Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şikayet edebilirmiyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Motoran dante
    Abiler öncelikle selamın aleyküm bugun basımdan bir olay geçti onu anlatıcam ve yardımcı olmanızı bekliyorum.
    Akşam 9 gibi yolda gidiyordum ve onumdeki arac trafik yavas aktigindan dolayi ters seritte bos oldugundan dolayı herkesi solladı bende pesine takildım solladım sonra bi sure sonra ben slalom yaparak gidiyodum arkamdan bi araba korna calmaya basladı anlam veremedim saga cektim sonra yanımda durdu icerden tabiri caizse keko diye adlandirdigimiz 1 kisi indi ve icerde 4 kisi daha vardı bana dedi ki onume ne geciyosun ölsen sorumlulugu bende olcak diyip kaskıma vurdu 2 kere bende açıkcası korktum karsılık veremedim benden buyuk ve kalabalıklardı hersey tam mobesenin altında oldu ve bufe kamerasıda gördü. Adamların altındaki araba lükstü ve slaloma değil de onları solladığımı yediremedigini dusunuyorum simdi size 3 sorum var

Trafikte slalom atmak yasak mı ?

Şikayet etsem beni de kapsar mı?

17 yasındayım ve şikayet etsem aileme gider mi

Simdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Slalom atmak tabi trafik kanunlarına göre yasaklı (solla değil o ayrı şey).
    Şikayet etsen tabiki kapsar çünkü davacı sensin.
    Reşit olmadığın için ailene intikal eder.

Ehliyette yoksa borçlu bile çıkarsın.

Motosikleti
    Motoran dante
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slalom atmak tabi trafik kanunlarına göre yasaklı (solla değil o ayrı şey).
    Şikayet etsen tabiki kapsar çünkü davacı sensin.
    Reşit olmadığın için ailene intikal eder.

Ehliyette yoksa borçlu bile çıkarsın.
    Ehliyetim var onda sıkıntı yok ama ailemden cok cekiniyorum boyle bi olay basıma geldigini duyarlarsa motoru alamama şansım var bide işin içine babamın polis olmasıda giriyor.
    Bi sekilde ikna ettim ailemi diyelim ben suclu cıksam ama adam da vurdugu icin dava acabilirim dimi

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Baban polis madem hiç çekinme. Anlat babana usülünce. Slalom yaptım vs diyip fazla detaya girme tabi. Kamera kaydı varsa iş çıkar bence. Hiç bişey olmazsa babanın meslek arkadaşları devreye girebilir. Tabi bu babaya bağlı.

Ben ufakken dayak yiyip babama gittiğimde bide o vurmuştu dayak yediğim için. Bi daha ne babama söyledim nede dayak yedim.
    Stock Sever, bursalıali ve __sArSıLmAz__ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Motoran dante
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baban polis madem hiç çekinme. Anlat babana usülünce. Slalom yaptım vs diyip fazla detaya girme tabi. Kamera kaydı varsa iş çıkar bence. Hiç bişey olmazsa babanın meslek arkadaşları devreye girebilir. Tabi bu babaya bağlı.

Ben ufakken dayak yiyip babama gittiğimde bide o vurmuştu dayak yediğim için. Bi daha ne babama söyledim nede dayak yedim.
    Abi ben ehliyeti ve motoru babamdan habersiz aldım kızdı baya ama sonunda kabullendi simdi bu olayı ogrenirse adamları bulur sivil olarak kendisi dover ama aynı zamanda benim motor hayatım biter ondan korkuyorum ailemden habersiz halletmeye calısıcam veya konuyu kapatıcam. Korktugum nokta su internetten arastırdım slalomun cezası varmıs ve ehliyete el konuyomus ben adamları sikayet edersem bana da ceza yazılır mı ve adamdan sikayetci olabilirmiyim sonucta darp etti ve olay mobesenin tam önünde oldu kameradan gözükuyo illa bakar.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Güzelce "uyarmış" sizi. Teşekkür etseniz bile yeridir.

"Vay benim başıma nasıl şaplak atar" diyeceğinize, hatanızı görmeye çalışınız...

Sanırım, genç olduğunuzu gördüğü için bu kadarla kalmış. Yetişkin olsaydınız, güzelce dalınan videolar da var hani ... ha , o da doğru değil tabii.. o ayrı...

Sizinkinde, güzelce uyarma olmuş... Takılmayın... Dersinizi çıkarın ... Slalom yapmayın...

Adamın önüne düşseniz adamın başını yakacaksınız...

Babanız duysa, adama "niye daha çok dövmedin?" diye bile kızabilir... Açığı kendisi kapatır ...

Motorun anahtarını alır, kapalı alanda, okulun geniş bahçesinde örneğin, hafta sonları onun gözetimi altında, bir daha slalom atmayacağınıza kani oluncaya kadar kukalar arası slalom çalıştırır, sekiz çizdirir ...

Takılmayınız... Daha büyük dersler almamak için ilerde şimdiden dersinizi almış olunuz...
    hasmet ve SRDR KTM 390 bunu beğendiler.

17 yaşındasın dava için önce müracatta savcılığına gideceksin yada polis/jandarma karakoluna onlar ifade alıp savcılık kalemine paslıyor
    Savcı kişi bakıyor dava açmaya gerek var mı yok mu tabi delil toplama için ifadeye karşı tarafıda çağara bilir o tarafta sana suç atar mobese var diyon iyi güzel de ya seninde trafiği tehlikeye soktuğunun yeri onlar söyler onlarda izlenirse?

Neyse hadi diyelim savcı kabül etti mahkeme görülecek yaşın 17
    Seni savunacak 1 avukat mecburi
    Ya sen ayarlayacaksın (bunun vekaleti içinde noterde anne/baba (valis) şart
    Neyse hadi kendin değil baro da veriyor sana avukat eğer yoksa senin savunma için
    Bu baro avukatı atanınca da noter işi var ee sende reşit değilsin en kolay dille velin de imza atıyor yani her türlü sen güme geliyorsun bence bundan sonra dikkatli ol heyecanı trafikte arama güzel güzel bin
    SRDR KTM 390 bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sizin yaptığınız trafik kuralı ihlali ayrıdır. Kaskınıza vuranların yaptığı ayrıdır. Herkes kendi suçunun cezasını alır.

Motosikleti
    Motoran dante
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzelce "uyarmış" sizi. Teşekkür etseniz bile yeridir.

"Vay benim başıma nasıl şaplak atar" diyeceğinize, hatanızı görmeye çalışınız...

Sanırım, genç olduğunuzu gördüğü için bu kadarla kalmış. Yetişkin olsaydınız, güzelce dalınan videolar da var hani ... ha , o da doğru değil tabii.. o ayrı...

Sizinkinde, güzelce uyarma olmuş... Takılmayın... Dersinizi çıkarın ... Slalom yapmayın...

Adamın önüne düşseniz adamın başını yakacaksınız...

Babanız duysa, adama "niye daha çok dövmedin?" diye bile kızabilir... Açığı kendisi kapatır ...

Motorun anahtarını alır, kapalı alanda, okulun geniş bahçesinde örneğin, hafta sonları onun gözetimi altında, bir daha slalom atmayacağınıza kani oluncaya kadar kukalar arası slalom çalıştırır, sekiz çizdirir ...

Takılmayınız... Daha büyük dersler almamak için ilerde şimdiden dersinizi almış olunuz...
    Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:35 ----------

Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17 yaşındasın dava için önce müracatta savcılığına gideceksin yada polis/jandarma karakoluna onlar ifade alıp savcılık kalemine paslıyor
    Savcı kişi bakıyor dava açmaya gerek var mı yok mu tabi delil toplama için ifadeye karşı tarafıda çağara bilir o tarafta sana suç atar mobese var diyon iyi güzel de ya seninde trafiği tehlikeye soktuğunun yeri onlar söyler onlarda izlenirse?

Neyse hadi diyelim savcı kabül etti mahkeme görülecek yaşın 17
    Seni savunacak 1 avukat mecburi
    Ya sen ayarlayacaksın (bunun vekaleti içinde noterde anne/baba (valis) şart
    Neyse hadi kendin değil baro da veriyor sana avukat eğer yoksa senin savunma için
    Bu baro avukatı atanınca da noter işi var ee sende reşit değilsin en kolay dille velin de imza atıyor yani her türlü sen güme geliyorsun bence bundan sonra dikkatli ol heyecanı trafikte arama güzel güzel bin
    Teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin yaptığınız trafik kuralı ihlali ayrıdır. Kaskınıza vuranların yaptığı ayrıdır. Herkes kendi suçunun cezasını alır.
    Aradığım cevap buydu teşekkür ederim

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Kaskina vurdu diye kimse kimseye ceza vermez. Şikayet etsen bile boşuna uğraşmış olursun. o tür durumlarda aracın birisi durman için birşeyler yapıyorsa birdaha durmazsin çıkarman gereken derslerden birisi bu olmalı.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha gençliğine veriyorum. Ama trafikte slalom yapma. Yanlışlıkla düşebilir arkadan gelen araç seni ezebilir. Sana kızmaları kafana vurmaları yanlış olsa da adamlar bir noktada haklı.
    SRDR KTM 390 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Savcının yerinde olsam adamlara teşekkür ederim iyi yapmışlar konu kilit bence

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Şikayet konusu olay ne? kaskına vurması mı? Bunu savcıya söylesen seni direkt kapı dışarı kovar. Daha çocuk yaştasın öğreneceğin çok şey var. Ailenden gizli işler çevirme öncelikle.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dayak yediği için dayak yiyen efsane nesile selam olsun

Dostum olay ailene intikal eder.
    Çok aşırı gururuna dokunmadıysa salla gitsin, olur böyle vakalar, herşeyi abartip peşine düşmek çoğu zaman kişinin kendine zarar verir.

Takma kafana derim.
    Ha yok illa ben bu işin peşine düşücem dersen, babana usulünce anlat, reşit olmadığın için tek başına halletme gibi bi lüksün yok pek.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    Motoran dante
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskina vurdu diye kimse kimseye ceza vermez. Şikayet etsen bile boşuna uğraşmış olursun. o tür durumlarda aracın birisi durman için birşeyler yapıyorsa birdaha durmazsin çıkarman gereken derslerden birisi bu olmalı.
    Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:17 ----------

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha gençliğine veriyorum. Ama trafikte slalom yapma. Yanlışlıkla düşebilir arkadan gelen araç seni ezebilir. Sana kızmaları kafana vurmaları yanlış olsa da adamlar bir noktada haklı.
    Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:18 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şikayet konusu olay ne? kaskına vurması mı? Bunu savcıya söylesen seni direkt kapı dışarı kovar. Daha çocuk yaştasın öğreneceğin çok şey var. Ailenden gizli işler çevirme öncelikle.
    Kaskıma vurması derken bildigin 2 kere tokat yedim sadece kafamda kask vardı

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dayak yediği için dayak yiyen efsane nesile selam olsun

Dostum olay ailene intikal eder.
    Çok aşırı gururuna dokunmadıysa salla gitsin, olur böyle vakalar, herşeyi abartip peşine düşmek çoğu zaman kişinin kendine zarar verir.

Takma kafana derim.
    Ha yok illa ben bu işin peşine düşücem dersen, babana usulünce anlat, reşit olmadığın için tek başına halletme gibi bi lüksün yok pek.
    Teşekkür ederim abi konuyu kapatmaya karar verdim. Tecrube edinmis oldum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:23 ----------

Konuyu kapatmaya daha fazla kurcalamamaya karar verdim iyi kötü yorumlarınız için teşekkür ederim.

Son olarak da Kemal Sunal'ın DAVACI filmini izle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/gunc...yakalandi.html

Trafikte slalom yaparken yakalanana akıl sağlığı testi isteniyor,onu söyliyeyim.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Müsaadenle başımdan gecen bir olayı anlatayım.

Pizzacı motosikleti sağımdan geçerken arabamın burnuna değdi dengesini kaybedip düştü.
    Ambulans geldi elemanı götürdü. Trafik polisi benim arabamı ve motosikleti çekiciye yükleyip otoparka gönderdi benim ehliyetimi aldı ve beni de başka polis arabasına koyup hastaneye alkol muayenesine gönderdi. Ekip arabasında başka bir kişi daha vardı onu başka hastaneye götürdü sonra bazı işleri için başka yerlere uğradı beni de başka bir hastaneye bıraktı. Alkol raporunu al karakola gel dedi.

Ben de hastaneye girdim danışmaya kaza için alkol muayenesi yaptırmak istiyorum dedim. Görevli şuradan morga gir morg görevlisi bakıyor dedi. Zaten bozuk olan moralim daha da bozuldu. Morga girdim görevliyi buldum kimliğini alayım dedi dedim kimlik yok ehliyeti de polise verdim. Neyse eve gittim nüfus kağıdımı aldım muayeneyi yaptırdım. Sonra karakola gittim kaza raporumu aldım. Karşı tarafta yaralanma yokmuş muayene edip göndermişler.

Bir gün sonra trafik şubeye gittim aracımı almak için bana bir kağıt verip taaaa bilmem neredeki otoparka gönderdiler. Otoparka gittim şu kadar otopark şu kadarda cekici parası dediler. Çıkardım parayı verdim fatura istiyorum dedim şu kadar KDV parası vermen lazım dediler bende hiç sesimi çıkarmadan parayı verdim. Bu sefer ne gerek faturaya ne yapacaksın boş ver falan demeye başladılar bende ısrar ettim tartışmaya başladık. Bu sefer 3 tane genç yazıhaneden fırladı üzerime doğru biz buranın fedayisiyiz misali bende geri hamle yaptım. Bir baktım arkamda polis memuru, memur bey müdahale edin diye seslendim memur beni onlarla baş başa bırakıp cay ocağına adeta kaçtı. Baktılar ben vazgeçmiyorum al faturanı deyip gönderdiler.

Bu sefer o sinirle polise taktım karakola gittim onlara biz bakmıyoruz onların merkezi falanca yerde dedi. Bastım gittim oraya kapıda iki genç memur dedim ben bu devriye gezen polislerin amirini arıyorum birisi ben onların şefiyim dedi. Olayı anlattım dedim memur müdahale etmedi. Şef ispatlayabilir misin diye sordu. Bende orası yedi emin otoparkı kamera vardır dedim abi yanlış anlamışsındır öyle olmamıştır falan demeye başlayınca tamam dedim olayın peşini bıraktım.

Diyeceğim basit bir değip düşme olayı bile nerelere getiriyor insanı ne kadar uğraştırıyor birde yaralanma, sakat kalma, ölme olayı olsa ayıkla pirinçin taşını.

Tamam gençsin kan kaynıyor adrenalin lazım ama birde karşı tarafı düşün kaska yediğin iki şaplaka dua et bir daha başkalarını ve kendini tehlikeye sokma paşa paşa git gel.
    Umit1923 ve GezeGeze bunu beğendiler.

Umit1923 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650 F - 2017
    Çok çok gelişmiş bir medeniyet hayal ettim bir an, bırak kaskına vurmayı seni yolda durdurmaya bile hakkı olmamalı ama öteki yandan aynı medeniyetin içinde o vatandaşın seni polise ihbar etmesi, polisin de sana trafiği, dolayısı ile kendinin ve başkalarının canını tehlikeye attığın için ciddi bir ceza uygulaması ve vasilerine bilgi vermesi gerekir.

Sen gurur yapıp bunu kafana takacağına bir ders çıkarmaya bak, bazen bir müsibet bin nasihatten iyidir. O deli dolu özgüveninle arkanda o vatandaş olmadan devam etseydin, slalom yaparken belki motoru yatırıp bariyerde rendelenecektin. İyi bir taraf bulmaya çalış, dersini al önüne bak güzel kardeşim. Yaşayacağın çok vakit, yapacağın çok kilometre, biriktireceğin çok anıların olsun.
    GezeGeze bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arkadaşlar "şiddet uygulayarak daha kotusunun olmasını engelleyen ebeveyn" misali.

Hatalılar ama haklılarda. Kendi çaplarında "yarın bigün ölücen kalıcan düzgün sür len şunu" demek istemiş arkadaşlar.

Üslub yanlış, uyarı dogru.

Motosikleti
    Motoran dante
    Hepinize cok tesekkür ediyorum Allah razı olsun akıl verdiginiz için sağolun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)