Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

a haber'in seçim analistinin kebapçı çıkması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    a haber'in seçim analistinin kebapçı çıkması mevzusu şaka gibi ne kadar gerçek ne kadar yalan bilmiyorum ama gerçekse artık daha neler diyicem..

https://eksisozluk.com/a-haberin-sec...kmasi--5995629

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bu konuda bilgili bir abiye benziyor. demekki çok takip ettiyse öğrenmiş :D

olacak o kadar da hastanede çalışan hademenin ameliyatta doktorların yapamadığı işleri yaptığı skeç geldi aklıma. :D

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuda bilgili bir abiye benziyor. demekki çok takip ettiyse öğrenmiş :D

olacak o kadar da hastanede çalışan hademenin ameliyatta doktorların yapamadığı işleri yaptığı skeç geldi aklıma. :D
    Bak hademe deyip geçme annemin eski çalıştığı yerde hademe doktorla bir ameliyata giriyordu asistanlara adam aletleri ameliyatın gidişatını öğretiyordu :D
    mavzer-i bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    iq seviyesi 50 den az insanların severek izlediği bir haber kanalıdır.ama ordakilerde de aynı seviye var milleti kullanma kandırma falan yok

Motosikleti
    falcon flash 100
    Yahu nasıl bir toplum olduk. Seçim analisti diye bir meslek branş mı var? Seçim analisti ayda kaç para kazanır? ne yer ne içer?

Seçim olunca bu işleri kovalayan bir kişi kendince yorum yapar. Kimsede çıkıp onu maaşa bağlamaz. Oda geçinmek için başka işlerle uğraşır. Bu kadar basit.

Bu konudaki arkadaşta kebap ( restaurant ) işiyle geçimini sağlıyormuş ne var bunda?

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu nasıl bir toplum olduk. Seçim analisti diye bir meslek branş mı var? Seçim analisti ayda kaç para kazanır? ne yer ne içer?

Seçim olunca bu işleri kovalayan bir kişi kendince yorum yapar. Kimsede çıkıp onu maaşa bağlamaz. Oda geçinmek için başka işlerle uğraşır. Bu kadar basit.

Bu konudaki arkadaşta kebap ( restaurant ) işiyle geçimini sağlıyormuş ne var bunda?
    ekonimiyi ekonimist diye bir meslek yoktur ya finansçı yada parasal bankacılık alanında uzmanlık yapmış tahsil görmüş insanlar yapar..
    siyasi analizi bu konuda siyasal mezunu yada gazetecilik basın yayın mezunu bu işle meşgale eden insan yapar..

Eğerki ulusal bir kanalda yada gazete topluma bilgi ulaştırıyorsan buna dikkat etmen gerekir.. yoksa köy kahvesinde herkes yorum yapar sakıncası yok..

Kısaca her şeyin bir uzmanı ve uzmanlık alanı vardır.. illaki öyle bir meslek dalı olmaması fark etmez onun uzantıları vardır onlar o mesleğide icra edebilir..

o zaman herkes herkesin işini yapar her şey karman çorman olur.. o zamanda kimse hiç bir işi doğru düzgün yapamaz..

herkesin uzman olduğu işinin ehli olduğu alanlar vardır senin mesleğin nedir ben bilmem ama yüksek ihtimal ben senin mesleğini yapamam ben yapamıyorsam ve senin mesleğin hakkında bilgim yoksa gidip sağda solda ahkamda kesip senin mesleğin hakkında ve senin hakkında konuşamam.. keza sende benimki hakkında..

Eğer ben senin ve mesleğin hakkında atar tutarsam sende bilmeden benim mesleğim benim hakkımda atar tutarsan.. insanlar dışardan bizi izleyenler bunların ikiside boş adamlar sıkıp sıkıp duruyorlar ikisininde bir halt bildiği yok derler.. haklıda derler..

Seçim analistliğine gelince bu alanda bir meslek olmasada bunla meşgale olan konusunda uzman insanlar var..

bunlar kimlerdir bu konuyu aylarca detaylı teknik takip eden gazeteciler,stratejik kurumlarda çalışan konusunda uzman kişiler,üniversitelerdeki öğretim görevlileri, büyük anketörler dir.. çünkü bu insanlar aktif bir şekilde seçim olmadan aylar öncesinden sahada anketler yaparlar halkın nabzını tutarlar halkla röportajlar yaparlar yani olaya hakimdirler ve tam içindedirler.. her tür analiz yapabilicek bilgiye sahipdirler..

keşke herşey senin dediğin kadar rahat kolay ve basit olsa.. bende motorumu yol üstü çiçekçiye ,manava, bakkala,markete soksam desem şunun yağını bir değiştiri ver ne var canım hepiniz esnafsınız işte .. ama olmuyor illaki motor ustasına yada servise götürmem gerek.. kısaca her işin bir uzmanı vardır..

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Bu atv yi üç dört sene öncede izlemiştim acaba bir değişiklik var mı diye baktım hala iğrenç. Her hangi bir değeri olmayan, değerlere saygı duymayan sadece gücün kölesi olmuş bir medya kuruluşu. Ekrem imamoğlu çıktı yüksek seçim kurulunu göreve davet ediyorum dedi. Atv'nin kel sunucusu ben bundan bir şey anlamadım gereksiz bir açıklama felan dedi. Lafın kime söylendiğini neden söylendiğini çok iyi biliyorda işine gelmiyor. Onun işine gelen tek bir şey var oda yalakalık yapmak, insanları aldatmak. Belli değerleri tel örgü gibi örmüşler insanların etrafına sürekli zehirli elma uzatıyorlar. Elbet birgün bu oyunu bozacak birisi çıkar.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Şu kanala ne zaman denk gelsem midem bulanıyor.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    O değilde bu kanallarda çalısan insanların nasıl midesi kaldırıyor.
    Nasıl çoluklarından çocuklarından utanmıyorlar.
    Tamam çapsız olabilirsinde bu utanma sahibi olmaya engel değil.
    Tv ekranları bile çapsız-liyakatsiz-taraflı.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Zamanınızı çok yanlış yerlere harcıyorsunuz

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kebapçı da dükkanda sokağın nabzını tutuyor. O da seçim analisti olabilir.

msandikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 tokmak Tracer
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kebapçı da dükkanda sokağın nabzını tutuyor. O da seçim analisti olabilir.
    Ben ikna oldum bence makul ve mantıklı

Motosikleti
    speederbike
    Hatta niye kokoreççi çıkarmadılar diye kızdım şimdi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    malum kanaldaki Kabak kafalı spiker yada diğer kanallardaki yandaşların, böyle yönlendirerek hedef göstererek haber sunmaları ( haber değeri olmayan)beni irite ediyor.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değilde bu kanallarda çalısan insanların nasıl midesi kaldırıyor.
    Nasıl çoluklarından çocuklarından utanmıyorlar.
    Tamam çapsız olabilirsinde bu utanma sahibi olmaya engel değil.
    Tv ekranları bile çapsız-liyakatsiz-taraflı.
    Kendi acinizdan bakiyorsunuz, makul gelmiyor dogal olarak.

Muhtemelen kendi icinde uyumlu bir hayat yasiyordur onlar da...
    Birincisi, yandas kurumlarda etkili bir cok insan gibi omurgasiz insanlardir, umurlarinda bile degildir, sakallarina bakiyorlardir.
    Insanin cocugu kendisi gibi olmak zorunda degil, ancak kendilerine benzetmeyi becerebildilerse o cocuklar da memnunlardir, "abuk subuk bir yerde yasayip, devlet okuluna gidip, ona buna ozenecegime; kocaman evde yasayip, guzel bir ozel okula gidip, istedigime sahip olabiliyorum; boyle gayet iyi, yasasin babacim" diyor olabilirler...

Ancak, igneyi kendine batir, cuvaldizi baskasina deyip sunu da eklemek isterim: Acikcasi "eline firsat gectiginde cikari icin prensiplerini satma" olayini toplum olarak cok da fazla itici bulmuyoruz ki, bu duzen bu raddeye gelebildi. Yandas medya dun mu yalan yazdi? Adalet dun mu sasti? Iktidar dun mu yalan soyledi? Dogruya dogru, ne zaman problem keseye yansidi, o zaman toplum olarak gozumuze batmaya basladi.
    RoofRoof bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi acinizdan bakiyorsunuz, makul gelmiyor dogal olarak.

Muhtemelen kendi icinde uyumlu bir hayat yasiyordur onlar da...
    Birincisi, yandas kurumlarda etkili bir cok insan gibi omurgasiz insanlardir, umurlarinda bile degildir, sakallarina bakiyorlardir.
    Insanin cocugu kendisi gibi olmak zorunda degil, ancak kendilerine benzetmeyi becerebildilerse o cocuklar da memnunlardir, "abuk subuk bir yerde yasayip, devlet okuluna gidip, ona buna ozenecegime; kocaman evde yasayip, guzel bir ozel okula gidip, istedigime sahip olabiliyorum; boyle gayet iyi, yasasin babacim" diyor olabilirler...

Ancak, igneyi kendine batir, cuvaldizi baskasina deyip sunu da eklemek isterim: Acikcasi "eline firsat gectiginde cikari icin prensiplerini satma" olayini toplum olarak cok da fazla itici bulmuyoruz ki, bu duzen bu raddeye gelebildi. Yandas medya dun mu yalan yazdi? Adalet dun mu sasti? Iktidar dun mu yalan soyledi? Dogruya dogru, ne zaman problem keseye yansidi, o zaman toplum olarak gozumuze batmaya basladi.
    Yani hocam düne kadar ana avrat akpye söven arkadaşım seçimde akp sandık görevlisiydi. Bir anda AKP'nin yalakalari türemedi

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekonimiyi ekonimist diye bir meslek yoktur ya finansçı yada parasal bankacılık alanında uzmanlık yapmış tahsil görmüş insanlar yapar..
    siyasi analizi bu konuda siyasal mezunu yada gazetecilik basın yayın mezunu bu işle meşgale eden insan yapar..

Eğerki ulusal bir kanalda yada gazete topluma bilgi ulaştırıyorsan buna dikkat etmen gerekir.. yoksa köy kahvesinde herkes yorum yapar sakıncası yok..

Kısaca her şeyin bir uzmanı ve uzmanlık alanı vardır.. illaki öyle bir meslek dalı olmaması fark etmez onun uzantıları vardır onlar o mesleğide icra edebilir..

o zaman herkes herkesin işini yapar her şey karman çorman olur.. o zamanda kimse hiç bir işi doğru düzgün yapamaz..

herkesin uzman olduğu işinin ehli olduğu alanlar vardır senin mesleğin nedir ben bilmem ama yüksek ihtimal ben senin mesleğini yapamam ben yapamıyorsam ve senin mesleğin hakkında bilgim yoksa gidip sağda solda ahkamda kesip senin mesleğin hakkında ve senin hakkında konuşamam.. keza sende benimki hakkında..

Eğer ben senin ve mesleğin hakkında atar tutarsam sende bilmeden benim mesleğim benim hakkımda atar tutarsan.. insanlar dışardan bizi izleyenler bunların ikiside boş adamlar sıkıp sıkıp duruyorlar ikisininde bir halt bildiği yok derler.. haklıda derler..

Seçim analistliğine gelince bu alanda bir meslek olmasada bunla meşgale olan konusunda uzman insanlar var..

bunlar kimlerdir bu konuyu aylarca detaylı teknik takip eden gazeteciler,stratejik kurumlarda çalışan konusunda uzman kişiler,üniversitelerdeki öğretim görevlileri, büyük anketörler dir.. çünkü bu insanlar aktif bir şekilde seçim olmadan aylar öncesinden sahada anketler yaparlar halkın nabzını tutarlar halkla röportajlar yaparlar yani olaya hakimdirler ve tam içindedirler.. her tür analiz yapabilicek bilgiye sahipdirler..

keşke herşey senin dediğin kadar rahat kolay ve basit olsa.. bende motorumu yol üstü çiçekçiye ,manava, bakkala,markete soksam desem şunun yağını bir değiştiri ver ne var canım hepiniz esnafsınız işte .. ama olmuyor illaki motor ustasına yada servise götürmem gerek.. kısaca her işin bir uzmanı vardır..
    Size başka bir konudan örnek vermek istiyorum. Genel olarak bilindik olduğu için futboldan. Bu sadece bir örnektir konuyu onun üzerine inşa etmek istemiyorum.

Madem herkes mezunu olduğu konu veya alt dallarından konuşması gerekirse onlar dışında kişiler konuşursa yanlış ve saçma uygulama olur ise. Erman TOROĞLU Gazi Üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi iktisat mezunudur.
    Senelerce hakemlik ve yorumculuk yapmış bu konuda söz sahibidir. Sizin dediğiniz gibi herkes herkesin işini yaparsa her şey karman çorman olur. Bu şahıs birde üstüne üstlük kabzımallıkta yapıyor.

Bu gibi kişileri toplum olarak kabul ediyoruz da iş siyasete gelince niye kebapçı diye herksin oy attığı aday olduğu bir konuda bu küçümsüyoruz.

Özellikle tekrarlıyorum Erman TOROĞLU olayın öznesi değildir sadece bir örnektir örneklendirmek için verilmiş bir isimdir.

Not : Ahmet CAKAR da İstanbul Üniversitesi mezunu pratisyen tıp doktorudur. Bşka konuda başka örneklerde verebilirim. Rahmetli Bülent ECEVİT lise mezunudur. Size göre siyasal, kamu yönetimi gibi benzer okullardan mezun olmalıydı.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size başka bir konudan örnek vermek istiyorum. Genel olarak bilindik olduğu için futboldan. Bu sadece bir örnektir konuyu onun üzerine inşa etmek istemiyorum.

Madem herkes mezunu olduğu konu veya alt dallarından konuşması gerekirse onlar dışında kişiler konuşursa yanlış ve saçma uygulama olur ise. Erman TOROĞLU Gazi Üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi iktisat mezunudur.
    Senelerce hakemlik ve yorumculuk yapmış bu konuda söz sahibidir. Sizin dediğiniz gibi herkes herkesin işini yaparsa her şey karman çorman olur. Bu şahıs birde üstüne üstlük kabzımallıkta yapıyor.

Bu gibi kişileri toplum olarak kabul ediyoruz da iş siyasete gelince niye kebapçı diye herksin oy attığı aday olduğu bir konuda bu küçümsüyoruz.

Özellikle tekrarlıyorum Erman TOROĞLU olayın öznesi değildir sadece bir örnektir örneklendirmek için verilmiş bir isimdir.

Not : Ahmet CAKAR da İstanbul Üniversitesi mezunu pratisyen tıp doktorudur. Bşka konuda başka örneklerde verebilirim. Rahmetli Bülent ECEVİT lise mezunudur. Size göre siyasal, kamu yönetimi gibi benzer okullardan mezun olmalıydı.
    örneklemeler aşırı yanlış..

en başda dediğiniz insanların yaşlarına bakalım hepsinin yaşı 50-60 yaş ve üstü. bende insanlara kitlenmiyorum isimler önemsiz verdiğiniz örnekden yola çıkıyorum.. o yılların türkiyesinde bu kadar çok okul ünv varmıydı yoktu .. koca türkiyede 3 tane 5 tane ünv bir avuç bölüm vardı.. lise mezunu bile o yıllarda çok değerliydi.. bugünün ünv mezunu gibiydi..

Sap ile samanı karıştırmayalım.. ben bugün çağımız türkiyesi için yazdım.. o kebabçı denilen arkadaş gencecik bir adam.. siz gidipde 60-70 yaşında türkiyeye ömrünü vermiş insanlarla o zamanın türkiyesi ile bu zamanın türkiyesini aynı konuma getirip kıyaslayamassınız.. o kebabçı arkadaşla ismini yazdığınız türkiyeye ömrünü vermiş insanları aynı kefeye koyamassınız..

günümüzde her iş için diploma alan uzmanlığı sertifikasyon isteniyor..

30-40 yıl önce herkes mezun olduğu bölüme bakılmaksızın işe alınırdı.. gel eğitiriz seni derlerdi alaylı dediğimiz şey ki ben çok değer veririm devlet kurumlarında bile böyleydi.. biri bunun eğitimi okuyarak alırken alaylı insan yıllarını on yıllarını o işe verir uzmanlaşırdı..

Neyse günümüz türkiyesinde yok böyle bir şey artık her alanda uzmanlık isteniyor sertifika programları isteniyor diploma isteniyor..

dediğiniz insanlar ve benzerleri hepsi o bölümlerden mezun olsalarda hayatlarını bu işlere verdiler o konuda uzmanlaşdılar kendilerini eğittiler bazıları belli sertifikalar eğitimler aldılar.. buna örnekde ahmet çakar örneği vermişsiniz isimlere takılı kalmadan o örnek üstünden bende örnek verebilirim ahmet çakar tıp fakültesinden mezun olmuşda direk hakem mi olmuş.. önce tff de mülakata girmiş geçmiş mülakatı sonra tff nin sınavlarına kurslarına katılmış o sınav ve kursları başarıyla geçdikden sonra tff tarafından hakem yetkisi verilmiş yani oda bu işin eğitimini almış..

erman toroğlu dediğiniz kişi 70 yaşında ve diğerleride öyle ahmet çakar 56 yaşında ve diğer verilebilicek bu tipde örneklerde öyle bu insanlar hayatlarının 30 yılını 40 yılını belki daha fazlasını bu işe vermişler..

Rahmetli adnan şenses de ona bakarsanız benzinliği vardı,şarkıcılığı vardı ve eski futbolcuydu.. siz gidipde 25-30 yaşında gencecik amerikada kebabçılık yapan biriyle ki ben arkadaşa bir laf etmiyorum ama uzmanlığının yaşının eğitiminin buna yetmiyceğinide görebiliyorum.. bunu anlamak içinde ermiş olmaya gerek yok..siz bu arkadaşa kısaca bu insanları karşılaştıramassınız yanlış olur..

yukarda yazdım tekrar yazmak istemiyorum insanların uzmanlık alanları vardır.. bazıları bunun okulunu mektebini okumuşdur bazılarıda on yıllarını vermiş kendini alaylı yetiştirmişdir uzmanlaşmışdır bu alanlarda onlarda bunun mektebini hayatın içinde yıllarını feda ederek vermişdir..

Bu alaylı dediğimiz şeyde bugün artık yoktur yerini sertifikasyon programları kurslar eğitimler almışdır.. son alaylılar artık 40 yaş ve üstü olan kesimdir.. yeni nesilde her şey için iş başvurularında alanında uzmanlık belgeleri diploma yada sertifka yeterlilik belgeleri istenmektedir..

bunları gidipde bu olayla karıştırtmayın en başda bu değerli insanlara ömrünü yıllarını bu işe vermiş hayatlarını bu işe vermiş ve bazıları rahmetli olmuş insanlara büyük hakaret olur saygısızlık olur..

uzatmanın anlamı yok bunun savunulucak ele tutulur yanıda yok.. ben gidip ulusal kanalda benim bakkalı yayına bağlayıp bakkal ahmet efendi diye alta yazarsam halk en fazla herhalde halkın esnafın yorumunu alıyor derler kimse garipsemez ama bizim bakkalı altına uzman analist ekonomist ahmet falanca yazarsam millet tabiki güler bana..
    esbabsız bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    20 yaşında kebağçılığa başlayan 25 yaşında işi bırakır, tam zamanlı veya yarıdan çok zamanlı siyasetle ilgilenir. En az 10 yıl sonra o kişi için siyaset uzmanı belki denilebilir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)