Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Smart tv hakkında yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF150
    Arkadaşlar öncelikle merhaba. Kısmet olursa kısa bi süre sonra evlilik yapacağım. Malum ev eşyaları alma sürecindeyim şu anda. Çok şükür işleri azalttım sayılır. Tv konusunda fikir almak istiyorum. 43'' veya 49'' tv almak istiyorum. Gönlüm lg markasından yana bu markayı çok övdüler. Elektronik eşya ve beyaz eşya fiyatları ötv indirim i olmasına rağmen yinede cüzdan dostu değil. Fiyat olarak daha uygun olupta beni memnun edebilicek başka cihaz önerisi olan varmı acaba. Wifi yolu ile İnternet e bağlansın kendinden uydu alıcısı olmasada olur. Dışarıdan harici uydu alıcı takıp bazı programsal işlemler sayesinde başka kanallar açılıyomuş böyle bi işlem yapabilirim. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Biz lg almıştık pek memnun kalmamıştık 2 sene içinde ledleri patlamıştı , durumunuz varsa samsung alın..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Samsung KU7000 kullaniyorum, wifi ve ethernet ile baglanabiliyor, Tizen isletim sistemi var, uygulama kurulabiliyor. Spotify/Netflix/Youtube/Web Browser en cok kullandiklarim. Ayrica ChromeCast bagli HDMI ile, TV acmiyorum cogunlukla bunlarla video/muzik islerini hallediyorum.

Su ana kadar hep Samsung kullandim oldukca da memnunum. HDMI ve USB giris sayisina dikkat et derim, HDMI bana yetmiyor su an. (ChromeCast-Uydu Alicisi-Raspberry Pi bagli, PS alsam baglayamayacagim

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    LG / SAMSUNG ürünlerin büyük kısmı aynı fabrikadan çıkıyor; diğer bir çok marka gibi

Ancak malzeme kalitesi olarak samsung'u tercih et. LG çözünürlük olarak f/p sunuyor ama geri bildirimleri o kadar da iyi değil.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    uzun vadeli düşünmeyin, en fazla 2-3 sene içinde teknolojisi eskiyecek ve işe yaramayacak, harici cihaz bağlamak zorunda kalacaksınız. Güzel görüntü veren bir cihaz alıp akıl işini dışardan halledin derim ben. Xiomi mibax gibi güzel çözümler var.
    ufoz ve espresso bunu beğendiler.

EnvEng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de 5 aylık evliyim, çok fazla araştırarak samsung 49MU7400 modelini satın aldım.
    Şu an için çok memnunum, eve gelen misafirlerden de alanlar oldu

Motosikleti
    Honda CBF150
    Arkadaşlar peki Philips vestel gibi fiyat olarak daha uygun bi cihaz alsam memnun kalırmıyım. Valla bu süreç çok sıkıntılı rüyamda kendimi hep mağazada yada bankada görüyorum.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı qqferit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar peki Philips vestel gibi fiyat olarak daha uygun bi cihaz alsam memnun kalırmıyım. Valla bu süreç çok sıkıntılı rüyamda kendimi hep mağazada yada bankada görüyorum.
    Vestellerin görüntü kalitesi çok güzel philips için aynı şeyi söyleyemeyeceğim yazılımları çok yavaş diye biliyorum..

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    6 yıl önce 2 adet Samsung led almıştım. 6 yıldır tık demedi.
    Sinir olduğum bir özelliği var. Yeni modellerde düzeltilmiş olabilir.
    Televizyon açıkken elektrik kesilip geri geldiğinde televizyon otomatik açılıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

Alıntı qqferit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer süreci bende yaşamıştım. Sesle kumandası olsun, elle kumandası olsun herşeyi olsun olsunda olsun diye dünya kadar vakit harcamıştım. Şu an hiç bir özelliğini kullanmıyorum. Arkadaşında yazdığı gibi benim televizyonu görüp bir çok kişi televizyonunu değiştirdi o zamanlarda.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Yok hocam çok özellik gerekli değil bana wifi ile İnternet e bağlanayım pc de kullandığım 2+1 hoparlör ü bağlanabilsin. Uydu alıcıyı harici de takarım. Nekadar özellik okadar arıza riski.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 yıl önce 2 adet Samsung led almıştım. 6 yıldır tık demedi.
    Sinir olduğum bir özelliği var. Yeni modellerde düzeltilmiş olabilir.
    Televizyon açıkken elektrik kesilip geri geldiğinde televizyon otomatik açılıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

Benzer süreci bende yaşamıştım. Sesle kumandası olsun, elle kumandası olsun herşeyi olsun olsunda olsun diye dünya kadar vakit harcamıştım. Şu an hiç bir özelliğini kullanmıyorum. Arkadaşında yazdığı gibi benim televizyonu görüp bir çok kişi televizyonunu değiştirdi o zamanlarda.
    Ayarlari kurcalayin, elektrik geldiginde kapali kalsin diyebiliyorsiniz muhtemelen.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    İnternete bağlanıp filmleri dev ekranda izlemek gibi bir düşünceniz yoksa, mevcut yandaş televizyon yayınlarını izlemek için çok servet asmamak gerekiyor duvara...

Ekran büyüklüğüne gelirsek; odanızın derinliğine göre bir boy küçüğü de iş görüyorsa, çok da kasmayın derim ... Çıka çıka sonu yok...

Marka takıntınız varsa, malum yukarıda sıralı olanlardan birini seçebilirsiniz...

Yok, gelen giden ne der modunda değilseniz hesaplı markalara da şans verebilirsiniz. Sonuçta garantili...

Bazen malum zincir süpermarketlere hesaplı ürünler geliyor... Kaçırmayın derim ...

Not: LG aldım. Smartlısı, uydu alıcısı içinde, 3D'li falanlı filanlı... Eşek yükü para ödedim. Söylemesi ayıp, kucaklasam zor taşırım... Gel gör ki evde en az kullandığım cihazdır... Ve herhalde ödenen paraya karşılık / kullanılan süreye oranla en verimsiz yatırım olsa gerek... Yanlış anlaşılmasın, konu marka değil, televizyon cihazının bizzat kendisi ...

Tek gideri, yutup videosunu laptop yerine ekrandan izlemek, hah, o zaman iyi...

Tavsiyem: Çok TV izlemiyorsanız, sıra savar misali, küçükçe bir yan markalardan alın koyun, yan teyze, alt komşu kahve içmeye geldiklerinde aa televizyonları da mı yokmuş demeyecekleri kadar...

Paranın kalanını başka bir ihtiyacınıza harcayın ...

Hatta, dummysi varsa, hani telefonların olur ya, tezgaha koyarlar, gerçek görünümlü oyuncağı, ondan alın asın, daha iyi ...
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun vadeli düşünmeyin, en fazla 2-3 sene içinde teknolojisi eskiyecek ve işe yaramayacak, harici cihaz bağlamak zorunda kalacaksınız. Güzel görüntü veren bir cihaz alıp akıl işini dışardan halledin derim ben. Xiomi mibax gibi güzel çözümler var.
    Hangi teknolojiler eskiyor?

Mesela simdiki kullandigim televizyon 7 yasinda, akilli, ve istedigim herseyi yapiyor hala. Netflix, Amazon, Youtube, DLNA streaming, bluetooth, vs.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mesela simdiki kullandigim televizyon 7 yasinda, akilli, ve istedigim herseyi yapiyor hala. Netflix, Amazon, Youtube, DLNA streaming, bluetooth, vs.
    10 yıla yakın perakende işine emek ve vakit verdim, karşılaştığım milyonlarca örnek oldu müşteri bazında. "bu marka iyi, şu marka rezalet, bunu al 20 yıl kullan, şunu alma hemen eskiyor...". Önüne geçmeniz imkansız; işletim sistemi, sistem arayüzü, bellek kapasitesi gibi verileri edinmek yerine komşu Ahmet abinin televizyon konusundaki engin tecrübelerine dayanılıyor.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    LED amele, OLED pahalı, eli mahkum plazmadayım bozulana, ya da OLED ucuzlayana kadar

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    dostum ben bence hic bir ozelligi olmayan en yuksek cozunurlukteki tw yi al. (wifi smart fslan fistan olmayan 4k bi tw) hdmi dan bi xaiomi mi box girisi yaparsin wifi ve smart ozelligi katmis olursun ve destekleyen tum video sitelerinden telefon ekraninda actigin videoyu tw ye aktarirsin.
    Biraz bakinirsan mi boxun islemcisi rami tum akilli tw leri ezer gecer. Ben evde kullaniyorum gayet memnunum. Tabi ilk iki uc gun turkvod filan kurana kadar epey ugrastim.
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Uydu alıcısı içerisinde olan bir TV öneririm.

Ben Vestel kullanıyorum ve uydu alıcısı içerisinde.
    Böylece tek kumandayla her şey elimin altında.
    Bunun bir avantajıysa sağda solda bir yığın kablo yok.

Televizyonumda Smart TV özelliği yok. Özellikle olmasını istemedim. Çünkü;

Bu Smart TV olayında yazılım güncellemeleri bir zaman sonra sonlanabiliyor.
    Veya yeni formatları TV desteklemeyebiliyor. Daha önceki Smart TV mizde ne yazıkki aynen bu oldu.

İnternetten film/belgesel izlemek veya kızımın ders videosu izlemesi için,
    ANYCAST denilen küçük bir alet aldım. Fiyatları modeline göre 50-100 TL aralığında.
    Direkt TV nin HDMI girişine bağlanıyor. Çok küçük kablo yığını yok.
    Modeminizin kablosuzuyla eşleştiriyorsunuz.

Telefonunuza ücretsiz herhangi bir Anycast yazılımı indiriyorsunuz.

Videonuzu seçiyorsunuz.

İki modu var.

Birinci modda telefon videoyu Anycaste gönderiyor.

İkinci modda telefon Anycaste videoyu nereden indireceğini söylüyor kenara çekiliyor.

Telefon çok az pil harcıyor. 2 saatlik bir filmde %20 civarı pil kaybı yaşıyorum.

tavsiye ederim. Üstelik teknoloji değişince TV yi değil sadece Anycast dongle değiştiriyorsunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Yeni evleniyor olacağınızı düşünerek başka bir alternatifte önerebilirim

Genelde evlendikten sonraki 2. yıl eşler arasında kumanda savaşları başlar

Siz maç izlemek isterken eşiniz dizi izlemek isteyebilir.

Bu durumda ya ikinci bir TV alacaksınız,

Yada tek ekranda aynı anda iki kanal gösterebilen bir TV alacaksınız.

İlk olarak Vestel böyle bir TV çıkarmıştı. Tek ekran var.

Siz siyah gözlüğü takıyorsunuz, eşiniz beyaz gözlüğü.

siyah gözlüğü takan ekranda A kanalını izlerken, aynı anda beyazı takan B kanalını izleyebiliyor.

gözlük takmadan ekrana bakan karman çorman şeyler görüyor.

Seslerin karışmaması içinse kulaklık takılıyor.

Eşinizle mutlu, uzun bir hayat diler, bu olasılığa şimdiden hazır olmanızı öneririm
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    N/A
    Samsung lg falan alınabilir philips ten uzak dur imkanın varsa sony al sony nin üstüne tv yok

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    4 senedir filan samsung smart kullanıyoruz sorun yaşamadık fiyatıda lg ye göre daha uygundu alırken,samsung tavsiye ederim

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yayınlar daha yüksek çözünürlüğe çıkıyor, eski cihazlar bunda ağır kalıyor, yeni medya kanalları devreye giriyor,onları izleyemiyorsun, en basitinden bir tarayıcı açıp internette gezemiyorsun çünkü sayfalar çok dolu oluyor giderek.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)