Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aliexpress Alışverişlerine Vergi Geliyor..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Okuduklarımı yanlış anlamadıysam Damat Berat Albayrak zaten hali hazırda 22 Euro vergisiz gümrük limitinden bağımsız olarak ekstra Aliexpress'ten satın alınan bütün ürünlere vergi getirmeyi planlıyor.

Berat Albayrak, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın düzenlediği Vergi Konseyi 134. Genel Kurulu'nda konuşma yaptı.

Bakan Albayrak, burada yaptığı konuşmada, yurt dışından alınan ve zarfların içinde gelen, gümrüğe takılmayan ürünlerin vergilendirilmesi husunda da vergi çalışması yapacaklarını ifade etti.

"MEKTUP ZARFLARI İÇERİSİNDE NELER GELİYOR NELER"
    Berat Albayrak şunları söyledi: "Kendi yerli ekonomimizi desteklemek ve adımlar atmak zorundayız. Geçtiğimiz hafta Ticaret Bakanımız, Ulaştırma Bakanımız, gece 11-12'den 1-2'ye kadar toplantı yaptık. 26 milyon adet posta bir ülkeden geliyor. Posta dediğimiz mektup; 0-2 kilogram arası mektup olarak görülüyor. 0-2 kilogram arası mektup olarak görülüyorsa; herhalde o ülkeden gelen yazışmalardır. 26 milyon tane bir yıl içerisinde o ülkeden mektup gelmesi demek; Türkiye'de o kadar o dili konuşan yoktur herhalde düşüncesini bende oluşturdu. Nasıl yazışmışlar? Şunları bir inceleyelim dedim. Dün ilk görüntüleri attılar. Allah Allah o incecik zarflardan neler çıkıyor neler."
    Ayrıca şu sözlerinden de 16 yıldan beri kendi beceriksizliklerinin acısını yine vergi ile vatandaştan çıkaracaklarını anladım.Umarım yanlış anlamışımdır."Tabana yayılmış daha adaletli bir vergi sistemi" lafından başka bir anlam çıkartamıyorum.

Tabana yayılmış daha adaletli bir vergi sistemini en kısa zamanda hayata geçirmeyi arzuluyoruz.

Vergi sisteminiz ne kadar adaletli ve verimli olursa ülkenin yapısı, sistemi, temel altyapısı o kadar güçlü olur.

Yeni bir vergi sistemi için başladığımız çalışmaları bir adım daha ileri bir faza taşıyoruz.

Vergi politikasında her zaman gözettiğimiz hassas dengeyi korumaya devam edeceğiz.

Elimizdeki mali alanı doğru bir şekilde ekonomik aktiviteyi ve verimli yatırımları desteklemek üzere yönetmek zorundayız.

Kaynaklar:
    http://www.gazetevatan.com/bakan-alb...41735-ekonomi/
    https://www.ensonhaber.com/alibaba-v...i-geliyor.html
    Shrieker ve Apices bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Farketmez yaa, Nasıl olsa Türkiyede 3 lira olan şey aliexpresste 1 lira. Burada satılanları zaten oradan alıyorlar toplu bir şekilde. 80 kuruşa alsa gümrük firması 20 kuruş koyuyor oluyor 1 lira ordan distribütöre geliyor 1,50 lira, ordan toptancıya 2 lira, ordan satış merkezine 3 lira. Biz de 1 liradan değil de 1,25 ten alırız napalım.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    kimse kusura bakmasın damat haklı,
    zarfların içerisinden yüzük bile çıkmış.
    espresso ve Shrieker bunu beğendiler.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse kusura bakmasın damat haklı,
    zarfların içerisinden yüzük bile çıkmış.
    titriyormuş diye duyduydum o yüzük
    espresso, The Dude, zekeriyaimam ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Kendisi Amazon’dan neler neler aldığı için zarfların içindekileri de tahmin edebiliyor demek ki.
    Shrieker ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Çin'den alınan 3-5 Dolarlık ürünlere kadar sıra geldi demek.

Biri de demiyor ki ey Bakan adaleti tabana değil de az bir şey şirketlere yayın, kayıt dışı almış başı gitmiş.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zarflar kontrol edilip gönderilecek anlamını çıkardım ben

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Daha ne vergiler gelecek göreceksiniz. Aklınızı alacak sosyetik DAMAT.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    + efendim yolda gelirken bi vergi buldum napayım?
    - tabana yay!
    maktama bunu beğendi.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Bu ülke insanına ekmek dışında kimse ucuza bir şey satmaz, satana da haddini bildirirler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yetkililerin zarfları açıp kontrol etme yetkisi var zaten.

Bir de bu yeni şeyler hiç bitmek bilmiyor. Sanki ben yönetiyorum ülkeyi 20 yıldır. Daha geçen fakfinfon mu ne öyle bir oluşum kurdulardıydı. Var mı elde tutulan sonuç?

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçekten merak ediyorum. Hadi önceden ekonomimiz niseten iyidi. Oy veriyordunuz. Peki hala herşey bu kadar kötü ve kötüye giderken nasıl bunlara oy veriyorsunuz? Anlayamıyorum gerçekten!

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Zaten kontrol için limitin altındaki paketler dahil her ıvır zıvır paketi gümrüğe sokup gümrüğe sunma ücreti adı altında 5TL almaya başladılar. Yani Çinden 1 TL lık bir çöp aldınız ama ne olduğunu anlamadılar hoop UKİM'de aç bak, "hmm saç tokasıymış tamam gümrük vergisi yok" ama gümrüğe sunma ücreti 4.90TL 20kuruş da damga vergisi. Postacı kapıda 5.1TL sizden tahsil edecek ediyor da.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    "Neler çıkıyor neler" diyince, aklıma istemsizce bir hatun kişisinin bana aliexpresste Örümcek Adamlı Vibratör göstermesi geldi.
    Örümcek adamlı nedir lan ?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Neler çıkıyor neler" diyince, aklıma istemsizce bir hatun kişisinin bana aliexpresste Örümcek Adamlı Vibratör göstermesi geldi.
    Bakan da öyle birşeye takılmıştır belki... de biz yanlış anlıyoruzdur. :D[COLOR="Silver"]
    MrMud bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bakınız burası çok önemli.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, ham kürkler ve dabaklanmış, aprelenmiş kürklerde Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) sıfıra düşürüldü.

pimp .

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:01 ----------

bu da bonus ;

Projelerini açıklayan Zolan, "Denizli'miz, önümüzdeki 5 yıllık hizmet döneminde de yaşamaktan mutluluk duyacağınız, tüm ihtiyaçlarınızın karşılandığı bir şehir olacak inşallah. Bunu da yine sizlerle birlikte el ele, gönül gönüle vererek başaracağız. Çünkü bizim ortak sevdamız Denizli. Denizli'de yeni dönemde hayata geçireceğimiz halk plajından şehir stadyumuna, millet bahçesinden yeni sanayi sitesine kadar 258 projenin her biri şehrin geleceğine damga vuracak, Denizli'yi şahlandıracaktır" dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Asgari ücretle çalışan bir vatandaşın eline Asgari Geçim İndirimi (AGİ) dahil ayda net 2 bin 21 TL geçtiği ifade edildi. Bir asgari ücretlinin yılın 128 günü vergiler için çalıştığı saptaması yapıldı.

Başkent Üniversitesi'nden Dr. Ozan Bingöl'ün paylaştığı bilgilere göre kurumlar vergisinde tahsilat oranı 2018'de yüzde 77'ye kadar geriledi. OECD üyesi ülkelerde toplam vergi gelirleri içinde dolaylı vergilerin payı yüzde 35 iken, Türkiye'de bu oran yüzde 63 düzeyinde. Geçen yıl toplanan 621 milyar TL'lik verginin yüzde 51'i KDV ve ÖTV'den elde edilirken, sadece tütün ve alkolden elde edilen ÖTV geliri 55 milyar TL oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş burası motosiklet forumu,
    bu konuları gidin vibratör forumlarında konuşun.
    Thracian ve maktama bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    arkadaş burası motosiklet forumu,
    bu konuları gidin vibratör forumlarında konuşun.
    Onunda mı forumu varmış?!!?!

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Dude hangi asgari ücretten bahsediyorsun.Adam diyorki bizim banka kartları patronda.Parayı yatırıyor yine kendi çekiyor.Bize elden bin tl veriyor diyor.Sistem bu.
    The Dude bunu beğendi.

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Bıktım lan. Gerçekten bıktım artık. Lan bikerede iyi bi haber gelsin. Sizin verginizin...!

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Millet vergi vermek istiyor. Size ne oluyor? Vergi borcu namus borcudur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)