Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: İspark'lara Motosiklet Park Edilsin Mi?

Katılımcı sayısı
22. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

20 90.91%
  • Hayır

2 9.09%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İspark Keyfiyeti, Beyaz Masa Çözüm Rezilliği

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Kıymetli Motosiklet Severler;

Çok yeni bir motosiklet kullanıcısı olarak başımdan geçen, kuvvetle muhtemel sizlerinde başına gelmiş bir olayı buradan duyurmak, mümkün olabilirse sizleri de bu haksızlığa ses vermek için davet etmek istiyorum.

25.10.2018 tarihinde İstanbul'da aşırı rüzgarın olduğu gün ivedi olarak Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçmem gerekti. Yukarıda da belirttiğim üzere yeni bir motosiklet kullanıcı olduğum için 15 Temmuz Şehitler(Boğaziçi) Köprüsünü kullanmak istemedim. Nedenini bilmediğim bir sebepten ötürüde Avrasya tünelini de kullanamıyoruz (yasak). Sirkeci-Harem feribotu da zamanımın kısıtlı olması nedeni ile bana uymuyordu. Yenikapı'da Marmarayın hemen yanında bulunan İspark a motorumu park edip, Marmarayla karşı yakaya gider işimi çözebilirim diye düşündüm. Yenikapı ispark a gittim ve otoparkın girişinde ki görevli ile konuşmamız aşağı ki şekilde gerçekleşti.

İspark Görevlisi: Buraya giremezsiniz!
    titito : Neden?

İspark Görevlisi: Buraya girmeniz yasak
    titito : Tamamda neden?

İspark Görevlisi: Motosikletlerin park etmesi yasak
    titito : Bakın, havada fırtına var ve acil karşı tarafa geçmem lazım. Köprü üzerinde ki rüzgar çok fazla(dır), yani çok tehlikeli. Para kısmı önemli değil. Biletimi alayım araba ücreti tahsil edin.

İspark Görevlisi: Para meselesi değil, motosiklet yasak.
    titito : Tamamda neden yasak, gerekçe ne?

İspark Görevlisi: Bir dönem isparkın birinden bir motosiklet çalınmış o yüzden artık yasak, bize gelen talimat bu.
    titito : Peki bir şey sormak istiyorum.

İspark Görevlisi: Buyurun
    titito : İstanbul'da bu kadar ispark var. Bugüne kadar isparkların hiç birinden hiç bir tane bile araba çalınmamış mı? Veya şöyle sorayım; Diyelim ki hiç çalınmamış ama oldu ki bundan sonra çalındı o zaman ispraklara arabada mı almayacaksınız?

İspark Görevlisi: *x.?/&%+= (EROR)

Bu saçma sapan, keyfi ve manasız savunmadan sonra İBB nin çeşitli yerlerde kurduğu 153 Beyaz Masa adını verdiği standın birini gördüm ve durumu oraya bildirerek şikayette bulundum.
    Tavşan-Dağ ilişkisinin yaşandığı İstanbul da İBB-Vatandaş boks maçının sonucunu beklemeye başladım.
    Bir müddet sonra gelen cevap;
    "İlgili otoparklarımızda motosiklet alanları için çalışmalar başlamış olup, gerekli düzenlemeler sonrası işleme alınacaktır. Alanda motosiklet park alanı olmadığı için aracınız içeri alınmamıştır.

Sonucu baştan belli olan ağır siklet ve tüy siklet boks karşılaşmasında ki altın kemerin sahibi yine değişmemişti.

(BURADA BİTMEDİ. HALA OKUYORSAN DEVAMI VAR)

Aradan 4 ay geçmişti. Yine iş dolayısıyla 05.02.2019 tarihinde İstanbul 1453 Zeytinburnu Çırpıcı Sosyal Tesislerine randevu ile gidiyordum (yani görüşme yapacağım isim, makam belliydi)

NOT: Bilenler bilir bu tesisin 4 bir yanı açık, park içerisinde bulunuyor ve bu tesisin iki ayrı yaya (ve alınırsa araç girişi), bir de üçüncü olarak otopark (ispark) girişi vardır.

Ben güzergahıma göre bana ilk denk gelen (adına ön kapı diyelim) ön kapıdan girmek istedim. Kapıda bulunan güvenlik - ki bunlar üzerilerinde ki güvenlik kıyafetini giyince olayı biraz yanlış anlayıp emniyet müdürü, genel kurmay başkanı vb. sanıyorlar kendilerini - beni durdurdu. Diyalogları bir önce ki gibi yazıyorum ama bu sefer hal ve tavırlardan dolayı "güvenlik" kelimesi yerine "emniyet müdürü - General" yazacağım bilginiz olsun.

Emniyet Müdürü : Buyurun
    titito : xxx Hanımla satın alma için görüşecektim, kendisinin bilgisi var.
    Emniyet Müdürü : İçeri motorlu araç girişi yasak (Tam karşımda İBB ye ait cilo araçlar öyle garip gureba duruyorlar)
    Emniyet Müdürü : Arka tarafta ki girişte otoparkımız mevcut, oradan girerseniz iyi olur. Lütfen bize yardımcı olun.

"Lütfen" kelimesini duyduğum için 30 m. önümde ki binaya gitmek için neden onca yolu dönüp arka tarafa geçmem gerektiği konusuna, cilo araçların motorunun ne zaman sökülüp te arabaların taş devrinde ki fred çakmaktaş'ın kullandığı araba gibi mi sürüldüğü konusuna hiç girmedim.
    Neticede o bir çalışan ve ülkemizde bir çalışan başına 5-10 tane amir ve müdür düşebildiğini biliyorum.
    Bende yardımcı olmak için sesimi bile çıkartmadan hemen geri döndüm ve birazdan karşılaşacağım mükemmel biri "General" biri "Emniyet Müdürü" iki şahane çizgi film karakterini göreceğimi bilmeden onlara doğru yol aldım.

Denilen yere geldim, koskoca bir otopark alanı, ispark. General Paşamızla, Emniyet Müdürümüz ayaküzeri laflıyorlardı (bomboş bir otoparkta 5-10 araç varsa haklı olarak işleri yoktur, saygı duyuyorum)
    Beni gördüklerinde hollywood un zombi filmlerinde, sağlıklı bir canlı gören virüs kapmış abiler gibi konuşmayı kesip bana odaklandılar ve tahmin edeceğiniz üzere hemen durup bana yaklaştılar.
    Diyolog aşağı ki gibidir;

General & Emniyet Müdürü: Buyurun
    titito: xx Hanımla satınalma için görüşeceğim
    General : Buradan girmek yasak!
    Emniyet Müdürü : Yukarıda ki kapıdan giriş yapın
    titito : Şu an oradan geliyorum ve orada ki arkadaşta oradan girişin yasak olduğunu, buradan girebileceğimi söyledi
    General & Emniyet Müdürü: Kim söyledi, hangisi?
    İçimden rahmet okumaya başlayarak, o parktaki tüm güvenlik, personel hatta uçan güvercinleri bile benim görevlendirdiğimi, tüm bunları ve isimlerini nasıl unutabilirim, Allah beni xxx diye kendi kendime isyana başladım.

titito: Girişte ki güvenlik.
    Emniyet Müdürü ile General kendi aralarında konuşmaya başladı

General & Emniyet Müdürü: Şuraya bıraksın, zinciri var mı ki acaba?, çalınırsa bizi ilgilendirmez....
    Derken General bana döndü

General: Zincirin var mı?
    titito: Var
    Emniyet Müdürü : O zaman şuraya bırak, çalınırsa ben karışmam!

Parmakla işaret ettiği yerde sadece iki araba vardı.

Ben, Müdürümün işaret ettiği yere gittim ve inanın motoru nereye koyacağımı şaşırdım. O kadar büyük ve o kadar boş ki, nereye koysam bu amirlerim kızmaz derken gidip en uç ve köşeye durdum.
    Motordan indim ki baktım Generalimiz ve Emniyet müdürümüz bana doğru yürüyorlar. Dedim ki herhalde bu sefer ısırıp beni de zombiye çevirecekler. Bu esnada kaskımı, balaklavayı, eldiveni çıkartıp topcase koyuyorken General seslendi;

General : Oraya park yasak
    Dumura uğramış bir halde sabırlar çekerken sordum;

titito : Abicim, nereye park edebileceğimi nokta olarak söyleyin oraya park edeyim bitsin bu ızdırap!
    Emniyet Müdürü : Burası yasak
    General : Sen ne için gelmiştin buraya?
    titito : Neden? Geliş sebebine göre durum değişecek mi?
    General : *z"'?/$6 (EROR)
    Emniyet Müdürü : Söyledi ya xxx hanımla satın alma için gelmiş
    General : Hee
    General & Emniyet Müdürü : Buraya park yasak
    titito : siz göstermediniz mi buraya park et diye?
    General : Şimdi senin burada park ettiğini görseler burası motorlarla dolar, olmaz.
    titito : Tamam abicim ne yapmamı istiyorsunuz?
    General : Sana yukarı tarafta yasak diyen kimdi
    titito: *z"'?/$6 (EROR) - sinir kat sayısı 2018 Ağustos daki usd gibi hızlı bir şekilde yukarı doğru ivmeleniyordu.
    General : dur bi daKKa amirimi arayıp izin isteyeyim

Telsizle 10-15 adım ileride yapılan kripto görüşme donrası Paşamız geldi.
    General : heh, bak şimdi sen bu aradan geç ön tarafa git, ben amirimle konuştum bu seferlik tamam dedi.

Lütfedip, acıyan amire ayrı, generale ayrı emniyet müdürüne ayrı..... saygı ve sevgiler

"bu ara" diye bahsettikleri yerden geçtim ve yukarıda bahsettiğim, ilk kapının, motoru sökülmüş fred çakmaktaş gibi ayaklarla kullanılan cilo ların dibine geldim.

Daha görüşme yapmadan o sinir ve stresle hemen 153 ü, adı "Beyaz" ama tribünlere oynayan siyasi birimi aradım.
    Durumu tane tane sinirsiz ve sakin bir şekilde tane tane özetledim. Bu özeti yaparken verdiğim kimlik bilgilerimden, bir önceki şikayetime de ulaşan bayana önceki durumu da izah ederek aynı soruyu sordum. İspark lardan hiç araba çalınmadı mı, çalınırsa isparklar araba parkı kabul etmeyen boş alanlara mı dönüşecek vs.vs. diye.
    Klasik proses işledi, şikayet oluşturuldu, Tavşan-Dağ ilişkisi, ağır siklet ve tüy siklet boks karşılaşması ikinci raundu yeniden başladı.

Bir kaç gün önce raundun gongu çaldı ve sözde "Beyaz" masadan yanıt geldi.

İkinci raundu bilin bakalım kim kazandı?

- İspark aş. ile yapılan görüşme neticesinde alınan bilgi şu şekildedir: " Motosiklet park ünitesi bulunmayan otoparklarımızda güveni sebebiyle parklanma kabul edilmemektedir. Otopark kapasitesi ve yapısı müsait olan otoparklarımıza Motosiklet bağlama ünitesi konumlandırma çalışması devam edilmektedir".

Buraya kadar sabırla okumayı başaran az sayıda ki kıymetli dostlar.
    Motosikleti, motosiklet kullananları "ucuz, basit, "apaçi", sıradan...." gören bu ve benzeri tiplere, zihniyete karşı yalnızca küfretmek, söylenmek, anlık olarak tepki vermek yeterli değil. Sizlerden ricam bu İspark, avrasya tüneli vb. gibi yerlere getirilmiş, mantıklı açıklaması olmayan, liyakatsiz tipler tarafından keyfi konulmuş yasaklara dur diye bilmek için 5 dk. nızı ayırıp (İstanbul için) 153 ü arayarak şikayette bulunun. Toplu tepkilerin, "katil bariyer istemiyoruz" sloganı ile karşılık bulduğunu hep birlikte gördük. Bu ve benzeri saçmalıkların son bulması dileğiyle.

NOT: İBB başvuru sonuçlarının ekran görüntüsünü imageshack.com sitesine yükledim. Aşağı ki linklerden site tarafından kaldırılana kadar görebilirsiniz.

https://imageshack.com/a/img922/5021/KFyFM1.jpg
    https://imageshack.com/a/img922/3719/ZXJojk.jpg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üşenmedim okudum.

İlk olayda adamı eleştirmeye gerek yok; amiri "siyah saclı adamları almayacaksın" derse almaz, emir demiri keser.
    Ne yazık ki asgari ücretin biraz üzerinde çalışan birey sorgulamaz, denileni yapar geçer.

İkinci kısımda büyük ihtimal ikinci gittiğin taraftaki adamlar sorumlulugu almamak icin ilk taraftaki adama pasladılar seni. ilk konustugun adam da muhtemel ilk olaydaki adamla aynı pozisyonda. Bu nedenle onu da eleştiremeyiz.

Sadece ikinci olaydaki ikinci gruptaki kişilerde sorun var.

Ha bir de ilk olayda "birşey sormak istiyorum" kısmından sonra oradaki adama gereksiz bilgiçlik tasladığın için sen

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Zamanında birisi yazmıştı, yönetmeliğe göre park alanlarının %10'unun motor için olması gerekiyormuş. Bu doğruysa nokta atış yapılarak şu şu parkları şikayet edebilirsiniz.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ~Motosiklet yasak?
    -Neden
    ~Çalınıyor.

Gereği düşünüldü, suçlu motosiklet

Sevgili watercolours; Mekanın adıyla, yeriyle, detayları ile bilgi verdim, şikayet ettim. Ne yazık ki sonuç yazdığım gibi. Bu yüzde 10 luk park zorunluluğu ile ilgili bir şeyi daha evvel duymamıştım. Bilgilendirme için teşekkür ediyorum.
    Web üzerinden araştırıp, kendi sitelerinde varsa çıktısı alıp yanımda taşıyacağım. Bu süreçte buradan birileri bu linke, yazıya ulaşır da buradan paylaşırsa çok faydalı olacaktır.

Motosikleti
    speederbike
    Kurum içi şikayet göstermelik cevaplanır. Mevzuatı bulun, CİMER'e şikayet edin. Zaten kendileri ifade etmiş eksikliklerini.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında birisi yazmıştı, yönetmeliğe göre park alanlarının %10'unun motor için olması gerekiyormuş. Bu doğruysa nokta atış yapılarak şu şu parkları şikayet edebilirsiniz.
    yönetmeliğe nereden ulaşabiliriz?

belediyenin kapalı otoparklarında bile motosiklet alınmıyor burada
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    speederbike
    Konuyu araştırmış olan arkadaş başkasıydı.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Kuryelik yaptığımda bu saçmalıklarla sürekli karşılaşıyorum.

Bir paket bırakmak için siteye girmem lazım. Ön kapıya gelirim içeri sokmazlar. Git arka kapıdan dolaşarak gir derler. Sebep? emir böyle. Şimdiye kadar mantıklı bir sebep söyleyen çıkmadı. Arka kapıdan girmekle iş bitmez. Paketi teslim edeceğim apartmanın önündeki cepte dururum hemen bir bekçi yanıma yanaşır ve derki "motoru buraya bırakma öteye bırak". Bırakma dediği yer apartmana geçici olarak gelen araçlar park etsin diye yapılmış olan cep, öte taraf dediği yer yolun ortası. Sebep yine yok. Bir şekilde motoru bırakacak yer bulduk ve yürüyerek apartmana ulaştık diyelim saçmalıklar bitmiyor. Bu sefer apartman içindeki bekçi kimlik alıp ısrarla üstüne basa basa şu koridordan değil bu koridordan git, şu asansörü kullanma bu asansörü kullan diyor. Gösterdiği asansör de yük asansörü. Yani kurye olunca insan asansörüne binmek yasak yük asansörüne binmek gerekiyor.

Aslında hiçbiri söyleyemiyor ama bu uygulamaların sebebi belli. Adamların gözünde motokuryeler ikinci sınıf değersiz pis insanlar. Prestijli rezidanslarında böyle mahlukatları görmek istemiyorlar. Ama birilerinin o paketleri getirmesi lazım? Bu yüzden normal insanlarla kuryelerin temasını olabildiğince kesmeye çalışıyorlar. Eskiden amerikadaki zencileri otobüsün arkasına gönderme mantığıyla aynı şey.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Kendileri ezik olduğu için güçleri yeteni ezmeye çalışıyorlar. Toplumsal huyumuz.

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuryelik yaptığımda bu saçmalıklarla sürekli karşılaşıyorum.

Bir paket bırakmak için siteye girmem lazım. Ön kapıya gelirim içeri sokmazlar. Git arka kapıdan dolaşarak gir derler. Sebep? emir böyle. Şimdiye kadar mantıklı bir sebep söyleyen çıkmadı. Arka kapıdan girmekle iş bitmez. Paketi teslim edeceğim apartmanın önündeki cepte dururum hemen bir bekçi yanıma yanaşır ve derki "motoru buraya bırakma öteye bırak". Bırakma dediği yer apartmana geçici olarak gelen araçlar park etsin diye yapılmış olan cep, öte taraf dediği yer yolun ortası. Sebep yine yok. Bir şekilde motoru bırakacak yer bulduk ve yürüyerek apartmana ulaştık diyelim saçmalıklar bitmiyor. Bu sefer apartman içindeki bekçi kimlik alıp ısrarla üstüne basa basa şu koridordan değil bu koridordan git, şu asansörü kullanma bu asansörü kullan diyor. Gösterdiği asansör de yük asansörü. Yani kurye olunca insan asansörüne binmek yasak yük asansörüne binmek gerekiyor.

Aslında hiçbiri söyleyemiyor ama bu uygulamaların sebebi belli. Adamların gözünde motokuryeler ikinci sınıf değersiz pis insanlar. Prestijli rezidanslarında böyle mahlukatları görmek istemiyorlar. Ama birilerinin o paketleri getirmesi lazım? Bu yüzden normal insanlarla kuryelerin temasını olabildiğince kesmeye çalışıyorlar. Eskiden amerikadaki zencileri otobüsün arkasına gönderme mantığıyla aynı şey.
    Ne yazık ki haklısın mustafa_325. Biz her ne kadar söylemde İmam, Hoca, Akademisyen, Akil İnsan, Duyarlı, Hassas,Ahlaklı vs.vs. desek te, gözüksek te, reelde; Kürke, etikete, makama, şöhrete, paraya, güce tapınıyor, buna göre davranıyoruz.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    İspark görevlisi ile muhabbet fazla uzamış. gereksiz cevabı olmayan neden ile başlayan sorular. 2. kısmı hızlı özet geçtim çok bir şey anlamadım kusura bakma. Özetle verilen cevaptan memnun olmalısın motosiklet park yeri olmayan isparklara motosiklet yeri yapılacakmış. Bu da şikayetinin değerlendirildiği anlamına geliyor. Anketi de evet diye yanıtladım.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Yassah hemşerim!

Bizim memlekette bu adamların suyuna gidersen uzulursun, sinirin bozulur. Bunlar hot zoltan anlar. Evet acı ama gerçek böyle.

Mesela kapıdaki Bekçi artistlik mi yaptı? Kalıyoruz? Hemen adamı tersliyoruz. Minimum muhattap olarak sanki karşımızda bir insan yokmuş da ağustos sıcağında gölgede dinlenirken kulağının dibinde dolaşan sivrisinek muamelesi yapıyoruz. Söylediklerini duymazdan gelip hiç istifimizi bozmuyoruz. Illa konuşmak isterse bizden yasca buyuk olsa bile 'sen" diye hitab ediyoruz. Daha da ustelerse kesinlikle yüzüne bile bakmayıp doğrudan görüşmeye geldiğimiz kişiyi arıyoruz. "Burada bir bekçi birşeyler diyor anlamıyorum." Diyoruz.

Bütün bu adımları uygularsaniz tebrikler: siz de artık insanlığını askıya almış koca yiginlardan biri oldunuz. Türkiye simulasyonunu başarıyla geçmeye bir adım daha yaklastiniz.

Unutmayın hot zor yapacaksınız, insanlık çoktan oldu.
    espresso bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi yanlış bilmiyorsam bu İspark denilen zımbırtı otopark hizmeti veren bir firma.Bu firmanın en öncelikli sorumluluğu ona teslim edilen aracın güvenliğini sağlamak ve bunu yerine getiremeyeceklerini açık açık söylüyorlar.Sözde bu adamların sloganları "Güvenle Park,Güler Yüzle Hizmet."Buradan motosikleti çalan çok kafaya koyarsa arabayı da çalar.Sorması ayıptır kendi iş yerlerinden araç çalınıyorsa,kendilerine tonla ücret verecek teslim edilen aracın güvenliğini sağlayamıyorlarsa neden hala bu işe devem ediyorlar?Ben olsam bunlara güvenip araba da teslim etmem.İnsanlar hala açık teslim ettiğiniz aracın güvenliğini sağlayamıyoruz diyen bir firmaya nasıl araçlarını teslim ediyor ben onu merak ettim.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Geçen mesaj geldi adresiniz tespit edilemediği için adınıza düzenlenen ulaşım kartını gelin şuradan alın diye. Açtım telefonu görevli falanca adreste oturan kart için müracaat eden kişi sen misin diyor dedim bak adresimi biliyorsunuz saçmalığa memur bile güldü şikayetçi oldum. Cevap geldi gönder dikte seni evde bulamadık gel al. Yine açtım telefon bana gönderi numarasını gönderin diye mırın kırın baktılar olacak gibi değil gelmiyorum dayanamadılar kargoyla gönder diler.

En ufak bir şey için görevleri olduğu halde uğraşmak istemiyorlar. Biz uğraşacağımıza vatandaş uğraşsın diyorlar. Amaç mümkün olduğunca minimum iş yapmak minimum muhatap olmak. Seni sağa sola paslamak. İspark olayı da bunun motosikletli versiyonu.

Not : İspark a motosiklet park edilsin mi sorusunu bile gereksiz görüyorum adı üstünde park ve belediye olarak sen bu hizmeti vermek zorundasın! Orada bir ihsan, bir lütuf yapmıyorsun asli görevini yapıyorsun. Orada motosiklet için bağlama yerinin veya aparatının olmaması motosiklet sürücüsünün değil belediyenin problemi.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu harika bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum watercolours
    Seden gelen bu bilgi ile CİMER e hem soracağım hem de şikayet etmiş olacağım.
    linkten madde madde okumak istemeyen arkadaşlara kolaylık olması için ilgili maddeyi aşağı yapıştırıyorum.

Madde 4 ün, 6. maddesinin İbendinde şu şekilde yazmış;

i) Bütün otopark türlerinde otopark alanının %1’ inden az olmamak üzere ilave alan bisiklet ve motosiklet park yeri olarak ayrılır.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ben de İDO Bakırköy iskelesi ispark'da aynı şeyi yaşamıştım. Üstelik ispark'ın web sitesinde motosiklet için fiyatlandırma var. Mesela aylık 280 liraya motosiklet abone olabiliyormuş, tüm gün park süresi 8,5 TL falan. Şu an aldım bu bilgileri ispark sitesinden.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Eeee o resmi gazetede yayınlanan maddeyemi dayanarak şikayet edeceksiniz.Ülke olarak hukuk devleti olma özelliğimizi kaybedeli çok oluyor.Anayasa mahkemesini sallamıyorlar.Hiç bir şey çıkmaz.TMP bunla ilgili iş park ile bir görüşme yapmış burada da haber olmuştu.Belki TMP den bu konu hakkında bilgi alabilirsin.Yaşadıklarına bakılırsa o zamanda müjdeli haber diye vermişlerdi demekki bir şey değişmemiş.Tıpkı bariyer konusunda olacağı gibi.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eeee o resmi gazetede yayınlanan maddeyemi dayanarak şikayet edeceksiniz.Ülke olarak hukuk devleti olma özelliğimizi kaybedeli çok oluyor.Anayasa mahkemesini sallamıyorlar.Hiç bir şey çıkmaz.TMP bunla ilgili iş park ile bir görüşme yapmış burada da haber olmuştu.Belki TMP den bu konu hakkında bilgi alabilirsin.Yaşadıklarına bakılırsa o zamanda müjdeli haber diye vermişlerdi demekki bir şey değişmemiş.Tıpkı bariyer konusunda olacağı gibi.
    watercolours'un paylaştığı linkteki ilgili maddeler ve şikayet için tarafıma gelen yanıt görselliği ile CİMER e şikayette bulundum.
    Bir şekilde yanıt gelirse sonucunu buradan paylaşacağım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler