Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

AKDENİZ'de olup bitenler ve bekaa meslesi

Leoncino

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insan inanmak istedigi yalana kendi icinde inanir bir sekilde, onu anliyorum... ama sanki mantikli bir seymis gibi foruma yazmasi ilginc... Bariz tezati goremiyor mu gercekten? Anlasilir sey degil... Surekli yandas medya'ya maruz kalmak midir sebeb? Kim bilir...
    Ali abinin vatanseverliği buradaki çoğuna deniz derya olur.
    Burada ahkam kesenlerin hani o sözüm ona muhalif olanlar var ya ama iş ciddiye bindi mi en hızlı dönenlerden
    hah işte onlarla karıştırmayın kendisini.
    Müfredatın dışına çıkıp gerçekleri öğrenmeye cesareti olanlar varsa buyursun okusun ama neyin ne olduğuna merak salan ve araştıranlara cahil edası takınmak gerçekten ciddi bir eziklik.
    Sizin o kavga edelim dediğiniz adalara gelmeden evvel,dibimizdeki adaları teslim edenlerle hesabımızı kapatın.
    yamtareroglu, Olcay Avşar ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Premium Motosiklet Servis Randevusu
    Motomax
    kaldera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLİ TNT 25-CFMOTO 150 NK--MONDI 125 ZNU
    Adaların işgalini neden önemsizleştiriyorlar O adaların içinde büyükadadan daha büyük olanı var.
    Ve büyük öneme sahipler..

kuzu çevirme ise bir yunan geleneğidir.
    İşgal yıllarındada afyonda ve diğer yerlerde yaptılar.

Bölge işaretleme gibi bişey..

Türkiye neden karşı koymuyor derseniz bence yine bir kandırılma sözkonusu.
    Rusyanın akdenizde ve bölgede hakimiyetini arttırma ihtimaline göre
    Amerikanın yol vermesi.
    Bu rusya yarın türkiyeyide işgal ederse bu adaların yunanlılarda olması
    Bizim menfaatimizedir demiş olabilirler.

Bizim muktedirlerin zaten s2inde değil.

Motosikleti
    İnsanlar neden tarih okumazlar, daha yeni sayılacak zamanlarda ülkemizde katliamlar yaşanmadı mı?
    Doğuda Batıda her yerde
    Gençlerimiz sanıyor ki savaşlar filmlerde yaşanıyor,tarih okuyun arkadaşlarım kardeşlerim
    bakın sınırımızda milyonlarca insan batı güçleri tarafından katlediliyor
    kim ne derse desin kim neye inanıyorsa inansın
    savaş çıkınca sen muhalifsin gelme o zaman demezler veya bu adam savaş karşıtı deyip seni bombalamayalım demeyecekler.
    kovboy03 bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lütfen cehaletimi hoş görünüz de ,acaba o Yunan işgali altında olan adalarımızın birer isimleri var mı ki ?
    Araştırınca bulunuyor.
    Ege Denizi’nde Koyun, Hurşit, Fornoz, Eşek, Nergizçik, Bulamaç, Kololimnoz, Keçi, Sakarcılar, Koçbaba, Ardacık, Akdeniz’de ise Gavdos, Dhia, Dionisades, Gaidhouronisi ve Koufonisi

Çok iyi bildiğim bir şey değil ama yanılmıyorsam kıta sahanlığı diye bir nane var.
    Yani adanın kendisi önemsiz olsa bile oraya ait kabul edilen bir deniz hacmi var.
    Örneğin Çeşme'den deniz yoluyla Bodrum'a giderken birden kendini Yunanistan'a ait sularda bulabilirsin.
    Türkiye'nin bir şehrinden diğer şehrine giderken pasaport kontrolüne girmek sanırım pek hoş olmaz.
    Özellikle o kontrolü Yunan hücumbotları yaparsa.
    hattoi ve Osm@n bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdilik zorunluluktan 4 teker ile çile dolduruyor
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten korkulanda o değil mi? Ayrıca kitle imha silahlarının varlığı bir dünya savaşı çıkmasına gerçekten engel mi? Amerikanın 2. Dünya savaşında yaptığı katliam unutulmadı herhalde.
    Gerçi benzer silahlar herkeste varken durum biraz daha farklı lakin insanoğluna güven olmaz.
    Açıkçası kitle imha silahlarının bu kadar gelişmesi şu anda olası bir Dünya Savaşını önemli ölçüde engelliyor.Aklı başında hiç bir büyük devlet 2.Dünya Savaşın'dan sonra başka bir ülkeye açık açık savaş açmadı.Başka ilkel ülkeleri kendi amaçları için kullanarak savaştırdı.Buna yabancılar "proxy wars" olarak adlandırıyor.Türkçe'ye "vekalet savaşı" olarak çevirebiliriz.Ekonominin ve kaynakların bu kadar kıt olduğu bir dönemde Dünya Savaşı çıkmaz.Çıkarsa zaten Dünya yok olur yaşanmaz hale gelir.

Şu anki kitle imha silahlarının gücünün şu şekilde açıklamaya çalışayım.Rusların 1960 lı yıllarda geliştirdiği Tsar hidrojen bombası Amerika'nın Japonya'ya attığı iki atom bombanın toplamanında tam 1570 kat daha güçlü.60 yıl önce bu güçte silahlar varsa şu anda ne kadar güçlü silahlar olduğunu siz tahmin edin.3.Dünya Savaşı demek büyük devletlerin bu bombaları çok sıkışırsa kullanması demek.Bu bombaların kullanılması yer yüzünden yaşamın tamamen silinmesi demek.
    kovboy03 bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, ali abi'ye karşı yaptığınız yorumlar terbiye sınırını aşmakta.

seviyeli bir üslup ile yorum yapmanızı rica edeceğim.
    Terbiyesizlik, hakaret etmedim. Seviyeli olarak kendisine "dalkavuk" dedim.

dalkavuk
    bileşik & ad
    1.
    çıkar ve yarar beklediği ya da kendisinden çıkar sağladığı kimselere, makamca, durumca büyüklere karşı saygı ve hayranlık göstererek yaranmak isteyen kimse.
    eş anlamlısı: şaklaban
    2.
    TARİH TERİMİ
    saraylarda devlet büyüklerini nükteli sözlerle eğlendiren kimse.
    hattoi ve Surinam bunu beğendiler.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    3.Dünya Savaşı demek büyük devletlerin bu bombaları çok sıkışırsa kullanması demek.Bu bombaların kullanılması yer yüzünden yaşamın tamamen silinmesi demek.
    Zaten tam da bu sözler işin tehlikesini gösteriyor. Ülkeler(büyük ülkeler) sürekli askeriyesine ciddi yatırımlar yapıypr. Çünkü artık kitle imha silahları karşı tarafa korku vermek için yeterli değil. Çünkü benzerleri karşı taraftada var.Farklı ülkelerde üsler, mobil üsler(uçak gemileri), müttefikler vs. Bunlar hala önemini yitirmedi. Ayrıca olaya tek taraflı bakmamak lazım. Kitle imha silahları gelişmiş olabilir. Lakin hava savunma sistemleri belki ondan kat kat daha gelişti(üzerine çalışması daha ahlaki bir alan olduğu için). Geçenlerde izlediğim bir videoda S400'lerin cruise füzelerini vurabildiği söyleniyor dendi. Cruise füzelerini vurabilecek hava savunmadan bahsediyoruz. Büyük kitle imha silahları hikaye kalır.
    Sizin küçümsediğiniz komplo teorilerinin sağlam bir dayanağı var:
    "Dengelerin Değişmesi"
    bursalıali ve kovboy03 bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı ekremcelik00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin o kavga edelim dediğiniz adalara gelmeden evvel,dibimizdeki adaları teslim edenlerle hesabımızı kapatın.
    Güzel mantık. Yarın öbür gün Yunanistan Edirne'ye girse ses etmeyeceğiz. Çünkü Musul'u teslim edenlerle hesaplaşmadık daha. İyi mantık, takdir ettim. Yunanlılar bunu duymasın.
    hattoi ve MSMorkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM SUPERDUKE R
    gerek yok hiç birşeye, öbür dünya var

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdilik zorunluluktan 4 teker ile çile dolduruyor
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten tam da bu sözler işin tehlikesini gösteriyor. Ülkeler(büyük ülkeler) sürekli askeriyesine ciddi yatırımlar yapıypr. Çünkü artık kitle imha silahları karşı tarafa korku vermek için yeterli değil. Çünkü benzerleri karşı taraftada var.Farklı ülkelerde üsler, mobil üsler(uçak gemileri), müttefikler vs. Bunlar hala önemini yitirmedi. Ayrıca olaya tek taraflı bakmamak lazım. Kitle imha silahları gelişmiş olabilir. Lakin hava savunma sistemleri belki ondan kat kat daha gelişti(üzerine çalışması daha ahlaki bir alan olduğu için). Geçenlerde izlediğim bir videoda S400'lerin cruise füzelerini vurabildiği söyleniyor dendi. Cruise füzelerini vurabilecek hava savunmadan bahsediyoruz. Büyük kitle imha silahları hikaye kalır.
    Sizin küçümsediğiniz komplo teorilerinin sağlam bir dayanağı var:
    "Dengelerin Değişmesi"
    Yanlış anlamadıysam S400 ile Hidrojen bombasını havada vurmaktan bahsettiniz.Bu yüzden bu komplo teorisi saçmalıklarını ciddiye almıyorum.Dengeler değişir,Amerika ve Rusya,Suriye ve Türkiye gibi ülkeleri maşa olarak kullanır,zayıf ve kötü yönetilen ülkerin halkları acı çeker,tutarsız ve istikrarsız dış politalar izleyen ülkelere herkes düşman olur ama 3.Dünya Savaşı çıkmaz.Çıkarsa dünya yok olur daha kaç kere söyleyeceğim.Şu anda en güçlüsünden 3-4 tane hidrojen bombasını dünyanın neresinde patlatırsanız patlatın yer yüzünden yaşamı siler.Siz bana S 400 den bahsediyorsunuz.
    kovboy03 bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu s400 diye gözde büyütülen zımbırtı Suriye'yi koruyordu, tamam çok ta küçümsemiyim belki Suriye'liler kullanmayı becerememiştir ama Amerikan ordusu o 3 gün civarı süren bombardımanda %80 üstünde isabet sağladı.

Yani s400 ağır şişirme bir ünite... Ha bir çok başka savunma üniteniz vardır yanına onun da becerikli olduğu alanlarda fayda sağlasın diye alırsın ama yandaş medyaya bakarsan s400 gelince vurulmaz bir ülke, acayip savunma falan olacak sanırsın, alakası yok.

Şu anda o tip bir savunma hayali kuruluyorsa ülkede, İsrail gibi ar-ge kasmaktan başka yolu yok.

Edit: Ayrıca arkadaşın dediği gibi bir işe yarasa bile ne yapacak? Bu üst düzey yıkım sağlayabilecek bombaları havada dondurarak etkisiz hale mi getirecek? O konuda katılıyorum o silahlar kullanıldığı vakit dünya yaşanmaz hale gelir... Zaten bütün bilindik post-apocalyptic senaryoların çıkışı da ikinci dünya savaşı etkileri görüldükten sonra yazılmıştır ve hatırı sayılır bir miktarı da üçüncü dünya savaşından yola çıkar. Umalım da ülke yönettiğini zanneden davullar dünyayı öyle bir geleceğe taşımasın.

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel mantık. Yarın öbür gün Yunanistan Edirne'ye girse ses etmeyeceğiz. Çünkü Musul'u teslim edenlerle hesaplaşmadık daha. İyi mantık, takdir ettim. Yunanlılar bunu duymasın.
    Güzel kardeşim sen şimdi benim yazdıklarımdan bunu mu anladın?

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Hidrojen bombası dediğiniz sistem öncelikli olarak bir atom bombası patlaması gerektiriyor. Atom bombası ise mekanizması diğer füzeler-roketler gibi mi bakmak lazım. Yani başlığı vurmadan imhası mümkün olabilir. Patlamayı neyin tetiklediği oldukça önemli. Duruma göre başlık bile uygun bir füze ile vurulabilir. Dediğim gibi gelişen tek şey kitle imha silahları değil.
    Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu s400 diye gözde büyütülen zımbırtı Suriye'yi koruyordu, tamam çok ta küçümsemiyim belki Suriye'liler kullanmayı becerememiştir ama Amerikan ordusu o 3 gün civarı süren bombardımanda %80 üstünde isabet sağladı.

Yani s400 ağır şişirme bir ünite... Ha bir çok başka savunma üniteniz vardır yanına onun da becerikli olduğu alanlarda fayda sağlasın diye alırsın ama yandaş medyaya bakarsan s400 gelince vurulmaz bir ülke, acayip savunma falan olacak sanırsın, alakası yok.

Şu anda o tip bir savunma hayali kuruluyorsa ülkede, İsrail gibi ar-ge kasmaktan başka yolu yok.

Edit: Ayrıca arkadaşın dediği gibi bir işe yarasa bile ne yapacak? Bu üst düzey yıkım sağlayabilecek bombaları havada dondurarak etkisiz hale mi getirecek? O konuda katılıyorum o silahlar kullanıldığı vakit dünya yaşanmaz hale gelir... Zaten bütün bilindik post-apocalyptic senaryoların çıkışı da ikinci dünya savaşı etkileri görüldükten sonra yazılmıştır ve hatırı sayılır bir miktarı da üçüncü dünya savaşından yola çıkar. Umalım da ülke yönettiğini zanneden davullar dünyayı öyle bir geleceğe taşımasın.
    Gemide atılan yatay uçuş yetenekli füzelerden bahsedioysanız Rusya çoğunun imha edildiğini söylemedi mi? Ayrıca oradaki hava savunma üniteleri s400'ler mi? Yada şöyle sorayım hepsi s400 mü?
    Ve bu verdiğiniz örnek bile bir dünya savaşına ne kadar yaklaştığımızı ve bunun için kullanılan mühimmatları gösteriyor. Bu örneğe rağmen başka bir dünya savaşını reddetmek oldukça ilginç olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:48 ----------

Bir ekleme daha yapayım:şahsen o yatay uçuşlu füzelerin(sanırım adı tomahawk) yarısının bile imhası halktan birisi olarak gözümde büyük başarıdır. Zaten onların olayı imhalarının zor olması değil mi?

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı ekremcelik00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim sen şimdi benim yazdıklarımdan bunu mu anladın?
    Evet. 10 karakter.
    May the force be with McLaren Renault

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250r
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu tarz videolara inanan var mı cidden.Dış güçler blaa blaaa beka meselesi blaaa blaa Dünya savaşı çıkacak blaa blaaa...Hala Dünya Savaşı çıkacak diye ortalıklara komplo teorileri zıçanlar şu anda dünya üstünde ne kadar büyük ve yıkıcı kitle imha silahlarının varlığını bilmeyen ahmaklardır.Bu saatten sonra Dünya Savaşı çıkarsa zaten ortalıkta Dünya diye bir şey kalmaz.
    Çiçek, böcek, kelebek, dünya barışı diye gezinen safları anlamakta zor.. Bazı şeylerin farkında olmak için illa kafamıza bomba düşmesi gerekmiyor. Ayrıca içerikteki herşey yaşanmış ve yaşanmakta olan detaylar. Yakın zamanda yapılan Mavi Vatan ve şuan yapılmakta olan Deniz kurdu tatbikatı gibi. Cumhuriyet tarihinin en büyük tatbikatı yapılıyor Kulağınızı önemlisi algılarınızı açmanızı tavsiye ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:48 ----------

Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yani bravo diyorum size :D Amerika biyeri bombalayacağı zaman Rusyadan habersizmi yapıyor sanıyorsunuz. Hadi s400 başarısız sistem diyelim kaç tane düşürülen Amerikan uçağı hatırlıyorsunuz bu kadar bombardıman yapılmasına rağmen üstelik. Rusya ile Amerika savaş halindemiki Amerikan uçağı düşürülsün. Bu savaş sebebi olurdu zaten. Lütfen tartalım biraz :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:53 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bekaa değil bekâ
    Şu sarı cat giyenler gibi olmuyormu? bekaa dedim çünki şapkalı a nasıl yapılır dikkat etmedim daha önce. Buyrun bekâ olsun
    Scooter 100cc (35k) - Vitesli 125cc (14k) - 250cc (44k) - 600cc (6k) / Sattım

Motosikleti
    cıks
    füze müze hikaye, bu saatten sonra kimse füze atmaz,
    eskiden pc virüsleri genelde pc ye zarar veriyordu, sonrasında bu virüsler kendi karlarının olmadığını gördü, virüsler bilgi taşımaya başladı...bu saatten sonra savaşlar tamamen ekonomik, ülke içindeki siyasetcileri, hukukçuları ve medyayı satın al...koca bir ülkeyi satın almaya yeter

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    1- 64 yıllık ömrümün hiç bir gününde , USA uşağı gülen tayfasına iyi insanlar gözüyle bakmadım.
    2- Hayatımın hiç bir döneminde Amerikan aşığı olmadım. Düne kadar kendilerinin anti emperyalist ve de anti kapitalist olduklarını iddia eden ülkem sol
    görüşlüleri hangi ara Yuesey muhibbi oldular anlamakta güçlük çekiyorum .
    3- Doğru söylüyorsunuz Reis'i hatalarıyla birlikte beğeniyorum. Belki de hepinizden daha çok benim anti Tayyipçi olmam gerekirdi . Bu gün hala Erdoğan'a
    hürmette kusur etmemeye gayret ediyorsam , en büyük sebebi yerli silah sanayiimizin % 20 lerden % 70 ler seviyesine Başkan sayesinde çıkarılmış olmasındadır. Yaradana şükürler olsun ki dalkavuk vb tabirlerin anlamlarını o tabirleri kullanma acziyetindeki dingillerden daha iyi biliyorum.
    Seviyelerini ifşa ediyorlar.
    1860 lira gibi bir emekli maaşımla, hiç parti ve kuruluştan zerre kadar bile olsa yardım almadan dimdik ayakta yaşantıma devam ediyorum.
    Kahrolası terör tarafından şehit edilen her asker, her polis, her insan ve her çocuk öz be öz benim evladımdır. Hiç kimse benim devlet ve millet sevgimi sınamak gafletine düşmesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:45 ----------

Uğur Hocam var mısın benimle birlikte O Girit'e çok 5 adadan herhangi birine yerleşmeye? Sebep olur 3. yabancı dilimizi (Grek) öğrenmeye başlarız.
    Olcay Avşar, kovboy03 ve altora bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benım eskı evin üst mahallesinde suriyeliler oturuyor; bildiğim kadarıyla başka kımse yok.

Mahallenin adı yok da sokak numarası var sayılıyor mu bilmem ama arkadaşların mantıgına göre mahalleyi sıkıntısızca suriyeye verebiliriz.

Motosikleti
    speederbike
    82 milyonluk cumhurun verdiği Cumhurbaşkanı sıfatı varken resmi bir niteliği olmayan, alelade bir kelime olan başkan sıfatının kullanılması Cumhurbaşkanlığı makamına en basitinden saygısızlıktır. Sınıf başkanı mı bu? Koskoca Cumhurbaşkanı'ndan bahsediyorsunuz.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benimle dalga geçmek için çırpınırken farkında olmadan dediklerimi ayakta alkışlamışsınız,

Ben Rusya vs Amerika konuşmadım o yazı da, ama s400 sahibi Suriye nin hiç bir savunma yapamadığından bahsederken bunun Rusya mallarının kontrolünün Rusya'da olmasından dolayı olduğunu söylemeniz, sadece sebebini açıklıyor ve bu dediklerinize inanıp hala s400 istekçisi olmanız da komik doğrusu.

Yani bence de tartalım biraz.

Saygılarımla.

Herkese iyi siyaset meydanları.

BLUE MOTOR - Benelli - RKS - KUBA
    Leoncino
    Hero Motosiklet
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)