Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mavi Balina İntiharları?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    https://www.haberturk.com/liseli-bur...ddiasi-2373454

Bunun mevzusu nedir arkadaşlar daha öncede duymuştum..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Gerizekalı ailelerin yetiştiremediği/sahip çıkmadığı, gerizekalı yeni nesilin koyun gibi peşinden gittiği, gerizekalı bir rus asıllı grubun milleti intihara sürüklediği bir muhabbet.

+Meraba git kendini kes
    -Neden abi ?
    +Çünkü öyle istiyorum
    -Tamam abi kestim.
    +Şimdi camdan atla.
    -Tamam abi görüşürüz.
    +Ok bb.

Sokakta dizlerini parçalayarak büyüyen o güzel çocuklar, o güzel atlara binip gittiler.
    Sokağın boşuna, çocuğun malına kaldık...
    potasyum, kaanklky, Fr.Sante ve 14 diğerleri bunu beğendiler..

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Mud güzel yazmış, özetlemiş, imzamı atayım altına diye yazdım.

Sevgiler, ölmeyin he.
    MrMud bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    İlk duyduğumda baya şaşırmıştım. Hatta inamamıştım, "yok ya bir oyun dedi diye kim intihar eder ki?" demiştim. Ancak sağlıklı düşünceye sahip biri için saçma gelse de asosyal, hiç arkadaşı olmayan, toplumdan kopuk ve daha gelişim çağındaki gençlere etki edebilir.

Bir arkadaşım izah etti, ondan dinlediğim kadarıyla izah edeyim; basit bir oyun gibi başlayıp çeşitli görevler veriyormuş. Oynadıkça görevler zorlaşıyor, kendine yavaş yavaş zarar vermeye başlatıyor, en sonunda ise kendini öldürmeni istiyormuş. Ha bunu da direkt söylemiyor, önce yavaş yavaş alıştırıyor, sonra da tehditlerle korkutuyormuş: "seni buluruz, ailene zarar veririz, tüm sevdiklerini öldürürüz, nerede yaşadığını biliyoruz" falan gibi.

En büyük sorun ailelerde. Çocuk yetiştirmeyi bilmedikleri gibi çocuklarını umursamıyorlar bile. Bizim burada bir ortaokul var yakınlarda. Gece önünden geçerken o okulun öğrencileri olduğu belli ufak kız çocukları ellerinde telefon, ağızlarında sigara, bu kış soğuğunda gece 12de sokakta ücra biyerde kendilerince eğleniyorlar. Hem hayret ediyorum, hem merak da ediyorum bunların anne babası yok mu acaba? diye. Gece yarısı ufacık kız çocuğu sokaklarda, eve gitmemiş, anası babası hiç mi merak etmez?

Doğurup sokağa atacaksan o çocuğu neden doğurdun? Adı üstünde çocuk yahu bunlar. Sen sevgi verirsen, saygıyı öğretirsen, insan olurlar. Yok sen doğurup sokağa salarsan it kopuk serseri, psikolojisi bozuk bireyler olurlar.

Sonra vay efendim çocuğum oyundan etkilendi intihar etti. O çocuk zaten intiharın eşiğine çoktan gelmiş, sadece sebep arar olmuş, oyun da sebebi olmuş.
    O hale gelene kadar sen neredeydin???

Vallahi yazık...
    pea bunu beğendi.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sokakta dizlerini parçalayarak büyüyen o güzel çocuklar, o güzel atlara binip gittiler.
    Sokağın boşuna, çocuğun malına kaldık...
    Şunu al duvara as. Benimde öyle yaşım çok değil ama sokakta salçalı ekmekle büyüdüm diyebilirim ve harbiden artik dedikleriniz tak anlamıyla doğru..
    MrMud bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    şu oyunu merak edip bulup indiremedim

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Bende toplumdan kopuk birisiyim. Böyle kötü bir topluma karışmaktansa yanlız olmak daha iyi.

Bu oyun asosyallerden ziyade salakları hedef almış desek daha doğru olur.

Evet aileler çocuk büyütme konusunda yetersiz ama bence olay çocukta bitiyor. Bir insan 7 de neyse 70 te de öyle oluyor. insanlar değişmiyor.

Kötü insan iyi olmuyor ve iyi insanda kötü olmuyor. Sorun nüfusun çokluğu, çok sayıda kötü insanı zaptedemiyorsun. Nerede çokluk orada yokluk. Falan fişman.

Robot olsam insanlığın sonunu getirirdim.
    espresso bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Şu oyuna bir de ben bakayım birde video çekerim bakalım nasılmış

Motosikleti
    NC750x - 2019
    Söz dinlemez asi ruhlu türk genci böyle oyunda başarılı olamaz zaten. asla 50. göre gelip intihar edemez. Bence türkiyede olan habercilerin abartması. Haber - İş olmayınca ver mavi balinayı.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bu oyun tam olarak bir oyun değil mesajlaşma programı gibi çalışıyor. Yani o görevler oyun tarafından değil de admin olan kötü niyetli insanlar tarafından anlık olarak veriliyor. Hala yakalanamamaları çok garip.

Motosikleti
    şu oyunu bulan olursa linkini bana da atsın. ben baktım bulamadım

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adam acıklamasında "direncsiz zayıf bireyleri temizliyorum" tarzı bişi demişti

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam acıklamasında "direncsiz zayıf bireyleri temizliyorum" tarzı bişi demişti
    Evet doğru.
    Bunu yapmasının amacını "Böyle bir olaydan dolayı kendine zarar verip intihar edecek kadar aptal olan bireylerin, dünyada boşu boşuna yer kaplamasını doğru bulmuyorum" gibi bir gerekçe göstermişti.

Vallahi kusura bakmayın, boşuna duyar kasacak insan degilim, ilk duyduğumda içimden geçenler "Gelde bu adama haksızsın de" olmuştu.
    Osm@n bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet doğru.
    Bunu yapmasının amacını "Böyle bir olaydan dolayı kendine zarar verip intihar edecek kadar aptal olan bireylerin, dünyada boşu boşuna yer kaplamasını doğru bulmuyorum" gibi bir gerekçe göstermişti.

Vallahi kusura bakmayın, boşuna duyar kasacak insan degilim, ilk duyduğumda içimden geçenler "Gelde bu adama haksızsın de" olmuştu.
    18 yaş altına üzülürüm yine de. ama yetişkinler için mantıklı buluyorum.

o değil de oyunun biraz reklamını yapsak 1 seneye %50 azalır nüfus ülkemizde.

hangi kitleden azalır tahmin edin bakalm
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18 yaş altına üzülürüm yine de. ama yetişkinler için mantıklı buluyorum.

o değil de oyunun biraz reklamını yapsak 1 seneye %50 azalır nüfus ülkemizde.

hangi kitleden azalır tahmin edin bakalm
    Valla aptalın nerden çıkacağı belli olmuyo, gecen arkadaş kartalda yıkılan binayla alakalı hükümete saydırmaya başladı, iyide o bine onayı yeni almadi, ve kartal belediyesi uzun yıllardır iktidarda değil hacı dedim.
    "Ha pardon" dedi :D
    Nasıl pardon yani, iktidarın suçu değilse eleştirmeyecekmisin dedim mal mal suratıma baktı :D
    Aptalın ideolojisi olmaz, aptal her yerde aptaldır :D
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Van’da ‘Mavi Balina’ ölüm getirdi

Van'da, 'Mavi Balina' oyunu oynayan Sevda E. (14), arkadaşlarıyla birlikte piknik yapmaya gittiği tepeden atlayarak, intihar etti. Birlikte gittiği arkadaşları Çocuk İzleme Merkezi'ne götürüldü ve ifadeleri alındı. Van Valisi olayla ilgili yaptığı açıklamada, ilde 7 kişinin daha bu oyunu oynadığını söyledi.

Olay, 2 Nisan günü saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Merkez Tuşba ilçesinde yaşayan Sevda E., 14 ve 15 yaşlarındaki 5 kız arkadaşıyla birlikte piknik yapmak için Akköprü Tepesi’ne çıktı. Ancak kısa süre sonra arkadaşlarının gözü önünde tepeden atlayarak, intihar etti. Çocukların haber vermesi üzerine aileler durumu polise bildirdi. Olay yerine giden polis ekipleri, arkadaşlarının intiharına tanık olan 5 kız çocuğunu Çocuk İzleme Merkezi’ne götürdü. Kızların burada ifadeleri alındı.

MAVİ BALİNA NEDEN OLMUŞ

Van Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdrüğü Abdurrahman Çohaz tarafından yapılan yazılı açıklamada Sevda E.’nin intiharının ‘Mavi Balina’ oyunu nedeniyle meydana geldiği ifade edildi. Çohaz, açıklamasında savcılık tarafından olaya tanık olan 5 kız çocuğundan 3’ünün Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Kabul Birimi’ne gönderildiğini kaydederek, “3 kız çocuğunun, ilk kabul birimine kabulleri yapılmıştır. Süreç içerisinde yapılacak değerlendirilme ile uygun görülen sosyal hizmet modellerinden yararlandırılacaklardır. Ölüm olayının, emniyet ve savcılık araştırması sonucunda ‘Mavi Balina’ oyunu nedeniyle meydana geldiği bildirilmiştir” dedi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Van Valiliği, Sevda E.’nin ihtiharı ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada 14 yaşındaki kız çocuğunu intihara motive eden faktörün ‘Mavi Balina’ isimli sanal oyun olduğu belirtilerek, şöyle denildi:

“02.04.2019 günü ilimiz Akköprü Mahallesi’nde bulunan yüksek kayalıklardan 14 yaşındaki 8’inci sınıf öğrencisi bir çocuk atlayarak, intihar eylemini gerçekleştirmiş ve olay yerinde hayatını kaybetmiştir. Yakınlarında aynı eylemi gerçekleştirme ihtimali bulunan çocukların olup olmadığının tespiti amacıyla zaman geçirmeksizin, derhal polis helikopteri ile tespit çalışmaları başlatılmıştır. İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan araştırmalar sonucunda, çocuğu intihara motive eden faktörün ‘Mavi Balina’ isimli sanal oyun olduğu anlaşılmıştır. Tahkikati derinleştiren Çocuk Şube Müdürlüğü görevlileri aynı oyunu oynayan 7 çocuğu tespit ederek, istenmeyen olası vakaların oluşumunu engellemişlerdir. Konu hakkında uzman görevlilerden de faydalanılarak, çocukların korunma altına alınması için gerekli tüm kurumlar harekete geçirilmiştir. Benzeri üzücü hadiselerin yaşanmaması için ailelerin üzerine önemli görevler düşmektedir. Çocukların davranışlarında farklılıklar, anormal davranışlar, yalnız kalma isteklerini gören ailelerin zaman geçirmeden Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi görevlileri ile iletişime geçmeleri önemli rol oynamaktadır.”

AİLELERE UYARI

Çohaz, ailelere de “Ülkemizde zaman zaman meydana gelen bu üzücü olayların önüne geçmek için ailelerin çocuklarına sahip çıkarak, dünya ve dini eğitimlerini yaptırmaları, medyadaki sakıncalı sitelerden ve bu tür oyunlardan uzak durmalarını sağlamaları gerekmektedir” uyarısında bulundu.

Sevda E., bugün öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Sözcü

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir ara ben de baktım ama bulamadım . Sanırım gece 4 de kalk şunu yap , bunu yap tarzı mesajlar geliyormuş.
    Benim anlamadığım internet üzerinden gelen mesajları yerine getirecek kadar zayıf bir insan nasıl olur ?
    Adam doğal secilime yardımcı oluyor diyecem ama gördüğüm kadarıyla ufacık çocuklar .
    Hepsinin ailesine selamlar !!!

bu cocuk geceleri kalkıp o görevleri yaparken; kendini keserken son göreve gelene kadar ailesi ne yapıyordu?

üzücü bir durum.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Büyük ihtimalle ailesinden gram sevgi ve ilgi görmemiş ufacık çocukları ölüme götüren sapkın bir oyun var ve ortada elle tutulur hiçbir çözüm yok.

Anne baba her gün çocuğuyla konuşsa, başını sevse, okulun nasıl geçtiğini sorsa, azıcık yüzüne gözüne baksa, biraz sohbet etse zaten anlar bir terslik var mı yok mu diye. Önüne sadece 1 kap yemek koyarak çocuk büyütülmediğini hala anlayamamışız. Azcık sevgi azıcık ilgi bu intiharları engellerdi ya, yazık...

Motosikleti
    şu oyunun download linkini birisi atsın ben bulamıyom

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)