Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

AKDENİZ'de olup bitenler ve bekaa meslesi

Leoncino
    Motosiklet Online

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- 64 yıllık ömrümün hiç bir gününde , USA uşağı gülen tayfasına iyi insanlar gözüyle bakmadım.
    2- Hayatımın hiç bir döneminde Amerikan aşığı olmadım. Düne kadar kendilerinin anti emperyalist ve de anti kapitalist olduklarını iddia eden ülkem sol
    görüşlüleri hangi ara Yuesey muhibbi oldular anlamakta güçlük çekiyorum .
    3- Doğru söylüyorsunuz Reis'i hatalarıyla birlikte beğeniyorum. Belki de hepinizden daha çok benim anti Tayyipçi olmam gerekirdi . Bu gün hala Erdoğan'a
    hürmette kusur etmemeye gayret ediyorsam , en büyük sebebi yerli silah sanayiimizin % 20 lerden % 70 ler seviyesine Başkan sayesinde çıkarılmış olmasındadır. Yaradana şükürler olsun ki dalkavuk vb tabirlerin anlamlarını o tabirleri kullanma acziyetindeki dingillerden daha iyi biliyorum.
    Seviyelerini ifşa ediyorlar.
    1860 lira gibi bir emekli maaşımla, hiç parti ve kuruluştan zerre kadar bile olsa yardım almadan dimdik ayakta yaşantıma devam ediyorum.
    Kahrolası terör tarafından şehit edilen her asker, her polis, her insan ve her çocuk öz be öz benim evladımdır. Hiç kimse benim devlet ve millet sevgimi sınamak gafletine düşmesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:45 ----------

Uğur Hocam var mısın benimle birlikte O Girit'e çok 5 adadan herhangi birine yerleşmeye? Sebep olur 3. yabancı dilimizi (Grek) öğrenmeye başlarız.
    Ali abi rahat ol herkes herkesin yazdığını görüyor ve okuyor. Bazıları senin üzerinden fırsatı ganimet bilip farklı düşüncede olanlara giydirme çabasında. Maalesef bazen kantarın topunu kaçırıyorlar. Sen bakma o google tarihçilerine.

Yazmayacaktım ama kısaca yazayım biz Yunanistan kurulmadan ege denizinde bütün ada, adacık, kaya, kayacıklara sahip idik.

24 nisan 1930 Yunanistan bağımsızlığını kazanınca ilk o zaman bir kısım adaları verdik en son 10 şubat 1947 de Paris İtalyan barış anlaşması ile bir kısım daha adayı verdik.

Türk tezine göre biz sadece meskun adaları verdik ( içinde insan yaşayan ). Diğer ada, adacık, kaya, ve kayacıkları vermedik.

Yunan tezine göre biz hepsini verdik ada, adacık, kaya, kayacık yani söylenmese bile bizim Yunanistan ile Egede bu konuda daha çözülmemiş ama zamana bırakılmış şu an kaşınmayan büyük bir sorunumuz var.

O zamanlar uydu teknolojisi olmadığı için tespit edilmemiş bilinmeyen işaretlenmemiş yani bir sürü kaya parçası var. Bunlar bulunup işaretlendikçe senin idi benim idi tartışması her zaman olacak. Olayın kısaca özeti bu.
    Meraklısına şu yazıyı okumalarını tavsiye ederim.http://dergiler.ankara.edu.tr/dergil...1909/20038.pdf

Ayrıca lozan anlaşması ile ilgili konuşanlara da
    - İsmet İNÖNÜ hatıralar bilgi yayın evi-
    - Lozan Ali Naci KARACAN nokta kitap -
    kitaplarını okumaları nacizane olarak tavsiyem olur.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Premium Motosiklet Servis Randevusu
    Motomax
    ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    https://www.youtube.com/watch?v=xMg3Oa7ccj0 konuyu güzel anlatıyor merak eden izleyebilir.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250r
    Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimle dalga geçmek için çırpınırken farkında olmadan dediklerimi ayakta alkışlamışsınız,

Ben Rusya vs Amerika konuşmadım o yazı da, ama s400 sahibi Suriye nin hiç bir savunma yapamadığından bahsederken bunun Rusya mallarının kontrolünün Rusya'da olmasından dolayı olduğunu söylemeniz, sadece sebebini açıklıyor ve bu dediklerinize inanıp hala s400 istekçisi olmanız da komik doğrusu.

Yani bence de tartalım biraz.

Saygılarımla.

Herkese iyi siyaset meydanları.
    Amerika, NATO zaten bir kuşu dahi vuramayacak bir sistem için kıyameti koparıyor. Ayrıca suriye rejimi kontrolünde olan silahlar s300'ler s400 değil Amerika ve yandaşlarının s400 istememesini anlıyorumda siz neden karşısınız? Neden patriotlarla beraber dünyadaki en iyi hava savunma sistemini ülkeme karşı bu kadar tehdit varken istemeyeyimki? Varmı mantıklı bir izahınız..
    Güzel Şale bunu beğendi.
    Scooter 100cc (35k) - Vitesli 125cc (14k) - 250cc (44k) - 600cc (6k) / Sattım

Motosikleti
    Mt-09
    forumlarda ne yazdığınız pek önemi yok
    amerika uşaklığı yapan bu ülke tek bir kesim vardır,zorunuza gidiyorsa eşbaşkan olarak adlandırın.
    az devrimci asmadı bu kesim

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçenlerde içeriden birileri s400 teslimatı ertelensin dedi onun sesinin yankıları olsa gerek
    bursalıali bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde içeriden birileri s400 teslimatı ertelensin dedi onun sesinin yankıları olsa gerek
    O s400'leri biz aldırmayacaklar. O zaman bursalı ali amca nasıl savunacak reisini çok merak ediyorum.
    " Bana o füzelerin isimlerini söyleyin ? , " O füze yerli ve milli değildi, hem bozukmuş zaten" tarzinda, kendi deyimiyle "dingilce" sebepler bulabilir.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bursalıali bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali abi rahat ol herkes herkesin yazdığını görüyor ve okuyor.
    Evet görüyor. İnsanlar ifadelerdeki bariz çelişkiyi sorguluyor, ve @bursaliali madde madde cevap yazıyor:

1. Güleni hiç sevmedim.
    2. Başkaları Amerikancı, ben değilim.
    3. Erdoğan'ı seviyorum çünkü sanayiyi çok ilerletti.
    4. Çok vatanseverim
    5. Hadi gelin adaya yerleşelim.

Siz bu yazılanları okuyunca tatmin mi oluyorsunuz?
    İyi de yazılan çelişki olduğu gibi yerinde durmakta ve tek kelime açıklama yok... Diyorum ya, yandaş medya mı yapıyor insanları böyle? Sebep-sonuç hak getire... Komedi resmen...

Bakın ilk sayfadaki yorum bu.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem "o adanın ismi ne, kaç kişi yaşıyor", hem de "vatan toprağına sahip çıkalım" olmuyor ama. O iki söylemden birine sahip diğerini terketmeniz lazım. Çelişki içerisindeler çünkü.
    Buna cevap "ben vatanseverim" mi?

Benim gördüğüm, yazanın vatanseverliği hükümetin el verdiği kadar. Çünkü kesiştiği noktada desteğini vatandan çekip iktidarın söylemine vermekte... Ya da kafasında ikisinin de aynı olduğuna kendini ikna etmeye çalışarak mantığın sınırlarını zorlamakta...

Problem ne biliyor musunuz?

Tipik doğruya doğru, yanlışa yanlış diyememe sıkıntısı. Sebebi de o partiye veya bu lidere olan bağlılığı. O yüzden durum ortaya çıkınca da maaşım şu kadar vs. türü bir sürü alakasız laf yazarak kendinin "iyi ve vatansever" olduğunu vurgulamaya çalışmakta. Çünkü hâlâ çelişkiyi kabullenebilmiş değil.
    hattoi ve BIYIKLI bunu beğendiler.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Bu başlık altında yazılanları okudukça çok üzüldüm, bizler daha birbirinin dilinden anlayamazken bu yazılarları yunan okusa kıç ıyla güler bize.

Bırakalım bu işleri , saçma sapan pokemikleri. Nasıl olsa hiç birimizin dediği biz söyledik diye olmayacak. Yine herkes bildiğini okuyacak.
    Biz başımızın üstündeki dama sahip çıkalım da , yarın öbürgün bir olay olduğununda ne reiz bizi tanır, nede imamın oğlu . Çünkü koltuk orda olduğu sürece varlar. Yoksa kim takar aliyi veliyi , ahmedi mehmedi.
    emenyasin bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O s400'leri biz aldırmayacaklar. O zaman bursalı ali amca nasıl savunacak reisini çok merak ediyorum.
    " Bana o füzelerin isimlerini söyleyin ? , " O füze yerli ve milli değildi, hem bozukmuş zaten" tarzinda, kendi deyimiyle "dingilce" sebepler bulabilir.
    Yok, az once oldugu gibi konunun icerigine deginmez muhtemelen, orasi sıkıntılı cunku.

"Kahrolsun PKK" der, "Erdogani destekliyorum cunku yol yapti" der, "şu kadar torunum var" der gider. 2-3 yancisi da gaza gelip "buyuksun Ali abi" der.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Siz -az devrimci asmadı bu kesim - diyorsunuz ya , Kenan Evren çok adil davrandıklarını, sağdan ve soldan eşit miktarda militanı astıklarını iftiharla
    söylemişti . 1960 da ise Türk halkı hiç bir zaman unutmayacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:14 ----------

1960 da kimlerin asıldığını Türk Halkı asla unutmayacak. Zaten Menderes , Zorlu ve Polatkan devimci oldukları için asılmışlardı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:20 ----------

12 eylül 1980 darbesinin ertesi günü Türkiye'de kim bu rejimi yıkanlar sorusuna efendim bizim çocuklar halletti o işi diyenler kimdi? Haşmetlu Haşmet
    Efendide bu sualin cevabı vardır herhal.

Motosikleti
    SD 1290R
    Yok, ben "az devrimci asmadı bu kesim" demiyorum, Kenan Evren'in o dediğini veya Amerikan dış politikasını da desteklemiyorum. Dediğim yukarıda ve çok açık. Israrla cevaplamaktan kaçınıp konuyu değiştirmeye çalışma sebebinizi anlayabiliyorum ama. İyi geceler
    hattoi bunu beğendi.

Adama sorarlar hangi bekaa meselesi diye..Lakin akıl & mantık , sağlıklı düşünce memleketimde kalmadığı için cevap almak deveye hendek atlatmakla ilişkili...
    Yok S400 ü almalıymışız.. Yok bilmem neymiş.. Ne diye alacaksın sana taarruz edecek uçaklar , roketler, füzeler için alacaksın.. Ne için adamlar senin ülkeni işgal etmesinmiş...miş..miş... Ulan memlekette adli sicilini bilmediğin, tanımlayamadığın, takip edemediğin 5 milyon Suriyeli / Afgan vs vs var ) Bunlar savaşmadan ülkeye yerleşmiş.. Tek mermi atmadan ülkemi işgal etmiş. Şuandaki nüfusa göre %6-7 ye tekabül eden bu nüfus 5 yıl sonra %10 a 10 yıl sonra ise %20 ye tekabül edecek.. 100 mil yon olduğunda bu ülke 20 milyonu bunlar olacak.. Hangi işgalden bahsediyoruz.. S400 politik ve siyasi bir hamledir bunu göremeyen dünyayı Türk medyasından ibaret gören hayal aleminde yaşayan tiplerdir.. S400 ü alsan ne olur almasan ne olur. Sen zaten düşüncede, davranışında, beceriksiz idari yönetiminle işgal edilmişsin.. İşgal zaten kabiliyeti ve ahlakı uygun olmayan insanları yönetime getirmektir.

Birde bu s400 ü alırsan bizi işgal edemezcilere birkaç sözüm var.. 2. dünya savaşı ile ilgili youtube de yüzlerce belgesel var.. Bedava Kurtlar vadisi Pusu izleyeceğine onu izle.. Bak gör savaş nasıl kazanılıyormuş.. Savaş herşeyden önce güçlü ekonomi ve iktisatla kazanılır.. Hala Çanakkale şartlarını nvar olduğunu düşünen zavallılar var.. Bu ülkede dolar mevduatının kaç milyar dolar olduğundan haberiniz bile yok.. Sen o s400 ün start düğmesine basana kadar senin tüm iktisadi dinamiklerini felç ederler.. Ayrıca Rusya - ABD ilişkileri aynen Suriyede olduğu gibi ortak çıkarlarda eninde sonunda buluşur. Rusyanın ABD nin karşısında durup savaşacağını düşünen birsuzu zır cahil adam var.. G.Kore gibi kendi kendine yeten üreten bir millet olsaydık durum farklı olurdu. Ancak biz G.Kore değiliz son 30 yılımız şark kurnazı ve köşe dönmeci insan yetiştirmekten başka bir işe yaramadı..

Kardeşim biz başkasının oluşturduğu gündemlerle gerçek dışı hayatlar yaşamaya dah ane kadar devam edeceğiz.. Kötüyüz arkadaş. İçimizde üstüne para verdiğimiz 5 milyon işgalci var.. İş adamlarımızın çoğu kötü..Akedemisyenlerimiz kötü.. Siyasetçilerimiz berbat.. Dünya sandartlarında yolsuzluk , adi suç vb. konularda sadece üst sıralardayız.. NE zaman KIRAL ÇIPLAK diyeceğiz..

Bu ülkeyi bu hale getirenler, halan yerli araba hikayesine, S400 ün memleketi kurtaracağına innarak hayal aleminde gerçek dışı senaryolar üreten tiplerdir.. Bu millet maalesefki artık paranın, koltuk sevdasının, densizliğin, cehaletin esiri olmuştur.
    YasinC, hattoi ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mt-09
    Siz -az devrimci asmadı bu kesim - diyorsunuz ya , Kenan Evren çok adil davrandıklarını, sağdan ve soldan eşit miktarda militanı astıklarını iftiharla
    söylemişti . 1960 da ise Türk halkı hiç bir zaman unutmayacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:14 ----------

1960 da kimlerin asıldığını Türk Halkı asla unutmayacak. Zaten Menderes , Zorlu ve Polatkan devimci oldukları için asılmışlardı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:20 ----------

12 eylül 1980 darbesinin ertesi günü Türkiye'de kim bu rejimi yıkanlar sorusuna efendim bizim çocuklar halletti o işi diyenler kimdi? Haşmetlu Haşmet
    Efendide bu sualin cevabı vardır herhal.
    bu marshall yardımına domalan menderesimi diyon ?
    kenan evreninde adil davrandığını savunuyorsunuz ya helal ,mağdurluğu üstleneceksiniz herhalde...
    size 2 bismillah bir kitap sallamak yeter isterlerse kiblenizi istedikleri yere değiştiriler 6. filoymuş kudüsmüş vatikanmış fark etmez

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Savunma sanayii hakkında bir bilgim yok; bu nedenle hatam olursa veya soru ısaretlerm olursa bılgılendırırsenız sevınırım.

Teknoloji cagında oldugumuz icin artık her cihazda işlemci / anakart / uzaktan baglantı var neredeyse.

Amerikadan uçaksavar; savaş uçağı, denizaltı aldıgımızı düşünelim. 5 yıl sonra bir savaş patlak verdi ve Amerika ile savaşa girdik.

Savunma sanayii için amerikadan aldıgımız tum bu urunlere amerika bir arka kapı kurmuş olamaz mı? yani ucaksavarları devre dışı bırakma gibi bir şansları yok mu? Eğer var ise adamlardam aldıgımız silahların sadece iç güvenlikte işe yarayacağı ve uluslararası meselelerde anlamsız olacagı durumu ortaya cıkmaz mı?

Motosikleti
    SD 1290R
    S400 cok yuksek kapasiteli bir sistem bildigim kadariyla, ve NATO'daki muadillerinden daha guclu.

Gel gelelim alinmasi tabii ki insanimiza cok pahaliya patlayan (ve daha da cok patlayacak gibi gozuken) bir siyasi manevra.

Turkiye kolay kolay isgal edilmez. Guclu oldugu icin degil. Becerebilse ilk Rusya isgal eder zaten, Akdenize rahatca acilabilmek icin... Rusya artik kullanmadigi eski bir ucak gemisini bile Cin'e yollarken "kumar ve eglence gemisi yapcaz" diye yalan soyleyerek gecirdi bogazdan. Sonra Cin donatip son model ucak gemisi yapti... Turkiye isgal edilmez, cunku yeri cok kritik. Ne Amerika Turkiye'yi Rusya'ya yedirir, ne de Rusya Turkiye'yi Amerika'ya.

Soguk savasi Amerika nasil kazandi? Rusya'nin parasi bitti. Ulke olarak uzun suredir olmadigimiz kadar zayifiz su an. Cunku saltanat icin ekonomi de dis politika da hoyratca harcandi. S400'umuz olsa n'olur olmasa n'olur? Olursa Amerika cok ciddi yaptirim uygulayacagini defalarca soyledi, ve en son muhlet de verdi. Eger alirsak, demek ki Erdogan temelli cokecek ekonominin faturasini Amerika'ya yuklemek amaciyla yapacak. Zaten Wall Street Journal en son "yatırımcılar ve dünyadaki maliye bakanlıkları, liranın çökmesi olasılığına karşı hazırlıklı olmalı" yazdi.

Malesef hic iyi gorunmuyor durum... Ekonominin secimlere yansimasiyla birlikte Erdogan iyice koşeye sıkışmış hissediyor kendini muhtemelen. Ne yapacagini ön görmek zor. Biliyor ki buyuk sehirlerde baslayan farkli iktidar arayisi, kotulesen ekonomiyle birlikte ic kesimlere de yayilacak.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savunma sanayii için amerikadan aldıgımız tum bu urunlere amerika bir arka kapı kurmuş olamaz mı? yani ucaksavarları devre dışı bırakma gibi bir şansları yok mu? Eğer var ise adamlardam aldıgımız silahların sadece iç güvenlikte işe yarayacağı ve uluslararası meselelerde anlamsız olacagı durumu ortaya cıkmaz mı?
    Arka kapi degil, direk ön kapi var zaten. Modern hic bir silah sistemi, satin aldiginiz ulkeye ve muttefiklerine karsi kullanilamaz. Rusya'nin izin vermedigi hedefi S400 vuramaz, Amerika'nin izin vermedigi hedefe karsi da F35 kullanilamaz. F16'lar kullanilabilir muhtemelen... Tam neredeyiz bilmiyorum ama uzun suredir cok iyi calisildi ve bir cok sistemi yerlilestirildi F16'larin. Ama zaten Amerika veya Rusya ile savas soz konusu olamaz, yukarida yazdigim sebepten dolayi. Mumkun olsaydi da eger, ne Amerika, ne de Rusya'ya karsi hic bir sansimiz olamaz bu zamanda zaten.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Savunma sanayimiz belli güçlerin verdiği izinler dahilinde ise bunlar ne diye gelip "bilmemne kadar sunu aldık bunu yaptık" diyor.

Yerli üretim BMC tanklarında bile yabancı işlemci var (yerli montaj diyeyim pardon)

Teşekkürler cevap icin.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Eğer yazdığımdan bu anlamı çıkardıysan daha ne diyeyim sana . Ben our boys derken Evren'i kast ediyorum . Zatı alileriniz ise Kenan Paaşaaa dan söz ederken adil diye yazıyorum deyu anlıyorsunuz . Adam yeteri kadar adam ölmedi diye yaptıkları ihtilali ertelediklerini, arzu ettikleri sayıda cinayet işlendikten sonra bu işleme kalkışıp BAŞARIYA ULAŞTIKLARINI, kendisi defalarca anlattı. Şükürler olsun ki kıblemiz bir tek tane . O nu değiştirmeye de hiç bir faninin gücü yetmez. Sen Paşa babana sor ki Vecihi Hürkuş ile Turgut Demirağ ülkemde ilk yerli uçağı ürettiklerinde , bu iki vatan evladını kim
    engelledi? Gelin Türkiye'de sizin yapacağınız tayyarenin yarı parasına size uçak verelim dümenine tav olanlar kimdi? Arzu edersen sana asılmış yada hunharca öldürülmüş bir kaç devrimciyi ilave edeyim. Trabzon mebusu Ali Şükrü Bey ismini hiç duydun mu? Ya da Kılıç Alinin astığı ( Altemurun babası)
    İskilipli Atıf merhum da devrimci oldukları içün asılmıştı.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Eğer yazdığımdan bu anlamı çıkardıysan daha ne diyeyim sana . Ben our boys derken Evren'i kast ediyorum . Zatı alileriniz ise Kenan Paaşaaa dan söz ederken adil diye yazıyorum deyu anlıyorsunuz . Adam yeteri kadar adam ölmedi diye yaptıkları ihtilali ertelediklerini, arzu ettikleri sayıda cinayet işlendikten sonra bu işleme kalkışıp BAŞARIYA ULAŞTIKLARINI, kendisi defalarca anlattı. Şükürler olsun ki kıblemiz bir tek tane . O nu değiştirmeye de hiç bir faninin gücü yetmez. Sen Paşa babana sor ki Vecihi Hürkuş ile Turgut Demirağ ülkemde ilk yerli uçağı ürettiklerinde , bu iki vatan evladını kim
    engelledi? Gelin Türkiye'de sizin yapacağınız tayyarenin yarı parasına size uçak verelim dümenine tav olanlar kimdi? Arzu edersen sana asılmış yada hunharca öldürülmüş bir kaç devrimciyi ilave edeyim. Trabzon mebusu Ali Şükrü Bey ismini hiç duydun mu? Ya da Kılıç Alinin astığı ( Altemurun babası)
    Oyle degil mi ama? Ya insanogluna secde etmeyen seytana ne demeli?

Size yoneltilen elestiriye, ya da en azindan icinde bulundugumuz zaman dilimine odaklanmak yerine surekli gecmise kisa turlar duzenleyip duruyorsunuz ya, direk en basa sardim.

Hem Kenan Evren'le veya Inonu'yle falan vakit kaybetmeyelim, direk kotulugun kaynagina gidelim, "tövbe tövbe, hic insanlarla seytan karsilastirilir mi, tabii ki cok daha iyidir bugunku insanlarin hepsi" diyelim ve uzatmayalim bosu bosuna, ne dersiniz? Maksat daha iyi hissedin kendinizi...

İsmet İnönü zamanında siyasi olarak engellendi. Kepen ki de çok sevdiğiniz menderes vurdu. Bugün Erdoğan döneminde yapılan Atak hariç her projenin temeli 1975'li yıllara dayanır fikirleri. Proje başlangıçları ise 1980-90 arasıdır.

Erdoğan'ın iştirakleri ESS A.Ş'nin varlıklarına çöktü. Ülkeye güya ilk İHA'yı onlar üretti. Raptor90'ı alıp üzerine kep geçirip biraz elektronik kart ile çok sağlam ihaleleri kaptılar.
    Erdoğan döneminde geliştirilen bir ANKA vardır birde ATAK helikopter.

ANKA, Predator üzerine uzlaşı sağlanamadığı için yapımına başlandı proje yine 95'lere dayanıyor. ATAK'ı zaten Agusta firmasından aldık. Bu kadar taraf olmayın. Biraz objektif olsanız yeter.

F35 projesine 99 yılında dahil olduk. Kısaca yüksek teknoloji bir ürün ortaya çıkarmaya Tayyib'in siyasi ömrü yetmez.

MİLGEM projesi de aynı şekilde çok eskilere dayanıyor.

Bunların bu kadar gecikmesinin sebebi ise çok sevdiğiniz Erdoğan'ın ülkeyi sıcak para ile geçinen bir ülke haline getirip, ülkeyi emlakçı gibi yönetmesinden kaynaklanır.

Götünü kurtardığımız Güney Kore 2000'de bizden beterdi. Adamlar telekomünikasyona, yazılıma ve silikona para yatırdı. Biz ise betona..

Sonuç ise burada bir birimizi yiyoruz ekonomik darlıktan.
    hattoi bunu beğendi.

Bajaj Modellerinde Büyük Fırsat
    Leoncino
    Daelim Motosiklet
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)