç örnek vereyim sende kendince bu örnekleri çoğaltabilirsin patates püresi bol sütlü, çorba içine ufak ufak doğranmış ekmekle.
    sütlaç sütlaçı yaparken yarısını ayır sütlü pirinç çorbası, haşlanmış yumurta ve patates yeşillik salatası,

Hocam şu patates püresi konusu ne zaman geçse aklıma dalyan köfte geliyor taze ekmek aklıma geliyor yine zarardayız Haşlanmış yumurtayı gün aşırı yiyorum teşekkürler gerçekten doyurucu , salata dedinde yine ekmek aklıma geldi :D

Çok teşekkür ederim..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)