Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

İstanbul Seçimleri Yenileniyor..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Yazık la anamuhalefetin düştüğü durum..

https://twitter.com/RTErdogan/status...53194866352133

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    c.b çözülmenin farkında ve gerçekten siyasi sahneden öyle veya böyle çekilecek buna şartlar diyin sağlık sebepleri diyin veya ne derseniz diyebilirsiniz, yaygarayı çıkartanlar hem rantın hemde c.b mevkisinde gözü olanların iştahını kabartmakta, gasp hile ve aklınıza ne gelirse sırf bu sebepten bence
    Çevresinin gazına gelip sehven böyle bir şey yaptığına inanmıyorum. İstemese yapmaz. "Eh madem çok istiyorsunuz, e yapıverin bakalım" denebilecek bir mevzu da değil. Riski alan o, başkası değil. Hesabı ona kesilecek.

Tepkiyi azaltmaya yönelik bir söylem gibi geliyor bana "etrafındakiler yaptırdı" iddiası. Bilakis, devamı gelmeyecek olsa atılması çok saçma bir adım.

Motosikleti
    cıks
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bir vesayet rejimin ilk tuğlasının konulmasına hep birlikte şahit olduk. Elde ettiği gücü ilk günden beri milli irade söylemine borçlu biri ilk kez kör göze parmak şekilde "milli irade umrumda falan değil" dedi.

Muhtemelen de bu yüzden cumhur ittifakını destekleyen arkadaşların çok da söyleyebileceği bir şey yok, bu acı durumu kabullenmekten başka.

Ayrıca, "E n'olacak ki, İmamoğlu önümüzdeki seçimlere daha güçlü kazanır" yaklaşımı aşırı derecede naif bence. Bugün ciddi risk alıp halkın iradesini açıktan gaspetme riskini alan, önümüzdeki seçimlerde "Eh n'apalım artık, halk ısrarla İmamoğlu'nu istiyor, verelim mazbatayı" demez. Bu saatten sonra geri adım atıp kendini güçsüz göstermesinin sonunu hazırlayacağının bilincinde çünkü.

Çok zor bir karar verdi. Verdiyse gerekeni yapacaktır. İlginç gelişmelere hazırlıklı olmak lazım...
    ilginç gelişmeler hakkında öngörün var mı ???

T.C tabelalarının kaldırılmasıyla alakalı olabilir mi??? anadolu islam cumhuriyeti midir altlığı hazırlanan

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:40 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevresinin gazına gelip sehven böyle bir şey yaptığına inanmıyorum. İstemese yapmaz. "Eh madem çok istiyorsunuz, e yapıverin bakalım" denebilecek bir mevzu da değil. Riski alan o, başkası değil. Hesabı ona kesilecek.

Tepkiyi azaltmaya yönelik bir söylem gibi geliyor bana "etrafındakiler yaptırdı" iddiası. Bilakis, devamı gelmeyecek olsa atılması çok saçma bir adım.

https://t24.com.tr/haber/canan-kaftancioglu-akp-istanbul-u-tekrar-kaybettigi-an-dagilir,820960
    halimiz itten beter, keyfimiz paşada yok

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    ilginç gelişmeler hakkında öngörün var mı ???
    Hiç bir fikrim yok. Ancak bugünlerin geleceği belliydi. Ekonomide gidişat belli. Bir noktadan sonra halkın tercih değiştireceği kesindi. Ya gitmesi lazımdı, ya da otoriterleşmesi. İkinci seçenek için alt yapı zaten senelerdir hazırlanıyor. En son çivileri de 15 Temmuz'da çakıldı.

Beklenen kritik gün geldi, ve halk "başkasını istiyoruz" dedi, o da "hayır, değil ben, atadığım adam bile değişmeyecek" dedi.

İlk kez böyle bir şey oluyor cumhuriyet tarihinde...

T.C tabelalarının kaldırılmasıyla alakalı olabilir mi??? anadolu islam cumhuriyeti midir altlığı hazırlanan
    Bilinmez tabi ama çok zannetmiyorum. Bu tip bir ideali veya vizyonu olduğunu falan da düşünmüyorum. Tamamen pragmatist bir yaklaşımla koltuğu garanti altına almak için gereken neyse o tüm güçle yapılır, ancak anlamsız tepki çekecek bu tip fantazilere efor sarfedilmez tahminimce. Rejim vesayet rejimi olduktan sonra isminin n'olduğunun çok da bir önemi olacağını zannetmiyorum kendiler açısından. O noktada isim halk ne isterse o olur

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ciddi anlamda "istanbulu kazanan Türkiye'yi kazanır" kısmı geçerli değil.

Halkın cogunlugu uyanmadı dönen oyanlara, bir kısmı uyandı.

CB seçiminde şok yaşamadık mı ? Sayın İnce e kesin gözü ile bakarken arada dağlar kadar fark oldu.

Ben bu ülkenin adamına güvenmem; seveni değil bip(!)eni seviyorlar

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Benim gözlemim AKP yi destekleyen üç seçmen tipi var.Tabi bu tespitim genelleme.
    1. tip seçmen profili muhafazakar genel olarak eğitim ve gelir seviyesi düşük daha saf duygularla bağlı.Oran olarak çoklar.
    2. tip seçmen ise AKP ile organik bağları olup AKP ile nemalanan genel olarak gelir seviyesi AKP ile çok artmış bir kesim.Bunların sayısı çok olmasada etki alanı var.
    3.tip seçmen ise AKP ile organik bağı olmasada mevcut sistemde işleri iyi giden istikrar diyen bir kesim.Bunlarında oranı çok.

Şimdi bu 3. tip seçmenden bir örnek vereyim.Bu tip seçmen kategorisine giren benim kapı komşum. AKP ye oyunu atıyor ama her akşam balkonda atletle iki bira yuvarlar.Ben onun kadar içmem.Çarşıda mağazası var ve gelirleri iyi olduğu için sistemde herhangi bir değişiklik istemiyor. Geçmişte oy atarkende ileriye dönük fikri çok da yok.Onun için önemli olan şey bu gün.

Ama bu 3. tip seçmen için rüya bitti. İşleri iyi gitmediği ve istikrarın bittiği bu dönemde belki bir süre daha destek verebilirler.O eski güzel günler geri gelir umuduyla. O günlerin geri gelmeyeceğini anladıklarında bu iş bitecek.

1.tip seçmen ise yoksulluk çekse bile bundan manevi bir haz bile duyabilir. Bu düşüncede olan seçmen tipi çektiği zorlukları din adına çektiğini düşündüğü için motivasyonu yüksek vazgeçmesi daha zor geliyor bana.

2. tip seçmen için ise öküzün öldüğü gün ortaklık biter.
    _chaotic_, YasinC, GezeGeze ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    [QUOTE=kaldera;4469515
    Şimdide 23 haziranda yapılması açıklanan seçimin
    Birçok gerekçelerle yapılmayıp iptal edileceğini veya oluşan mücbir
    Sebepler karşısında Normalleşme süreci boyunca kayyumla devam edeceğini
    Düşünüyorum.
    [/QUOTE]
    Aynı düşüncedeyim, araştırmalar Ekrem başkanın farkı açmakta olduğunu gösteriyor, tüm dünyanın gözü önünde sandıklarda hile yapmak bu sefer çok zor olacak, sonrası için de aynı şey geçerli, en olabilir olanı seçimi belirsiz bir tarihe ertelemek. Yapsalar ne olur ? Kim ne diyebilir ? "Çıkmaz ayın son çarşambası yapacağız" deseler ellerini tutacak bir mekanizma kaldı mı ülkede ? Efendim ?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Büyük itibar kaybı olur.
    1-TC devleti, en büyük şehrinde güvenli bir seçimi yapmaktan aciz hale düşmüş şekilde algılanır.
    2-Türkiye'nin en büyük şehrini halkın seçtiği değil de devletin atadığı biri yönetmiş olur.
    Bu ortama yabancı yatırımcı gelir mi?

Tabii asıl önemli soru. Bütün bunlar ülkeyi yönetenler için önemli mi?

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı düşüncedeyim, araştırmalar Ekrem başkanın farkı açmakta olduğunu gösteriyor, tüm dünyanın gözü önünde sandıklarda hile yapmak bu sefer çok zor olacak, sonrası için de aynı şey geçerli, en olabilir olanı seçimi belirsiz bir tarihe ertelemek. Yapsalar ne olur ? Kim ne diyebilir ? "Çıkmaz ayın son çarşambası yapacağız" deseler ellerini tutacak bir mekanizma kaldı mı ülkede ? Efendim ?
    Benze benzer kanaatteyim...Ancak..Bazı durumlar vardır bu santrançta Şah hamlesi yapmak gibidir.. Yani o anda öyle bir anda hamleyle karşılaşırsınızki sağınız solunuz heryeriniz kapalı kaçacak bir yer bulma ihtimalinizin olmadığı yerdir orası..

İktidarın şuan elini kolunu bağlayan şey "ekonomi" yani iktisadi meseleler.. Maalesef AKP li bazı iyimser arkadaşların düşündüğü gibi Reis Ekonomiye hakim degil.. Daha Dogrusu AKP nin bu ülkeyi yönetebilme ile ilgili İnsan Kaynağı nın sahip olduğu vizyon 2008 itibarı ile bitmiştir.. Çünkü AKP kadroları taklit ederek yöneten kadrolardı. KEndilerine ait özgün fikirleri yok. Devlet dediğin şeyin rasyonel bir kafa ve matematikle yönetilmesi gerekir..

Seçimlerin yapılmaması hali durumu mümkün ancak, Türkiye dünya gezegeninde bir ülke olduğu için bunu yapmak demek İran , Kuzey Kore vs bir ülke olmayı göze almak demek ki Türkiye nin böyle bir geleneği , davranış kültürü yok. Ekonomimiz çok hızlı bir şekilde çöker ve artık iç savaş gibi ciddi sosyal meseleler ayyuka çıkmış olur..

Bu ülkeyi mevcut siyaset kafası yönetemez.. Rasyonel değil..Matematik algıları yok..Gerçek ve donuç odaklı bakış açısı yok ..herşeyden önce vizyon yok.. Milyonlarca Suriyeliyi içeri almışsın Esat a sorsaydın Türkiyeyi işgal edeceğiz üstüne hiç askeri harcama yapmayacaksın artı üzerine senin işgalcilerin para alacaklar adam buna inanamazdı.. Şuan memleket birçoğu vasıfsız ve bedavacı Suriyeliler tarafından işgal edilmiştir..

Bunların hepsi insanlık adına basit zavallı siyasi , iktidar çıkarı uğruna yapılan işler..

Arkadaşlar mesele şu ki, mevcut insan kalitemiz çok kötü.. Yani dürüst, adil, hakka hukuka saygı duyan bir millet değiliz artık.. O delikanlılar çanakkalede öldü ve bana göre en son neferlerinide 1980 lerde gömdüler.. Artık memleketin büyük bölümü hırsız, arsız ve densizlerden oluşuyor..Algıda bir sorun var.. Bu iktidar değişse ne olur .. Yaşam algımız bizim ahlak üzerine kurulu degil..

Seçim olsada olmasada ortaya çıkan her sonuç için Türkiye artık çok geç kalmıştır.. Artık yıkım kaçınılmazdır..Cehaletin bu kadar yoğun olduğu bir ortamda güzel ve iyi şeylerin yaşanması imkansızdır..

Bizim iyi siyasetçiye degil Ahlaklı ve İyi bir insana ihtiyacımız var.. Hepsi bu ..Olay bu kadar basit..
    YasinC, Kazım TOKMAK, potasyum ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen sene mayıs'tan bugüne dolar %50 değer kazanmış. yani paramız %50 erimiş. borsa göçmüş. yatırımlar durmuş. 1inci çeyrek itibariyle borsaya kote şirketlerin neredeyse hepsi ya zarar açıklıyor ya da karları çok düşnüş... sanayi durma noktasında..finans çevreleri artık işi komediye dökmüş, ekonomi kanalını troller hale gelmiş; anayasa değişkliği ile "akp seçim kazanmazsa seçim tekrarlanır maddesi eklensin", istiyor.

ve bu bizim 1 sene içinde gireceğimiz bu üçüncü seçim olacak!
    üstelik de devletin tüm imkanları kullanılarak, bir ülkeyi yöneten adam, 45 günde tam 39 miting yapacak.
    üstelik de ysk'nın "seçimin tekrarı kararı" verme sürecinde en az 5 farklı hukuksuzluk yapılmışken. komediler birbirini takip ederken.

demek öyle bir rant var.., ve öylesine bir ülkeyi umursamazlık!
    işin ironik tarafı; bunları dile getiren biz vatan haini yaftası yiyoruz

paran ermiş, vatandaşın kendi parana güvenmiyor dolar alıyor, faizler uçmuş, 25i geçmiş, gıda enflasyonun %40a dayanmış.
    insanların alım gücü düşmüş
    ve sen tüm bu problemleri bir kenara bırakıp, bir ili kazanmak uğruna hepsini bırakıp devletin tüm imkanları ile 45 günde 39 miting yapıyorsun. medya zaten elinde. seni 24 saatin 25inde yayınlıyor..rakibi aşağılıyor, yalan iftiralar atıyor.

hukuksuzluk had safhada, kutuplaşma ve kul hakkı yeme, eşitsiz şartlar yarışma had safhada.

seçimin adayları sanki imamoğlu vs erdoğan.
    imamoğlu'na karşı tüm akp, yani devletin tüm olanaklar
    yıldırım'ım sesi soluğu, açıklaması yok..

bir yerde okudum:

dünya'nın hiç bir yerinde ülkenin cumhurbaşkanı, bir belediye başkan adayı için miting düzenlemez. ülkemiz ekonomik anlamda zor günler geçirirken, insanlar mutsuz iken istanbul'da 39 ilçede miting yapmak, türkiye cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanı'nı komik duruma düşürür.
    Herkes okusun diye yukarıdaki yorumu beğenmek yetmez deyip alıntıladım. Katılmamak elde değil.Üstüne başka söz bile yazmaya gerek yok.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı Gietti17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YSK'nın gerekçesi şöyle:

Sandık kurulu başkanlarından açıkça yasaya aykırı şekilde 225 civarında sandık başkanı görev yaptı. Sandık kurulu üyelerinden de 3500 civarında kamu görevlisi olmayan var. Bunların tesir ettiği oyların aradaki farkı etkiler nitelikte olduğu için seçimlerin yenilenmesine karar verildi.

https://www.haberturk.com/son-dakika...eniyor-2453764

Demek ki bunları kontrol etmeden görevlendirmişler. Yada kazanırsak devam, kazanamazsak görevliler yasaya aykırı...
    Ya tamam görevliler yasaya aykırı, neden sadece büyük şehir o zaman ? hepsini tekrar seçmemiz gerekmez mi ?
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Türkiye gibi yolsuzluk sıralamasında marka haline gelmiş bir ülkede siyasi iktidar temsilcilerinin 5 yıldan daha fazla o koltukta oturmaları kadar mantık , akıl dışı birşey olamaz..

Arkadaşlar bu memleket yolsuzluk , üçkağıt kitabı yazıyor dünyada Türki'yenin resmi araştırma sonuçları yerlerde..Siyasetçilerimiz bu durumdan utanıyor mu? Tabiki hayır..

Ya bırakalım bu kim daha dindar, kim daha milliyetçi falan filan geyiklerini.. Benim için tek adam doğru adamdır oda , çalmayan / adaleti savunan / yetimin, yoksulun, çocuğun kadının hakkını öncelikle koruyan.. Başka adam tanımam. Diğer adamların hepsi cukka peşinde kalitesiz insan müsveddesidir gözümde..

Bu memlekette adi suça ceza verilmiyor artık. Adi suçun son 10 yıldaki yükselişinden haberiniz var mı? Hala vatan millet sakarya diyerek aynı masallarla yine aynı yumuşak karnına hitap ederek yurdum insanını uyutmaya devam ediliyor..

Seçim meçim hikaye .. Demokrasi güçlülerin uydurduğu en büyük yalandır..Bizi demokrasi kurtarmayacak yetiştirdiğimiz "fikri, vicdanı hür , ahlaklı nesiller kurtaracak.."
    BatuhanK ve potasyum bunu beğendiler.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Çalıyorlar ama çalışıyorlar"

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ötekiler çalmayı bile beceremediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Cumhurbaşkanlığı seçimleri de yenilenebilirmiş. Anormal bir durum olmazmış. İzin büyük yerden

https://www.youtube.com/watch?v=95k4_HWZ_u8

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya tamam görevliler yasaya aykırı, neden sadece büyük şehir o zaman ? hepsini tekrar seçmemiz gerekmez mi ?
    Neden sadece büyükşehir sorusundan önce neden sadece İstanbul sorusu da sorulabilir. Çünkü yasaya aykırı görevli İstanbul da olduğu gibi geriye kalan 80 ilde de olabilir, bu durumda ülkedeki bütün sandık görevlilerinin kontrol edilmesi gerekir. Öyle değil mi?

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı Gietti17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden sadece büyükşehir sorusundan önce neden sadece İstanbul sorusu da sorulabilir. Çünkü yasaya aykırı görevli İstanbul da olduğu gibi geriye kalan 80 ilde de olabilir, bu durumda ülkedeki bütün sandık görevlilerinin kontrol edilmesi gerekir. Öyle değil mi?
    Ben biraz araştırdım, o iş bizim gibi düz mantıkla olmuyormuş. YSK itiraz taleplerine bakıyor ve sadece itiraz edilen konuda usulsüzlük varsa, sadece itiraz edlien usulsüzlüğe ilişkin karar veriyor. Yani sadece İBB sonuşlarına itiraz olduğu için o konuda karar alınmış.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben biraz araştırdım, o iş bizim gibi düz mantıkla olmuyormuş. YSK itiraz taleplerine bakıyor ve sadece itiraz edilen konuda usulsüzlük varsa, sadece itiraz edlien usulsüzlüğe ilişkin karar veriyor. Yani sadece İBB sonuşlarına itiraz olduğu için o konuda karar alınmış.
    YSK da bu şekilde karar aldı zaten.

Birazcık dürüst ve mantıklı (aslında mantıklılar ama menfaat için) olsalar zaten böyle tarihe geçmezlerdi, aynı zarftan çıktı dört pusula, ayıptır günahtır, kul hakkıdır.

Neden diğer illerde itirazları reddettiler?

İnsanların gözüne baka baka yalan konuşuyorlar, binali, cb çaldılar diyor, YSK bile kararında çaldılar demiyor.

Güzelim ülkemizi ne hale soktular, yazıklar olsun.

Yahu bırakın YSK yı basit bir soru.. Motosikletiniz çalınsa hırsız yakalansa bu memlekette ceza alıyor mu? HAYIR.. Biz YSK nın hukuk algoritmasını tartışıyoruz.. Arkadaş memleket Meksikadan sonra rüşvet ve yolsuzlukta 2. olmuş.. neyi konuşuyoruz?

Şuanda ahlaksızlığın dibini yaşıyor memleket.. Hukuktan bahsediyoruz.. Bu ülkenin büyük bölümü artık arsızca para için herşeyi mübah görenlerden oluşuyor.. Herhangi bir siyasi parti artık bizi buradan kurtaramaz.. Ülkeyi ancak ahlaklı ve vatanını milletini seven savcısı, hakimi kamu görevlisi kurtarabilir ( di ) .....................
    abeciMotoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Olanlara şaşırmayın. Tarihten kısa yapraklar :
    http://www.milliyet.com.tr/yazarlar/...nedan-2873453/

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)