Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Diş hekimiysen, doktorsan, mühendissen banane?

Motovento
    REKLAM ALANI
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kimi insanlar var, bulundukları konumla kendilerini nitelendirirler. Makam mevki para.
    Aşağıda yazan ve sıkça karşılaşılan grup ile aynı ailedendirler;
    *Kullandığı motor hacmi ile doğru orantılı sesi gürleşen insan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne alaka? Memur titiz, işçi tecavuz mü ediyor motoruna?
    Muhtemelen. Egsoz çevresinde kıl tüy var mı bi göz gezdirin derim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllarca galericilik yaptım bu tarz tipleri biliyorum. çoğunluğu parası olupta bir aracı belli km'ye kadar hor ve dikkatsiz kullanıp satıp, aynı aracın 0 yenisini veya üst modelini alan tipler. Öyle bilinçli üst seviye kullanıcılar değil.
    Bir yakınım doktor Türkiye'de. On yaşında aracı vakti gelince gider kendi servisine ne derlerse yaptırır. Yolarlar her defasında. Sorunca, "Biliyorum yolduklarını. Ama anlamıyorum arabadan. Alternatif güvenebileceğim bir servis te yok. Başıma bir iş açmasın yolda, doğru düzgün çalışsın diye veriyorum." diyor. Prosedür adamı. Her doktor böyle değildir tabi, genellemek ne mümkün. Ama hayatında bir kere bile yağ çubuğuna bakmadığına eminim.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Haklı yakarış, arkandayım şef.

Biz yazsak "Erotik shop'cudan temiz enduro" millet taşa tutar...

Evet işimi öğrenmiş oldunuz.
    mchi bunu beğendi.

Motosikleti
    xv250
    haha adamlar ilana torbacı yazmış :D bizim milletin mizah anlayışına hastayım

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Konuyu açan arkadaşın mesleğini merak ettim
    Mesela ben çok motosiklet değiştirdim ve arayanlar genelde ne iş yapıyorsun diyor. İnsanlar kiminle muhatap olduğunu öğrenmek istiyor,bi sakınca yok aslında
    kovboy03 bunu beğendi.

bir tane de oçndan yok :D halbuki etraf da dolu
    mchi bunu beğendi.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karşı olduğun, seni rahatsız eden şeyi anlıyorum ama arkadaşların dedikleri de doğru. Bu güvensiz, orman kanunlarının geçerli olduğu, haksız hukuksuz ülkede muhatap olunacak insan maalesef böyle seçiliyor.

Bir de bu tip konularda o karşı olduğun dar kafalı görüşün burada filtreleme amacıyla pratikte işe yarar bir yöntem olmasını bir kenara bırakırsak yine de ilk taşı atacak kişinin doktor, mühendis ya da memur olması farkındalık konusunda ufak da olsa bir katkı sağlayabilir ama gene pek bir şey değiştirmesini beklememek lazım. Çünkü pratikte işe yarıyor.

Not: Arabasını leş gibi kullanan ve doğru düzgün bakmayan doktor, içip içip arabayla yüksek devir gezen avukat tanıyorum. Ona rağmen diyorum bunu işe yarıyor.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklı yakarış, arkandayım şef.

Biz yazsak "Erotik shop'cudan temiz enduro" millet taşa tutar...

Evet işimi öğrenmiş oldunuz.
    hahaha komik bi anım var. bizim bi arkadaş şaka yapmak amacıyla dildo almak için erotik shop'a gitmiş. böyle boy boy dildolara bakınırken hemen yanına satış görevlisi yanaşmış ve "nasıl bir şey bakmıştınız, ne vereyim abime" demiş. bizimki paniğe kapılarak "abi ben kendime almıyorum yanlış anlaşılmasın" diye belirtme ihtiyacı hissetmiş. görevli "tabi tabi öyledir" deyince bizimki kaçmış oradan...
    MrMud bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahaha komik bi anım var. bizim bi arkadaş şaka yapmak amacıyla dildo almak için erotik shop'a gitmiş. böyle boy boy dildolara bakınırken hemen yanına satış görevlisi yanaşmış ve "nasıl bir şey bakmıştınız, ne vereyim abime" demiş. bizimki paniğe kapılarak "abi ben kendime almıyorum yanlış anlaşılmasın" diye belirtme ihtiyacı hissetmiş. görevli "tabi tabi öyledir" deyince bizimki kaçmış oradan...
    Şaka bi yana, muhteşem eğleceli bi iş gibi görünmüyor mu ya, olası bir diyalog mesela.

-Şu üründen sizde varmı ?
    +Var abla hemen getiriyorum, OĞLUM ABLAYA BI 30'LUK SAR TIRTIKLI OLANDAN !

Yada,

-Ya ben bunu geçen gün aldım ama ürün yırtıldı.
    +Üzülmek yerine gurur duyman gerek abi..

-Hanfendi ürünlerimizde tester yok rica ediyorum...

Motosikleti
    xv250
    abi ilana mcit motoruna Türkiye'de tek diye ilan verecek bir doktor tahmin edemiyorum :D

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Önce insan olmak gerekir beyler, bende statüyü ilanda yazmanın saçma ve çirkin olduğunu düşünüyorum. Kendini yüksekte gören insana hiç güvenmem, doktordan olacağına çıraktan olsun, öğrenciden olsun, özel sektör çalışanı olsun.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ogretmenden satılık temiz otomatik araba
    ama bakım sıfır hiç yapilmamis tek temiz yanı kazası yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Polis bi arkadaşım büyük bir kaza yaptı, yurt dışından şasi getirtip şasiyi komple değişdirtti. Motosiklet mt09, hasar kaydı vs de yok. Yarın öbürgün satarsa polis memurundan diye ilan açıcak eminim, her ilanının başında var bu 😀

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alıcı ve satıcı oldugumuzda 2 farklı kişiliğe bürünüyoruz.

Kesinlikle aşağılamak icin söylemiyorum ama;

Aynı motor aynı para aynı özellikler. İnşaat işcisinden mi alırsınız doktordan mı?

İnşaat işçisi diyenlerin %90'ı yalan. Cünkü öyle bir statüdeyiz ki okumuş adamı adam sanıyoruz. Adamlık okumakla olmuyor. Ama bunun bilincinde olmadıgımız için "doktordan satılık" diye ilanlar olur
    mustick bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    inşaat işçisinden alırım, adam parayı zor kazanıyodur ve malı kıymetlidir 😀

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşaat işçisinden alırım, adam parayı zor kazanıyodur ve malı kıymetlidir ��
    Çok mantıklı

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka bi yana, muhteşem eğleceli bi iş gibi görünmüyor mu ya, olası bir diyalog mesela.

-Şu üründen sizde varmı ?
    +Var abla hemen getiriyorum, OĞLUM ABLAYA BI 30'LUK SAR TIRTIKLI OLANDAN !

Yada,

-Ya ben bunu geçen gün aldım ama ürün yırtıldı.
    +Üzülmek yerine gurur duyman gerek abi..

-Hanfendi ürünlerimizde tester yok rica ediyorum...

zuhahaha çıldırıyorum

+ bakın biz bunu ailecek kullanıyoruz, çok memnunuz, siz de memnun kalırsınız. deneyin olmazsa geri getirirsiniz.

+ abla o boy kalmadı, haftaya gelecek, şunlardan verelim
    MrMud bunu beğendi.

acestor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    reklamlar...
    8-8 işçi & memurdan satılık yazmak en garantisi. binecek vaktim dahi olmadı dersiniz. memleket çok garip ya.
    "People willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both." Benjamin Franklin

Bunlar doğal sonuç..Okumuşundan okumamışına beşeri hayatı maksimum 300 kelimeyle iletişim kurarak yaşar olduk.. Okumadığımız için çocukluğumuzdan gelen toplum geyikleri bizim yaşama biçimimiz oluyor.. Yahu dünyanın neresinde bir insan evladını lan şerefsiz diye sever?? yada üçkağıtçı?? buradan başlıyor mevzuu..

Şahsen dr.dan araba, motor falan almam çoğu zaten teknik bilgi , matematik özürlüdür bana göre ( alınmasın istisnalar ) Ben önce kullandığı dilin kalitesine bakarım ilan sahibinin, asıl içeriği özet, net ifade etmiş ve titiz olduğunu hissettiğim satıcıdan her malı alırım..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Tanıdıktan başkasına satmak zor hele ki malum siteye koyarsanız; arayan soranların %90'ı binici değil ölücü, ticaret yapmak isteyen tipler (ahlakıyla ticaret yapana da lafım olmaz ama bizim memlekette ticaret ahlakı zayıftır...)

Kısaca; malum siteye koyuyorsanız boş beleş tiplerle uğraşmaya hazırlıklı olun, moraliniz bozulmasın ve duruşunuzu da bozmayın.

Ha bir de olaya alıcı gözünden de bakmaya çalışın; bazen saçma sapan fiyat koyan da oluyor, öyle de yapmayın. Piyasa kötü ise kötüdür yani...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)