Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Tanzim Satış başladı, kuyruklar uzadı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dsdasdasd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dürüst olmak gerekirse bu haberi gorunce bir mutluluk hali geldi bana.

https://www.youtube.com/watch?v=UPkw...=youtu.be&t=57

sonra ekside bunu gördüm,yine mutsuz oldum.Fakat o emekli abiye helal olsun.Kendimi onun yerine koyuyorum da..
    allah korusun ya,insanın başı belaya girer.
    35 sn konuşmaya başlayan abide peygamber sabrı varmış.Adama resmen hayran kaldım ve saygı duydum.Kara gözlüklü aşağılık yaratık ile ilgili bir şey yazdım yazım sildim akşam akşam sinirlerim tavan yaptı.Doğruyu söyleyen kendi ülkesinin vatandaşına geber diyebilecek kadar kötü niyetli,kalbi kararmış kin ve nefret dolu bu insana ne desen ne yapsan boş.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Az dusunebilen durumun farkinda...

Ya safliktan, ya cahillikten, ya durumu kabullenmenin zorlugundan, ya da gelecekte cok daha kotu olacagi gerceginden kacmaya calisan bazilari "boyle devam ederse iyi", "basimizda RTE oldukca bir sekilde cozum uretir" modunda... Siyasetcileri "basimizda" goren anlayis ve "devlet buyugumuz" gibi sacmasapan ifadelerin cozulmesi de bu surecte olacak belki...

Acikcasi bu anlayisi RTE insa etmedi. Sadece kendinden once gelenlerden daha iyi suistimal etti... Cok daha onceden yok edilmesi lazimdi. Iyi ders alinirsa cok daha saglikli bir devlet mekanizmasi olusturulabilir gelecekte...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    35 sn konuşmaya başlayan abide peygamber sabrı varmış.Adama resmen hayran kaldım ve saygı duydum.Kara gözlüklü aşağılık yaratık ile ilgili bir şey yazdım yazım sildim akşam akşam sinirlerim tavan yaptı.Doğruyu söyleyen kendi ülkesinin vatandaşına geber diyebilecek kadar kötü niyetli,kalbi kararmış kin ve nefret dolu bu insana ne desen ne yapsan boş.
    "Acaba neden oyle?" diye dusunmek te lazim. Sanki abi surekli guncellenen terorist tanimina uyuyor gibi geldi bana

Bu kadin kadar acik ifade etmese de bence toplumumuzda ciddi bir kesim, kendisinden farkli dini ve siyasi tercihi olanlarin belli bir miktar baskilanmasina, yani haksizliga ugramasina olumlu yaklasmakta. Makul dusunemeyen ulusalci kesim dindarlar hakkinda, makul dusunemeyen dindar kesim de bazilari hakkinda boyle dusunmekte.

Bu bolunmusluk, kabilecilik ve ayrimcilik ta RTE'den once vardi. Eskilerden farkli olarak RTE bu kozu cok daha ustaca kullandi. Cok onceden mucadele edilse, cozume kavusturulsa, bugunleri yasamiyor olurduk.

Olayi iktidar sorunu olarak gormemek lazim bence. Bagisikligimiz cok zayifti. Eninde sonunda hasta olacaktik. Ve olduk. Zaturre olmasak, kolera olacaktik. Ama bir seyler gelecekti basimiza illa ki. Sucu bakteri ve viruslere atarsak, bagisiklik sistemimizi guclendirmezsek, ileride tekrar hasta olmamiz kacinilmaz. Bakteri ve virus her yerde var, hic bir zaman da yok olmayacak.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bizim bağışıklık zayıflığımız genetiğimizden kaynaklı.Yine zaman zaman hasta olmuştuk ama bi şekilde atlatıp ayağa kalkabilmiştik.O zayıf bağışıklığımızıda parça parça ettiler.Aynı kuyrukta aynı kaderi paylaşan biri önündekine geber diyorsa bitmişiz.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Gel vatandaş gel seçim öncesi zararına satışlar. Hele bir seçim geçsin göreceğim ben sizi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Serbest piyasaya son verip, çiftçileri kooperatifleşmeye teşvik etmedikçe düzelmez bu piyasa. Madem aracıyı çiftçi de halkta istemiyor, çiftçinin malını büyükşehire kendi imkanlarıyla getirmesinin yolları açılmalı. Biten tarımı tekrar canlandırmanın peşine düştüler ama iş işten geçecek böyle giderse. Çiftçi refah içinde köyünde yaşayamazsa göçüyor şehire..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim bağışıklık zayıflığımız genetiğimizden kaynaklı.Yine zaman zaman hasta olmuştuk ama bi şekilde atlatıp ayağa kalkabilmiştik.O zayıf bağışıklığımızıda parça parça ettiler.Aynı kuyrukta aynı kaderi paylaşan biri önündekine geber diyorsa bitmişiz.
    Bence genetik degil. Almanlar yahudilere, Ingilizler Irlandalilara, Amerikalilar zencilere yapmis. Cok farkli karakterde ve nitelikte olaylar, ama temelinde toplum tarafindan kaniksanmis ayrimcilik var. Bugun oyle degiller. Bizim de ayrimcilik problemini bir sekilde yenmemiz lazim. Toplumun bazi kesimleri, bazi kesimlerine guvenmiyor, "vatan haini", "terorist", "aptal", "cahil", "comar" laflari havada ucusuyor. Cozum olarak anlamak, dinlemek, uzlasmak, ihtiyaclara cevap vermek yerine baskilamayi tercih ediyor. Cok egitimli insanlar "benim oyum nasil onun oyuyla bir olabilir" dedigi anda bitmistir olay...

Videoyu izledim. Birini dediği birini tutmuyor...Kış günü yaz sebzesi kuyrğuna girenlerin hepsi hak,hukuk adalet nutuku çekti.

Tuhaf bir ülkeyiz.Kimsenin sorunun kaynağı hakkında fikri yok...Fiyatların marketler yüzünden yüksek olduğunu sanan ama mikrofona
    edebiyat parçalamaya çalışan cahil bir halk,sıraya girmiş bekliyor.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu kuyruklar normal kuyruk değil arkadaşlar. akşama kadar kahvede pinekleyen amcalar ile evde kısır partisi yapıp müge anlı izleyen teyzelerin sırası. normal işinde gücünde birisi o sıraya girmez zaten.

bedavaya koşup izdiham yaratan insanlar orada. bedava olmadığı için izdiham yok.

ikinci husus, son bir-iki yıldır yapılan her şey, atılan her adım göstermelik ve baştan savma. ucuz sebze meyve istiyorsak çiftçinin üzerindeki yükü kaldırıyoruz, komisyoncuları bertaraf ediyoruz. bunu benim 6 yaşındaki oğlan da bilir. bu ikisini yapmadıktan sonra fiyatları mümkün değil aşağıya cekemezsiniz.

son olarak, küçük bir hengamede mal bulmuş mağribi gibi elinde kamera ile halkın arasına koşuşturan insanlardan nefret ediyorum. o kadar coşkuyla, orgazm olmuş gibi bi saldırmayın be. yeter. senin bildiğini biz de biliyoruz.

çok sinirim bozuldu şu hadiseye yahu.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Tank palet muhabbetini yabancı ortaklı şirkete vermek ve fakat sebze meyve satışını devletleştirmek harbiden ayrı bir bakış açısı...
    harleybaba bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fabrikaları satıp manav dükkanı açmak zekice olmuş.
    Dayım hep para gıda isinde der ...
    Bütçeyi toparlayacak hükümet böyle böyle.
    Fis-Fatura-Vergi veriyorlar mı peki bu satıslarda ?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yerli domatesimiz göklerde !

Türkiye'nin ilk yapay zeka patlıcanı !

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Tüp kuyruğu vardı diyenler nerede?
    45 yıl önce kıbrıs barış harekatı sonrası amerikan ambargosu nedeniyle yaşananları "o zaman yağ kuyruğu vardı" diyenler nerede?

sene olmuş 2019, hıyar kuyruğuna girmişsin. 3 kilo hıyar, 3 kilo domates için 1.5 km kuyruk bekliyorsun. köşe başındaki marketten alamıyorsun, 5 lira ucuz olsun diye şubat soğuğunda binlerce kişilik kuyruğa giriyorsun.

neden bu hale düştük demiyorsun da "allah razı olsun" diyorsun. seni şu hale düşürenleri çıkıp bir de alkışlıyorsun.

he canım he, haldeki teröristler, stokçu marketler yüzünden. dış güçlerin oyunları bunlar.

hep başkaları yüzünden bunlar, senin hiç suçun yok..
    ufoz ve Gönenç bunu beğendiler.
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En azından domatesler organik olaydı !

Çok pis isyan edesim var.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En azından domatesler organik olaydı !

Çok pis isyan edesim var.
    sadece domates değil, yakında deterjan, sabun kuyruğu da başlayacak. sabun almak için 2km kuyruğa geçip sevinecekler bir de..
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    bir yerde okudum cuk oturuyor.

devlet şunu yapmaz devlet bunu yapmaz diye diye, rafinerileri, devasa türk telekomu, petro kimya tesislerini, tekel şeker kağıt fabrikalarını, envai çeşit arazileri ve madenleri satan devlet...şimdi manavlık yapıyor!

siz hala, "ama ucuz", "ama güzel hareket", "ama fırsatçılr" vs deyin...
    sonra da büyük resmi görüyorum zannedin! fanatikliğiniz gözünüzü öyle boyamış.

eğitimsizlik ve fanatiklik çorbasında öğütülen canım ülkeme yazık.

eskiden (ki dünya savaşına sırasında) "tüp kuyrukları vardı" diyerek böğürenler, şimdi hıyar kuyruklarında "devletimiz ucuz sebze dağıtıyor" diyor.. üstelik karneli, pardon kotalı!! savaş mı var da haberimiz yok??

tank fabrikası da elden gidiyor bu arada, katarlılarla birlik olup alan kişi "arapları türklere yeğlerim" dedi. bilginiz olsun!!!! güzel hareket valla!!!
    Thracian ve ufoz bunu beğendiler.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    egonomimiz çoheyi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Samimi cevap vereceksiniz bir soru sorayım...
    Bu hükümetin istifa etmesi dışında ( bu zaten iyi olur) ne yaparsa iyi yaptı dersiniz.

Örnek verirseniz sevinirim
    bursalıali bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Kızmayın efendiler, bakın devlet büyüklerimiz ne güzel bir uygulama yapmış, hala bir beğenmeme, hala nankörlük, cık cık cık...

Motosiklet fiyatları da çok yüksek, birkaç tane tanzim galerisi açıp vergisiz, ötvsiz ucuz motosiklet de dağıtsınlar hazır işe başlamışken ne kadar güzel olurdu değil mi? Hem bu motosiklet stokçularına harika bir cevap olurdu. Evet, bence mutlaka bu da yapılmalı. Valla bende yalan olmaz, rayban gözlüğümü takıp ucuz motosiklet kuyruğuna girerim. Önümde arkamda eleştiren olursa da "geberin nankörlerrrr" diye de söylenirim

Düşünsenize, elinizde tanzimden aldığınız ucuz hıyarınız, altınızda tanzimden aldığınız ucuz motosiklet, hıyarı tuzlayıp katır kütür ısırırken bir yandan da motorunuzla geziyorsunuz. Ohhh misss...

Bu teklifimi birileri siyasilere iletsin lütfen.
    Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Samimi cevap vereceksiniz bir soru sorayım...
    Bu hükümetin istifa etmesi dışında ( bu zaten iyi olur) ne yaparsa iyi yaptı dersiniz.

Örnek verirseniz sevinirim
    Ben Tanzim Satış mağazalarını destekliyorum , hatta Devletin yeniden ekonomiyi tek eline alıp Sosyalist bir tavır sergilemesi daha da hoşuma gidiyor. Mümkünse özelleştirdikleri tüm fabrikaları tekrar devletleştirsin , ben oyumu veririm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:28 ----------

Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marketlerde de tanzim fiyatlar nedeniyle fiyatlar düşüşe geçti
    Marketler karlarından fedakarlık etmez, üreticiye verdikleri parayı kısarlar o kadar. O zaman köylü desteklenmezse seneye ekmez hiç bir şey, daha beter olur durum. Muhakkak bunu da görüp tedbirini almıştır büyüklerimiz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)