Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Tanzim Satış başladı, kuyruklar uzadı

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Seçim 2023'te değil mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı arifziyaar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. vergi memuru degilim 2002 oranlarini bilmiyorum. Ama o dönem olmayip suan bir vergi bildigim kadariyla yok. Varsa aydinlatin bilelim?
    2. Suan karaborsa yok. Acik acik satiliyor heryerde . o donem acikta tonlarca margarin tup mu vardi? Suan devket bir alternatif sunuyor .Dogru mu diye soracak olursan yanlis. Her konuda yazmaktan biktim kanun zayif daha sert agir yaptirimlari olan bi kanun olsa yollasan vergi memurunu müfettisi adama bi ceza yazsa yedi sulalesi ödeyemese ticaret hayati bitse haksiz kazanc saglamaya cesaret edemez.

Kibrista savasan da bizim askerimizdi suriyede sirnakta nusaybinde savasanda bizim askerimiz. Bu kadar askeri operasyon harcamaya ragmen ekonomi 80 90 li yillar kadar altust olmadi.
    https://www.dunya.com/kose-yazisi/20...yecegiz/396766

2002 yılında kişi başına 602 dolar vergi öderken 2018 yılında 1945 dolar vergi ödeyeceğiz.

Kisi basına milli gelir de 2000 de 4300 dolarken şimdi 10.000 dolar.

Asgari ücret 2000 de 150 dolar simdi ise 400 dolar.

Motosikleti
    speederbike
    Kanun da gökten inmediğine göre? Kimmiş düzgün kanun yapmayan?

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    2002 de devletin vergi geliri 40 milyar dolar.
    2018 de ise 160 milyar dolar.

Yani böyle bir vergi miktarı hiçbir hükumete nasip olmadı. Yarısını bırak en fazla alan hükumet bugünkü verginin ceyregini toplamış

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 R
    Seçim öncesi tertemiz oylar ohh seçimden sonra 20 tl den aşşağı sebze olmaz demek isteseler indirebiliyorlarmış fiyatları tanzim olunca fiyatlar nasıl düşüyor

Motosikleti
    speederbike
    O kadar vergi geliri olunca üç beş holdingin vergi borcunu sıfırlamak bütçeyi sarsmıyor tabii.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hâlâ bu durumda başörtüsü sorununu küçümseyen ve görmezden gelen ifadeleri okudukça hayretimi gizlemekte zorlanıyorum.

Devlet temel gıda maddelerini sübvanse etmeye başladı. Hâlâ mı uzlaşma aklınızdan geçmez arkadaş? Ülke olarak itibarımız zaten yerlerde, ağzımızın kokacağı günler de yakında, bu neyin bağnazlığı, kibri, şaşmış idealizmi Allah aşkına?

Ulan işine gelince Tayyip bile Perinçekle anlaştı be. Hâlâ nasıl geçmiş yanlışları savunmaya yeltenebiliyoruz anlamıyorum... Yahu bunu gören ve dini hassasiyeti olan insanlar Tayyib'e oy vermesin de n'apsın? Niye eskisi gibi ezdirsin kendi düşüncesini yine? Salak mı? Arkadaş yukarıda yazmış, ben de haklı olarak muhalefet ettim. Ama eğri oturup doğru konuşalım, çok mu haksız? Ekonomi bugün 90'lı yıllara göre daha iyi. E öyleyse "ekonomi o zamandan daha beter olana kadar yolu var" diye düşünmez mi?

Elin gavuru farklı ırktan, farklı kıtadan insanlarla bir arada yaşamayı beceriyorken biz, bu kadar ortak noktamız olmasına rağmen hala saygı ve uzlaşma olgunluğunu göstermeyip çocuk gibi kavga etmeyi seçiyorsak, aklımız başımıza gelene kadar Tayyip terapisini hakkediyoruz, sonuna kadar hem de.
    Eagle7 bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.antalya.bel.tr/halden-gunluk-fiyatlar

Bu dönemde, en çok sebze-meyve üretilen bir şehirde, fiyatlar böyleyken, tanzim satışta nasıl daha ucuz olabiliyor, o da ayrı mesele. Bu işi birebir yapan akrabalarım, arkadaşlarım var; toptancı haline biberi 6,50, patlıcanı 5 ten verdiler dün.
    Bunlar hal fiyatları değil mi? Sorun burada zaten.
    Altına yazdıklarını dikkate almadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hâlâ bu durumda başörtüsü sorununu küçümseyen ve görmezden gelen ifadeleri okudukça hayretimi gizlemekte zorlanıyorum...
    Ondan sonra biz niye iktidar olamıyoruz? Dövlet bize bahmiyrr.
    Bu kafa ile akp veya zihniyeti baştan gitmez, biri gider başka versiyonu gelir.
    bursalıali bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Matematik ve İktisatçı, Nobel Ekonomi ödüllü Gerard Debreu'dan alıntı ...

"Her durumda, istatistik çalışmalarının sonunda, üretme ve ticaret yapma hürriyeti en iyi matematik sonucu verir.
    Pazar ekonomisi objektif olarak, güdümlü ekonomiden daha etkilidir.
    Pazara yapılan her türlü dış müdahale, zorunlu olarak onun başarısını azaltır."

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar hal fiyatları değil mi? Sorun burada zaten.
    Altına yazdıklarını dikkate almadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Kuyruk da bitmez :D
    May the Force be with McLaren Mercedes

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Halka diğer satıcılara göre uygun satış yaptığı dışında geri kalan herşey kanunsuz ,uygunsuz ve yinede ucuz olmadığı yönünde devlet ticaret yapmaz bu şekilde belediyeler kafalarına göre tezgahı kuruyor vatandaş yapsa ne olur zabıtalar ne yapar acaba bunun dışında işgaliye bedeli varmıdır fiş kesip vergisi ödeniyormudur başlı başına uygunsuz bir uygulama geç kalınmış devletin malı kendisi satması yerine bu fiyatları belirli bir düzeyde piyasada sattırması gerekiyordu kendisi değil düşün manav dükkanın var bu senin geçüm kaynağın dükkan kiran poşet giderin çalışanın,vergin,stopajın,sgk,bağkurun mecbursun halden alacaksın hamal paran,nakliye belli 3 liraya satamayacaksın peki ne yapacaksın bu şekilde rekabet kanununada aykırı ortada ezici rekabet var devlete herşey mübah tabi bir başkası yapsa kıyamet kopar ucuz olmasından yanayım ama uygulama başlı başına saçmalık ve yasadışı bu şekilde olmamalı

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dövlet bize bahmiyrr AKP lilerin ve PKK lıların ağzından düşmeyen cümle.Ben hiç bir muhalifin ağzından bu tarz bir cümle duymadım.Dikkat edersen tanzim kuyruğundakilerin çoğu AKPli,makarna,kömür,erzak yardımı yapılanların çoğu AKPli.Devlet benim paramı rızkımı çalıp yandaşlara,Suriyeli itlere dağıtmasın benim özgürlüğümü engellemesin bana yeter.

Bu arada AKP nin baştan gitmesini isteyen kim.İyicene bir ekonomi çöksün AKP nin yandaşları aç kalsın,çocuklarını bile doyuramayacak hale gelsinler belki o zaman akılları başlarına gelir yada geberirler.Kendi cehaletlerinin,iki yüzlülüklerinin,yalancılıklarının bedelini ödemeden ben AKP nin iktidardan gitmesini istemiyorum.
    Gönenç ve Osm@n bunu beğendiler.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..............

Bu arada AKP nin baştan gitmesini isteyen kim.İyicene bir ekonomi çöksün AKP nin yandaşları aç kalsın,çocuklarını bile doyuramayacak hale gelsinler belki o zaman akılları başlarına gelir yada geberirler.Kendi cehaletlerinin,iki yüzlülüklerinin,yalancılıklarının bedelini ödemeden ben AKP nin iktidardan gitmesini istemiyorum.
    Yapma ya, ben şöyle sanıyordum.
    "İyicene bir ekonomi çöksün AKP nin yandaşları aç kalsın,çocuklarını bile doyuramayacak hale gelsinler belki o zaman akılları başlarına gelir..." de biz iktidar oluruzu bekliyorsunuz sanıyordum.
    Yanlış önermeymiş.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Çalıyor ama çalışıyor
    Hırsızsa bizim hırsızımız
    Öleceksek bunların iktidarında ölelim.

Bu kafa sence akıllanırmı.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Devlet elbette yemek bulamayan vatandaşın karnını doyuracak, yakacak bulamayanı ısıracak, eğitim alamayanı eğitecek...

Ama gördüğümüz şey rezaletten başka birşey değil. 2 saat, 3 saat, 4 saat sırada bekledim diyor. Sonunana da ekliyor. "Allah razı olsun."

Ne için bekledin? 2 kilo soğan, 2 kilo domates. Semt pazarına göre taş çatlasın 4 lira ucuza aldın.

4 lira.

4 lira için 2 saat sıra bekledin. Bu hükümet seni 4 liraya mı muhtaç etti?

Ne için bekledin? Kuru soğan, patates. Temel tüketim maddeleri için sıraya girdin. Dünya lideri olduğumuz, Almanyayı tir tir titrettiğimiz dönemde, tarım ülkesi Türkiye'de, kuru soğan kuyruğunda 2 saat bekledin. Sonuna da ekledin: "Nankörler, geberin."
    Gönenç ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Yapma ya, ben şöyle sanıyordum.
    "İyicene bir ekonomi çöksün AKP nin yandaşları aç kalsın,çocuklarını bile doyuramayacak hale gelsinler belki o zaman akılları başlarına gelir..." de biz iktidar oluruzu bekliyorsunuz sanıyordum.
    Yanlış önermeymiş.
    Ekonomi çökmedi ki, şahlanarak uçuyor. Umarım bu güzel günler bitmez.
    May the Force be with McLaren Mercedes

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hâlâ bu durumda başörtüsü sorununu küçümseyen ve görmezden gelen ifadeleri okudukça hayretimi gizlemekte zorlanıyorum.

Devlet temel gıda maddelerini sübvanse etmeye başladı. Hâlâ mı uzlaşma aklınızdan geçmez arkadaş? Ülke olarak itibarımız zaten yerlerde, ağzımızın kokacağı günler de yakında, bu neyin bağnazlığı, kibri, şaşmış idealizmi Allah aşkına?

Ulan işine gelince Tayyip bile Perinçekle anlaştı be. Hâlâ nasıl geçmiş yanlışları savunmaya yeltenebiliyoruz anlamıyorum... Yahu bunu gören ve dini hassasiyeti olan insanlar Tayyib'e oy vermesin de n'apsın? Niye eskisi gibi ezdirsin kendi düşüncesini yine? Salak mı? Arkadaş yukarıda yazmış, ben de haklı olarak muhalefet ettim. Ama eğri oturup doğru konuşalım, çok mu haksız? Ekonomi bugün 90'lı yıllara göre daha iyi. E öyleyse "ekonomi o zamandan daha beter olana kadar yolu var" diye düşünmez mi?

Elin gavuru farklı ırktan, farklı kıtadan insanlarla bir arada yaşamayı beceriyorken biz, bu kadar ortak noktamız olmasına rağmen hala saygı ve uzlaşma olgunluğunu göstermeyip çocuk gibi kavga etmeyi seçiyorsak, aklımız başımıza gelene kadar Tayyip terapisini hakkediyoruz, sonuna kadar hem de.
    haşmet, başörtüsü sorununu küşümseyen yok..

şurda ekonomik kriz konuşulurken partizanlıktan ve gözü dönmüş fanatikllikten söylenecek karşı lafı kalmayınca "ama onlar da başörtüsünü yıllarca yasakladılar" sığlığına kadar inip buna sığınanlaara lafımız var. hani madem bi beyin var kullanıyosun, bu durumu nasıl göremiyorsun? nabza göre şerbet vermekten elinde şerbet kalmadı senin de. tamam anlıyorum yıllarca uzaktan baktığın için memleket gidişatı hakkında "relate etme" güdün körelmiş ama bunu da görememiş olman olmaz. insaf.

bağnaz demeden önce, azıcık insaf, azıcık beyin lütfen.

ayrıca uzlaşma birlikte yaşama ksımına zaten katılıyorum. ona lafım yok. haklısın. dindar laik ateist türk kürt laz çerkes, hepimiz bu ülkenin insanıyız. birlikte ve beraber yaşamalıyız.

amaaa uzaktan davulun sesi uzaktan farklı gelir.

neden farklı gelir? bu ülkeyi iki kutuba sürükleyen şu anki iktidar değil mi? ben muhalif laf edince bana vatan haini damgası vuran kim? teksas şerifler federasyonu mu? ben tanzim satışa kadar gelinen noktayı ortaya dökerken hain damgası vuran kim? new york at arabaları sürücüleri derneği başkanı mı? devlet onu yapmaz bunu yapmaz deyip herşeyi rafinlerileri petrokimya tesislerini telekomu madenler şeker tekel fabrikalarını satarken şimdi manavlığa başlayınca bunu eleştirmeyelim mi? sonra lafı "ama onlar baş örtüsünü yasakladılar" diye sığ şekilde savunanalara karşı "yok artık nedir bu fanatiklik" demeyelim mi? bak konudan devam edeyim, çeşitli hallerin başkanları bas bas bağırıyor, fiyat yüksekliğinin sebebi fırsatçılık değil, üretim az, maliyetler çok yüksek diye...duyan var mı? gübrenin fiyatı %95 artmış mazot uçmuş, tohum fiyatları coşmuş, elektrik su maliyeti en az %50 artmış, bunların sogrulamadan fırsatçılık diye ötenlere iktidar svunuculuğun yapıp konuyu başörtüsüne kadar indirlenlere azıcık iğneli laf söylemeyelim mi?

karşında kutuplaşan, yolsuzluğun dibine vurmuş kpss sınavında birinci geleni eletmiş bir "benden olsun çamurdan olsun"culuk varken ne diyeceksin? bak geçenlerde bir tvit okudum. hani uzlaşma diyorsun ya, şu minvalde birşeydi "fatihin istanbulu fethederken kullandığı şahi toplarını 'bu bizden' deyip ahmed efendiye değil, en iyi topçu olan rum yorgo efendiye yaptırdığı için istanbulu fethetti". liyakat gözetti fatih...fatihi osmanlıyı övenler buna hiç değinmez. ayrıca fatih şöyle der hatta "insanlara allahın soracağı inancın ne, namaz kılar mısın, oruç tutar mısın, soruları yerine, kullarının sorması gereken aç mısın susuz musun soruları sorun" der..bunu bilmez kimse. çünkü işine gelmez. ama "akrabalarınızı gözetleyin" ayeitini savunur akrabalarını işe alırken..

yazarken düşünecek insan. "bağnaz" demeden evvel düşünecek. "ulan" demeden evvel düşünecek.
    ufoz ve Osm@n bunu beğendiler.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Seçim rüşveti seçimden sonra görürüm tanzimcileri :D

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet elbette yemek bulamayan vatandaşın karnını doyuracak, yakacak bulamayanı ısıracak, eğitim alamayanı eğitecek...

Ama gördüğümüz şey rezaletten başka birşey değil. 2 saat, 3 saat, 4 saat sırada bekledim diyor. Sonunana da ekliyor. "Allah razı olsun."

Ne için bekledin? 2 kilo soğan, 2 kilo domates. Semt pazarına göre taş çatlasın 4 lira ucuza aldın.

4 lira.

4 lira için 2 saat sıra bekledin. Bu hükümet seni 4 liraya mı muhtaç etti?

Ne için bekledin? Kuru soğan, patates. Temel tüketim maddeleri için sıraya girdin. Dünya lideri olduğumuz, Almanyayı tir tir titrettiğimiz dönemde, tarım ülkesi Türkiye'de, kuru soğan kuyruğunda 2 saat bekledin. Sonuna da ekledin: "Nankörler, geberin."
    Bu kadar basit izah etmene rağmen yine anlamayacaklar. Ama diyecekler, fakat diyecekler, o öyle değil diyecekler, sonunda yine kabullenmeyecekler.

Sen o kuyruğa bakınca yoksullaştırılmış, yardıma muhtaç bir halk görürsün, bazıları o kuyruğa bakınca dış güçlerin ve manav lobisinin oyunlarını bir bir bozan ve vatandaşına ucuz sebze meyve sağlayan dünya liderini görürler.

Maddi imkansızlıktan ucuz sebze meyve almak için sıraya girip saatlerce beklemek kimisinin gururuna dokunur, kimisi ise güneş gözlüğünü takıp gayet mutlu sırasında bekler, eleştirenlere de "geberin" der.

Bu yüzden her şeyin çaresi eğitim. İlk önce sorgulamayı ve düşünmeyi başarabilen bir toplum lazım.
    pea ve Osm@n bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)