Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Ne olacak bu S-400 lerin durumu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucak olayi Lego'lardan biraz daha karmasik. Oyle "jet motoru taktim oldu" demeyle olmuyor malesef...

Makul yorum yapabilmek icin biraz vakit harcayip okuyup ogrenmeniz lazim...

Mesela buradan baslayabilirsiniz: "multirole combat aircraft" nedir, ne ise yarar, hangi ucaklar bu sinifa dahildir:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Multirole_combat_aircraft
    geç o wiki miki işlerini ben sana 13 yaşımdan beri abone olduğum milli savunma dergileri ve istersen silah endüstrisi hakkında bir kaç kitap veriyim okumaya ordan başla..

o işleride bilmeyene sakla sen.. zaten dergileri vericek yer arıyorum dağ gibi oldu..

jet motoru lego yapmak kadar kolaydır istersen sana jet motorunun tarihini anlatıyım kısaca ilk almanlar ikinci dünya savaşında buluyor ama geçmişi teorimsel denemeler birinci dünya savaşına uzanıyor o zaman ki kullanım amacı başka ama aktif ilk almanlar yapıyor bu sırada ingilizlerde testler yapıyorlar savaş bitiminde amerikalılar ingilterenin elindeki bütün gizli silah denemelerini alırken jet motoru teknolojisinide alıyor.. bunun nationalda belgeselide vardır.. hatta jet motoru ile test yapıcak olan ama yapamayan ingiliz pilotunda röportajı vardır. ve ilk denemeleri böylelikle amerika yapıyor aktif olarak.. jet motorunun esas dünyada tanınması lanse olması kapışması ise kore savaşında ruslarla amerikalılar arasında oluyor.. sanırım bu kadar tarih bilgisi yeterli olur..

vel hasıl jet motoru nerdeyse 100 yıllık bir teknoloji ve gizli gizemli hiç bir yanı yok. internete girsen bugün jet motoru hakkında yapısı yapılışı hakkında hertür proje çizim bilgiyi bulursun.. yani lego kadar basittir işi bilen mühendislerin elinde..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

insan herkesi kendisi gibi sanırmis

isim gucum var benim yahu... fi tarihinde wikipedia'da konuyla ilgili ne kadar makale varsa okumus olmamin faydasi. Keske sen de her zaman oldugu uzere işkembe-i kübradan sallamak yerine azicik okuyup, ogrenip, sonra fikir belirtmeyi denesen bir kerecik olsun... Sacmaladigin ortaya cikinca seviyesizlesmek zorunda da kalmazsin hem... Bu da bi fikir.
    fi tarihinde ne okuduysan alayı palavra yazılarında zaten battıkça battın kendile çelişkiye düşdün gittin eğitim uçaklarını f35 lerle aynı kefeye koydun ordan girdin burdan çıkdın bizmi işkembei kübradan atıyoruz hadi ordan.. zora gelince konuları değiştir daldan dala atla bak önceki sayfalarda örtbas etmeye çalışıp konuyu değiştirdiğin mevzulara girmiyorum bile..

Neymiş F22 satılmıyormuş bak öyle demedim böyle dedim olmadı t50 şöyle dedim öyle dedim böyle dedim ben böyle dedim sen nededin sen şöyle dedin.. işin gücün bilmediğin konularda top çevirip kelime oyunları yapıp haklı çıkmaya çalışmak..

Geçende aynı şeyi yaptın kapağı yedin suratına neymiş 20 sene sonra şöyle dermişim ben benim adıma bir şeyler yazdın.. sana ne dedim ben bugün ne diyorsam 10 sene öncede 15 sene öncede aynısını dedim dedim sana bu forumdaki 10 sene önceki yazımı bulup koydum oraya.. hırs yapsam 15 sene önceki yazımıda bulurdum..

ne oldu ayy efendim şöyle vay efendim böyle yanlış anlaşılma oldu gene çevirdin topu .. ses etmedim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hasmet, kişinin aklını küçümseyip, bilgiçlik taslamadan önce daha doğru okumalısın.

FA50 link verdiğin sitede iddia ettiğin gibi multirole combat aircraft olarak değil, lightcombat aircraft olarak geçiyor. Öyle de zaten

https://en.wikipedia.org/wiki/Light_combat_aircraft

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vel hasıl jet motoru nerdeyse 100 yıllık bir teknoloji ve gizli gizemli hiç bir yanı yok. internete girsen bugün jet motoru hakkında yapısı yapılışı hakkında hertür proje çizim bilgiyi bulursun.. yani lego kadar basittir işi bilen mühendislerin elinde..[COLOR="Silver"]
    logaritma burada ne demek istedin ? Jet motorlu uçak uretmek isteyen bir ülke bunu çok rahat üretir mi diyosun ?

Diyelim ki üretti,sence bir savaş anında bu jetin şansı olur mu ? Çin gibi devasa bir ülke bile hala jet motoru konusunda batı ve rus jetlerin yanından bile geçemediğini biliyoruz,jet derken de uçağı kastetmiyorum bildiğin jet motorundan bahsediyorum.

Putin: ''Türkiye'ye S-400 hava savunma sistemi sevkiyatı anlaşmasının gerçekleştirip tamamlanması, ikili ilişkilerdeki önceliğimiz. Türkiye ile gündemimizde, bu ülkeye başka modern Rusya yapımı askeri ürünler sevk etme projelerimiz de var.''

'RUSYA İLE TÜRKİYE, YÜKSEK TEKNOLOJİLİ ASKERİ ARAÇLARI MÜŞTEREK BİR ŞEKİLDE ÜRETEBİLİR'

Putin, askeri ve teknik alanda işbirliği yapması için imkan bulunduğunu ve iki ülkenin yüksek teknolojili askeri araçları müşterek bir şekilde üretebileceğini ifade etti.

https://tr.sputniknews.com/rusya/201...isi-sona-erdi/

S400 ü almamak bir yana, müşterek üretimlerden bahsediliyor...

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı dsdasdasd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    logaritma burada ne demek istedin ? Jet motorlu uçak uretmek isteyen bir ülke bunu çok rahat üretir mi diyosun ?

Diyelim ki üretti,sence bir savaş anında bu jetin şansı olur mu ? Çin gibi devasa bir ülke bile hala jet motoru konusunda batı ve rus jetlerin yanından bile geçemediğini biliyoruz,jet derken de uçağı kastetmiyorum bildiğin jet motorundan bahsediyorum.
    çok geride kalmışsın çinliler miglerden çok şey öğrendi kendi jetlerini zaten yıllar önce yapmaya başladı.. F35 projesi yapılırken bazı bilgilere bir şekilde ulaşdılar proje hakkında ve J20 beşinci nesil savaş uçaklarını avrupa ve ruslardan edindikleri bilgileri harmanlayarak yapdılar.. şu anda J20 ler teknik olarak kağıt üstünde F35 lerden çok daha iyi..

Araştırmanı öneririm..

Jet motorunu bizim yapmamızdan söz ediyorsan yaparız sıkıntı yok tai ,aselsan, havelsan gibi firmaların zaten F16 dan tecrübesi var F16 lar türkiyede montajlanıyordu ve bakımlarını türk mühendisler yapıyordu.. yıllarca F4 lerin motorlarını bizim mühendisler sıfırdan tamir ediyor.. jet motorundan anlarız o konuda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Putin: ''Türkiye'ye S-400 hava savunma sistemi sevkiyatı anlaşmasının gerçekleştirip tamamlanması, ikili ilişkilerdeki önceliğimiz. Türkiye ile gündemimizde, bu ülkeye başka modern Rusya yapımı askeri ürünler sevk etme projelerimiz de var.''

'RUSYA İLE TÜRKİYE, YÜKSEK TEKNOLOJİLİ ASKERİ ARAÇLARI MÜŞTEREK BİR ŞEKİLDE ÜRETEBİLİR'

Putin, askeri ve teknik alanda işbirliği yapması için imkan bulunduğunu ve iki ülkenin yüksek teknolojili askeri araçları müşterek bir şekilde üretebileceğini ifade etti.

https://tr.sputniknews.com/rusya/201...isi-sona-erdi/

S400 ü almamak bir yana, müşterek üretimlerden bahsediliyor...
    zaten vardı helikoper projesi atak helikopterleri yapılmadan önce ihale açılmışdı yıllar önce ruslar hem türkiyede yerli olarak üretilicek hemde türkçe isimle doğandı galiba yada atmaca tam hatırlamıyorum tamamen yerli helikopter önermişdi..

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

jet motoru lego yapmak kadar kolaydır istersen sana jet motorunun tarihini anlatıyım kısaca ilk almanlar ikinci dünya savaşında buluyor ama geçmişi teorimsel denemeler birinci dünya savaşına uzanıyor o zaman ki kullanım amacı başka ama aktif ilk almanlar yapıyor bu sırada ingilizlerde testler yapıyorlar savaş bitiminde amerikalılar ingilterenin elindeki bütün gizli silah denemelerini alırken jet motoru teknolojisinide alıyor.. bunun nationalda belgeselide vardır..

Jet motorunu bizim yapmamızdan söz ediyorsan yaparız sıkıntı yok tai ,aselsan, havelsan gibi firmaların zaten F16 dan tecrübesi var F16 lar türkiyede montajlanıyordu ve bakımlarını türk mühendisler yapıyordu.. yıllarca F4 lerin motorlarını bizim mühendisler sıfırdan tamir ediyor.. jet motorundan anlarız o konuda.[COLOR="Silver"]
    Şu forumda senin kadar ağır saçmalayanı görmedim.
    logaritma bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol teşşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Gördüğüm kadarıyla kurcaladıkça kafasındaki alternatif gerçekliğe daha sıkı sıkı sarılıyor. Bence huyuna suyuna gidelim. Yazıktır.

Algoritma abi bakma sen arkadaşa, o da benim gibi hiç okumamış milli savunma dergilerinden falan, aldırma bize sen...

Unutmadan, jet motorları hakkında hayatımda okuduğum en doyurucu, en şaşırtıcı, en kapsamlı içerik için nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Büyüksün abi...

Ola ki ilerde yine böyle saçmalarsam bu başlığı hatırlat, hemen çeki düzen vereyim kendime...

Büyüyü bozmayalım lütfen...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

Hasmet, kişinin aklını küçümseyip, bilgiçlik taslamadan önce daha doğru okumalısın.

FA50 link verdiğin sitede iddia ettiğin gibi multirole combat aircraft olarak değil, lightcombat aircraft olarak geçiyor. Öyle de zaten

https://en.wikipedia.org/wiki/Light_combat_aircraft
    Dikkatli bakın. "light combat aircraft" olarak geçen TA-50. FA-50 ise yanındaki "variants" başlığı altında geçiyor, yani bu uçak ile ilişkili diğer uçaklar demek.

Benim verdiğim linkte de FA-50 fighting eagle "multirole combat aircraft" olarak geçiyor, ve yanındaki "variants" başlığı altında da hem T-50, hem de TA-50 listelenmiş. Açıklayıcı olmuştur umarım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    sorun değil haşmetcim büyüklük bende kalsın tabiki ama bir dahakine böyle arkadaşını yollatıp bir şeyler yazdırtma sonra birde onun yazısını alıntılayıp falan .. neyse hadi bunuda görmezden geldim..

https://www.airforce-technology.com/...t-south-korea/

Başka kaynaklarda da light olarak geçince ikisinin aynı olduğunu düşündüm. Uçağın fiziksel görüntüsü aynı, değişen şey üstündeki donanımlar olsa gerek?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Evet YasinC, lütfen bir daha beni dinleyip böyle şeyler yazma. Kanki. Akşama görüşürüz. Yaşadığın şehirde. Sana sevdiğin yiyeceği getiririm. Geyik yaparız. Hep gittiğimiz mekanda. Ehm.
    YasinC bunu beğendi.

sorun değil haşmetcim büyüklük bende kalsın tabiki ama bir dahakine böyle arkadaşını yollatıp bir şeyler yazdırtma sonra birde onun yazısını alıntılayıp falan .. neyse hadi bunuda görmezden geldim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Şimdi kurgu şu şekilde:

Algoritma ulu bilge. Ben makul bulmadığımı yazınca cahil oldum. Siz de öyle yazınca yancım oldunuz. Çünkü ulu bilgeye itiraz eden ikinci biri, serbest iradesiyle hareket eden biri değil, olsa olsa haddini aşan ilk cahilin yancısı olabilir.

Dediğim gibi, çok kurcalamaya gerek yok. Nasıl bazıları "öyle değil" diyenleri terörist ilan ediveriyor, muhtemelen etkilendi adamcağız.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Özet:

S400'leri alırsak... CeHaPe'nin dış güçlerle beraber oyununa rağmen hepsini dize getirdik ve aldık. Körolası CeHaPe Rusya'yla dostluğumuzu zedeleyemez.

S400'leri alamazsak... CeHaPe ve Fetö'nün el ele oyunları ve bunların yularını tutan bir üst akıl tarafından S400'leri almamız engellenmiştir. Ama iktidarımız bunlarla mücadelede kararlıdır.

Kazan / Kazan senaryosu.

Akapeye göre cehape fetöcü. O zaman cehapeye veren hemen hemen %50 de fetöcü. Bence ülkeyi kapayalım.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özet:

S400'leri alırsak... CeHaPe'nin dış güçlerle beraber oyununa rağmen hepsini dize getirdik ve aldık. Körolası CeHaPe Rusya'yla dostluğumuzu zedeleyemez.

S400'leri alamazsak... CeHaPe ve Fetö'nün el ele oyunları ve bunların yularını tutan bir üst akıl tarafından S400'leri almamız engellenmiştir. Ama iktidarımız bunlarla mücadelede kararlıdır.

Kazan / Kazan senaryosu.
    Neyin özeti, ne alakası var s400 konusuyla cehape nin. Bir şey diyen de yok kendi kendinize devamlı aynı şeyleri konuşmaktan bıkmadınız mı? Vallahi ben bıktım

Fetö fetö fetö... En aşağılık, en adi “üst akıl” köpeklerini bu kadar çok her şeye sokarak, işi ciddiyetinden uzaklaştırdığınızın farkında mısınız?
    Cevap olarak ama onlar da böyle böyle yapıyor diyeceksiniz biliyorum. Sizin yaptığınız da aynısı...
    bursalıali bunu beğendi.
    Az silindir, çok iş

Motosikleti
    speederbike
    Ben Fetö'yü her yere sokmuyorum. Her yere sokanlar belli (CeHaPe). Her şeyin faturasını kendinden başka herkese kesenler de belli (O da İyiParti). Ben şimdiden olacakları söylüyorum. S400 gelirse CHP'ye rağmen, gelmezse CHP yüzünden olacak :D.

Cevap olarak ama onlar da böyle böyle yapıyor diyeceksiniz biliyorum.
    Dedim.

Başındaki kişi ne derse desin, chp ye “rağmen” oluşabilecek bir durum yok çünkü süreci etkileyebilecek bir gücü yok.

Gelmemesi gibi bir duruma da ihtimal vermiyorum zaten. Hatta gelecekte daha fazlası da olacak gibi görünüyor. Bekleyip göreceğiz hep birlikte.
    Az silindir, çok iş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Fetö fetö fetö... En aşağılık, en adi “üst akıl” köpeklerini bu kadar çok her şeye sokarak, işi ciddiyetinden uzaklaştırdığınızın farkında mısınız?
    Bu ne pervasız başkaldırıdır ümmetin emirine? Tiz kellesi Bimer'e ispiyonlana.

Soru: Ülkemizi 16 senedir yönetenin, içinde bulunduğumuz tüm olumsuzlukların sorumluluğunu fatura ettiği gerçek ve hayali kahramanları sayınız...

Motosikleti
    speederbike
    Dedim.

Başındaki kişi ne derse desin, chp ye “rağmen” oluşabilecek bir durum yok çünkü süreci etkileyebilecek bir gücü yok.

Gelmemesi gibi bir duruma da ihtimal vermiyorum zaten. Hatta gelecekte daha fazlası da olacak gibi görünüyor. Bekleyip göreceğiz hep birlikte.
    Bilmem ben. İki koyun güdemeyenlerin tarihin en büyük seçim yolsuzluğu yaptığından bahsediliyor. Bugün gücü yok denir, yarın onlar engelledi olur. Ben yazayım da bir yere.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)