Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dudak Ameliyatı Sonrası Ağrı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Merhabalar dudağımda kendiliğinden oluşan bir kitleyi 5 gün önce aldırdım. Mavi renk misina şeklinde bir dikiş atıldı. Ağrı filan olmaz dedi doktor ama inanılmaz ağrıyor. Dudağın şişmesi sonucu ipler tamamen gömülmüş. Sanırım gömülen ipler ağrıya neden oluyor. Acile gittim doktor iki gün sonra aldır dedi alınma imkanı yok şuan. Dikiş atan doktor eriyeceğini söyledi ama bu sözde doktorun söylediklerine gram itimadım yok. Bunu kendisine telefonda söyledim zaten. Merak ettiğim bu mavi ipler erir mi? Erirse ne zaman erir. Kalınlığı ince misina gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Geçmiş olsun. Foruma sormanız çok iyi olmuş. Doktordan daha iyi biliriz. O ne bilir zaten. Ben belki erir diyorum.
    The Dude bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Benden size tavsiye , gram itimat etmediğiniz insana canınızı emanet etmeyin
    Emanet ettiyseniz de güvenin.
    Ağrı göreceli bir kavram.
    Hiç Ağrı olmaması mantığa , bilime aykırı.
    Hiç Ağrı olmayacağını düşündüyseniz yanılmışsınız.
    Emilebilir sütür materyalleri ortalama 30-40 günde tamamen erir ve Yok olur.
    Bu süre ipin türüne göre kısalabilit veya uzayabilir.
    Ama bu süre tüm materyalin tamamen kaybolması için geçen süre.
    Sizinki o kadar sürmeyecektir.
    Muhtemelen yapılan cerrahiye bağlı orada inflamasyon-ödem gelişti.
    Ağrınız ona bağlı olabilir.
    Antiinflamatuar bir ilaç alabilirsiniz , faydası olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Foruma sormanız çok iyi olmuş. Doktordan daha iyi biliriz. O ne bilir zaten. Ben belki erir diyorum.
    bence de , belki erir

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Burada ne kadar sağlıklı bir bilgi edinirsin bilemem ama o kendiliğinden oluşan kitleyi almak için öncesinde bir patoloji yapmışlardır umarım. Operasyonu yaptirdiğin doktora gözükmeni öneririm.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Arkadaşlar Allah hekimlerimizin eline düşürmesin. Bir kağıt imzalatıyorlar. Ağızlarından cımbızla laf alıyoruz. Ne bilgilendirme var nede sorulan soruya tam bir cevap veriyor. Ağrım çok diyorum ne yapiyim ağrı kesici iç o zaman diyen bir doktordan bahsediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:21 ----------

Burada illaki sağlıkçılar vardır. Zaten konu dışı bir başlık açtım. Buradan aldığım cevaplara göre karar vereceğim bir durum yok. Sadece merakımı gidermek istiyorum.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bilmem kaç yıl önce sünnet sırasında mavi ip yapmışlardı hastanede.

erimişti.

aynı ip ise erir

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İmzalattığı kağıtta ne yazıyor? Okudunuz mu?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Benden size tavsiye , gram itimat etmediğiniz insana canınızı emanet etmeyin
    Emanet ettiyseniz de güvenin.
    Ağrı göreceli bir kavram.
    Hiç Ağrı olmaması mantığa , bilime aykırı.
    Hiç Ağrı olmayacağını düşündüyseniz yanılmışsınız.
    Emilebilir sütür materyalleri ortalama 30-40 günde tamamen erir ve Yok olur.
    Bu süre ipin türüne göre kısalabilit veya uzayabilir.
    Ama bu süre tüm materyalin tamamen kaybolması için geçen süre.
    Sizinki o kadar sürmeyecektir.
    Muhtemelen yapılan cerrahiye bağlı orada inflamasyon-ödem gelişti.
    Ağrınız ona bağlı olabilir.
    Antiinflamatuar bir ilaç alabilirsiniz , faydası olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

bence de , belki erir
    Anladığım kadarıyla sağlıkçısınız. Peki size sorum Böyle bir basit ameliyattan sonra işe devam edebilirsin diyerek gönderilmem sizce tıbbi olarak doğru bir uygulama mı? Şikayet süreci değerlendiriliyor. Ben bu uygulamanın yanlış bir uygulama olduğunu, ağrımın çok olduğunu konuşmakta zorluk çektiğimi (üç gün tek kelime etmedim) söylememe rağmen ne yapayım ağrın varsa ağrı kesici iç demesi doğru mu? Bu arada hiçbir ilaç vermedi. Artık hekimlere hiç güvenim kalmadı. Özel hastaneden başka yol bırakmıyorlar insana. Daha öncede alerjik bir durum için beş doktora gittim beşide ilaç yazıp yolladılar. Tek bir kelime açıklama yapmadılar. Kullan geçmezse gel dediler. En son özel bir hastaneye gittim. Doktor bütün şikayetleri dinledi. Muayene etti, acil kortizon yaptıracağını bunun yan etkileri olduğunu, ne işe yarayacağını ilaçları neden yazdığını, ilaçların tek başına yeterli olmayacağını hangi gıdaları yiyip yiyemeyeceğimi anlattı. Hastalıktan kurtuldum. Devlet hastanelerinin yoğunluğu düşünüldüğü bunu yapmak biraz zor olabilir ama tek gerekçesi bu değil. Benim gittiğim doktorun günde 5-6 hadi bilemedim 10 hastası olur. Lokal anestezide kesiyi yaptıktan sonra "aaa bu kitleymiş ya " demesi açtıkları sette kitleyi tutacak bir aletin olmaması, bu aletin ameliyat sırasında beklenerek getirilmesi, sonrada bununlada tutulmuyor diye sitem edilmesi rezalet durumlar. Doktorların da bu sistemin içinde işleri zor hastaların işleri dahada zor. Benim bu forumda konu açmamın sebebi şu: Hepimiz her an kaza yapmaya yakın insanlarız.Bir kaza olduğunda bize böylemi muamele yapılacak?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)