Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Tanzim Satış başladı, kuyruklar uzadı

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Serbest piyasa
    Devlet kontrolü
    Tekel durumları

hakkında ülkemize hızlandırılmış bir eğitime ihtiyaç var.

Keşke matrix olaydı da çubuğu kafalara sokup bilgileri enjekte edeydik.

ah ah..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    sorun sadece tarım ürünlerinde olmadığından dolayı konuyu dar alanlara hapsetmenin gereği yok,
    imalat sanayinde %10'luk bir düşüş açıklandı.
    otomotiv ve inşaat sektörlerindeki düşüş de farklı değil.

görünen köyün bu olmadığını iddia etmek anlamsız,
    yemeye ekmek bulmayacaksınız dendiğinde fırıncıların işbirlikçi vatan hayini ilan edileceğini beklemiyordum,
    soğan depoları basıldığında ise durumun tanzime kadar gidebileceğini kestirmek zor değildi.
    hayin marketler dedikleri ise genel itibari ile yeşil sermayenin kümelendiği oluşumlar.

bim, a101, şok ve benzeri zincir marketlerin yanı sıra 3-5 şubesi bulunan coğrafya sınırlandırılmasına gark olmuş marketleri de incelemek gerekiyor.

daha net yazmak gerekir ise;
    çok uzun olmayan zaman önce bozuk para almamak için 1-2 kilo fazla aldığımız meyve ve sebzeyi artık karne ile alıyoruz.
    bundan da gurur duyanlar ve övünenler ile aynı ülkede yaşıyoruz.

zor adamım.
    çok zor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

şu haberde ilginç tespitler var ;
    Yine de katılımcıların yüzde 63.4'ü önümüzdeki 1 yılda Türkiye ekonomisinin kötüye gideceğini düşünüyor.
    Tasarruf denilince aklına para biriktirmek gelenlerin oranı yüzde 17, ikinci sırada yüzde 12.9 ile elektrik tasarrufu geliyor.

sigortacılık sektörü ile ilgili bir araştırma.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

harleybaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dübür lafı ağzına çok yakışmış.
    7.40'a binen adamın malının ortağı mısın? Sebze-meyve satarak 7.40'a biniliyorsa buyur piyasa orada.
    serbest piyasa, hemen başla sebze-meyve satmaya. yüzde sekiz yüz kar koyma da yüzde ikiyüz kar koy. köşeyi dönersin.
    tipik türk mantığı. hamamda bile hamamın aylık kazancını hesaplar bu millet. hasetlikten başka bi şey değil.
    4.5 liraya aldığı malı milletin gözünü boyamak için daha aşağı fiyata satıyorlar. bu uygulamanın neresi güzel.
    zaraı bizden aldığı vergilerle kapatıyorlar. benden aldığı vergiyi memleketin çomarına rüşvet olarak veremezler.
    vatandaş sebze-meyve kuyruğuna girecek kadar fakirleşmiş. 30 sene geriye gitmişiz. enflasyon diye bi şey var. belli ki hayatında hiç duymadın. işte o var ya, senin cilve yaptığın siyasilerin suçu.
    çomarın aç kalmasına üzülen yine biziz. ucu bize dokunuyor. sevinenler çomarı o hale koyanlar.
    köpeği olan bilir. bazen cezalandırmak için aç bırakırsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tanzim kuyruğuna bakıyorsun hepsi yaşlı, emekli insanlar. Arada biri çıkıp milletin gözünü boyuyorlar dediğinde hepsi paşa kesiliyor hain diye ortalığı karıştırma diye bağırmaya başlıyorlar. 2-3 lira az para ile alışveriş yapmak için sıra bekliyorlar. Zannediyorlar ki haldeki adam çok para kazanıyor. Köydeki adam çalışıyor da kamyon olmasa şöför olmasa mazot olmasa hal olmasa manav/market olmasa o sebze şehire nasıl gelecek. Asgari ücreti arttır, mecbursun enflasyon arttı. Haliyle kamyoncu da halci de daha çok para kazanmak zorunda. Tanzimleri çoğaltsınlar. Her köşeye tanzim açılsın. Bakalım kaç kişi işsiz kalıyor. Bir de bu beğenmiyorsan git başka ülkede yaşa diyen yavşak organizmalar var. Hayırdır ya neden kendi memleketimi terk etmek zorundayım ki. Daha iyi yönetilmeyi hak etmiyor muyum. Seninle aynı fikirde olmak zorunda mıyım. Hadi diyelim ki terk edeceğim bu ülkeyi. Hangi ülkede kaç yüz bin dolara vatandaşlık veriyorlar haberin var mı. Heryer TC değil 250bin dolarlık ev alana vatandaşlık hediye kampanyası yapmıyorlar. Yapsalar da 250bin dolar kazanmak için bizim asgari ücretle 656 ay hiç harcamadan çalışmak gerekiyor. 55 sene yani. Yok varsa ben sana 250bin dolar vereceğim sen yeter ki git diyen hemen iban yazayım.

Ben saldım arkadaş, çalıştığım firma battı 3 aydır işsizim. Alıyorum işsizlik maaşımı yatıyorum. 6 ay daha böyle gider. Sonrasında;

Ebu Zerr Gifari’nin dediği gibi ‘Geceyi aç geçirip de kılıcına davranmayanın aklından şüphe ederim...'
    kardeş, alamanya 250bin eu'ya oturum izni veriyor. yatırım yapmak şart. devlet bu parayı euro bazında borç olarak
    bana versin ben giderim artık. taksit taksit ödemeye razıyım. bu kadar beyinsiz varlığın arasında yaşamak çok zor.
    pea bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Eriğin kilosu 1.000 TL (yazıyla bin TL).
    19.2.2019 N11 deki ilanlardan.

http://n11.com/erik-taze-yesil-erik-50-gr-P304263709

Yiyorsa eriğin kilosunu 2 liradan tanzimde satsınlar.

Ben 50 gramı 2 lirayada razıyım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı harleybaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dübür lafı ağzına çok yakışmış.
    7.40'a binen adamın malının ortağı mısın? Sebze-meyve satarak 7.40'a biniliyorsa buyur piyasa orada.
    serbest piyasa, hemen başla sebze-meyve satmaya. yüzde sekiz yüz kar koyma da yüzde ikiyüz kar koy. köşeyi dönersin.
    tipik türk mantığı. hamamda bile hamamın aylık kazancını hesaplar bu millet. hasetlikten başka bi şey değil.
    4.5 liraya aldığı malı milletin gözünü boyamak için daha aşağı fiyata satıyorlar. bu uygulamanın neresi güzel.
    zaraı bizden aldığı vergilerle kapatıyorlar. benden aldığı vergiyi memleketin çomarına rüşvet olarak veremezler.
    vatandaş sebze-meyve kuyruğuna girecek kadar fakirleşmiş. 30 sene geriye gitmişiz. enflasyon diye bi şey var. belli ki hayatında hiç duymadın. işte o var ya, senin cilve yaptığın siyasilerin suçu.
    çomarın aç kalmasına üzülen yine biziz. ucu bize dokunuyor. sevinenler çomarı o hale koyanlar.
    köpeği olan bilir. bazen cezalandırmak için aç bırakırsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

kardeş, alamanya 250bin eu'ya oturum izni veriyor. yatırım yapmak şart. devlet bu parayı euro bazında borç olarak
    bana versin ben giderim artık. taksit taksit ödemeye razıyım. bu kadar beyinsiz varlığın arasında yaşamak çok zor.
    bursalıali ve hachiko bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke bu videoyu paylaşmasaydın,ne yeteneksiz adamlar var

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    demişler ya güleriz ağlanacak halimize diye, gülelim bu halimize, ne güzel komik komik, oh mis ülkemiz mis, daha çok tanzim merkezi yapsınlar, makarna ve kömürü merkezleri de yapsınlar, herkese bir torba versinler, hani karneye gerek yok yanlış anlaşılır, artık elektronik sistem var, parmak izi iris taraması yapsınlar, fazlasını vermesinler, obezite artar aman! iki yılda bir de 1 adet ejder meyvesi versinler, ne güzel olur walla, ne de olsa beyin bedava! bu ülkeye zarar veren bu manavlar, kasaplar, halciler, çiftçiler, yoksa hükümetimiz bunları bir dize getirse peh memleket kalkınır! pis fetöcüler!!
    harleybaba bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demişler ya güleriz ağlanacak halimize diye, gülelim bu halimize, ne güzel komik komik, oh mis ülkemiz mis, daha çok tanzim merkezi yapsınlar, makarna ve kömürü merkezleri de yapsınlar, herkese bir torba versinler, hani karneye gerek yok yanlış anlaşılır, artık elektronik sistem var, parmak izi iris taraması yapsınlar, fazlasını vermesinler, obezite artar aman! iki yılda bir de 1 adet ejder meyvesi versinler, ne güzel olur walla, ne de olsa beyin bedava! bu ülkeye zarar veren bu manavlar, kasaplar, halciler, çiftçiler, yoksa hükümetimiz bunları bir dize getirse peh memleket kalkınır! pis fetöcüler!!

burada 11 sayfa yazı var,birileri daha önce yazmış olabilir tabi.

Bu adamlarda şeytani bir zeka var.Adamlar zararına satış yapıyor,burada oluşan görev zararı kimin sırtına biniyor ?
    Orta halli ve beyaz yaka en çok etkilenen kesim burada.

Akp nin oy aldığı kesim çok mutlu lan,onlara göre zenginden alıp fakire veriyor.Ben de bu kafada olsam mutlu olurdum sanırım.

Bundan sonra vergi vermemek için kırk takla atacam.Sigara ve alkolu bırakırsam super olacak,dur bakalımm.
    harleybaba bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Fakir hiç bu kadar halinden memnun olmamıştı. Fetöcüler ha bire " Bir sefer de neden fakirim diye sorun kendinize" diye dürtüyor ama millet prim vermiyor şükürler olsun.
    harleybaba bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faydali bi uygulama bence.
    Bu şekilde fırsatçı tayfasına ekmek düşmez bi nebze.
    Fırsatçı tayfasına ekmek düşmesin isteniyorsa, manavdan önce ihalelere, köprülere, özelleştirmelere bakmak lazım -dı.
    harleybaba bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek tek ekran görüntüsü aldım. Bundan sonra benle tartışırken dikkat edin pis fötöcüler sizi. Devlet baba fakir doysun diye sebze satıyor teşekkür edeceğinize 11 sayfa eleştiri dolu.

yav gırgırların arasında gerçek yandaşları ayırt edemedim.

nalet olasıca zenci fetöcü pislikleri sizi

bizim mahalleye tesis edilmesi epey zaman aldı
    o kadar meşakkatli olduğunu düşünmemiştim (şakkadanak değil)
    kayda değer sıra görmedim

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek tek ekran görüntüsü aldım. Bundan sonra benle tartışırken dikkat edin pis fötöcüler sizi. Devlet baba fakir doysun diye sebze satıyor teşekkür edeceğinize 11 sayfa eleştiri dolu.

Millet anlamıyor işte. Devlet babanın görevi fakiri doyurmak değil, fakirlerin yaşam ve gelir düzeyini yükseltip fakirlikten çıkarmaktır. Dediğim gibi, hiçbir zaman fakir hayatından bu kadar memnun olmamıştır herhalde.
    Almanya da inşallah bizden ders alır da orada da fakir kalmaz.
    harleybaba bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aç kaldığımda söz senin kapını çalmam dostum, sen beni dert etme
    oy hakkı aptalda da var , ama anlayış ve algı herkeste yok be kardeş , imzan ile fikirlerin ters düşmüş fakir halkımız kan ağlarken sende onlar gibi kan ağlaman dileğiyle en kısa sürede,
    harleybaba bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allahını seven üstüme algı atsın

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oy hakkı aptalda da var , ama anlayış ve algı herkeste yok be kardeş , imzan ile fikirlerin ters düşmüş fakir halkımız kan ağlarken sende onlar gibi kan ağlaman dileğiyle en kısa sürede,
    Ahahahha, bak sinirden yada kinayeden felan değil, samimi söylüyorum içten ve neşeyle güldüm yaptığın şu yoruma
    İdrak ederken zorlanma diye maddeler halinde soruyorum.

1-İmzamla fikirlerimin "Fakir halk ve bilimum olaylarla ve bu konuyla cidden bir olduğunu düşünüp kıyasladın mı ?
    2-Sadece "Enduro" ile alakalı bir cümlemden(imzamdan) yola çıkarak mı benim fikir ve ideolojime karar verdin "Kendi kendine".
    3-"Fakir halkımız kan ağlarken" sana ulaşıp; Ozan bende kan ağlıyorum şuan haberin olsun dememi mi bekliyosun, böyle bi durumda sana hangi iletişim aracıyla ulaşmalıyım :D
    4-Hocam şuan ne anlatıyosunuz, anlattığınız şeyin ana fikri ve hedefi ne ?

Ek: 5- Son cümledeki duanız için amin.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Halk kan ağlamıyor ki. Hallerinden gayet memnun. Bu açıdan bakarsak, herkesin sıradan vatandaş gibi olmasını Allah'tan temenni edebiliriz.
    MrMud bunu beğendi.

Dağdaki çoban ile problemim yok ama %52.6'yı kapsayan 26.325.188 kişi ile oyumun bir olması beni cidden üzüyor.
    harleybaba bunu beğendi.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)