Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

sigara zammı ohhh beeeeee

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    yıllardır beklediğim zam sonunda geldi çattı.gerçekten bugün mutlu olduğum tek haber.bu enflasyon dolar zırt pırt cart curt hesabına göre zaten marlbora 25 tl ve üzeri olması gerekiyor ama bunada şükür.ülkede samanın bile fiyatı katlandı ne hikmetse sigara ya kimse dokunamadı.2 sene olmuş en son zam geleli öyle bir şey okudum bir yerde.sigara içenlere de sesleniyorum nası bir zenginseniz valla alkışlıyorum bravo.''10 milyar tl lik verginin 5 milyarı sadece sigaradan gelmiş'' içenleri tekrardan kutluyorum zıkkım için 2 senelik zamda ne hikmetse seçimlerden sonraya geldi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıllardır beklediğim zam sonunda geldi çattı.gerçekten bugün mutlu olduğum tek haber.bu enflasyon dolar zırt pırt cart curt hesabına göre zaten marlbora 25 tl ve üzeri olması gerekiyor ama bunada şükür.ülkede samanın bile fiyatı katlandı ne hikmetse sigara ya kimse dokunamadı.2 sene olmuş en son zam geleli öyle bir şey okudum bir yerde.sigara içenlere de sesleniyorum nası bir zenginseniz valla alkışlıyorum bravo.''10 milyar tl lik verginin 5 milyarı sadece sigaradan gelmiş'' içenleri tekrardan kutluyorum zıkkım için 2 senelik zamda ne hikmetse seçimlerden sonraya geldi
    vallahi sendeki zekaya hayran kaldım. sen benzine zam gelince de seviniyorsundur allah bilir.
    mavellen ve kovboy03 bunu beğendiler.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sgara zammı bana gerisi sana k.gelsin
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    kaçak içiyoruz sıkıntı yok. Yakında envail çeşit ağaç yapraklarını harmanlayıp kendi imalatımızı yapmaya başlarız
    karaca3 ve yigozya bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hükümet sayesinde memleketin yarısı kimyager olmuştu, şimdi tamamı olacak
    karaca3, yigozya ve burak burk bunu beğendiler.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    sigara içenler sana bişeymi yaptı hacı, bu kinin niye. zıkkım için ne demek. ben veya ailemden biri içmiyor ama içen eş dost akraba var, durup durup onlarada zıkkım iç demiş oluyosun. haddini aştığının farkında değilsin belliki
    mavellen, kovboy03 ve ÇELİKKAYA bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigara içenler sana bişeymi yaptı hacı, bu kinin niye. zıkkım için ne demek. ben veya ailemden biri içmiyor ama içen eş dost akraba var, durup durup onlarada zıkkım iç demiş oluyosun. haddini aştığının farkında değilsin belliki
    annem de içiyor babamda onlarada söylüyorum merak etme aslan.hem kendini hem beni zehirliyorsan ne dememi bekliyorsun ?? daha sabah iş arkadaşlarımada söyledim her içtiklerin de söylüyorum.azıcık beyniniz olsa zaten bu boka bulaşmazsınız.baya bildiğin uyuşturucu içiyor ve savunuyorsanız beyin eksikliği veya narkotik suçlusu olduğunuz gerçeği değiştirmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahi sendeki zekaya hayran kaldım. sen benzine zam gelince de seviniyorsundur allah bilir.
    sendeki beynede hayran kaldım uyuşturucuyu savunuyorsun ve hayret ediyorsun böyle devam zehire devam ama kesmez sizi esrar eroin falanda çekin

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaçak içiyoruz sıkıntı yok. Yakında envail çeşit ağaç yapraklarını harmanlayıp kendi imalatımızı yapmaya başlarız
    sarmalar vardı bitti pahalılıktan şimdi elektronik sigara kullanıyorlar.onların zararı henüz bilinmiyor çıkalı 3 sene oldu olmadı akciğer su toplama riski vs bahsediliyor ama bilinmiyor.şimdi çevremdekiler bununda bıraktı ucuna ufak bir sigara takıyorsun bununu makine kendi yakıyor onu içiyorsun.normal yakılarak içilemiyor ancak makine bunu yakıyor.tabi buda ucuz bir şey değil hatta paketi türkiyede bulabilirsen tabi 20 25 tl civarındaymış galiba yurt dışında 7 8 tl falan bulunuyor.

yani sende 'sigaraya zam gelince her şeye zam gelir' fikri oluşmuyor mu?

evinde musluk tamir eden usta sigaraya zam gelince içtiği sigara kadar ücretine zam yapmayacak mı sanıyorsun? elektrik tesisatçısı usta alkole gelen zammı ücretine yansıtmıyor mu sanıyorsun?

az kafanı çalıştırsan bizi zahmete sokmayacaksın.
    kovboy03 ve mavellen bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sgara zammı bana gerisi sana k.gelsin
    senin elinde bırak geç hayatın kurtulsun hayat kaliten artsın.yorumları okudukça hayret ediyorum baya baya adamlar sigarayı övüyor bana sövüyorlar valla hayretler içerisindeyim.bir yere gittiğinde oturduğun düzen ayrım bile SİGARA ÜZERİNE.dünyanın neredeyse hiç bir yerinde sigara bu kadar UCUZ VE KALİTELİ DEĞİL.abd de sigara içen arkadaşlarım ana bacı sövüyorlar böyle sigara olmaz diye.hem pahalı hem içilecek gibi değil rezalet ötesi.avrupaya gidiyorsun atıyorum kutusu EU vatandaşıysan 50 Euro OTHERS ise 30 34 Euro falan alıyorsun.avrupalı olup sigara içmen bambaşka bir dert ve zenginlik yani.kısaca türkiyede gördüğün gibi 10 numara 5 yıldız bir teşvik var içenlere laf edincede linçe kadar giden bir beyin ve zeka seviyesi var.arkadaşım sigara içiyor ben içmiyorum mecbur yanımda yakıyor bende ortak oluyorum dumanına.veya onun yüzünden annem babam yüzünden kısaca içen kişi yüzünden ona göre yerlere oturuluyor ona göre kalkılıyor.alkol değilki bu kendini bitiresin odadaki herkese veriyosun zehiri.adamlar sizi öyle bir bağlamışki içmeyenler artık farklı enteresan görünüyor örnekte olduğu gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

yani sende 'sigaraya zam gelince her şeye zam gelir' fikri oluşmuyor mu?

evinde musluk tamir eden usta sigaraya zam gelince içtiği sigara kadar ücretine zam yapmayacak mı sanıyorsun? elektrik tesisatçısı usta alkole gelen zammı ücretine yansıtmıyor mu sanıyorsun?

az kafanı çalıştırsan bizi zahmete sokmayacaksın.
    HER ŞEYE ZAM GELMEDİMİ ZATEN ???????????? bu başlangıç diyorsun yani ?? elektrik %37 zaten geldi neden sövmedin ??? neşe sen içici takımısın bu ülkenin dediğim gibi vergisi senin omuzlarında.sırf bunlara vergi vermemek için bile makinaya bağlarım kendimi yine içmem.hangi zam ne zaman hangi ücrete yansımış neden bahsediyorsun sen ??? ne alakaa ?? ben sigara zammından MEMNUNUM.yukarıda bahsettiğim nedenlerden.sende bunu savunacak kadar cahil ve BAĞIMLISIN.konu bu kabul et ve konuyu kapat.ben neden içiyorum demiyorsun da baya baya atarlanıyorsun valla alkışlıyorum senin kafa yapını

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

zıkkım için demiştim vazgeçtim.için abi için 2 kutu için günde.içinde dünyanın oksijenini boş boş tüketmeyin dükkanın önünü kapatmayın.afiyet olsun

sigara içmeyi savunduğumu nerden çıkardın?

sigaraya ve alkole yapılan fahiş zamlar kaçakçılığa yol açar, enflasyonu arttırır.

o zaman kola da 100 lira olsun. zehir gibi şeker var içinde. yediğin her şeyde glikoz var, ürünlerin genetiği bozuk. domatesler hormonlu, kanser yapıyor. ohoo her şeye zam yapalım o zaman.

saçma sapan argümanlarla gelme bana.
    mavellen, brnkrc, Osm@n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    sen kim oluyosunda sigara içenlere narkotik bağımlısı, uyuşturucu bağımlısı diyebiliyorsun. sigara içen beyinsizmi oluyor.

mavellen, Osm@n ve kovboy03 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    sigara içmeyi savunduğumu nerden çıkardın?

sigaraya ve alkole yapılan fahiş zamlar kaçakçılığa yol açar, enflasyonu arttırır.

o zaman kola da 100 lira olsun. zehir gibi şeker var içinde. yediğin her şeyde glikoz var, ürünlerin genetiği bozuk. domatesler hormonlu, kanser yapıyor. ohoo her şeye zam yapalım o zaman.

saçma sapan argümanlarla gelme bana.
    ben zaten kanser oldum.bana masal okuma biz o yollardan çok geçtik.lafların sigarayı savunuyor belliki batıyorda çarptırmana gerek yok sigara mevzusunu.argüman dediğin senin zammı çok sevdim.sanki herşeyin fiyatı gerçek fiyatıymışda sigara da gariplik vamrış gibi davranıyorsun.tekrar yazıyorum sırf o vergiyi devlete vermemek için bile bırakma nedenim olur sigarayı.hiç içmedim diye de sanıyor olabilir şu an açar yakarım içerimde.kaldıkı evimde nargilem var kaldıki bir çekmece dolusu puro ve türevleri de var.kaldıki alkolde içiyorum.sigara nın hiç bir mevzu ile bağlantısı olamaz.sanki ekonomi çooohhh iyi sigara zammı yapıldı enfaslyon artıcak.KAFAM KADAR OLDU KAFAM ENFALSYON.git 50 tl ver ne pazardan nede bim a101 den bi hatl alamazsın.o aldıklarında seni öldürür kanser eder.sana tavsiyem bırak rahat et.şu an kimse sigara içmese yada 2 3 gün boyunca benzin almasa ne olur ?? hiç kimse iç pazarda büyük firmalar nakit çeviremez PERİŞAN OLURLAR ağlarlar.BENZİN 7.08 KURUŞ OLMUŞ BANA KALKIP SİGARA ÇOK PAHALI DEMEYİN CİDDİ KALBİNİZİ KIRARIM.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen kim oluyosunda sigara içenlere narkotik bağımlısı, uyuşturucu bağımlısı diyebiliyorsun. sigara içen beyinsizmi oluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=Ae0qP-q3L88
    beyinsiz demedimde zıkkım için diye bir beyanım var doğrudur.'anama babama' da söylüyorum aynı şeyi aldığım en mantıklı cevap aman nolcak azalltık zaten 4 tane falan içiyoruz günde oluyor.bunları söyleyen anam babam bu söylediklerinizi bile söyleme mantığını bulamıyor ailem sizdenmi çekinicem tırsıcam ?? ne halt olduğunu sizde biliyorsunuz afiyet bal şeker olsun.ne diyim baya baya sigarayı savunan bir millet var karşımda.bu arada bu kendi düşüncem ve haklılığım ortaya çıkmaya başlıyor.SİGARAYA ZAM GELMEME NEDENİ İNSANLARIN DİĞER HERŞEYİ KABULLENMESİNİ SAĞLAMAK.HEMEN ZAMDAN KÖTÜ BİRŞEYDEN SONRA YAK BİR SİGARA.baya baya ülkece umursamazlık ve efkar dağıtma olarak kullanılan 10 numara bir aygıt kendisi.şöyle anlatiyim eğer yarın sigara 30 tl olsun insanlar SOKAĞA ÇIKAR ortalığı yakar.bunu bildiklerinden ötürü zaten bu zamana kadar bedava ve kaliteli sigara içerek geldiniz.sigara bu insanları sakin tutuyor ve düşünmemesini sağlıyor.bir başka mitimde bu konuşmalardan bana sataşanlardan görüşüm fakir oldukları kanısına varıyorum.ayda 10 küsür bin maaş alan biri için bu konuşma komediden başka bir şey değil.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buraya başlık açtıysan bilmen gerekirki karşı görüşten yazanlarda olacaktı.Bunuda olgunlukla karşılaman gerekir.İçen zıkkım içer içmeyende içenin zıkkımını içer.Sen kalp kıracaksında kalbini kırdığın kişide sana aval aval bakacaktı.Madem sindiremiyorsun o halde yazmayacaksın.Keskin yazan sensin.Aynı şekilde karşılık bulduğunda daha sert davranıyorsun.
    Thracian bunu beğendi.

benzin de pahalı. ne yapalım, arabayı bırakıp yaya mı gidelim?

ekmeğe zam gelince ne yapalım? oksijenle mi beslenelim? et zaten zar zor yiyoruz!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buraya başlık açtıysan bilmen gerekirki karşı görüşten yazanlarda olacaktı.Bunuda olgunlukla karşılaman gerekir.İçen zıkkım içer içmeyende içenin zıkkımını içer.Sen kalp kıracaksında kalbini kırdığın kişide sana aval aval bakacaktı.Madem sindiremiyorsun o halde yazmayacaksın.Keskin yazan sensin.Aynı şekilde karşılık bulduğunda daha sert davranıyorsun.
    hocam yalan yok ciddi ciddi samimiyetimden zıkkım için dedim.hiçmi karşı olmaz tabiki dediğin gibi olmak zorunda.ama bu kadar beklemedim açıkçası ölümüne sigarayı savunmaları enteresan.ama dedim gibi içmekten ötürü oluyor arkadaşlarımada aynı konuşmaları sarfettiğimde onlarda baya baya sertleşiyor.bana komik geliyor sigara için beni bile yakarlar.lafta baya baya karşı herkes ama iş içmeye gelince herkes şakır şakır içiyor.ya anam babam içiyor bu lafları ediyorum sen düşün artık.ne diyim iyi içmelermi diyim milletin 'canını cebini' düşünüyoruz azarı biz alıyoruz.gerçi tabiki haklısın anamın babamın içmesine bile mani olamıyorum.bir allahın kulundan alıştık şu merete bırakamıyoruz yapamıyoruz duymadım görmedim.baya şartlanmış şekilde kullanılıyor ihtiyaç ötesi artık.kendi canınız valla afiyet olsun söylenecek bir şey var ama anlatamıyorum.
    mavellen bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Bu nasil uslup?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    benzin de pahalı. ne yapalım, arabayı bırakıp yaya mı gidelim?

ekmeğe zam gelince ne yapalım? oksijenle mi beslenelim? et zaten zar zor yiyoruz!
    haaah bende onu diyorum işte 15 tl den 20 paket içsen ayda 300 tl yapar.et al abi o paraya ? ne biliyim ihtiyacın olan bir şey al taksitle?zaten ne kazanılıyorda böyle bir para veriliyor bu işe anlayamıyorum.diyorsun bu gece içmeye gidelim baktın paran yok sonra yaparız diyorsun kapanıyor konu.ama bu öyle değil hergün her akşam sabah ne zaman canın çekerse.hatta içmeye gidersen 1 pakette orada bitecek garanti.300 tl hayat kaliteni ciddi derecede arttırabilir şu an için.benzin almadan işe gidemezsin yada fark etmez otobüse bin mazot 20 tl olunca yine 4 tl vermiceksin oda zamlanıcak.ekmek ülkece tüketiliyor ben yememeğe çalışıyorum sadece kahvaltıda 2 dilim belki.kısılcak şeyler var kısılmayacak şeyler var.sigara kısılcak şeylerin BAŞINDA geliyor.hergün 1 paket alsan hatta 2.alıp onuda yarılayan çok var resmen bir ev kirasına doğru gidiyor bu iş.

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    sen kafayı yemişsin..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı kursaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen kafayı yemişsin..
    evet haklısın ayda 300tl+ para vermiyor kendimi çevremi zehirlemiyorum.daha faydalı işlere para yatırmaya çalışıyorum

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Dostum bu forumda o kadar boş muhabbet ve boşuna oksijen israfı gördüm, ama sen herşeye rağmen ilk 10 zorlarsın.

Yaşın kaç bir fikrim yok ama tahminen yazdıklarına bakarsak 16-17.
    Eğer +20 isen ve böyle oksijen israfı yapıyorsan tez zamanda sende zakkum'un yetiştiği yere git.
    Beddua öyle edilmez böyle edilir.
    BatuhanK ve brnkrc bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)