Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Ne olacak bu S-400 lerin durumu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    F35'i almayıp sadece üreticisi olsak sanırım daha iyi, en azından bir süre

https://defence-blog.com/news/japan-...jet-fleet.html

Çin veya Rusya daha önce ulaşırsa en kaza asıl eğlence o zaman başlar.
    https://www.thisisinsider.com/japan-...t-first-2019-4

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Soru: Ülkemizi 16 senedir yönetenin, içinde bulunduğumuz tüm olumsuzlukların sorumluluğunu fatura ettiği gerçek ve hayali kahramanları sayınız...
    Tanıma tamamen katılmamakla birlikte, gerçekleri hepimiz biliyoruz. Gördük. Hayaliler kim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:31 ----------

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F35'i almayıp sadece üreticisi olsak sanırım daha iyi, en azından bir süre

https://defence-blog.com/news/japan-...jet-fleet.html

Çin veya Rusya daha önce ulaşırsa en kaza asıl eğlence o zaman başlar.
    https://www.thisisinsider.com/japan-...t-first-2019-4
    Ters mühendislikten bahsetmişler. Biri çok geç kaldıklarını söylemeli j31;

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ters mühendislikten bahsetmişler. Biri çok geç kaldıklarını söylemeli j31;
    https://4.bp.blogspot.com/-o9QTDVowd...07398b4687.jpg
    Tersine mühendisliğe bile gerek yok
    https://www.donanimhaber.com/Avustra...calindi--94339

Daha bunun gibi ne rezillikler var. Çinlilerin tek eksik kaldığı nokta malzeme mühendisliği. Motorları ne kadar kopyalasalar da dayanıklılık ciddi problem. Yukarda logortimanın bahsettiği gibi kolay bir şey değil. O yüzden Çinliler Ruslara motor konusunda yanaşıp duruyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tersine mühendisliğe bile gerek yok
    https://www.donanimhaber.com/Avustra...calindi--94339

Daha bunun gibi ne rezillikler var. Çinlilerin tek eksik kaldığı nokta malzeme mühendisliği. Motorları ne kadar kopyalasalar da dayanıklılık ciddi problem. Yukarda logortimanın bahsettiği gibi kolay bir şey değil. O yüzden Çinliler Ruslara motor konusunda yanaşıp duruyor.
    aynen oyle,ben yazacaktım bunları da uğraşmak istemedim.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Motorları ne kadar kopyalasalar da dayanıklılık ciddi problem.
    Bunu "Meyd in Çayna" motosikletlerden biliyoruz.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

Motosikleti
    Artık Yok...
    Konuyu takipp etmeden sonundan ortasından atlarsanız olucağı budur..

adam eğitim jeti dedi.. bende idda ediyorum eğitim uçağının jetini yapmak basittir .. gittiniz j31 motorlarına bilmem nerelere.. j31 j20 gibi 2 mach lık hızlara çıkıcak motoru yapmak tabiki bir mühendislik uzmanlık ister. konuşduğumuz o değil..

orda konuşulan kıçı kırık bir eğitim uçağına jet motoru takmışlar bizimkilerde bunu yapabilirmi idi bende evet fazlası fazlasına yapar dedim.. eğitim uçağına jet motoru yapmak zor bir şey değildir.. gidipde J20 nin F35 in motoruya kıyaslanamaz bile..

herkes akıllı konuyu tuttuğu yerden akıllılık yapıyor.. körler sağırlar birbirini ağıralr hesabı..

adam T50 kıçı kırık eğitim uçağıdan bahsediyor bir arkadaşda hürkuşa bu jet sistemi yapılabilinirmi diyor bende evet yapılır diyorum bu konuda F4 lerden ve F16 lardan tecrübemiz var diyorum.. Dİğer çok zeki şahsiyette gidiyor eğitim uçağındaki jet motoruyla F35 J20 deki jet motorunu aynı kefeye koyup kendi çapında paslaşıyor diğer elemanla..

Haklı çıkmak için nereden neyi savunucağınızı şaşırmış durumdasınız şimdi yazdığım yazıları bana alıntı yaptırıp iki sayfa daha konuyu uzattırmayın.. ben yazdıklarımın arkasındayım .. hürkuşa jet motoru bizimkiler yapar diyorum.. jetmotoru yapmak basit bir şeydir diyorum youtube girin "make your own jet engine" yazın yada bu tip şeyler yazın kendi evinde basit jet motoru yapan dolu insanlar var..

hala yok efendim jet motoru şöyle jetmotoru böyle.. jet motoru gayet basittir burda bahseilen j20lerdeki j31 lerdeki kaldıki j31 protoipdir F35 lerdeki jetmotoru değil.. basit bir jetmotoru..

Daha geçen gün izledim youtube da amerikada bir herif keyfine zevkine bisikletinin arkasına minik jet motoru takmış yapmış.. jet engine bike falan yazın çıkıyor.. 1.3 milyon kişi seyretmiş.. elalem garajında yaptığı şeyi bizim aselsan havelsan roketsan mı yapamıycak... bazen hakketten bazı insanların art niyetli olduğunu düşünmeye başlıyorum bu konularda..

şunuda belirtiyim ben bu hükümete oy vermiş biri değilim ama hükümete oy vermiyorum diye türkiyede yapılan her güzel şeyide kötülüycek biri değilim.. Bu forumda bir kesim var yapılan her güzel şeyi kötü yanından görüp baltalıyıp hakir hor görüp kendi çapında aklı sıra kendince aşalamaya kalkıyor.. ben belli birilerini suçlamıyorum şimdi haşmet üstüne alınır ben eminim haşmette vatanını çok seviyordur onuda baz almıyorum genel olarak diyorum .. Türkiye öyle çok teknolojide çok geri bir ülkede değil yapdıklarımıza girin bakın ..

dünyada sadece 4 ülkenin yapabildiği elektromanyetik silah yapdık ve test atışları çok başarılı oldu bunları bir iki tanesini yakında fırkateynlere yerleştiricez, uçak gemimiz tcg anadolu bitmek üzere, som füzeleri tsk envanterine girdi akıllı füzeler, atak helikopterinde biliyorsunuz amerikan motoru vardı onada yerli motor bitmek üzere bir iki prototip uçuyor ama daha seri üretime geçmedi , fırtına obüsümüz var çok eski o zaten ama hala dünyada en iyi görülen mobilize obüslerden biridir oda yerli tamamen ilk versiyonların yazılımı almandı şimdi geçen gün okudum oda %100 yerli yazılıma dönmüş , 8x8 arma zırhlı aracımız var yerli ,ankalar var ihalar sihalar yerli .. daha sayarım çok şey var torpidolar,füzeler .... bora12 var misal yerli sniper tüfeğimiz ordunun envanterinde..

o kadarda bu ülkeyi basit görmeyin.. Bu kadar silahı aracı yapan ülke bir eğitim uçağına emin olun çok rahat jet motorunuda yapar..

eleştiricekseniz pozitif yapıcı eleştirin.. Bir şeyler hakkında konuşurken sırf eleştirmek için konuyu çok başka yerlere çekmeyin bu eğitim uçağının jet motorunda olduğu gibi konuyu gidip j31 lere j20 lere F35 lere kaydırmayın..Bu sadece suyu bulandırmakdır..

benimde eleştirdiğim şeyler var misal altay tankı o proje bence hayatta bitmez ve hayata geçmez.. konusu burası değil uzatmak istemiyorum o yüzden.. eleştirilicekse böyle nedenli sonuçlu eleştirin..

neyse dahada uzatmak istemiyorum bu konuyu .. çünkü uzarsa iş tadsızlaşıcak..
    bursalıali bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yahu yarim mach bile yapamayan turboprop fuselage'ina jet motoru taksaniz n'olur? Amac nedir?
    Hurkus uretim amaci dogrultusunda gayet butuncul bir ucak...

Ancak hala 1.5 Mach yapabilen, hem malzeme, hem dizayn, hem uretim, hem de avionic olarak yepyeni modern bir savas jetini nasil karsilastirabiliyorsunuz hayret etmekteyim...

F4 ilk ucusunu 1958'de yapmis bir dinazor. Komple metalden yapilmis yahu... Parklarda meydanlarda heykel niyetine duruyor. Aynisini yapsaniz ne yazar? Hangi zamanda yasiyoruz Allah askina?

CG'ye Fireblade motoru takma basligina dogru gidiyor konu... hadi hayirlisi...

Motosikleti
    Artık Yok...
    amaç pilot eğitimidir.. amaç hatayı onda yapsın hasarı onda versin .. onu tekrar üretiriz düşük maliet basit uçak.. eskiden bu işi o milattan kalma F4 ler yapıyordu..
    hiç bir pilot direk F16 nın koltuğuna oturtulmaz.. şimdi F35 lerde bile pilotlarımız gitti amerikada özel eğitim aldı ..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Itiraz ettigim nokta su:

Bizim, Kore'nin yaptigi gibi, T50 seviyesinde bir ucagi dizayn edip uretmemiz yakin zamanda mumkun degil. Dizayn ve uretim icin gereken "know-how" olarak ta Hurkus, T50 ile karsilastirilabilecek bir ucak degil.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amaç pilot eğitimidir.. amaç hatayı onda yapsın hasarı onda versin .. onu tekrar üretiriz düşük maliet basit uçak.. eskiden bu işi o milattan kalma F4 ler yapıyordu..
    hiç bir pilot direk F16 nın koltuğuna oturtulmaz.. şimdi F35 lerde bile pilotlarımız gitti amerikada özel eğitim aldı ..
    Hocam konu ile yazdıklarının hepsini okudum, açıkçası bir şeyler bildiğini düşünüyorum ama bunları aktarma noktasında çok sıkıntı yaşatıyosun okuyucuya. Yanlış anlama sanki bildiğimi başkaları da bilsin ne dediğimin bir önemi yok kafasında gibisin, umarım seni eleştirdiğim için konuyu baltalamıyorumdur.

Motosikleti
    Artık Yok...
    çok taktın bu t50 ye bende diyorumki T50 öyle mattah ahım şahım bir uçak değil. bunlar eğitim uçağı.. hürkuşda öyle.. ben dikkat edersen birebir teknik bir kıyaslamaya girmedim demedimki T50 de şu motor var hürkuşda bu motor var odur budur ikisininde bu arada teknik özelliklerini iyi biliyorum.. Altı üstü ikiside pilot eğitim uçağı bu kadar basit bunların hiç birini silahlandırıp savaşlarda kullanmazlar şansları yok zaten günümüz savaş teknolojisinde..

pilotları eğitmek için üretmişler.. silahlandırsalarda savaşa sokmak için değil gene pilotları eğitmek yada deneysel bazı silahları bu uçaklar üstünde denemek için kullanırlar yani F35 gibi o tarzda beşinci nesil pahalı bir uçağı riske atmazlar .. Bu tür uçaklar bu açıdan çok faydalıdır.. gözden çıkartılabilinir..

illa kore diyorsan korenin zaten kendi bizdeki Tai gibi tusaş gibi onlarında Kai si var.. ve kai zaten kendi Tfx beşinci nesil savaş uçağını yapıyor general elektrikden aldığı f414 motorlarla.. adamlar beşinci nesil savaş uçağı yapıyorlar zaten son noktayı yapıyorlar savaş uçaklarında şu an için son nokta..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam konu ile yazdıklarının hepsini okudum, açıkçası bir şeyler bildiğini düşünüyorum ama bunları aktarma noktasında çok sıkıntı yaşatıyosun okuyucuya. Yanlış anlama sanki bildiğimi başkaları da bilsin ne dediğimin bir önemi yok kafasında gibisin, umarım seni eleştirdiğim için konuyu baltalamıyorumdur.
    doğrudur..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Ekleyecek yeni bir şeyim yok. Tekrara hiç gerek yok. Anlamaya niyeti olan çoktaaan anlamıştır.

Bu arada Kore bugün 5. nesil savaş uçağı üretiyor falan değil. Ortalıkta prototip bile yok. ilk prototipi'i 2021'de üretmeyi planlanıyorlarmış... 2022 ilk uçuş. Tarihler referans olsun diye yazıyorum, f35'in ilk uçuşu 2006 yılındaydı.

Bu arada isimdeki "X" experimental, yani deneysel anlamda...

Kısaca: Haybeye laf kalabalığı.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Yahu ben üretiyormu dedim yukarda ne demişim yapıyor .. kfx projesi .. hatta bizede teklif ettiler ilk başda biz F35 projesinde olduğumuz için kabul etmedik.. bir şeyide doğru oku doğru anla.. adamlar yapıyor endonezya ile beraber hatta endonezya geçen sene çıkmak istiyordu maliyetler çok yüksek diye projeden.. hatta sana ekleme yapıyım bu gidişle 2021 dede onlar prototipi zor çıkartırlar çünkü onuda ekle bunuda ekle derken maliyetleri uçurdular..

ilk bu proje F35 muadili olarak çıkdı ama koreliler mükemelliyetçi oldukları için olayı F22 ye kaydırdılar.. uçak iyicene F22 ile F35 karışımı bir hale geldi maliyet fiyatlarda uçdu gitti.. geçen sene bu yüzden endonezya projeden çıkıcağını falan söylüyordu ..

Kim haybeye konuşuyor belli.. ben teknik konuşuyrum tairhleri hikayeleri olşumların nasıl başladığını anlatıyorum senin tek yaptığın google search kopyala yapıştır.. gram bilgin yok.. sadece copy paste..

Motosikleti
    SD 1290R
    "uçak yapıyor" dan ne kastediyorsunuz?

Dizayn ediyor mu? Ben üretiyor anlıyorum. Yapım aşamasında falan deseniz prototip üzerinde çalışıyorlar anlarım. Olay o seviyede bile değil. Prototip 2 sene sonraya planlanıyor...

Neyse boşver...

Motosikleti
    Artık Yok...
    Yahu ben üretiyormu dedim yukarda ne demişim yapıyor .. kfx projesi .. hatta bizede teklif ettiler ilk başda biz F35 projesinde olduğumuz için kabul etmedik.. bir şeyide doğru oku doğru anla.. adamlar yapıyor endonezya ile beraber hatta endonezya geçen sene çıkmak istiyordu maliyetler çok yüksek diye projeden.. hatta sana ekleme yapıyım bu gidişle 2021 dede onlar prototipi zor çıkartırlar çünkü onuda ekle bunuda ekle derken maliyetleri uçurdular..

ilk bu proje F35 muadili olarak çıkdı ama koreliler mükemelliyetçi oldukları için olayı F22 ye kaydırdılar.. uçak iyicene F22 ile F35 karışımı bir hale geldi maliyet fiyatlarda uçdu gitti.. geçen sene bu yüzden endonezya projeden çıkıcağını falan söylüyordu ..

Kim haybeye konuşuyor belli.. ben teknik konuşuyrum tairhleri hikayeleri olşumların nasıl başladığını anlatıyorum senin tek yaptığın google search kopyala yapıştır.. gram bilgin yok.. sadece copy paste..
    yapıyorlar yapıyorlardır.. ben üretiyorlar seri üretimde demedim.. öyle bir laf çıkmadı ağzımdan yazılarımdada bulamassın.. ne yazıyım büyümü yapıyorlar yazıyım.. yada elleriyle dokunmaadn gözleriyle süzüyorlarmı yazıyım.. hey Allahım.. Çevir kazı yanmasın..

Motosikleti
    SD 1290R
    F35 beğenmeyip yapmışken F22 mi olsun demişler?

Desene bizimkine özenip "4G'yle vakit kaybetmeyek, direk 3G'den 5G'ye atlayak" demişler...

Komedinin boyutunu anlamak için sayfalar lazım. O derece.

"Ortalıkta uçak varmış gibi çek pampa" diyerek özetleyeyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

yapıyorlar yapıyorlardır.. ben üretiyorlar seri üretimde demedim.. öyle bir laf çıkmadı ağzımdan yazılarımdada bulamassın.. ne yazıyım büyümü yapıyorlar yazıyım.. yada elleriyle dokunmaadn gözleriyle süzüyorlarmı yazıyım.. hey Allahım.. Çevir kazı yanmasın..
    "üzerinde çalışıyorlar" nasıl? Çok mu zor? Aklına mi gelmedi?

Mesela "Tübitak elektrikli araba üzerinde çalışıyor." Yapıyor değil, üzerinde çalışıyor. Çoook farklı şeyler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bende Mevlanın sözünü söyliyim anlarmış gibi yap pampa "Cahille girme münakaşaya Ya sinirini zıplatır tavana, ya da yazık olur adabına"

Motosikleti
    SD 1290R
    Üçüncü opsiyon: ya da güldürür...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "üzerinde çalışıyorlar" nasıl? Çok mu zor? Aklına mi gelmedi?

Mesela "Tübitak elektrikli araba üzerinde çalışıyor." Yapıyor değil, üzerinde çalışıyor. Çoook farklı şeyler.
    Laf kalabalığından başka bir şey değil, muhalefet olacağım derken komik oluyorsunuz
    Yapıyorlar işte, süreç devam ediyor

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Laf kalabalığından başka bir şey değil, muhalefet olacağım derken komik oluyorsunuz
    Yapıyorlar işte, süreç devam ediyor
    Boşver hiç uzatma bulaşıcak gene.. bir bilgisi yok giriyor google search yapıp tek işi kopyala yapıştır.. bir halt bildiği yok.. x in askeri sanayide ne anlama geldiğini bilmiyor gelmiş bana aklı sıra google dan bulduğu şeylerle akıl eriyor x şu demek diye onun ne demek olduğunu bizde biliyoruz.. F35 projeside ilk Fx35 olarak başladı.. bu askeri sanayide bir terimdir prototip üretilip seri üretime yaklaşıldımı o x kalkar.. proje aşamasında kalırsa yada üretilmesse x kalır.. ama gel sen bu adama bunu anlat bir bilgisi yok çünkü görmüş kopyala yapıştır yapıyor. askeri sanayi hakkında bilgisi olsa x şu anlama geliyor demezdi.. okumuş bir yerden bir şeyler ordaki şeyleri kendi bilgisi gibi bize satmaya kalkıyor..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)