Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Diş hekimiysen, doktorsan, mühendissen banane?

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Memurdan temiz mt09
    Diş hekiminden temiz mt09
    Mühendisten temiz mt09
    Beyin cerrahindan temiz mt09
    Elektrik mühendisinden temiz mt09
    Emekliden temiz mt09
    Makine mühendisinden temiz mt09
    ATT görevlisinden temiz mt09
    Öğretmenden temiz mt09
    Sağlık memurundan temiz mt09
    Esnaftan temiz mt09

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...86860194/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...91078966/detay

Siz küçücük beyninizle güya doktoruz, memuruz, emekçiyiz aldığımız mali hor kullanmayız imajı mi yaratıyorsunuz?
    Biz neyiz onun bunun çocuğu mu? Diğer ilan açanlar ne kardeşim onun bunun çocuğu filan mı? Diğerleri malını hor mu kullanıyor?

Bu ilanlardan koşa koşa uzaklaşıyorum
    velizrsln bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biraz fazla tepki vermişsin gibi

Bunun temel nedeni algı yaratmak. "Bakın belli bir seviye ve bilince ulaşmış insanım; adam gibi kullanırım" olgusu.

He gerçi doktoru avukatı görüyoruz ne haltlar yiyorlar orası ayrı.

Onun bunun cocugu değiliz ama statü olarak ne yazık ki düşük görülüyoruz.
    YBRMANİA ve YZFR25 bunu beğendiler.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bende motoru satarken ameleden diye koyacağım :D

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    BU sinir neden anlamadım insanlar yazabilir sende ne meslek yapıyorsan onu yazabilirsin yada yazmayabilirsin.Meslekle kullandığı aracın şöyle bir ilişkisi olabilir memurlar falan daha titiz oluyorlar sanki. Uzun lafın kısası bize zararı olmadıkça insanlar istediği pazarlama laflarını kullanabilir.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Doktorsun ama TikTok çekiyorsun :D?

Birisi ODTÜ Birisi İTÜ birisi EÜ 'de okuyan 3 çocuğa sahip MHP'li CHP'li AKP'li ve HDP'li bir aileden oluşan doktor aile babasından satılık ybr

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kovboy03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BU sinir neden anlamadım insanlar yazabilir sende ne meslek yapıyorsan onu yazabilirsin yada yazmayabilirsin.Meslekle kullandığı aracın şöyle bir ilişkisi olabilir memurlar falan daha titiz oluyorlar sanki. Uzun lafın kısası bize zararı olmadıkça insanlar istediği pazarlama laflarını kullanabilir.
    Ne alaka? Memur titiz, işçi tecavuz mü ediyor motoruna?

Yurtdışı ilanlarında böyle bi başlık atılmaz. Sadece bizim gibi geri kalmış ülkelerde olur...
    kara_kule ve Fr.Sante bunu beğendiler.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Millet adamın karakterine değil, mevkisine göre davrandığı sürece bu ilanlar bitmez. Kaç yüzyıllık fıkra, ye kürküm ye.
    DENİZKIYISI bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    İşin ticaretinde değilimin karşılığıdır.

Bende sıradan bi işciyim lakin ilan koyarken " motosiklet kültürüne sahip, insanca konuşmasını bilen" yazsın arasın anlamına gelen cümlelerle rengimi belli ediyorum.

Bi merhaba bile demeden lap diye ilanda belirttiğin fiyatın 5-10 bin altını bile yazan olabiliyor. Kimdir bu? Öküzdür, görgüsüz ve kendini zeki sanan çakaldır. Bana böyle gelen mesajları sinirli anıma denk gelirse bozarak cevaplıyorum, normal bi anımsa direk siliyorum.

Gerçekten sinirlendiriyorlar adamı. İlanda malı olan herkesi paraya pula muhtaç sanıyolar, adamda haklı olarak diyo ki; "Ulan ben doktorum, cebimde para olmadığından değil, keyif için biniyorum" yani bir nevi kendini savunma açıklamasıdır.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslekleri yazayım neler var diye bakayım dedim, bakmaz olaydım... Düşüyor mu ki böyle, müşteri?

"DOKTORUN ALT KOMSUSUNDAN"
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...89769092/detay

"TORBACININ AKRABASI POLİSİN KOMŞUSUNDAN"
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...87224576/detay

Alıntı Gietti17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meslekleri yazayım neler var diye bakayım dedim, bakmaz olaydım... Düşüyor mu ki böyle, müşteri?

"DOKTORUN ALT KOMSUSUNDAN"
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...89769092/detay

"TORBACININ AKRABASI POLİSİN KOMŞUSUNDAN"
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...87224576/detay
    torbacı ile irtibatları iyi herhalde.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kiminle dans ettiğinin farkinda ol haaa..izlenimi

Bir ara malum sitede R1 ilani görmuştum,adam utanmadan yazmiş,güya tok saticiya..

Motora benim kadar özen gösterecek ve hakkini verecek kişiye satiliktir,her parasi olan aramasin...

Ulan hırto,tek satılık motor sende mi var?noterden sonra mal benim,ister biblo yapar izlerim,ister sepet takar gezerim..

İsin garibi acaba motoru satabilmişmidir..

hell yeah

Motosikleti
    xv250
    meslek yazmak belki ayıp ama satın alacagınız kişinin barzo yangaboz torbacı çıkma ihtimali varken meslek söyleyerek ben bu kişilerden biri değilim demek istemiş olabilir . daha önce motorumu satış ilanı verdim fiyatıda ucuz tuttum üç arkadaş geldi bakmaya satış yapmaktan soğumuştum o zaman tippleri tip değildi

cemrehano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer700 & Street Triple RS
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz küçücük beyninizle güya doktoruz, memuruz, emekçiyiz aldığımız mali hor kullanmayız imajı mi yaratıyorsunuz?
    Öncelikle belirteyim, verdiğim ilanlarda mesleğimi yazmam. Peki bunu belirtmeyi uygun gören doktorun memurun mühendisin "küçücük" beyni olduğu kanısına nasıl vardınız?

2.el araç alırken temelde ne ararsınız? Aklıma gelenleri söyleyim.
    - Dolandırıcı olmasın yani malıyla ilgili yalan söylemesin.
    - Periyodik kontrol ve bakımlarını aksatmamış olsun. Örneğin motorlarımda gerek bakım gerekse aksesuar konusunda masraftan kaçınmam. Üç kuruş kar edeceğim diye daha ucuz yağ-filtre vs. kullanan adamın motorunu da almam. Galericiden de araba almam. Herkesin kendine göre haklı sebepleri var.

Demek ki belirli meslek grupları, bazı alıcılar tarafından olumlu karşılanıyor. Ben böyle anlıyorum. Hoşunuza gitsin veya gitmesin bu insanlara hakaret etmeniz doğru değil.
    __sArSıLmAz__, kovboy03 ve Acil112 bunu beğendiler.

valla bi siyasetciden bi avukattan arac alınmaz.

diğerleri değerlendirilebilir

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Modern 'Ye Kürküm Ye' durumu.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    @cemrehano ya katilmakla beraber buradan anladigim @uzaygemisi mt09 alacak..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Konuyu açtığımdan haberim bile yok nasıl sinirlendiysem... Benim küçük beyinli dediklerim ilana meslek yazma hastaligi olanlara idi. Tüm doktorları kapsayan birşey değil.

Benim kızdığım nokta bu meslekçiliğin ticaret ahlakına aykırı olması. Ticarette dürüstlük esastır. statü, meslek veya mevkii değil.
    Siz pert bir aracı satan sırf kaymakam olduğu için alacak mısınız? Veya doktor olduğu için yada ünlü birisi olduğu için. Doktordanmiş muhendistenmiş bunlar beni dellendiren boş muhabbetler görmekten sıkıldığım şeyler.

Yıllarca galericilik yaptım bu tarz tipleri biliyorum. çoğunluğu parası olupta bir aracı belli km'ye kadar hor ve dikkatsiz kullanıp satıp, aynı aracın 0 yenisini veya üst modelini alan tipler. Öyle bilinçli üst seviye kullanıcılar değil.

Sağlık memuru veya diş doktoru diye bilinçli kullanıcı olacak hali yok dişçinin işi ağız diş implant. piston silindir sekman değil.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazsın, sorun yok. en azından kiminle muhatap olacağımızı biliriz. ona göre gard alırız.

hatta ilan bakarken açıklama kısmında imla hataları var mı, yok mu; ona bile bakın. karşıdaki kişi hakkında ipucu verir.

üç kuruşluk dolandırıcı ile muhatap olacağıma, 1.000 lira fazla veririm, düzgün insandan alırım. param yabana gitmez en azından..
    __sArSıLmAz__ ve kovboy03 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)