Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hani sprey boya ile araba boyanmazdı? (R11)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Evet abilerim 3 ay önce bir konu açmıştım lada alayımmı diye, birçok öneri geldi ve bir kişi r11 al demişti aldım, almaz olaydım 0,50 kuruşun altına düşemiyorum ocağımı söndürdü neyse asıl konuya geleyim aracı aldım 6650 TL ye. Boyası beyaz krem karışmış haldeydi. Boya için 2.500-3.000 TL para istediler. Kendi işimi kendim yapayım dedim nalburda satılan Akçalı sprey boya ile boyasam ne olur diye düşündüm ve önce sizlere sorarak konuyu açmıştım. % 99 olumsuz yanıt aldım ama kafaya koymuştum ve sonunda çektim yol kenarına boyadım. Şu anda sadece tavan kaldı eski rengini tavana bakarak anlayabilirsiniz. Yapım aşamasında hava kararıyordu geç başladık boyaya o yüzden foto çekemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Eline sağlık süper olmuş.

Sprey boyayla boyanmaz diye birşey yok. Kalitesiz ile boyanırsa çabuk kalkar. Kaliteli sprey boya çok güzel olur.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Zimpara falan yaptınız mı yoksa direk boya üstüne mi uyguladiniz. Bu boya işinin kokusu genelde uzun zamandan sonra ortaya çıkıyor. Inşallah sorunsuz kullanirsiniz.

Motosikleti
    R25
    Teşekkürler 🙏

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zimpara falan yaptınız mı yoksa direk boya üstüne mi uyguladiniz. Bu boya işinin kokusu genelde uzun zamandan sonra ortaya çıkıyor. Inşallah sorunsuz kullanirsiniz.
    Evet ıslak zımpara yaptım, motip diye hollanda malı boya vardı, yerli olsun dedim Akçalı aldım sanırım o da italyanmış. Bir boya bile üretemiyoruz🥴

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık süper olmuş.

Sprey boyayla boyanmaz diye birşey yok. Kalitesiz ile boyanırsa çabuk kalkar. Kaliteli sprey boya çok güzel olur.
    Teşekkürler 🙏

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

Evet ıslak zımpara yaptım, motip diye hollanda malı boya vardı, yerli olsun dedim Akçalı aldım sanırım o da italyanmış. Bir boya bile üretemiyoruz��

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Teşekkürler ��
    Dyo var mesela. Durmuş Yaşar ve Oğulları
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Motosikleti
    R25
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dyo var mesela. Durmuş Yaşar ve Oğulları
    Sprey olarak sadece Akçalı biliyordum birde dandik markalar vardı Polisanın felanda spreyi varmış

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Öncelikle üzülerek söylüyorum şu aracı almakla bayağı hata etmişsiniz , boya çok güzel olmuş elinize sağlık..

Motosikleti
    R25
    Hachi o zamanda konuşmuştuk, o paraya alternatif yoktu araçtan yakıt hariç memnunum masrafı oldu biraz, ama en çok ustalar bayılttı bizi.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Hachi o zamanda konuşmuştuk, o paraya alternatif yoktu araçtan yakıt hariç memnunum masrafı oldu biraz, ama en çok ustalar bayılttı bizi.
    Allah ellerine düşürmesin arızayı yaptırıyorsun gene aynı gidiyorsun eee şurasıda arızalı ondan yapmıştır..Güle güle kullanın..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Sprey olarak sadece Akçalı biliyordum birde dandik markalar vardı Polisanın felanda spreyi varmış
    Her marka boya spreye basılabiliyor.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Motosikleti
    R25
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah ellerine düşürmesin arızayı yaptırıyorsun gene aynı gidiyorsun eee şurasıda arızalı ondan yapmıştır..Güle güle kullanın..
    Aynen hiç sorma Yağ kaçakları ve tarifse kayışı vs için 800 TL verdim alt tarafı yapmış motor üst kapağını yapmamış direk bujilere yağ akıyordu. Gittim sıvı conta aldım arkadaşla beraber yaptık sadece 5 dakikamızı aldı. Onu yapmak zor gelmiş sanırım.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Aynen hiç sorma Yağ kaçakları ve tarifse kayışı vs için 800 TL verdim alt tarafı yapmış motor üst kapağını yapmamış direk bujilere yağ akıyordu. Gittim sıvı conta aldım arkadaşla beraber yaptık sadece 5 dakikamızı aldı. Onu yapmak zor gelmiş sanırım.
    Biz arkadaşla beraber yapıyoruz bunlar yüzünden , onun eli yatıyor bende teknik bilgi var..Geçen motora girdik..Oldu mu keyfi bambaşka oluyor..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Zimparalamaniz isabet olmus.

Poliuretan koruyucu uyguladiniz mi ustune?

Musait olursaniz 6 ay sonra tekrar bi fotograf atin...

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    50 kuruş benzinli araç için çok değil 7- 8 litre ile 100 km gidiyor demektir. Benim 5 yaşında dizel aracım dikkatli sürersem 5.5 6 litre yakıyor. Apaçi sürüşünde 7-8 leri zorlar

Motosikleti
    R25
    Alıntı arifziyaar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 kuruş benzinli araç için çok değil 7- 8 litre ile 100 km gidiyor demektir. Benim 5 yaşında dizel aracım dikkatli sürersem 5.5 6 litre yakıyor. Apaçi sürüşünde 7-8 leri zorlar
    Ne benzini babam tüp tüp 😁

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zimparalamaniz isabet olmus.

Poliuretan koruyucu uyguladiniz mi ustune?

Musait olursaniz 6 ay sonra tekrar bi fotograf atin...
    2 aylık boyalı hali bu, koruyucu vs kullanmadım zımpara yapmazsan boya tutmuyor zaten pul pul anında geri dökülüyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    2 aylık boyalı hali bu, koruyucu vs kullanmadım zımpara yapmazsan boya tutmuyor zaten pul pul anında geri dökülüyor.
    Poliüretan koruma kullanmazsanız güneş ve yağışa maruz kaldığı müddetçe silikleşir, parlaklığı gider, zamanla lekeler oluşur, vs.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Boyanmaz diye bir şey yok çıkan iş beğenilir mi? beğenilmez mi? soru o.

Rahmetli babamın 84 model steyşın passatı vardı senelerce taksi olarak kullandı. Taksiden çıkarınca Orhangazi ( Bursa ) de tarlaya gidip gelmekte kullanırım diye bildiğimiz yağlı boyayı tinerle iyice inceltip kompresörle boyamıştı. Çalılar çizerdi bildiğimiz nalburdan ufak yağlı boya ( arkadaşın dediği gibi DYO ) alır fırçayla boyardık.

Oldu mu? oldu. Beğendik mi? O sana bana göre değişir.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Poliüretan koruma kullanmazsanız güneş ve yağışa maruz kaldığı müddetçe silikleşir, parlaklığı gider, zamanla lekeler oluşur, vs.
    Parlaklık yokki zaten vernik ile boyayacaktım üzerine, bir şişe aldım baktım etkisi yok vazgeçtim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Parlaklık yokki zaten vernik ile boyayacaktım üzerine, bir şişe aldım baktım etkisi yok vazgeçtim
    Problemli malzemeden oturu arabamin boyasinin koruyucu kaplamasi soyuldu. Ilk basta cok kotu gozukmuyordu ama bir sure rezil bir hal aldi. Motosikleti disarida birakiyorsaniz eninde sonunda anlarsiniz "parlakligin gitmesi" ile ne demek istedigimi...

Motosikleti
    yamaha mt-25
    sprey boyama ile ilgili izlediğim en iyi video.

hasmet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)