Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Tanzim Satış başladı, kuyruklar uzadı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bunlar hep günü kurtarmak adına yapılan siyasi oyunlar. Önümüz seçim ve yine oy kaygısı ile yapılan bir iş. Üreticiye soran yok kardeşim sen neden ekmiyorsun ektiğini neden biçmiyorsun diye. Antalyayı fırtına sel vuruyor adamın serası mahsulu yerle bir oluyor. Hadi üretti diyelim toplayacak işçi bulamıyor. Hadi buldu diyelim satacak aracı bulamıyor. 1 yıl ekiyor bakıyor zarar ertesi yıl ekmiyor. Sonra her şeyi ithal ediyoruz pahalı diye şikayet ediyoruz.
    50 yıl önceki kuyruklarla kıyaslayan var kış günü domates biber patlıcan mı görüyordunuz. Annelerimiz konserve yapar kışın konserve yerdik, domates yoktu salça kullanılırdı. Kuyruktakilere cep telefonlarını çıkarmalarını söylesek acaba 5 yıllık telefon kullanan var mı çok merak ediyoum. Velhasıl hem lüksümüzden vazgeçmiyoruz hem pahalılıktan şikayet ediyoruz.
    Özetle bana göre bu hizmet falan değil. Seçimden sonra tüm Türkiye'de uygulansın yaygınlaşsın dişimi kırarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Artık şu mevsiminde ye mevzusunuda bi aşalım.Sanki kışlık sebzeler ucuzda yaz sebzeleri pahalıymış gibi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Samimi cevap vereceksiniz bir soru sorayım...
    Bu hükümetin istifa etmesi dışında ( bu zaten iyi olur) ne yaparsa iyi yaptı dersiniz.

Örnek verirseniz sevinirim

Değerli arazileri satıp (ateşe verip) zenginlere ya da kendi tanıdıklarına satmak yerine uygun fiyatlı ev satışı yapsa

Bakanları uzmanlığa göre atayıp bütçe dağılımlarını düzenli yapsa

Söylediği fabrikaları vb. gösterse, hadi gösteremese de iş imkanı sağlayacak fabrikalar kursa, kurmaya teşvik etse.

Eğitim sistemini bilimsel metod çerçevesinde düzenlese

Kamu personellerini kontrollü alsa (bazı birimlerde aynı soy isimden ya da memleketten oluşan güruhlar var)

Müslüman olduğunu kabul ettiğim ülkede siyaset içine inanç katmasa (bakın inanmasa demiyorum siyasete katmasa)

Turizm sektörünü baltalamasa (antalya'nın alkol yasağını düşünün, komik)

Kimse bireysel olarak adamlara gıcık değil, yapılanlarda sıkıntı var. Yukarda saydığım şeyler var olan şeyler ve isteseler yapılabilecek konular. Bunları uygulasa Tayyipmiş Kemalmiş hiç ırgalamam; zaten oy veririm.

Yapılan şeyler bizim yaptığımız şeyler değil; yerli ve milli denilen şeyleri yurtdışından alıp birleştirmek yerli demek değildir, yol yapmak marifet değil, yazılım gücü dünyaya hükmederken otomobil yapmaya calısmak(!) bir atılım değildir.

Hükümet düşmanı değil yapılanlara kızıyoruz. Size göre doğrudur; birşey diyemem. Bize göre değil; bize göre şöförünü milletvekili yapan kişide bir sıkıntı vardır.
    BIYIKLI bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Şöför neden milletvekili olmasın ? Olur. Şöförlerin sorunlarını bilir, çözüm üretmeye yardımı olur. Ama eğitim sistemine, sağlık politikalarına karışmaya kalkarsa o zaman memleket berbat olur.
    bursalıali bunu beğendi.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Bu hükümetin istifa etmesi dışında ( bu zaten iyi olur) ne yaparsa iyi yaptı dersiniz.

samimi olarak cevap vermek isterim

şu an hemen bir toplantı yapıp, şunlrı söyler ve yaparsa;

- yasama, yürütme ve yargıyı birbirinden tamamen bağımsız hale getiriyorum, artık cumhurbaşkanı yargı için kimseyi atamayacak, tüm üyeler tam bağımsız olacak, sayıştay ve danıştay da bağımsız oalcak. devlet denetleme kurulu yetkileir artırlacak.

- tcmb bağımısızdır, spk bağımsızdır,

- bundan böyle gazete dergi tv gibi her türlü yayın organları sahiplerini kesinlikle aramayacam, kimse aramayacak, medya bağımsızdır.

- kamuya tüm alımlar sadece yazılı sınav ile yapılacak, soruların ve cevapların güvenliği maksimum düzeyde tutulacak, siyasi görüşlerinden bağımısz en liayakatli kişi işe alınacak,

- üretimi azalmış olan tüm tarım ürünleri için destek sağlanacak. toprak verimliliği, gübre verimliliği için arge çalışmaları başlatılacak. her ilçeye ziraat mühendisleri götürecez, köylülerimizin tüm problemlerini dinleyip brilikte aksiyon alıcaz. hayvan, süt ve toprak verimliliğini kısa süre içinde yükselticez. tarım arazilerine asla yapılşma olmaaycak.

- tüm iskanlar sıkı denetimden geçirecek, denetimi yapanlar siyasi değil liyakatlı kişiler olacak. tüm binalarda yeşil oranı, sağlamlık, altyapı-otopark, sitelerde park-bahçe testleri ve oranları zorunlu olacak. bunlar sıkı biçimde kontrol edilecek. ek kat yapımına asla izin yok.

- her il için en az yeşil oranı kanun çıkaracaz, şehir merkezlerinde yeşil oranı minimum %10 olacak. kamulaştırma ile büyük her şehire devasa parklar yapılacak.

- altyapı ve ulaşımda bundan böyle karayoluna değil, demiryoluna ağırlık verilecek.

- özelleştirilen işletmeler sıkı kontrollerden geçirelecek, özelleştirme öncesi satış ve karlılıkları gözetilecek.

- eğitim için imam hatiplere yönelik değil fen liseleri ve bilime yönelik okullar açılacak. aydınlık ve eğitimli bireyler yetiştirlecek. amaç soran sorgulayan bilen araştıran bireyler yetiştirmek olacak. ilk 12 yıl eğitim zorunlu olacak. tüm okullar bu amaçla gözden geçirilecek. okullarda patlayan bombalar tanklar asker resimleri değil dağ bayır güneş masal resimleri olacak. çocuklar propaganda ile değil eğtim ile yoğrulacak.

- her türlü dini tarikat ve vakıflar kapatılacak.

- her türlü bilimsel araştırma geliştirmelere pay ayrılacak, devlet desteği sağlanacak. bütçede argenin payı hemen şimdi 10 katına çıkaraılacak. bu pay her sene %100 oranında artılacak.

işte o zaman samimi bir şekilde bu ülkeyi saevidklerine, bu ülkeyi gerçekten kalkındırmak istediklerine, en aznda geçmişte yapmış oldukları yüzlerce hatadan geri dönmeye başladıklarına inanırım.

en çok biz vatanı seviyoruz edebiyatı ile yürümez o işler.
    dini propaganda ile hiç yürümez.
    senin gibi düşünmeyen herkes ve her şey için "vatan haini" damgası atmakla yürümez.
    liyakatsız yürümez.

hızlı ve aklıma ilk gelenleri yazdım, yazım hataları için kusura bakmayın.

*

mürekkebi kurumadan edit geldi: ankara'yı da metrobüsle tanıştıracakmış!
    ben demiryolu ağı diyorum, o hala karayoluna yüklenmeye devam ediyor.
    ufoz ve Gönenç bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Öyle demeyin. O şoförden daha iyi karayollarının sorunlarını bilip çözüm getirecek kimse yoktur o mecliste. Çözüm üretebildi mi derseniz Akşener engel oldu.

Milletvekili ile bakanları karıştırmayın.

Milletvekilleri belli bir uzmanlıkta (uzman dersek adama tabi) olmaması gerekir.

Mecliste her türlü karar alınır; şöför diye aşağılamıyorum ama torpilli bir şöförün eğitim, savunma, anayasa hakkında ne kadar fikri olabilir?

Hayvanat bahcesi müdürünün tubitakta ne faydası olabilir?

Şöförü eğer kendi alanı ile ilgili bir bakanlığa torpille atasaydı tamam hadi bak ona da tamam diyorum ancak milletvekilleri için bu mantık saçma.

Kenan Sofuoğlunun milletvekili olması kadar saçma. Koy bakanlığa; bakan yardımcısı yap bak o zaman kendi alanında çalışır; ama tek bir uzmanlığı olan adamın benim anayasal haklarım üzerinde oy kullanması tüm türk milletine haksızlıktır.

dipnot: herkes siyaset bilimci olacak değil ancak bir tarih profesörünün bakış açısı ülke genelinde olabilirken bir dişçinin bir şöförün bakış açısı sadece kendi alanıyla ilgili olabilir.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yoooo öyle istifa edip kolay kolay kurtulmak yok.16 yıldan beri s.çtıkları b.ku temizleyecekler yada onun içinde boğulacaklar.Şimdi başkası iktidara gelirse bütün bu pislik onun üstüne kalır.

Vergileri ilk iktidara geldikleri haline geri getirmek sanırım güzel bir başlangıç olur.Benzin,motosiklet,araba,içkideki vergiler 2002 de haline geri gelsin mesela.Ben bir araba kendime bir araba da bu kan emicilere almak zorunda mıyın?Dünya'nın neresinde görülmüş bu kadar vergi?

Batırdıkları tarımı tekrar eski haline getirsinler

Yandaşlara yedirdikleri paraları geri alsınlar.Gerçek sahipleri halka geri dağıtsınlar.

Yobaz üretim tesisi haline gelen eğitim sistemini düzeltsinler.Daha bilimsel,üretime katkıda bulanacak bireyler yetiştirecek bir eğitim sistemi getirsinler.

16 yıldan beri ister yandaşları Feto ile ister tek başına olsun KPSS de haklarını yedikleri insanlara tazminat ödesinler,hak ettikleri konumlara getirsinler.Daha yeni KPSS de kendi dalında birinci olan bir Fizik Öğretmenini mülakatta eleyip hakkını yediler.

Devletin sattıkları bütün mallarını geri alsınlar.

Kuvvetler Birliği ilkesini geri getirsinler.Tek adam yönetimin ülkeyi ne hale getirdiğini gördük.

İlk aklıma gelenler bunlar.Bunların dışında daha milyon tane şey sayarım.Bakın ekstra bir şey yapmalarını istemiyorum.Sadece 16 yıldan beri bu ülkeye ve vatandaşlara verdikleri hasarı onarsınlar yeter.
    Osm@n, ufoz ve Gönenç bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Konu dağılmasın, ne diyorduk? Yağ kuyruğu, pardon, sebze kuyruğu.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayvanat bahcesi müdürünün tubitakta ne faydası olabilir?
    Bu ezberletilen cümlelerden, konuyu daha detaylı araştırmanı öneririm.
    Az silindir, çok iş

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ezberletilen cümlelerden, konuyu daha detaylı araştırmanı öneririm.
    Eğer bilgim yanlış ise affola ama aşağıdaki bilgiler hatalı mı?

Eğer doğruysa;

İlahiyat fak. ile tubitak ne alaka?
    Deniz feneri ile ne alaka?
    Yandaş bir dergide üst mevkilerde olsan bile tubitak ile ne alaka?

Motosikleti
    yamaha mt-25
    poşet paralı mı?

Motosikleti
    speederbike
    Tam ben de onu soracaktım

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Max 3 kg alınan sovan, domates ve hıyarla
    en az 3 çocuk yapmamızı istiyorlar, neyiz lan biz.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    speederbike
    Komonizme doğru koşar adım.
    Öte yandan devlet niye köprü işletsin?

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Max 3 kg alınan sovan, domates ve hıyarla
    en az 3 çocuk yapmamızı istiyorlar, neyiz lan biz.
    dünya lideri ülke ya alta çürükleri doldurursa, ya bize seçtirmezse?! napçaz, kimi kime şikayet etçez

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ulan geyiği iyice harlamışsınız ha!

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    poşet paralı mı?
    AAA olur mu hiç? Poşete bir de para mı versin halk. cık cık cık

Motosikleti
    speederbike
    Marketlerde poşet de ucuzlar şimdi.

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    alemsiniz.. 2002 ye donmek isteyen bile var
    18 -20 yasindakileri anliyorum gecmisi bilmedikleri icin tozpembe saniyor olabilirler. 35 yas uzeri iyi hatirliyordur yillik rutin %70 80 e yakin enflasyon. 3 ortakli bes ortakli hukumetler. 2 -3 yilda bir erken secim .Paylasilan bakanliklar .Bitirilemeyen hizmetler ..

Bolu tuneli insaati kac yil surmus acip bi okuyun .Kimler ne kadar hortumlamis.

Devalüasyonlar, bir gecede zenginleşen yandaşlar,bankalari hüpletenler biz 20 yaşimiza kadar böyle büyüdük.

Batiyoruz batiyoruz diyorsunuz o dönemden beter olacagimizi düşünmüyorum.

Her konuda dile getirmeye calıstım bizim toplumun boyle ahlaksizliklasmasi kanundan korkmadigi icin . Amerikadaki gibi bir kanunumuz olsa taksici fazla ucret almaya korksa mesela , gittigin cafe rest. senin şikayetinle başına gelebileceklerden korksa , evime giren motorumu çalan piç onu kevgire cevirdigimde ceza almiyacagimi bilse, kazali arabayi motoru temiz diye satan sahtekar yakalaninca başına geleceklerden korksa, insaat malzemesinden çalan muteahhit korksa ...

Pskoloji ile ilgilenmiyorum pek ama sanirim bir adi vardir korkudan egitimli iyi birer insan rolu oynayacak herkes
    splender bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)