Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Google Huawei'yİ Banladı.. Güncellemeler iptal !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foxconn şaka değil. Yaptığı basit bir şey de değil. Ancak bu, taşeron firma olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Elinizdeki telefonun üzerinde Foxconn yazmıyor. Ortak şirketler de değil. Foxconn üretici sadece.

İnsanlar iphone almak istediği müddetçe iPhone üretilecek, maliyet biraz daha yüksek olsa da. Dediğim gibi, zaten kâr marjı düşük bir şirket de değil. Apple giderse, Foxconn çok büyük ve tuzlu bir müşterisini kaybedecek, onun için yaptığı yaptırım da bir süre atıl kalacak... Görün bakın n'olacak...
    Şimdi şu konu da anlaşalım bu firmalar 00000.1 centi hesaplayan firmalar ve buna göre plan ve yatırım yapan firmalar siz olsanız 3e üreten kendini ve altyapısını kanıtlamış bir firma varken , 15e ne olduğu belirsiz bir firma ile iş yaparmısınız ? İphone maliyet raporlarına bakarsanız daha iyi anlarsınız beni , inanın bu işin içinde olan birisi olarak söylüyorum foxconn denilen firma belkide bugün telefonunuzun şarj soketini temin eden bir firma , ben pentium 133 işlemcili anakartlar da foxconn lpt portlarını gören bir insanım..Bu durum da siz olsanız ne yaparsınız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi şu konu da anlaşalım bu firmalar 00000.1 centi hesaplayan firmalar ve buna göre plan ve yatırım yapan firmalar siz olsanız 3e üreten kendini ve altyapısını kanıtlamış bir firma varken , 15e ne olduğu belirsiz bir firma ile iş yaparmısınız ? İphone maliyet raporlarına bakarsanız daha iyi anlarsınız beni , inanın bu işin içinde olan birisi olarak söylüyorum foxconn denilen firma belkide bugün telefonunuzun şarj soketini temin eden bir firma , ben pentium 133 işlemcili anakartlar da foxconn lpt portlarını gören bir insanım..Bu durum da siz olsanız ne yaparsınız
    Tabii ki ucuz olanı tercih ederim. Ancak itiraz ettiğim nokta şu. Apple Foxconn'a zorunlu değil.

Çin Foxconn'a "Bundan sonra Apple üretmeyeceksin" deyince iPhone üretimi durmayacak. Apple da batmayacak. Maliyet muhtemelen (en azından ilk başta) bir nebze artacak da. Ama zaten Apple dünyanın en kârlı şirketlerinden biri. Kâr marjı düşük bir ürün de değil ki maliyet artışını sindiremesin. Sonuçta Apple'in en büyük rakibi Samsung da Kore'de Çin'den ucuza üretim yapmıyor muhtemelen.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    foxconn büyük firmadır ve diğer firmaların ürettiği anakartlar üzerinde bulunan plastik aksamların belki tamamını üretir
    ancak bu, bir başkası üretemediği için değil, en ucuz onlar ürettiği için böyledir herhal
    16 saat insan çalıştırdığı, çalışanların kafayı kırıp intihar ettiği söylentileri geziyordu ortalıkta
    hülasa çin, diğer ülkelerin üretemediği şeyleri ürettiğinden değil, bunu ucuza mal ettiğinden avantajlı bir ülke
    dedik ya; dünyanın en büyük köle pazarıdır
    kalabalık nüfus ve sınırlı kaynakların olduğu ortamda, insanlar çaresizce buna alet olurlar
    bu sebeple büyük firmalar, orada fabrika açarlar; daha çok kazanmak için
    ancak bizim romantik solcular kominizm sosuyla bu iğrençliği yer
    YasinC bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sebeple büyük firmalar, orada fabrika açarlar; daha çok kazanmak için.
    Aslinda fabrikayi acan da yoneten de Cin. Intel'deki arkadasla konustugumda bayagi sasirmistim. Herifler sacmasapan garantiler verebiliyorlar. Mesela acil bir durumda uretim kapasitesini manyak gibi arttirabiliyorlar. Insan makina degil ki cevirip hizli calistirasiniz. Herifler muhtemelen insana insan gibi davranmadiklari icin becerebiliyorlar bunu.

Acikcasi biz de cok farkli degiliz. Hala gunumuzde tershanelerimizde omru dolan yabanci gemilerin sökümü yapiliyor. Bunu ABD ve AB ulkelerinde yapmak cok pahali. Cunku bu gemilerin boyasinda kullanilan asbest'i solumamak icin tum vucudu kaplayan ozel giysi ve solunum makinesi kullanmasi gerekiyor gereken egitimi almis iscilerin. Bu da cok fazla ek maliyet demek. Ve igrenc bir sey asbest. Bugun soluyorsunuz, 5-10 sene boyunca hic bir sey olmuyor, 10 sene sonra nefesiniz daraliyor, 15 sene sonra Akciger kanseri oluyorsunuz. Resmen canilik. Buyrun:

https://www.evrensel.net/haber/28443...n-de-tehlikeli

Sozde hersey usulune uygun yapiliyor, ancak 2002 tarihli bagimsiz rapora gore sifir koruma soz konusu. Gunumuz iktidarinin isciye ne kadar deger verdigi de malum, patlayan maden, "olayin fitratinda var", ucuncu hava limani, "biliyorum cogunuzun sigortasi yok" cumleleri akla geliyor...

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sırf foxconn ile bitmiyor iş. Elektronik parça üretiminde kullanılan ham madde konusunda Çin en büyük rezerve sahip ve tekel hükmünde. Bugün samsung bile çoğu ürünleri Çin'de üretiyor. Elektronik malzeme tedarikçilerinin alayı Çin'li.

Ürün nerede üretilirse üretilsin. Çin'in elinde malzeme tedariki konusunda ciddi bir koz var. Silikon vadisi ABD'de ama üretici yok. Evet fikir, patent, tasarım vs gibi konularda merkezler ama oda kayıyor.

Trump denilen üstün zekalı varlık uzun vadede ABD'ye ciddi zarar verecek.

Sırf apple konusunda bile bakılsa Çin'in cebine giren para ABD'ye girenden çok daha fazladır. Yedek parça, aksesuar vs vs. Üretim konusunu katmıyorum bile. Ama iyi oluyor kendi büyüttükleri canavar sonuçta.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trump denilen üstün zekalı varlık uzun vadede ABD'ye ciddi zarar verecek.
    Kesin. Bugun bile deli gibi zarar veriyor.

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf apple konusunda bile bakılsa Çin'in cebine giren para ABD'ye girenden çok daha fazladır.
    Yanilgi bu noktada, yakin bile degil... Yeni veriye gore Cin telefon basina yaklasik $8 kazaniyormus. Urun kar marji ise %64. Yani $400'dan fazla. Hesabi yapin...

Kaynak: https://www.vox.com/technology/2018/...trump-us-trade

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)