Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Ne olacak bu S-400 lerin durumu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Ağlamaklı bir imamın kandırdıklarını Rusya ve ABD'nin kandırması çok da zor gözükmüyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birkaç yıl daha bekleyip yeni model otomatik şanzıman s500 alalım.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Ne olacak bu seçimin sonucu? İstanbulda chp ile akp arasında oy farkı habire akp ye kayıyor, inandırıcı gelmiyor bana. Üç kağıt yaptıklarını düşünüyorum.

Geçersiz oy nasıl oluyorda geçerli hale geliyor? 2014 yılında şimdiki seçime kıyasla daha çok geçersiz oy varmış?

Galiba zorla kazanacaklar istanbulu.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir kaç gündür TL ,ve gelişmekte olan para piyasalarına bakıyorum , enflasyon oranlarına bakıyorum ortada gariplik var . Ya TL degerlenecek , yada enflasyon açıklanandan üç kat fazla olacak , şuanda TL olması gerekenden degersiz. Eger açıklanan enflasyon dogru ise.
    Bundan sonra olması gereken bu treni kaçırdık , VOB da on göre short veya long açmayı düşünüyorum. Ama bizde sagolsun anadolu ajansı gibi oldugu için yayyın organları göremiyoeuz gerçek durumu.
    Şerif abi sen de başka bi otorite abiye benziyon. Altın alalım mı
    Az silindir, çok iş

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    O s-400 leri bize aldırmayacaklar , verdiğimiz para da çöpe gidecek. Adam bir tweet ile bile doları %50 yükseltebiliyor, o kadar acınası durumdayız. Kafa tutup inadına rus füzesi alabileceğimizi mi düşünüyorsunuz ?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O s-400 leri bize aldırmayacaklar , verdiğimiz para da çöpe gidecek. Adam bir tweet ile bile doları %50 yükseltebiliyor, o kadar acınası durumdayız. Kafa tutup inadına rus füzesi alabileceğimizi mi düşünüyorsunuz ?
    faturası fişiyle iade ederiz, sonuçta 15 gün içinde sorgusuz sualsiz iade hakkımız var.

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O s-400 leri bize aldırmayacaklar , verdiğimiz para da çöpe gidecek.
    3 birasına iddiaya girerim bu konuda. Temmuzda gelip ekimde sistemin aktifleşeceği söyleniyor. O tarihler geldiğinde konuya tekrar dönelim mi
    Az silindir, çok iş

TempesTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 RS
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 birasına iddiaya girerim bu konuda. Temmuzda gelip ekimde sistemin aktifleşeceği söyleniyor. O tarihler geldiğinde konuya tekrar dönelim mi
    S400 lerin geleceğini savunuyorsan ben iddiaya girerim =)

Kabul Kurubuza yaptığım teklif de geçerli. Kabul etmesi halinde kontenjan dolar ama söyleyeyim

Şerif abi sen de başka bi otorite abiye benziyon. Altın alalım mı
    İşin aslı VOB da kaldıraçlı pozisyon almayı planlıyorum ama , durum ilginç.

Bİr paranın degeri (Enflasyon+ Güven Endeksi ) ile alakalıdır.
    Bizde geçen sene enflasyon yaklaşık %20 İranda enflasyon yaklaşık %20 oldu ama buna rağmen iran göre %11-12 Paramız deger kaybetti .. İRan gibi ülkeden de yatırımcı olarak bakınca günevsiz değilizidir.

%50 enflasyon Arjentin ,Brezilya, Ukrayna ...Vb nereye bakar isek bakalım enflasyondan arındırdıgımız zaman (söyelelen Enflasyon) paradının deger kaybı %20-25 daha fazla,

O zaman şu soru geliyor akla ya enflasyon açıklanan rakamlar yalan en az %100 daha fazla yada dolar suni %20 daha degerli ..

Gerçek enflasyon geçen sene için(%40-45) ise o zaman bugün kü dolar kuru normal . (bana mantıklı gelen açıklama bu ) Sonuçta tüm haber ajansları ellerinde %20 derler ise %20 derler %100 derler ise 100 derler ,

Altın işi dünyada kriz bekliyor iseniz olabilir ama şuanda kriz emarresi yok güney avrupa resosyona girdi , kuzey avrupa ise cooling ,Bu durum tr yi çok olumsuz işsizlik olarak etkilyecektir.

Bana dolar artmayacak gibi geliyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne olacak bu seçimin sonucu? İstanbulda chp ile akp arasında oy farkı habire akp ye kayıyor, inandırıcı gelmiyor bana. Üç kağıt yaptıklarını düşünüyorum.

Geçersiz oy nasıl oluyorda geçerli hale geliyor? 2014 yılında şimdiki seçime kıyasla daha çok geçersiz oy varmış?

Galiba zorla kazanacaklar istanbulu.
    Halkın iradesini tecelli ettiriyorlar.
    Halk: Türkiye'nin %52'si galiba.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu durumda F22'si olan ülkelerin listesini alabilir miyiz? Çünkü Avustralya, İsrail ve Japonya açıktan talip oldular F22'ye. Kaç tane satıldı? Parayı bastıran alıyor ya hani...

Basit bir eğitim uçağı mı!!! O zaman bir zahmet T50 seviyesinde bir uçağı sıfırdan tamamen kendi bünyesinde dizayn edip üretmiş ülkelerin listesini alabilir miyiz?

Bu arada Kore o kadar yatırımı sadece "basit bir eğitim uçağı" üretmek için mi yapmış? Öyleyse planlanan TA-50 ve FA-50 combat ve multirole fighter'lar ne ola ki?
    F22 hakkında hiç bir bilgin yok şu yazından onu çok iyi anlıyorum.. F22 amerikan ordusunda bile sayılı var.. ve amerikan ordusunun göz bebeği silahlardan biridir.. çünkü çok masraflı ağır maliyeti olan bir uçak.. ve F22 yi hiç bir ülkeye amerika satmaz satmıyorda.. bu yüzden F35 projesini çıkardılar zaten.. internetten bir şeyler kovalamışsın bakmışsın cevap vericem diye altta kalmıyım diye klasik haşim style .. ama olmamış otur sıfır..

F22 amerika hiç bir ülkeye satmaz.. çünkü invisible özelliği var F117 deki teknolojinin bile üstü var steath özelliği yok . o kadar yüksek teknolojiyi amerika kimseyle paylaşmaz.. bahsettiğim son nesil F22 lerdir.. ilk nesil F22 leride vermez gerek yok F35 zaten ilk nesil F22 ayarında..

T50 ye gelirsek muadil tabiki sayıyım kendi üretmiş olduğumuz en başda hürkuş var ondan sonra rusyanın yak30 var italyanın m346 sı var israil hava kuvvetleri kullanır m436 ları genelde çinlilerin var ismini unuttum şimdi daha var bunlar basit hafif saldırı yada eğitim uçağı olarak geçer yapımı zor bir şey değildir biz bile yapdık..

bilmeden yazdığını söylüyorum sadece laf yetiştirmek için yazıyorsun..

ta dediğin uçakla sen fa50 dediğin uçağı ayrı uçaklar sandığın için ne olaki yazmışsın o belli .. t50 baz uçakdır..T-50B,TA-50,FA-50 bunlar aynı uçağın farklı varyasyonlarıdır.. T dediğin şey trainer yani eğitim demekdir F dediğin şey fighter yani saldırı demekdir kısaca uçak silahsız ise eğitim uçağıdır uçak silahlı ise yukardada yazdım hafif saldırı savaş uçağına dönüşür. aradaki fark nedir birinin deposu daha büyükdür avoincleri savaş uçağı olduğu için ona göre yapılmışdır falan.. aynısı hür kuş içinde geçerli.. eğitim uçağı olarak ürettik ama istersek çok rahat fighter versiyonunuda üretebiliriz..

Gereklimi tabiki değil hafif saldırı uçağı şu devirde keklik avıdır anında avlanır super sonic hıza çıkması bir şey ifade etmez dalış hızı çok düşük yerdeki uçak savar bile avlar kaldıki afgan ve sırp savaşı sırasında bir kaç tanesi düşürüldü gerçi nighthawkı bile düşürdüler sırplar ve ıraklılar.. ondan sonra düşman ciddiye alıp ağır savaş uçaklarını yolladı..

S-400 yemişim millet aç aç

Tiktiri bohtan savaş olan ülkeler ile paramızın deger grafigi , Hani Eruo ,Dolar vs değil , ..Bildigin adam yerine koymadıgımız tiktiri bohtan ülke dediğimiz ülkeler ile karşılaştırma .. Savaş olan ukrayna ırak , Her tarafı kapalı ermenistan , nufusu kalabalık hindistan , Kimi ele alır isen al ,
    filip İNLER , hep İNLEYEN filiplerin parası bile biizm paramız karşısında deger kazanmış .....

Neyin S400 üüü,

Her kuşu öptük de sıra hacı leylege mi geldi ,

Başarısız bir dış siyaset ,
    Başarısız bile denemeyecek kadar kötü ekonomi yönetimi ...

YasinC bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F22 amerika hiç bir ülkeye satmaz..

T dediğin şey trainer yani eğitim demektir.
    İş sidik yarışına dönüştüğü için uzatmayacağım. En azından bari azıcık okuyup anladıktan sonra cevap yazsaydın. İşine gelmeyeni anlamama konusunda Ahmet Turan Peker sınırlarını zorlamaktasın...

F22'nin kimseye satılmadığını bilerek sordum, çünkü "parayı veren yeni teknolojiyi alır" diye iddia eden sendin. Demek yazdığım gibi açık büfe değilmiş değil mi silah teknolojileri?

FA50'nin geliştirilmekte olan T50 varyasyonu olduğunu bilerek yazdım, çünkü T50'yi "basit eğitim uçağı, herkes yapar" diye küçümseyen sendin. Ama adamlar aptal değil o kadar yatırımı sadece eğitim uçağına yapsınlar. Tabii ki şimdi de multirole fighter geliştiriyorlar.

Herşey bir yana, pırpır hürkuşu supersonic T50 jet ile bir tutmasaydın bari... Üstüne bir de "Hürkuş'un fighter'ı yapılır" yazmışsın... İyi de ikinci dünya savaşı biteli çok oldu yahu

Sen yine egonu tatmin etmek için aşağılamaya devam et, ama F ve T'nin n'olduğunu ilkokuldan beri biliyorum. Orta okulda askeri hava pistinde bisiklet binmişliğim, savaş uçağı koltuğuna oturmuşluğum vardır. Öz abim hâlâ aktif görevde. Ama yok, herkes cahil amele, bi logaritma bilgili ve üstün...

Logaritma yorumunda Hürkuş ile t50 yi bir tutup, Hürkuş'tan avcı uçağı olur demedi yalnız. T50 eğitim uçağının, silahlandırılmasının büyük bir iş olmadığını yazmış.
    Jet eğitim uçağına silah takınca son nesil bir avcı uçak olmuyor.

Pırpırlı Hürkuş'un jet motorlu versiyonu olacak Hürjet de, hem eğitim hem hafif taarruz uçağı olarak kullanılacak.

Motosikleti
    SD 1290R
    Logaritma yorumunda Hürkuş ile t50 yi bir tutup, Hürkuş'tan avcı uçağı olur demedi yalnız. T50 eğitim uçağının, silahlandırılmasının büyük bir iş olmadığını yazmış.
    Jet eğitim uçağına silah takınca son nesil bir avcı uçak olmuyor.

Pırpırlı Hürkuş'un jet motorlu versiyonu olacak Hürjet de, hem eğitim hem hafif taarruz uçağı olarak kullanılacak.
    Bayagi komik ama bariz Hürkuş ile t50 yi bir tuttu. Bakin benim sorum:

Basit bir eğitim uçağı mı!!! O zaman bir zahmet T50 seviyesinde bir uçağı sıfırdan tamamen kendi bünyesinde dizayn edip üretmiş ülkelerin listesini alabilir miyiz?
    Logaritma'nin cevabi:

T50 ye gelirsek muadil tabiki sayıyım kendi üretmiş olduğumuz en başda hürkuş var.
    T50'nin TA50 varyasyonu "light combat aircraft", ama FA50 varyasyonu "multirole combat aircraft" olacak, yani F18'den F35'e kadar olan ucaklarla ayni klasifikasyonda, ozellikleri ayni olmasa da. Hurkus karsilastirmasi komple komedi...

Motosikleti
    Artık Yok...
    biz burda ne diyoruz sen ne diyorsun F22 nin teknolojisi ne alaka .. biz burda standat pazarlanabilir satılabilinir pazardaki uluslararası en son teknolojiden bahsediyoruz... hiç bir ordu gizli henüz daha kimsenin icat etmediği silahları vermez niye versin onun dünyada lider olmasını sağlayan etkendir o silahlar zaten..böyle bir saçmalığa tez bile sunulmaz..

Biz normal silah pazarından bahsediyoruz.. parayı basan bugün her tür ileri teknoloji pazarda satılan silahı alır.5.nesil savaş uçakları ve pek çok pazarda satılan en son nesil silahlar.. Bizim bahsettiğimz bu.. çokda güzel alır parası varsa..

@BatuhanK ne demek istediğimi anlamış. özelikle yazdım super sonikde olsa o super soniki özellikle yazdım.. eğitim uçağı eğitim uçağıdır iki tane füze bir taret takınca sana dördüncü nesil beşinci nesil savaş uçağı olmaz hatta bırak ikinci nesil savaş uçağı bile olmaz..

emin ol 1959 F5 tigerlar,60 model efsane mig-25 foxbot lar,65-66 model harrierler viggenler falan bile o dediğin eğitim uçakları t50 lerin falan bugün bile içinden geçer..

T50'nin TA50 varyasyonu "light combat aircraft", ama FA50 varyasyonu "multirole combat aircraft" olacak, yani F18'den F35'e kadar olan ucaklarla ayni klasifikasyonda, ozellikleri ayni olmasa da. Hurkus karsilastirmasi komple komedi...
    senin yazdığın her şey komedi biz bir şey diyormuyuz.. gidipde kıçı kırık eğitim uçağını Beşinci nesil F35 ile hatta hatta dördüncü nesil F18 hornet ile aynı kefeye koyuyorsun işte bak esas komedi bu.. Allah bilir stealth özelliği falanda vardır . 1.5-1.6 mach hızlara falanda çıkıyordur..

Eğitim uçağı eğitim uçağıdır hürkuşu t50 si falan hikaye.. jet motoru olunca super sonik hıza çıkınca savaş uçağı olmaz.. normal ünlülerin zenginlerin jet uçaklarıda jet onlarda ses hızına çıkıyor onlarada silah taktınmı savaş uçağımı oluyor.. Hey Allahım kimle ne sohbet ediyorum..

T50 eğitim uçağı, hürkuş da eğitim uçağı. Bu açıdan bakarsak muadil. Hürjet örneğini bu yüzden verdim. Üstüne biraz çalışır jet motoru takarsın, jet motorlu eğitim uçağın olur. Silah takarsın adı "multirole combat aircraft" olur.

F18 ile Fa50 aynı rolde evet, R125 ile R1 de aynı rolde.

Motosikleti
    Artık Yok...
    T50 eğitim uçağı, hürkuş da eğitim uçağı. Bu açıdan bakarsak muadil. Hürjet örneğini bu yüzden verdim. Üstüne biraz çalışır jet motoru takarsın, jet motorlu eğitim uçağın olur. Silah takarsın adı "multirole combat aircraft" olur.

Dur şimdi o internetten harıl harıl araştırma yapıyor okuyor bir şeyler yazıcakya illa altta kalmaması lazım

Motosikleti
    SD 1290R

Ucak olayi Lego'lardan biraz daha karmasik. Oyle "jet motoru taktim oldu" demeyle olmuyor malesef...

Makul yorum yapabilmek icin biraz vakit harcayip okuyup ogrenmeniz lazim...

Mesela buradan baslayabilirsiniz: "multirole combat aircraft" nedir, ne ise yarar, hangi ucaklar bu sinifa dahildir:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Multirole_combat_aircraft

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Dur şimdi o internetten harıl harıl araştırma yapıyor okuyor bir şeyler yazıcakya illa altta kalmaması lazım
    insan herkesi kendisi gibi sanırmis

isim gucum var benim yahu... fi tarihinde wikipedia'da konuyla ilgili ne kadar makale varsa okumus olmamin faydasi. Keske sen de her zaman oldugu uzere işkembe-i kübradan sallamak yerine azicik okuyup, ogrenip, sonra fikir belirtmeyi denesen bir kerecik olsun... Sacmaladigin ortaya cikinca seviyesizlesmek zorunda da kalmazsin hem... Bu da bi fikir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)