Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Tanzim Satış başladı, kuyruklar uzadı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seçimden önce sınav yapsınlar herkesin bir puanı olsun.Dijital ortamda oy kullanalım herkes puanı kadar oy versin.İlerde olur bence.
    Çin uyguluyor şu günlerde benzer bir şeyi, herkese "vatandaşlık puanı" gibi bir şey veriyorlar. Kendi ayaklarına sıkıp az bir süre sonra yaptıkları her şeyin çöpe gideceğini görecekler.
    Aslında bu güne kadar iyi gidiyorlardı, Çin Komunist Partisi üyesi olabilmek çok zordu, yüksek okul puanı, sürekli akademik başarı vs. gibi şartları sağlamadan Parti üyeliği ve yükselmek çok zordu. Bu sayede büyük bir atılım yaptılar. Yeni sistem bu işi terse çevirebilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    KPSS gibi sınav yapacaksın.Herkesin notu 1 olacak isteyen sınava girip puanını yükseltebilecek.Kolaydan prof seviyesine kadar zorlukta olsun.Herkes aklının yettiğince oy versin.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yukarda yazdığım örnekteki esas mantığı anlamamış olabilirsiniz, Çin oy verenleri değil, oy alanları eğitiyor.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin uyguluyor şu günlerde benzer bir şeyi, herkese "vatandaşlık puanı" gibi bir şey veriyorlar. Kendi ayaklarına sıkıp az bir süre sonra yaptıkları her şeyin çöpe gideceğini görecekler.
    Aslında bu güne kadar iyi gidiyorlardı, Çin Komunist Partisi üyesi olabilmek çok zordu, yüksek okul puanı, sürekli akademik başarı vs. gibi şartları sağlamadan Parti üyeliği ve yükselmek çok zordu. Bu sayede büyük bir atılım yaptılar. Yeni sistem bu işi terse çevirebilir.
    Ben bunu özgürlüklerin kısıtlanması olarak görmüyorum.Kurallara uyan vatandaş pozitif ayrıştırılsın bence.Sistemi ideolojik yada siyasi amaçlar için kullanmamak lazım tabi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar sistem kökten bozuk.Puanı kadar oy kullanma işi tahmin ettiğiniz gibi olmaz.Her yerde hile ve kayırma yapan adamlar o sistemde de hile yapar zekası düşük seviyelerdeki yandaşlarına fazla fazla oy hakkı verirler,sizin zekanız yükse olsa bile oy hakkınızı kaybedersiniz.İnsanlara farklı oy ayrıcalığı vermek yerine toplumun genel eğitim ve zeka seviyesini arttırmak sanırım daha kalıcı bir çözüm.İş yine toplumda da bitiyor toplum eğitimli ve dürüst olursa kendilerine benzer yöneticiler seçer.Şu anda ne tarz bir toplum da yaşadığımız ve tarz insanlar tarafından yönetildiğimiz ise malum.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Eğitim sisteminin durumuda ortada.Aynı şekilde başa gelen kendine göre adam yetiştirecek şekilde dizayn ediyor.Bizimki ütopik bir şey.Uygulanabilirliği yoktur zaten.Aysun Kayacının kıymetini bilemedik.(Gerçi ben o zaman destek vermiştim.Ama daha iyi uygulaması olan bir sistem yok malesef.)

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bunu özgürlüklerin kısıtlanması olarak görmüyorum.Kurallara uyan vatandaş pozitif ayrıştırılsın bence.
    Hatalı düşünüyorsunuz, bu uygulama "vasatın egemenliği" denen duruma yol açar ki, şu anda bizde olan durumun bir tık iyisidir sadece, bu da ülkeyi geriliğe mahkum eder. Bir ülkeyi diğerlerinden ayıran ve ileri gitmesini sağlayan sıradan olmayan, topluma aykırı insanlardır, sisteme ve kurallara , yerleşik anlayışa meydan okuyan, pes etmeyenlerdir. Bunları etkisizleştiren her ülke yıkılmaya mahkumdur.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Cahilin egemenliğini yaşıyoruz.Çok eğitimlinin egemenliği olsa onlarda sınıfsal ayrışmaya giderler tarihte yaşanmış örnekleri var.İnsan oğlu maalesef her zaman kendi menfaatlerini ön planda tutuyor.Eğitimsiz kesim kendini geliştirmek yerine tüm toplumu kendi seviyesine çekme eğiliminde.Eğitimli kesim ise eğitimsizi dışlama eğiliminde.Ben ortada kalan grubun aşağı yönlü değilde yukarı yönlü eğilimde olduğunu düşünüyorum.Toplumun kalkınması ortadireğin genişletilmesinden geçeceğini düşünüyorum.Ama ülkede maalesef bu bitirildi.
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    İnsanoğlu yeni bir evrimsel kırılma noktasına doğru gidiyor, bundan önce 2 insan türü yaşarken bir gurup ortadan yok oldu ( Daha güçlü ve vahşi gurup), bizim gurup ( Alet yapıp kullanabilen) hayatta kaldı. Şimdi de teknolojiye hakim - geliştiren bir gurup ve diğerleri olarak kabaca 2 ye ayrılıyor gibi görünüyor bana. 3-5 bin sene sonra tamamen farklı 2 tür ortaya çıkabilir, bunlar o geçiş döneminin sancıları.
    Holywood bazı bilimkurgu filimlerinde bu konuyu işler. Onları yabana atmayın, dünyanın en parlak beyinlerinden akıl alarak çalışırlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sanki ülkede eğitimli adam yok. Madem eğitimli insanımız çok iyiydi de niye ülke bu halde?

Eğitimli insanın oyu zaten cahilin oyundan yüksektir. Etrafına nüfuz eder çünkü. Lafı dinlenir.

Demek bizim eğitimlimiz de problemli... Açıkçası esas o problemli olduğu için bu haldeyiz.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitimli insanın oyu zaten cahilin oyundan yüksektir. Etrafına nüfuz eder çünkü. Lafı dinlenir.
    Abi o eskidendi.Şu anda eğitimli birisi cahil birisine bir şey anlatmaya çalıştığında eğer anlattıkları hoşuna gitmezse cahil adam direk eğitimli adamı terörist ilan eder,şiddet uygular,ötekileştirir.

Aslında sorun cahil olmak ta değil.Cahil olduğunu kabul etmemek,farkına varmamak.Mesela bizim Türk insanından hiç bir zaman "bilmiyorum" kelimesini duyamazsınız.Bu olayda bunun kanıtıdır.Sokakta ki insana bir soru,adres yada başka bir şey sorun hiç kimse bilmiyorum demez.Kafadan sallama da olsa yalan da olsa bir şey söyler ama bilmiyorum demez.Bilmiyorum kelimesini kendi egosuna yediremez.

Özetle bu söylediğiniz şey modern çağdaş ülkeler için geçerli.Eskiden de Türkiye'de eğitimli,bilgili,deneyimli insanlara saygı duyulurdu.Onlardan bir şeyler öğrenmeye çalışırdık.Ama şu anda toplumun cahil kesimi eğitimli kesimini düşman bellemiş durumda.
    drtayfun, The Dude ve _chaotic_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden de Türkiye'de eğitimli,bilgili,deneyimli insanlara saygı duyulurdu.Onlardan bir şeyler öğrenmeye çalışırdık.Ama şu anda toplumun cahil kesimi eğitimli kesimini düşman bellemiş durumda.
    Evet bunu yaşayarak görüyoruz, işin daha da kötüsü eğitimli insanlar da bunun farkına vardılar ve idealizm, kendini halka borçlu hissedip o borcunu ödeme duygusu ( Fakir fukaranın vergileriyle okudum , bir süre hayrına çalışmam lazım) kayboldu, kendini geri çekiyor insanlar, fırsatını bulan da ülkeyi terk ediyor. Bu durum şimdilik artarak devam edecek, ufukta değişeceğine dair bir işaret yok. Yönetim değişirse belki ? Bilemiyoruz.
    Osm@n bunu beğendi.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Çehov'un dediǧi gibi, 'en tehlikeli insan tipi az anlayan, çok inanandır.'

yaşadığımız bu ironik ve trajik duruma tam oturuyor bu söz.

ne yazık ki, ülkemiz insanını geldiği noktayı ve haşmet'in tasvir ettiği ideal durumun neden olamayacağını da açıklıyor.

bu forumda bile görüyoruz. katı bir biçimde inandığı şeyi rasyonalize edebilmek adına, abuk subuk bahanelerden hakarete, diğer taraflarda ise güç-hukuksuzluk kullanmaya kadar herşey var artık. tehdide kadar herşey var. "bak 155i ararın" tehdidi artık güncel oldu. bu şekilde düşünen milyonlar var. bu görüş, sokakta her daim ensenizde olduğu durumda artık orman kanunları geçerlidir. karşıt söz söyleyemiyorsunuz.

tehlikedeyiz haşmet. ciddi biçimde tehlikedeyiz.

daha bugün metin uca tehdit edildi. üstelik "ekmek bulamazlarsa pasta yesinler" minvalinde konuşan birisine cevap verdi diye...(patlıcan yemeyince kimse ölmedi demişti, meşhur stepne. patlican fiyatı krizi için..)

https://t24.com.tr/haber/metin-uca-ya-tehdit-birgun-sokakta-karsilasirsak,809227

konudan konuya olacak ama....neresinden tutsan elinde kalıyor. insanın aklıyla dalga geçiliyor, hayatı tehdit ediliyor. sadece son bir haftada; protestocu kadını taciz eden kamu görevlisi kişi el üstünde tutulurken, protestocular vatan haini ilan ediliyor. tcmb başkanının garsonu şak diye danışman oluyor. yakın bi akraba yurtkur müdürü, ordan buz pateni federasyon başkanı oluyor ordan da çim hokeyi federasyonu başkanı oluyor.

cehalete prim, akraba kayırıcılığı had safhada. ve bu orman kanunlarıyla birleşip çıkılmaz hale doğru ilerliyor..
    The Dude ve _chaotic_ bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_chaotic_, bektanist ve Osm@n bunu beğendiler.

Bana böyle tanzim satış noktaları ile gelin.Gerçi ben evde üretip şişesini 3 TL ye falan mal ediyorum.Bir de Benzin tanzim satış noktası kursalar tadından yenmez.
    BIYIKLI, bektanist ve Osm@n bunu beğendiler.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    konuya dönecek olursak,
    dıjjj güşler, vatan hayinleri gibi abuk subukluklar bir yana;

"geçen yıla kıyasla tarım sektöründe çalışan sayısı 274 bin kişi azalmış. yine tüik tarafından açıklanmış verilere göre ‘’tarım ürünleri üretici fiyat endeksi’’ korkunç şekilde yükselmiş. ocak ayı içerisinde üretici düzeyinde sebze fiyatlarının %31.83 arttığı görülüyor. yani buradan anlayacağımız; vatan hainliği ile suçlanan pazarcının artan fiyatlarda suçu yok. esas problem artan üretim maliyetleri."

bakın 17 senedir ülkeyi tek elden yöneten iktidrının elindeki kurumun resmi verileri bunlar...ve diyor ki; dıjj güçler yok, vatan hayinleri de üretim maliyetlerin artmasına sebep olan yönetim ve şartlardır. üretimi desteklemek bir yana kösteklediler diyor.

önceden ekmekçiler vatan hayiniydi, sonra dolara operasyon dendi, şimdi sebzeciler vatan hayini oldu..ama hükümete tek laf yok!.. yahu Allah'ı suçladılar, hortum oldu diye...ötesi var mı ama antalyalı üreticilerin "hortum toplam tarım bölgesinin sadece %10'unu etkiledi" sözünü kimse duymadı.

gemide sürekli delikler açılıyor. sanayi üretimi de feci bir düşüşte,

"açıklanan tüik verisine göre aralık ayında türkiye’nin toplam sanayi üretimi bir önceki yılın aralık ayına göre %9.8’lik bir daralma daha yaşadı. "

dahası da var işsizlik. en büyük sorunumuz işsizlik:

"işsizlik hızla artıyor. açıklanan 2018 kasım ayı verilerine göre işsizlik yüzde 12,3’e yükselmiş bulunuyor."

delikler artıyor. iktidar yalakaları bunları ortaya koyanları vatan hayinliği ile suçluyor, 155i arıyorlar...sorumlular dıjj güçler oluyor. biri de demiyor ki, e hani başkanlık sistemi ile uçaktık kimse tutamayacaktı!!

tutamıyor da...hızlıca düşüyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:29 ----------

aha veriler üst üste geliyor:

"Türkiye’de otomotiv satışları, zayıf TL, enflasyondaki yükseliş ve faiz oranlarındaki büyük artış ile 2018’de yıllık %35 düşüşle yaklaşık 641 bin adetlere geriledi. Otomotiv alımlarında vergi teşvik bitim tarihinin Aralık 2018 sonundan Mart 2019 sonuna kadar uzatılmasına rağmen yurtiçi otomotiv satışları Ocak ayında %60 oranında daraldı"

soran olursa, cehape zihniyeti dersiniz, onlar da başörtüsüne izin vermediler dersiniz.
    Osm@n bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana böyle tanzim satış noktaları ile gelin.Gerçi ben evde üretip şişesini 3 TL ye falan mal ediyorum.Bir de Benzin tanzim satış noktası kursalar tadından yenmez.

valla sadece bir odayı lab a çevirip rakı bira vodka viski yapacağım için 3+1 ev arıyorum bende
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

harleybaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanoğlu yeni bir evrimsel kırılma noktasına doğru gidiyor, bundan önce 2 insan türü yaşarken bir gurup ortadan yok oldu ( Daha güçlü ve vahşi gurup), bizim gurup ( Alet yapıp kullanabilen) hayatta kaldı. Şimdi de teknolojiye hakim - geliştiren bir gurup ve diğerleri olarak kabaca 2 ye ayrılıyor gibi görünüyor bana. 3-5 bin sene sonra tamamen farklı 2 tür ortaya çıkabilir, bunlar o geçiş döneminin sancıları.
    Holywood bazı bilimkurgu filimlerinde bu konuyu işler. Onları yabana atmayın, dünyanın en parlak beyinlerinden akıl alarak çalışırlar.
    Kardeş doğru dedi ama her hoğru her yerde söylenmez. şu söylediklerini anlayacak kapasitede insan sayısı çok az.
    çomarları ele, kalanın da %2-3'ü anlasa yine de çok düşük bi oran. bi şeyleri değiştirmeye yetmez.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Evde üretme işini zor görüyorum kendimde. Milli ayran için en azından yer sorunu filan var. Bir ara bir arkadaş evde üretmiş ayranını getirdi bize ben pek beğenemedim. Sonra biz büyük yeni ayran yapalım dedik başarılı olduk hatta seriye bağladık Altın gibi yaptık Ustalar karıştırmış ondan yaptık Ayran baya baya iyi kavunlada bir güzel oluyor bir güzel oluyor.
    Sonra Melek bizi dürttü neden Ateş gibi su yapmıyoruz dedik hızlı bir reçeteyle onuda yaptık kokusu henüz tam ateş gibi değildi lakin tadı bildiğin ateş ediyordu.
    1 hafta sonra kokuda ateş gibi olmuştu. Bir host arkadaş Hong Kong'dan Ballan.... adlı bir ateşden su getirdi melek dürttü dedi bir kıyasla kıyasladım koku aynı ayırtetmek imkansıza yakın tat ise bizim ateşin harı az.
    Konu ne ara geldi buraya bilemedim tanzimde bu milli ayranlar ateşden sular'da satılsada millet ayık kafayla ayıklanmasa.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ama ne gerek var? Ateş suyunu tanzimle satmak yerine yüksek teknoloji kullanarak TV'den ışınlıyorlar direk beyne. Eline klavye almayı becerebilen bir kaçı arada gelip yazıyorlar buraya "batı bizi kıskanıyor" diye... Hayretler içinde okuyorum
    harleybaba bunu beğendi.

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)