Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tanzim Satış başladı, kuyruklar uzadı

Motovento
    REKLAM ALANI

dava

patates miymiş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    normalde türkiye de bira ne kadar ki?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla happy hour a denk gelmesen 50lik fıçı 15 tl ve üzeri

markette 9.5'dan baslıyor

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bira 3TL olmuştu (50'lik), "öyle fiyat mı olur!?" demiştim, o günden sonra almadım pek. Şimdi de arada yurtdışına çıkınca viski ve Jaegermeister alıyorum, rakı almayalı da 3-4 yıl olmuştur. (Lübnan işi arak alıyorum yurtdışından çok daha iyi...) Öyle bedava vergi vermem.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bereket kuyruklarınız daim ve uzun olsun.
    harleybaba bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bereket kuyruklarınız daim ve uzun olsun.
    "Amen, Amon, Amun, Ammon, Amounra, Amin"

İşi garantiye alalım.
    The Dude bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Vergilendirme politikasını anlamadan ekonomiyi anlamak pek mümkün olmasa gerek ...

Çiftçi tarlasını mazot parasını kurtarmadığı için sürmediğinden, anlaşılan, memlekette soğan-sarımsak, arpa-buğday ekilmez olmuş...

İyi de, mazot parasının çoğu vergi...

Onca çalışma yaşında genç nüfusumuz var, ve bir o kadar da onca işsizimiz var... iş gücü olarak yani... Hani, iş yaptırmaya adam bulamadım diyecek halimiz yok... Onca, ova var, bağ, bahçe var... Yer, gök, nereye bir avuç tohum saçsan, bahara fışkırır!

Yahu, bir gerizekalılığımız var ama, neremizde anlayamadım!

Valla, Tanrı falan iyi demez bu duruma!

Cennet memlekette, topluca aç kalıyorsak, beynimizi çalıştıramadığımızdan, ...

Bu nasıl bir organizasyonsuzluktur... Oysa, dünyanın en kolay bir araya gelip iş yapan milletiyiz... Yeter ki bir iş yapılacak olsun, herkes girişir...

Sanki, birbirini tanımayan, etmeyen, dilinden dişinden anlamayan, güruh gibi saçılmışız da, kimse topluca bir işin ucundan tutmuyor gibi ...

Sanki ilahi bir tokat bekliyoruz da ... yakındır...

du bakalım ...

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergilendirme politikasını anlamadan ekonomiyi anlamak pek mümkün olmasa gerek ...

Çiftçi tarlasını mazot parasını kurtarmadığı için sürmediğinden, anlaşılan, memlekette soğan-sarımsak, arpa-buğday ekilmez olmuş...

Onca çalışma yaşında genç nüfusumuz var, ve bir o kadar da onca işsizimiz var... iş gücü olarak yani... Hani, iş yaptırmaya adam bulamadım diyecek halimiz yok... Onca, ova var, bağ, bahçe var... Yer, gök, nereye bir avuç tohum saçsan, bahara fışkırır!

Bu nasıl bir organizasyonsuzluktur... Oysa, dünyanın en kolay bir araya gelip iş yapan milletiyiz... Yeter ki bir iş yapılacak olsun, herkes girişir...

Sanki, birbirini tanımayan, etmeyen, dilinden dişinden anlamayan, güruh gibi saçılmışız da, kimse topluca bir işin ucundan tutmuyor gibi ...

du bakalım ...
    Çatalca'da çiftçilerin hayvancıların arazilerine finans ve deniz Bankın neden ve nasıl haczettiğini anlarsanız sorunuzun cevabını alırsınız.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Geçen komisyoncu konuşuyordu. Antalya'dan çıkıp İstanbul'a giden bir kamyon 5 tane mi ne özel sektörün işlettiği otoyol gişesinden geçiyormuş, bilmem ne kadar yol parası veriyoruz, bu parayı mecburen vatandaşa yansıtıyoruz diyordu. "Yol yaptı" doğru, ama bak pahalılık olarak geri döndü.

"Tanzim satış noktalarında bakliyat satışı başlıyor"

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Tanzim satış noktalarında bakliyat satışı başlıyor"
    Devlet pahalılıktan evlenemeyen gençler için de tanzim satış çadırı açacak mı acaba?
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Burada Turkler arasinda yaygin yari şaka yollu bi laf var, "1 Turk 10 Amerikaliya bedeldir, ama 10 Turk 1 Amerikali etmez" diye
    harleybaba bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Aynının caponu da var.
    1 Türk 5 Japon.
    5 Türk 1 Japon.

harleybaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

du bakalım ...
    bakın durum şu; avrupa birliği bizim köylerde yaşayan nüfusun çok olduğunu, bunu azaltıp insanları şehirde yaşamaya teşvik etmemiz gerektiği olgusunu devlete kabul ettirdiler. idareciler de bunun gereğini yapıp insanları şehir hayatına mahkum etti. şehirde yaşayanın aldığı nefesten kolaylıkla vergi alabilecekti çünkü. öyle de oldu.
    köylerde insan kalmadı. sosyal medyada, tv dizilerinde gördüğü parıltılı hayata özenen insanlar da koşar adım şehirlere doldu. muzun ne olduğunu bilmediği için kabuğuyla yemeye çalışan adamlar şehirlerde iş kurup para kazandılar. yurtdışı kaynaklı ucuz kredi bir anda kesilince piyasalardaki 15 yıllık suni ekonomi tökezledi.
    sen, sana ait olmayan parayı, borç aldığın parayı lükse yatırıp üretime yatırmazsan suçu kendinde arayacaksın.
    çiftçi zarar edeceğini bildiği için ekin ekmedi. şehirde fabrikada sigortalı işe girdi. şimdi aldığın borcu ödeme vakti geldi. elde üretim de yok, para da yok. ne var? rezidanslar, saraylar, lüks arabalar. bunlar karın doyurmuyor ama. borç aldığın yetmezmiş gibi 80 yıllık birikimleri, devlete ait fabrikaları vs. satıp yediler.
    deniz bitti. şimdi de 4 liraya aldığı salatalığı vatandaşa 3 liraya satıyorlar. aradaki 1 lira zararı kendi cebinden ödemiyor. devletin kasasından ödüyor. devletin borcu vatandaşın borcu. seçimden sonra, dağıttıkları çayın parasını, sübvanse ettikleri tanzim satışların zararlarını yine gariban halktan alacaklar. nasıl mı? benzin, doğalgaz, su, elektrik, köprü, yol, harç, vergi, telefon faturaları vs.
    tanzim satışlar akla ziyan zararlar ediyor. çomar televizyonu açınca ''vay emmuuuğaaa 1 liralık salatalığı 6 liraya satıyo manav'' diyor. ilahi tokata ne gerek var. çomarın karakteri en büyük cezası olmuş. bunların yanında masum insanlar ekonomik darlık çekiyor. biz çomarlara üzülmüyoruz. beter olsunlar bundan sonra. biz gerçeği görüp değiştirmeye gücü yetmeyen garibana üzülüyoruz. motosiklet haberlerine bakcam ben. yeni modeller çıkmış mı ki
    Osm@n bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    faizler %12,52 den %19,83'e sert düşmüş!
    Siz de sabah okuyun canınız sıkılmasın.

Belki biri şaka yapmıştır dedim ama!

Algıyla oynama bu oluyor işte.
    harleybaba ve kurubuz bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    speederbike
    Diyor ki, faiz 12'den 25'e çıkmış. Sonra başarılı stratejiyle 18'e düşmüş.
    Soru: 12'den 25'e çıkarken armut mu toplamışlar, herşey kontrolümüzde mi demişler?

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    12 den 25e çıkıp 19a düşen ok o şekildemi oluyormuş.Nüfuz edici bomba gibi.Sığınağa atsan deler

Motosikleti
    speederbike
    Ray döşemişlerdir.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nasıl bir şizofreniye denk geldik biz ya.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Yavaş eleştirin bazı sazanlar alınıyor.
    harleybaba bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)