Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

İstanbul Seçimleri Yenileniyor..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teknolojimiz okadar ilerimiydi
    since 1987

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fake haber dıye bılıyorum; video formatında var mı ki?

bu kadar da sallayacaklarını sanmıyorum.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sahte. Sondaki i'nin noktası en üste kadar çıkmış.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Hukuk fakültelerimizin yorum yapmalarını bekliyorum.

Çok mu iyimserim ...

Hoca olsam, finallerde bu kararı sorardım: "Karar hakkındaki görüşlerinizi hukuk penceresinden yazınız."

"Boykot yok, Ekrem İmamoğlu artık CHP'nin değil 16 milyonun adayı"

Motosikleti
    cıks

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    31 Mart'tan:

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem Ankara hem de Istanbul'u vermezler. Isteseler ikisini de alirlar, ama hem halk hem de uluslararasi tepki problem olur, cunku durum kabak gibi belli. Hem boyle "Bakin demokrasi" soylemi kazanclari var.
    Malesef öyle olacak bu gidişle. İlginci, İmamoğlu'nun bu sefer bariz farkla tekrar seçileceği belli. Peki o arada neler olacak, daha doğrusu neler planladılar acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hayırlısı olsun. Söyleyecek çok şey var ama ne desek boş şu an için.

Alıntı toptanci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun. Söyleyecek çok şey var ama ne desek boş şu an için.
    Ne iyi etmişim de bu çöplükten kaçmışım.

Geçenlerde bir mülteci arkadaşın çocuğu oldu belediye başkanı çocuğa elbise yollamış üzerinde de bebeğin adı yazıyor,özel olarak yaptırmış yani. Bizim arkadaşta teşekkür etmek için belediyeye gitti belediye başkanı adamı odasına aldı kahvesini ikram etti be uğurladı. 10 aydır buradayım adamın korumayla gezdiğini görmedim. Zaten başkası söylememiş olsa belediye başkanı olduğunu bile anlamazdım. Birde bizdeki başkanlara bak sanırsın IMF nin başkanı !

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı huseyin. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne iyi etmişim de bu çöplükten kaçmışım.

Geçenlerde bir mülteci arkadaşın çocuğu oldu belediye başkanı çocuğa elbise yollamış üzerinde de bebeğin adı yazıyor,özel olarak yaptırmış yani. Bizim arkadaşta teşekkür etmek için belediyeye gitti belediye başkanı adamı odasına aldı kahvesini ikram etti be uğurladı. 10 aydır buradayım adamın korumayla gezdiğini görmedim. Zaten başkası söylememiş olsa belediye başkanı olduğunu bile anlamazdım. Birde bizdeki başkanlara bak sanırsın IMF nin başkanı !
    Orası neresi? Evet, olması gereken o ama bizim başımızda adamlar pis işlerle uğraşıyorlar sanırım çünkü korkuları çok ve kalabalık geziyorlar

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orası neresi? Evet, olması gereken o ama bizim başımızda adamlar pis işlerle uğraşıyorlar sanırım çünkü korkuları çok ve kalabalık geziyorlar
    Burası Almanya,ve itiraf ediyorum kimse bizi kıskanmıyor!
    pea bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayin kostok. İftar açarken mi dolar fiyatı söylenir? Hurma boğazım da kaldı
    ithal hurma yiyeceğinize yerli zeytin yiyin

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep diyorum. Karanlık güçler var, tamam, kabul. Ama karanlık güçlerle mücadele etsin diye seçtiğimiz kişiye rağmen karanlık güçler hala at oynatıyorsa demek ki bu seçtiğimiz kişi işi beceremiyor.
    Bu yoruma çok güldüm... Karanlık güçlerle mücadele etsin diye mi? Buna sahiden inanmış mıydınız?

Zamanında şair yapmış aslında tespiti:

"vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,
    ben vatan hainiyim.
    "

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Şimdi beş sayfa yazdırmayın bana karanlık güç nedir, kimdir, kimler karanlık güçtür, onunla kim iş tutmaktadır ve gerçek mücadele nasıl olur diye.

Sadece güleyim, hatta kahkaha atayım gideyim.

Okuma yazma bilenlere ısrarla Daron Acemoğlu'nun "Ulusların Düşüşü" kitabını tavsiye ederim, ekonomi-politik açıdan bizim gibi memleketler neden bu hallere düşmüştür daha iyi anlamak isteyenlere. Ama bak ne diyorum anlamak isteyenlere, istemeyene dünyanın bilgisini versen de boş...

Netice mi hilesiz hurdasız normal şartlarda olacaksa tıpkı geçmişte Yalova'da olduğu gibi yine İmamoğlu bu kez daha büyük farkla kazanır. Normal şartlar hala var mıdır? İşte asıl mesele burada...
    Ne diyeyim umarım güzel günler görürüz çocuklar, benim pek umudum yok, küçük bir çocuğum var o benim yaşımda böyle bir ortamda yaşamasın yeter. Bizim için netice belli, anca mezarda rahat edeceğiz.

Kalın sağlıcakla. (Hala kalabiliyorsanız)

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Çok inanmıştım hem de.

Çok inanmıştım hem de.
    Aslında kızamıyorum, gülümsüyorum işte o yüzden. En önemli özellikleri inandırmak ve güçlü hatiplik çünkü.(Bilhassa da karşısında temeli olmayan bilgilerle dolu ya da tamamen cahil bir güruh varsa, açığı yakaladı mı tokadı vurmak)Cahillikten kastım eğitim de değil, okumuş yazmış ama bunları çözememiş çok saf insan var çünkü.

Bu zihniyeti bilhassa büyük şehirlerde doğup büyüyenler hala tam anlamış değil, benim gibi çocukluğu ve gençliği küçük bir yerde geçen, hele hele politikacı bir babanın çocuğu olup yaşadığı yerde karanlık kafaların orayı nasıl ele geçirdiğini bizzat görüp yaşayanlar net olarak çok iyi tanır. Keşke imkan olsa size ve sizin gibi sananlara gerçek insan örnekleri üzerinden uzun uzun anlatabilsem, ama ne fırsatım ne de iştahım yok anlatmaya. ben artık gözlerinden bakışlarından bir cümlelerinden bile doğru mu söylüyor takiyye mi yapıyor (neyse ki) çözüyorum ve çok şükür hiç yanılmadım son 40 yıldır. Çok uzun çok derin mevzular.
    Zamanında yetmez ama evet diyen bir arkadaşım sonradan yaşadığı hayal kırıklığını anlatırken ona kendi örneğimi ve bu zihniyeti anlatınca şaşarak dinlemişti. Bu kafaları tanıyamamış aldanmış en net örnekler bizim solcu eskisi liberal aydın(ımsı)lardır.

Düşünsenize "düşman karşısında, savaşta yalan ve hile günah değildir" diyen bir rahle-i tedrisattan geliyorlar, seni de düşman ilan etti mi, iş bitti her şey mübah artık. Adeta gavurun toprağını ele geçirmiş ve sömürüyor gibi düşünen bir yapıdan söz ediyoruz. Daha fazla uzatmayayım.
    Yok yok bu anlattıklarım tamamen başka bir ülkede oluyor ha, valla bak. Örnek veriyoz sadece.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

Tekrar söyleyeyim gideyim hatta belki bir daha dönmemek üzere gideyim artık, çok sıkıldım çünkü, yazmak da boş iş, çünkü çok az insana ulaşabiliyor.

Ne diyeyim umarım güzel günler görürüz çocuklar, benim pek umudum yok, küçük bir çocuğum var o benim yaşımda böyle bir ortamda yaşamasın yeter. Bizim için netice belli, anca mezarda rahat edeceğiz.

Kalın sağlıcakla. (Hala kalabiliyorsanız)

Umudunuzu kaybetmeyin!

(Ve bilhassa gençler, kendinizi geliştirmek için çok okuyun, çok çalışın, yalancıları tanımanın en iyi yolu kendini geliştirmek ve çok okumaktır.)
    GezeGeze ve mgora bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    "Yunan kazansa daha iyiydi" diyen, "keşke İngiliz galip gelseydi" diyen zihniyet aslında kendi bakış açısına göre bu topraklarda sizi Yunan'dan da İngiliz'den de daha düşman gördüğünü ifade etmiş oluyor.

Ne demek "sen galip geleceğine Yunan kazanaydı, İngiliz galip geleydi" demek? Yunan'ı, İngiliz'i sana tercih ederim demek. Açık açık daha başka nasıl desin?

Bir daha birileri size Milli Mücadele hakkında yukarıdaki söylemlerle gelirse, ne dediğini aslında size açık açık söylüyor olmakla birlikte siz anlamamakta ısrar etmeyiniz...

Çünkü onun gözünde yeriniz Yunan'dan, İngiliz'den sonra geliyor!

Ha, onun gözündeki yerinizi bilin de; yine bildiğiniz gibi edin tabii..."Böyle ama, dinden imandan da bahsediyor!" diye el etek öpmek isteyen, bildiği gibi etsin ... Yalnız sonra kandırıldım demesin...
    Cloud bunu beğendi.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok inanmıştım hem de.
    May the force be with us!

Reis yaşlandı..
    Sağcılar 17 senedir yönetiyor, zenginleştiler, mutlular yeter bu kadar.
    Sıra solcularda, mükemmel bi aday çıkardılar aynı reis. Atatürkçü görüneninden.
    Seçimi yenileyelim ki daha kuvvetli gelsin reisin yerini alabilsin.
    Biraz da solcular gülsün sağcılar sürünsün. Ayrıytıkça ayrışsınlar.
    Biri sevinip diğeri üzülürken bizim gemimiz aynı şekilde yürüsün.

Çürümüş chp nin içinden çıkınca imamoğlu insan ister istemez böyle düşünüyor.
    İnşallah yanıltır da başa geçtiğinde ilk chp yi temizler.
    Yolsuzluk yapmadanda yönetirse belediyeyi tadından yenmez.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)