Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Ne olacak bu S-400 lerin durumu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşver hiç uzatma bulaşıcak gene.. bir bilgisi yok giriyor google search yapıp tek işi kopyala yapıştır.. bir halt bildiği yok.. x in askeri sanayide ne anlama geldiğini bilmiyor gelmiş bana aklı sıra google dan bulduğu şeylerle akıl eriyor x şu demek diye onun ne demek olduğunu bizde biliyoruz.. F35 projeside ilk Fx35 olarak başladı.. bu askeri sanayide bir terimdir prototip üretilip seri üretime yaklaşıldımı o x kalkar.. proje aşamasında kalırsa yada üretilmesse x kalır.. ama gel sen bu adama bunu anlat bir bilgisi yok çünkü görmüş kopyala yapıştır yapıyor. askeri sanayi hakkında bilgisi olsa x şu anlama geliyor demezdi.. okumuş bir yerden bir şeyler ordaki şeyleri kendi bilgisi gibi bize satmaya kalkıyor..
    logaritma adam tabi google dan bakacak , burda kimse Lockheed Martin de çalışmıyor

Arkadaşlar bu s400 ve f35 leri aldık mı geriye tek bir eksiğimiz kalıyor o da nükleer bir denizaltı filosu.Sizce Akula mı alalım yoksa eski de olsa los angeles class mı ?

Buyrun bu konudan devam edelim ;)

Not:Nükleer denizaltılar satılık değil demeyin sakın,reis isterse alır çok net!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben google dan bakmıyorum .. bize önce tank lazım.. envanterde doğru düzgün yeni nesil tank yok..

nükleer denizaltı uluslararası sulara çıkılmıycaksa bizim gibi ülkelerin bence şahsi fikrim ihtiyacı yok.. ama gelecek vizon planları yada tehditleri nedir onu bilemem.. La sınıfı falan bize gelmez satmazlarda zaten ciddi almaya niyetlenseler ence en yakını ruslar olur .. rusların sscb den kalma ellerinde bir ton denizaltı falan var parayı basarsan satarlar tahminim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    gelmiş bana aklı sıra google dan bulduğu şeylerle akıl eriyor
    Yahu Google degil de, Wikipedia'dan ac oku yazmadan once... Sonra "oyle degil" yazinca bozuluyosun, milli savunma dergisi abonesi abim benim...

Alıntı dsdasdasd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    logaritma adam tabi google dan bakacak , burda kimse Lockheed Martin de çalışmıyor

Arkadaşlar bu s400 ve f35 leri aldık mı geriye tek bir eksiğimiz kalıyor o da nükleer bir denizaltı filosu.Sizce Akula mı alalım yoksa eski de olsa los angeles class mı ?

Buyrun bu konudan devam edelim ;)

Not:Nükleer denizaltılar satılık değil demeyin sakın,reis isterse alır çok net!!!
    Akula Class kopegin olur. Parayi bastirdik mi istedigimizi alirik. Sahsen ortaya Rus Amerikan karisik alalim. Di mi algoritma? Acik bufe... Sec begen al.

Motosikleti
    Artık Yok...
    aynen açık büfe seç beğen al .. sıkıntı yok.. parayı basan düdüğü çalar..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben google dan bakmıyorum .. bize önce tank lazım.. envanterde doğru düzgün yeni nesil tank yok..
    sen de youtube videosu izliyosundur canım.Savunma sanayi dergileri okumakla google dan öğrenmek arasında fark yok,kaynaklar aynı.

O değil de tank lazım diyerek üst düzey amator bir askeri uzman olduğun ortaya çıktı

Tank dediğin alet bence helikopter ile birlikte en gereksiz şeyler.Maymunların bile kullanabileceği Tow ve Stinger tarzı ucuz aletler karşında aciz duruma düşüyolar.

Bence oyle ,tank cok gereksiz

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanlış anlayıp yorum yaptım...
    Neyse nükleer denizaltı devam mı

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı dsdasdasd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen de youtube videosu izliyosundur canım.Savunma sanayi dergileri okumakla google dan öğrenmek arasında fark yok,kaynaklar aynı.

O değil de tank lazım diyerek üst düzey amator bir askeri uzman olduğun ortaya çıktı

Tank dediğin alet bence helikopter ile birlikte en gereksiz şeyler.Maymunların bile kullanabileceği Tow ve Stinger tarzı ucuz aletler karşında aciz duruma düşüyolar.

Bence oyle ,tank cok gereksiz
    elektromanyetik zırh diye bir şey duydunmu.. dediğin şudur. yeni nesil silahlar robotik teknolojiye geçiyor buna katılırım.. insan faktörü sıfıra inicek.. amerikanın insansız F16 ve her tür uçağı uçarak bir projesi var ismini unuttum google youtube yada wikipedia dan bakmadığım için. neyse minik robotlar var uçakların içine yerleştiriyorlar ve o robotlar uçakları uçuruyor.. bunun faydası bir pilotun ortalama maliyeti 3 milyon dolar civarı usta bir savaş pilotu.. uçak düşse yenisi yapılır ama pilot öldümü yerine yenisini yetiştirmek on yıllar sürüyor.. birde robotlar G kuvveti gibi pek çok şeyde etki etmiyor insan belli bir g kuvvetinden sonra bayılıyor malum beyne kan gitmiyor.

boston dynamics inde robotları var görmüşsündür youtube da falan.. onlarda ilerki savaş sahasında olucak şeylerin habercisi.. ama o noktaya kadar konvansiyonel silahlara belli ölçüde devam edilir bizim tanka ihtiyacımız var.. tank manyağı olmasamda elimizdeki tanklar çok çok eski.. leopardlar falan .. yerine yeni nesil tanklar koymamız şart..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anlayıp yorum yaptım...
    Neyse nükleer denizaltı devam mı
    stinger demiş hakkaten şimdi dikkatli okuyunca fark ettim olsun haşmetten daha bilgili adam en azından tow ile stingerın neye kullanıldığını ne işe yaradığını biliyor saygı duyarım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Nukleer denisaltilarinin şeceresini dokeyim mi? Lazim olursa falan diyerekten? Wikipedia'dan falan degil bak, halis milli savunma dergisinden. Cok gusel. Simdi Hitler'den sonra... Gerek yok mu? Tamam o zaman. Lazim olursa yazin yine... Hazirim yani. "Oglum goster amcalara" deyin, yazmaya baslayayim hemen.

Alıntı TempesTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S400 lerin geleceğini savunuyorsan ben iddiaya girerim =)
    Nedir bizim biraların durumu
    Az silindir, çok iş

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    S400 ler geliyor, gelemez diyenlerin gözleri yaşlı :D
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedir bizim biraların durumu
    sizi gidi amatorler siziii.sistem zaten gelecekti.O sistemler kurulsun size biranin kralı 1 kasa Marmara.
    Allahım insallah kurulur ya.. dolardan vuracağım voleyi düşündükçe bi hoş oluyorum ;)

Hadi ins ;) ;)

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Türklerden üstün silah almış komşular gibi şeniz. Tabii bahsettiğim bundan 1500 sene öncesi ...

O zamanlar en iyi silahları Türkler yaparmış. Askeri üstünlüğümüz de oradan geliyor ...

Hey gidi günler hey ...

Bi ara bir şeyleri kaçırmışız ama .. du bakalım ne zaman yakalayacağız ...

Yok S4000 alınmış , Yok S4000 alınmamış ,
    Ruslar babasının hayrına verimiyor 2 batarya üç füzeyi Türkiye yi iki ucu boklu deynek verdiler , 40 katır mı 40 satır mı seç beğen al..

Bu saatden sonra neyse başta dediğim gibi S400 alınsa da alınmasa da girdiği nokta bellidir.
    Hepimizin oturdugu organa girmiştir,

Zaten şemsiye çokdan girdi de sürekli açma tuşuna basıyorlar ne olacak diye..

Yemişim s400 ulan dolar olmuş 6 tl asgari ücret 2000 TL 300-350 ABD doları ediyor. Ulan çin diye hakir gördügümüz ülkede 354 $ dolar ..

İtmişim S400 ü insan gibi yaşamak istiyorum , Başka da bir şey istemiyorum ..

Ülkenin anasını ağlattılar 2010 den beri , eğri oturup dogru konuşmak lazım 2010 kadar iyi yönettiler..

Hala S400 alınmalıymış alınınca sevinen gerzeklere şunu diyorum AÇIZZZZ ULAN aç , insan gibi yaşamıyoruz , Tüm dünya itibarımız beş paralık oldu degerimiz yok , kaç kişi yönetiyorum , yönetigim insanlar da kendi altlarında insanları yönetiyor ,konum olarak düşünün italyada ki asgari ücreti alamıyorum...

S400 gelse de gelmese kime girdigi belli ,

Birde şunu söyleyen var LAN OLUM AVRASYA , OSMANGAZİ KÖPRÜSÜNDEN GEÇİŞLER USD İLE PAHALI DİYORSUN , ADAM BENİM ARABAM YOK DİYOR o köprü senin ....girsin....diyorsun..

Seçmeni bu olanın içinden yöneteni de bu olur ne olacak ,

KAtranı kaynatsan olur mu şeker...............
    Thracian, Osm@n ve YasinC bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala S400 alınmalıymış alınınca sevinen gerzeklere şunu diyorum AÇIZZZZ ULAN aç , insan gibi yaşamıyoruz , Tüm dünya itibarımız beş paralık oldu degerimiz yok ,
    Lütfen, hiç olmadığımız kadar güçlüymüşüz şu an:

http://www.motosiklet.net/forum/konu...ml#post4487192

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    s400 muhabbeti uzun zamandır devam eden bir zımbırtı ve inanın acıp araştırmadım.

Oradan buradan duydugum şeylere göre yazıyorum

Dünyadaki iyiler arasında yer alan uzun menzilli hava aracı sanırım

kac adet alıyoruz bilmiyorum bile

Rus yapımıymış amerika sanırım almamamız için bize atar yapıyormuş falan filan.

Bunlar doğru mu bilmiyorum ancak merak ettıgım şey sunlar:

Ulan sanki kendi üretimimiz bir bok var gibi s400 diyip duruyoruz, altıüstü satın alınan bir alet.

Tüm savunma mekanizması yabancı kökenli, yarın birgün savaş çıksa bu aletleri işlev dışı bırakamaz mı bu adamlar? elin şeyiyle gerdeğe mi girilir?

Neden s400 e bu kadar taktılar? Dolar 6 tl olmus, ülke en cok değer kaybeden para birimlerinden birisine sahip. s400 suriye afgan derken niye herşeye balıklama atlıyoruz anlamadım?

Dipnot: konuyu araştırmadım dediğim gibi, eğer bilmediğim kritik şeyler var ise affola.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Çin'in Uygur Türklerine zulmü kınanmış. Kınayan ülkeler arasında Türkiye yok.

S400 savunma açısından Türkiye için önemli bir koz ama 15 temmuzda olduğu gibi bunu da devamlı her yerde konuşup propaganda malzemesi yapınca tepki çekti. S400 ler Türk iç siyasetine de senkronize edilmeye çalışıldı. Bence bu işin magazinsel boyutu.
    S400 nedeniyle yaptırımdan çekinenler veya yaptırım olsa da tl karşısında avantajlı olsakçılat olsa da bence bu sistem bedel ödemeye değer.
    F35 gibi taktiksel bir saldırı silahına sahip olmaktansa bedel ödeyerek totomuzu güvende tutmaya yarayacak hava savunma sistemini ben tercih ederim.

S400 satın alınması bir şeylerin çözümü veya nihai zafer değil elbette. Şah-mat olmamak için tahta üstünde hareket ettirilen taşlardan, değerli taşlardan bir tanesi

Konu güncel, bira istiyoz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin'in Uygur Türklerine zulmü kınanmış. Kınayan ülkeler arasında Türkiye yok.
    Elin Amerikasi Avrupasi kınadı, bizden tık yok, bilakis Çin'i destekledik.

Çıkar > Din, Millet, Vatan, vs.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Akar şunları kaydetti:

"Belirlediğimiz kriterler çerçevesinde tedarik faaliyetlerimizi başlattığımızı söylemiştim. Şu anda yine Patriot konusunda da görüşmelerimiz devam etmektedir. Bu kriterlere uyum sağlandığı sürece tabii ki ihtiyacımız olan uzun menzilli bölge hava ve füze savunma sistemi olarak Patriotların tedarikini de değerlendiriyoruz. Bu konuda ilgili kurumlarımız, arkadaşlarımız çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmektedirler."

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bazı ekonomistler diyor ki "dolar 12 liralara çıkarsa buna doları olanlar bile sevinemez" evet s400 ilk teslimat bugün yapıldı sanırım.

bir yandan da F35 almaya çalışmak. ne mantıksız iş anlamıyorum ki. gerçi hükumetin amacı türkiyenin bekası olmadığını düşündüğüm için bence mantıksız değilde işte ben tarafsız olarak yorum yapayım dedim.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)