Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İyi Berber Nerede Bulunur?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Resmen bu konudan müzdaribim. Sürekli berber berber dolaştığım için iş sıkıntı yaratıyor. 45dk sonra gel dedi birisi, 35dk sonra gittim. Dükkanı kapatmış. Ya arkadaş belki beceriklidir die onun bunun peşinde koşmaktan sıkıldım artık. Zaten 3tel saç, birde sakalı makine ve makas ile düzeltecek. Neden bu işler bu kadar zor oluyor???

Sonunda İzmir'deki berberime gideceğim sinirlenip. Harbiden can sıkıntısından başka birşey değil resmen...
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Maalesef aynı durumdayız,yaklaşık 5 yıl önce sürekli gittiğim berber benden ödünç para istedi,çok uçuk bişey değildi yaklaşık 300 lira civarı,parayı isterken rahatsız olduğunu bağkur pirimini yatırmadığını ve özel hastanede çok fazla para harcadığını durumunun kötü olduğunu söyledi,kısaca ağladı yani baya bi,bende 1 sene içinde ödemesi kaydıyla verdim,üstünden 2 sene geçti bu arada gidiyorum geliyorum adamda ses yok,en son istedim çıkardı 100 lira verdi,üstünden 1 sene daha geçti dedim abi traş ücretinden düşelim bari 3 sene oldu dedim, o da tamam olur dedi,bir sonraki gidişimde ''seninle konuşmuştuk ama para almak zorundayım''deyince ben cepleri gösterip ara bul senin olsun,biz bunu konuştuk sen de kabul ettin dedim,sonuçta o para isterken kedi olan adam birden aslana dönüşüp ''tamam kes uzatma'' dedi ki 15-20 yıldır tanışırız kendisiyle kafam attı,ağzıma geleni saydırdım,adam birde araba almış 20000 liraya onun sigortasını yaptıracakmış,ulan araba alacağına borcunu ödesene yavşak,neyse uzadı,o gün bu gündür henüz 2 traş üst üste aynı adama traş olamadım,bazen düşünüyorum ulan zekata saysaydım kapıyı vurup çıkmasaydım diye ama haketti adam.
    Angrypower, espresso, YZFR25 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı ftkrblt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef aynı durumdayız,yaklaşık 5 yıl önce sürekli gittiğim berber benden ödünç para istedi,çok uçuk bişey değildi yaklaşık 300 lira civarı,parayı isterken rahatsız olduğunu bağkur pirimini yatırmadığını ve özel hastanede çok fazla para harcadığını durumunun kötü olduğunu söyledi,kısaca ağladı yani baya bi,bende 1 sene içinde ödemesi kaydıyla verdim,üstünden 2 sene geçti bu arada gidiyorum geliyorum adamda ses yok,en son istedim çıkardı 100 lira verdi,üstünden 1 sene daha geçti dedim abi traş ücretinden düşelim bari 3 sene oldu dedim, o da tamam olur dedi,bir sonraki gidişimde ''seninle konuşmuştuk ama para almak zorundayım''deyince ben cepleri gösterip ara bul senin olsun,biz bunu konuştuk sen de kabul ettin dedim,sonuçta o para isterken kedi olan adam birden aslana dönüşüp ''tamam kes uzatma'' dedi ki 15-20 yıldır tanışırız kendisiyle kafam attı,ağzıma geleni saydırdım,adam birde araba almış 20000 liraya onun sigortasını yaptıracakmış,ulan araba alacağına borcunu ödesene yavşak,neyse uzadı,o gün bu gündür henüz 2 traş üst üste aynı adama traş olamadım,bazen düşünüyorum ulan zekata saysaydım kapıyı vurup çıkmasaydım diye ama haketti adam.
    Boşver iyi yapmışsın. Bende arkadaşıma tıraş oluyordum. Fakat kendi kendine triplere girip küstü. Bende gitmiyorum yanına. Sırf para almıyor die tıraş parasını baklava ile ödüyordum, üstüne birde dışarıya çıkarıyordum araba ile...

Gerçekten sıkıcı bir durum. Resmen berber karaborsada memlekette...

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    hayırlısı olsun ne diyelim bizim içimizden kötülük geçmemiş,

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resmen bu konudan müzdaribim. Sürekli berber berber dolaştığım için iş sıkıntı yaratıyor. 45dk sonra gel dedi birisi, 35dk sonra gittim. Dükkanı kapatmış. Ya arkadaş belki beceriklidir die onun bunun peşinde koşmaktan sıkıldım artık. Zaten 3tel saç, birde sakalı makine ve makas ile düzeltecek. Neden bu işler bu kadar zor oluyor???

Sonunda İzmir'deki berberime gideceğim sinirlenip. Harbiden can sıkıntısından başka birşey değil resmen...
    Alıyoruz 1 adet braun traş makinası plastik tarağını çıkartıp kafamızın muhtelif yerlerinde picasso gibi dokunuşlarla gezdiriyoruz 3 4 ay bir daha kendisiyle muhatap olmuyoruz :D

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pis ve tertipsiz bir berberim var fakat sadakat dolayısıyla bırakamıyorum.

iyi berber mutlaka bulunur. aslında iyi berber değil de kanının ısınacağı bir berber bulursan kaçırma derim.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    şaka bir yana berber işi sıkıntı

Motosikleti
    MT-07
    Yok abi o makası, o makineyi kullanabilmesi lazım. Arkadaş berberlik öğrensem bu yaştan sonra, gene başka berbere muhtaç oluyorsun tıraş olmak için.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    4senedir kendi saçımı kendim kesiyorum. İlk kesimler kötüydü sonradan elim alıştı. Arada yine kayıyor, illa ki kat izi falan oluyor da hic dert etmiyorum. Berbere de gitsem istediğim gibi kesemiyor üzerine bir de para veriyorum, ne anladım o işten. Philipsin 2tane ayrı makinesi var. Önceden sakal için olanı saç için de kullanıyordum. Saçı biraz daha uzun bırakabilmek için ayrı makine aldım. Her hafta traş olduğumu düşününce makinelerin parasını 30 kere falan çıkarmış oluyorum galiba

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben sürekli aynı berbere değdirtiyorum. Pardon traş oluyorum.
    İyi berber değdirmesinden anlaşılır.
    Bu zaten herkes tarafından bilinir.
    Daha önce hep yazdık bunları yahu!

Mesela siz koltukta traş olurken biri girer ve berbere sorar.
    +Hacı ne zaman boşalıyorsun?
    -Eli kulağında az sonra gel

Yani mevzu burda. Deneyerek bulacaksınız.

Şiiri bile var

Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    MT-07
    Yarın motoru alıp, sokak sokak berber arayacağım

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Benim berbere gel.
    İki kafadar öğlen 12 de biraları açarlar.
    Akşam 5 ten sonra gidersen işin yaş ama.
    İkiside kafayı bulmuş oluyor
    Kulak mulak kalmaz
    oldcockroach ve Angrypower bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bu tip durumlarda prensibim, daha borc veriyorken kendi icimde hibe ediyormus gibi dusunuyorum. Vakit belirliyoruz vs. ama cok da takip etmiyorum. Sonucta birine borcunu hatirlatmak ta sıkıntılı bir durum. Olur da oderse ne ala. Bir daha borc almaya hak kazanmis olur. Ama odemezse de cok kafaya takmayacagim bir miktara kadar borc veriyorum, ozellikle de karakterinden emin olmadigim insana... Geri odemezse de bir daha borc istemeye yuzu olmuyor zaten.
    ftkrblt bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Adım başı berber kaynıyorken bu durumda sıkıntı yaşamak enteresan gerçekten. Şimdiye kadar gidip te memnun kalmadığım 1 tane mahalle berberi oldu ona da bir daha gitmedim zaten. En iyi berber eve yakın komşu berberdir.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tip durumlarda prensibim, daha borc veriyorken kendi icimde hibe ediyormus gibi dusunuyorum. Vakit belirliyoruz vs. ama cok da takip etmiyorum. Sonucta birine borcunu hatirlatmak ta sıkıntılı bir durum. Olur da oderse ne ala. Bir daha borc almaya hak kazanmis olur. Ama odemezse de cok kafaya takmayacagim bir miktara kadar borc veriyorum, ozellikle de karakterinden emin olmadigim insana... Geri odemezse de bir daha borc istemeye yuzu olmuyor zaten.
    Benim uyguladığım yöntemin aynısını tatbik eden birini görmek sevindirici.

Motosikleti
    NC750x - 2019
    Valla üstat çok sabırlıymıssın seni tebrik ediyorum. ama berberin karaktersizmiş kusura bakma.
    ftkrblt bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son 21 yılda sadece iki berber değiştirdim. İkincisi kuzenim olur. Çok iyi ve hızlı iş yapar. Lakin ben para vermediğim için, eğer o gün keyfi yerinde değilse biraz geçiştirir.
    Diğer şehirleri bilmem, Antalya dan tavsiye isterseniz adresi vereyim.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    saçlarımı uzattığım için 1 senedir belki daha fazla süredir berbere gitmiyom ama aynı ilçelerde olsakta bırakmadığım berberim var.
    istersen seni yönlendireyim selamımı söylemen yeterli.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ağrıda görev yaptığım zamanlarda bi türlü kafama göre (ki gerçek manasında kafama göre) berber bulamadım gittim ığdır da bi azeri berber arkadaşa traş oldum , Allah selamet versin hem güzel bi insan hem de iyi bi berberdi.her ay 100 km gidip 100 km dönüyordum. Batıda ufak bi beldeye geldim dediler berbere gelsene dedim ufak yerin derdi çok olur ağrısız başımı ağrıtmayayım 35 km ilerde şehir merkezinde bi suriyeli berbere gittim 5 tl ile başlayan traş yavaş yavaş masajdı krem di derken 35 tl olunca ;ulan bu bizi traşlıyor dedim, bide mekanı pislik götürmesi cabası gittim başka bir berber arkadaşa hem motorcu hem adam gibi adam polat kardeşimi buldum. Ben razıyım hem esnaflığından hem insanlığından Allah da razı olsun. İşin özeti berber önemli hele insanın saçıda kendi gibi orjinal olunca saçına her makas kulağına her seda olmuyor

Motosikleti
    F 650 GS (2005)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bütçeni söyle,
    Semtini söyle
    Çalışma saatlerini söyle

15 yıl boyunca gittiğim berber kendini emekli edince, oğlumun berberine gitmeye başladım.
    O zaman oğlumun benim berberi terketme sebebini daha iyi anladım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)