Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sigara zammı ohhh beeeeee

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bu forumda o kadar boş muhabbet ve boşuna oksijen israfı gördüm, ama sen herşeye rağmen ilk 10 zorlarsın.

Yaşın kaç bir fikrim yok ama tahminen yazdıklarına bakarsak 16-17.
    Eğer +20 isen ve böyle oksijen israfı yapıyorsan tez zamanda sende zakkum'un yetiştiği yere git.
    Beddua öyle edilmez böyle edilir.
    desene gariplik bende var.beddua etme şimdi garip oldu ?? nereden çıkarttın zıkkım için bedduamı oluyor?? 12 yaşındaki arkadaşım ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    desene gariplik bende var.beddua etme şimdi garip oldu ?? nereden çıkarttın zıkkım için bedduamı oluyor?? 12 yaşındaki arkadaşım ??
    ha bu arada o yüzden konu dışında tartışmaya giriliyor buraya yani gelmek zorunda değilsin ???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Zıkkım dediğin yani zakkum'un ne olduğuna dair en ufak bi fikrin yok belli ki...

Bilmediği kelimeleri kullanan birinin böyle etrafa ego savurmaya çalışması da komik.

Dostum okuyun, gidip onedio haberleri testleri okuma ama, kullandığın ama anlamını bilmediğin kelimelerin ne olduğunu oku mesela.

Forumlarda boş konuşmak yerine, forumlarda nasıl insanlara fayda sağlayabilirsin bunlara yoğunlaş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Zıkkım dediğin yani zakkum'un ne olduğuna dair en ufak bi fikrin yok belli ki...

Bilmediği kelimeleri kullanan birinin böyle etrafa ego savurmaya çalışması da komik.

Dostum okuyun, gidip onedio haberleri testleri okuma ama, kullandığın ama anlamını bilmediğin kelimelerin ne olduğunu oku mesela.

Forumlarda boş konuşmak yerine, forumlarda nasıl insanlara fayda sağlayabilirsin bunlara yoğunlaş...
    Görüntü kirliliği, çöp bilgi nedir.
    Bunlar topluma açık ortamlarda insanları rahatsız edermi ?
    Bunları araştır mesela.

"İstemiyosan okuma yiaaa" demek, topluma açık bir ortamda mantıklı mıdır onu araştır...
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    anamın babamın içmesine bile mani olamıyorum.
    Sonuna kadar haklısın. Onların yaptığı hatanın bedelini biz ödüyoruz.
    vlad1462 ve BatuhanK bunu beğendiler.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    azıcık beyini olan içmez diyosun, içenin beyni eksik diyosun, sonrada beyinsiz demedim diyosun.
    annene babana ne gibi uyarıda bulunduğun sizin özel hayatınızdır, kimsenin karışacak hali yok ama gelip burda ulu orta başlık açıp kendi görüşlerini millete dayatamazsın. sigara içti diye insanlara müptezel, beyinsiz vs. diye nasıl hakaret edersin.kendince insanların iyiliğini düşünüyor olsan bile kullandığın dil uygun değil. sigara içmediğim halde sana burda sigarayı savunuyor gibi gelebilirim ama mevzu sigaranın sağlığa zararı değil senin tavrın. çalıştığım yerde milletin sigarasına otuna bokuna karışmayı görev edinen tipler mevcut ve gayet itici oluyolar. senin şu an olduğun gibi

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    azıcık beyini olan içmez diyosun, içenin beyni eksik diyosun, sonrada beyinsiz demedim diyosun.
    annene babana ne gibi uyarıda bulunduğun sizin özel hayatınızdır, kimsenin karışacak hali yok ama gelip burda ulu orta başlık açıp kendi görüşlerini millete dayatamazsın. sigara içti diye insanlara müptezel, beyinsiz vs. diye nasıl hakaret edersin.kendince insanların iyiliğini düşünüyor olsan bile kullandığın dil uygun değil. sigara içmediğim halde sana burda sigarayı savunuyor gibi gelebilirim ama mevzu sigaranın sağlığa zararı değil senin tavrın. çalıştığım yerde milletin sigarasına otuna bokuna karışmayı görev edinen tipler mevcut ve gayet itici oluyolar. senin şu an olduğun gibi
    İşin komiği, sigara içtiğim için bana beyinsiz diyen adam oturup benimle iki kelam sohbet edecek genel kültüre sahip değil eminim buna...

Neden mi eminim ?
    Sahip olsaydı bu cümleleri hiç yazmamış olurdu.
    -MrMud

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Görüntü kirliliği, çöp bilgi nedir.
    Bunlar topluma açık ortamlarda insanları rahatsız edermi ?
    Bunları araştır mesela.

"İstemiyosan okuma yiaaa" demek, topluma açık bir ortamda mantıklı mıdır onu araştır...
    kardeş sen hastamısın?? beddua böyle edilir diyen sensin ??? mağdem içiyorsun nereye gideceğin belli yararlı bir madde olmadığı açık ? neyin tantanasını yapıyorsun burda.kimseyle ego yarışım olamaz kimimki ?hele senle belliki olmaz sen bence bu kadar bilginle türk dil kurumnda falan çalış yararın dokunur.zıkkım zehir demek zakkum nedir bilmiyorum gidip onu araştırma gereği duymuyorum bile.neyse uzatmayada gerek yok dahada girmiyorum bu siteye seviye çok yerlerde kalmış sigara savunan baya adamlar var karşımda bak şimdi beddua edicem ama buraya yazmıyorum ama rahat tahmin edebilirsiniz.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    adam siteye bidaha girmem dedi ya la

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Hükümet destekçilerinin neredeyse tamamı sigara içengillerden o yüzden zam gelmedi yıllarca. Başka hiç bir açıklaması yok bu işin.

Sigarayı bırakmış ve bir daha içmemeyi düşünen ben , zamların devamının geleceğini düşünüyorum

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    kardeş sen hastamısın?? beddua böyle edilir diyen sensin ??? mağdem içiyorsun nereye gideceğin belli yararlı bir madde olmadığı açık ? neyin tantanasını yapıyorsun burda.kimseyle ego yarışım olamaz kimimki ?hele senle belliki olmaz sen bence bu kadar bilginle türk dil kurumnda falan çalış yararın dokunur.zıkkım zehir demek zakkum nedir bilmiyorum gidip onu araştırma gereği duymuyorum bile.neyse uzatmayada gerek yok dahada girmiyorum bu siteye seviye çok yerlerde kalmış sigara savunan baya adamlar var karşımda bak şimdi beddua edicem ama buraya yazmıyorum ama rahat tahmin edebilirsiniz.
    Dostum zıkkım zehir demek değil önce bunu bi ögreteyim, Cehennemde bolca yetiştiği söylenen, ve kökü güzel görünen ama akıllara zarar acı verici ve zehirli olduğu söylenen ZAKKUM çiçeğidir.
    Zıkkım denmesinin sebebi halk dilinde özellikle anadolu yöresinde şiveden kaynaklı değişmesidir.
    Yani cehennemde yetişen bir bitkinin dibini ye dersen bir insana, bu otomatik olarak beddua olur değil mi ?
    Şimdi IQ seviyen 1 puan yükseldiyse inşallah konuşmaya devam edeyim.

Bak topluma açık ortanlarda sanal veya gerçek fark etmez, görgü kuralları gereği genelleme yapmak hoş değildir.
    İnsanların tercihleri "Sana zararı yoksa" seni ilgilendirmez.
    İçtiğim sigara fiziksel yada finansal olarak seni alakadar etmez, seninle en ufak ilgisi yok.

Hatanın neresinden dönsen kârdır, insanız yeri gelir bazen gereksiz ve hatalı konuşuruz, bu hatayı fark edip, dandik bir "kusura bakmayın" diyosa eğer o kişi, benim gözümde şahsen güzel bir insan olur.
    Hata fark etmek zeka ister çünkü.

Ama hata yapıp bir de inatla bunu kabul etmiyorsa, ve hala hatasında ısrar ediyorsa o kişinin beyninde bir problem vardır, neden ?
    Çünkü hata fark etmek "Zeka" ister dedik, Yani fark edemiyorsa nedir ? Gerizekalı...

Umudum IQ seviyeni bi 10 puan yükseltmiş olmak.
    Olmadıysa da vatan sağolsun, ilk değilsin.

Selametle.
    -MrMud

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Yeterki gönülden isteyin,bırakılmayacak birşey değil,içmeyin içirmeyin,o parayı benzine verin daha çok gezin

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Yazıdaki şu avrupa abd görmüş olan arkadaşlarını değiştir seni bildiğin keklemiş ler ama önce değişikliğe kendinden başla sonra gel konuşalım
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    1kg hâlâ 120 lira

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    yıllardır beklediğim zam sonunda geldi çattı.gerçekten bugün mutlu olduğum tek haber.bu enflasyon dolar zırt pırt cart curt hesabına göre zaten marlbora 25 tl ve üzeri olması gerekiyor ama bunada şükür.ülkede samanın bile fiyatı katlandı ne hikmetse sigara ya kimse dokunamadı.2 sene olmuş en son zam geleli öyle bir şey okudum bir yerde.sigara içenlere de sesleniyorum nası bir zenginseniz valla alkışlıyorum bravo.''10 milyar tl lik verginin 5 milyarı sadece sigaradan gelmiş'' içenleri tekrardan kutluyorum zıkkım için 2 senelik zamda ne hikmetse seçimlerden sonraya geldi
    Enflasyon sepetinde bulunan mallardan biriside sigaradır ve enflasyon puanınıda en fazla etkileyen ürünlerden birisidir.Nedeni ise bu malın ülke içinde birçok kişi tarafından kullanılmasından ve geniş bir topluluğun cebindeki paraya etki yaptığı içindir.

Bana ne dediğinizi duyar gibiyim enflasyonun artmasıyla beraber para değersizleşecek içenide içmeyenide 1-3 puan dahi olsa etkileyecektir.Yani kısacası bu zamda dolaylı yada dolaysız olarak sizi bizi hepimizi etkileyecektir.

Motosikleti
    falcon flash 100
    annem de içiyor babamda onlarada söylüyorum merak etme aslan.azıcık beyniniz olsa zaten bu boka bulaşmazsınız.baya bildiğin uyuşturucu içiyor ve savunuyorsanız beyin eksikliği veya narkotik suçlusu olduğunuz gerçeği değiştirmiyor[COLOR="Silver"]
    Sen gene annen ve babanla konuşurken dikkat et. Bazı sınırları aşma.

Merak etme bende tütün ve tütün mamulleri kullanmıyorum.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Konunun anlatış biçimi o kadar yanlış ki yapılan zam çok masum kalmış yanında..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1kg hâlâ 120 lira
    Hacım,Çelikhan tütünü mü 120 gayme?

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacım,Çelikhan tütünü mü 120 gayme?
    Çelikhan da var ama ben hazır paketli olanlardan alıyorum onlar daha iyi
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çeşit çeşit var işte. Hepsi birbirinden acayip, birbirinden gereksiz

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vurun arkadaşlar, gün namus günüdür, vurun daha ölmedi. köyün çıkışına kadar taşlayalım arkadaşı..
    kursaa bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)