Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Düşünsenize ayda 74 bin TL kazanıyorsunuz

Motovento
    REKLAM ALANI
    ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    İnsanoğlu doyumsuzdur onlar da olsa yine hayattan sıkılırsın başka şeyler istersin sonu yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Tarif ettiğiniz şeyler herkesin olmasa da %80'in yaşam standardı olması lazım.

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Acaba para beni bozacak mı ya da doyumusuz olacak mıyım, hakkını verecek miyim ? Bence bi deneyelim

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    74bin lira geliri var, 150binlik araca biniyo, havuzlu evde oturmuyo havuza para veriyo :D :D

Beyaz show'da bi soru sorulmuştu izlyiciye "Bir günlüğüne görünmez olsanız ne yapardınız ?"
    Bi elemanın cevabi "Otobüse akbilsiz binerdim" :D

Adamın hayallerinde bile ruhu fakir :D :D
    siyanoz, zekvan, hasmet ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eskinin insanları ilerde ömür 100 sene olacak denildiğinde yeryüzünde ev yapmaya bile değmez dermiş ,yarınımızın garantisi olmayan şu dünyada ne hayallerdeyiz. Başta çocuğunuz sonra siz sağlıklı iseniz dünyanın en zengin insanısınız Elhamdülillah

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    itibar mı? o ne olaki. içerikteki bir kaç kelimeyi değiştirerek yeterince emek verdim bence. siz 30luk amcalar fenasınız başa belasınız karrrşim.
    otuzluk amcalara bulaşma, zararlı çıkarsın.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bazı adamlar vardır dinlene dinlene döveceksin.

bayılacak üstüne hortumla su sıkıp uyandırıp bu sefer hortumla döveceksin.

ah ah.

şu hukuk sistemi

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayda 74 bine daha vizyonlu olunması gerekir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı siyanoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskinin insanları ilerde ömür 100 sene olacak denildiğinde yeryüzünde ev yapmaya bile değmez dermiş ,yarınımızın garantisi olmayan şu dünyada ne hayallerdeyiz. Başta çocuğunuz sonra siz sağlıklı iseniz dünyanın en zengin insanısınız Elhamdülillah
    Sahsi olarak makul, ancak toplum olarak fakirlik buyuk sorun. Saglik, egitim, emniyet, adalet vs. hepsi buna bagli.

Bilakis cocugunuzun gelecegi umrunuzdaysa ona zorunluluktan dolayi degil, kendi tercihleri cercevesinde mutevazi yasayacagi bir hayat sunmak istemez misiniz? Yoksa bir cok insan gibi gorup ama ulasamamanin olusturdugu komplekse yenik dusup problemli bir insan olmayacaginin bir garantisi var mi?

Yurt disinda da Ferrari koleksiyonu yapanlar da genelde sulaleden zengin yetisen degil, sonradan gormedir, futbolcu, rapci, vs. Onu birakin, calistigim yerdeki park yerindeki luks arabalarin cogu benim gibi yabancilara ait. Amerikalilarin buyuk cogunlugu Honda ve Toyotayla mutlu mesut yasiyorlar. Ama elin Hintlisi, Rusu, ve tabii ki Turku tok buyumediginden bulunca saldiriyor Mercedes, BMW, Audi'ye...

Bakin inanci geregi az cok mutevazi olmasi beklenen dindarimiz bile sonradan gorme olunca nasil gosterdi cumle aleme guc, makam ve para icin yemeyecegi halt, ezmeyecegi kutsal, cignemeyecegi prensip olmadigini?

Kotu sey fakirlik. Ciddi bir problem oldugunu kabullenip savasmak lazim.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Hayal kurabilmek için önce ayda bir min 7400 lazım demek, bu nasıl sınırlı bir hayal dünyasıdır. İstediğin saatte Taksim'e hamburger yemeye gitmek bu listedekilerin birçoğunu çok daha azıyla yapıyorum çünkü

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Şaka bir yana, hayatımda en sevdiğim saygı duyduğum öz abim gibi değer verdiğim biri var.
    Aylık geliri ülke standartlarının çok çok üzerinde, yaklaşık 20-30 bin civarı.
    Motosiklet camiasında giremeyeceği ortam yoktur, gerek genel kültürü gerek motosiklet bilgisi olarakta ülkede rahat ilk 20'nin içindedir.

Gel görki böyle bir maddi/manevi birikime sahip olduğu hâlde ülkenin %80'inden mütevazi yaşar.
    Ben O'nun 1/10 gelirine sahip olmama rağmen "Abi gel şu restorantta birşeyler yiyelim" deyip orta üzeri lüks bi mekan tercih ederken, O bana "Ya oğlum boşver gel şurda dürümcü var efsane ciğer yapıyor" der, taburede otururuz.
    1 yıl hiç haber almasak birbirimizden, 1 yıl sonunda görüşünce sanki hergün görüşmüş gibi davranırız.
    Yol yapmaya çıktığımızda ikimiz de rahat bir şekilde istediğimiz mekanda takılabilecekken, doldururuz çantamıza yiyeceği içeceği oturur sessiz bi köşede döker yere yeriz.
    Yüzüne karşı çok sormuşumdur "Abi istesen pistten çıkmazsın, camianın "Çok sevilen ünlü" ikonları önünde el pençe durur, ama sen benimle riva ağva yollarında eskitiyosun kendini, ne acayip adamsın " felan derim.
    "Alayı kolpa oğlum onların, altinda ki motora cebindeki paraya muamele çekerler, benimle değil motorumla muhabbet eder onlar genelde, 100binlik motor alır 3 kuruşluk sürerler, 3 kuruşluk motorla trilyonluk hakkını veren insanları tercih ederim" der.

Anlatabilmişimdir sanırım.

Para neredeyse herşeyin anahtarı evet.
    Ama "neredeyse"...
    Bazen kıçını yırtsanda parayla elde edemeyeceğin şeyler var, hatta para yüzünden kaybedeceğin özleyeceğin şeyler var.
    Samimiyet, dürüstlük, dostluk.
    Sevgiyi bile para ile elde edersiniz, ama samimiyeti para ile elde edemezsiniz.
    Samimiyetsiz sahte sevgi, başınıza bela açmaktan başka hiç bir işe yaramaz.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahsi olarak makul, ancak toplum olarak fakirlik buyuk sorun. Saglik, egitim, emniyet, adalet vs. hepsi buna bagli.

Bilakis cocugunuzun gelecegi umrunuzdaysa ona zorunluluktan dolayi degil, kendi tercihleri cercevesinde mutevazi yasayacagi bir hayat sunmak istemez misiniz? Yoksa bir cok insan gibi gorup ama ulasamamanin olusturdugu komplekse yenik dusup problemli bir insan olmayacaginin bir garantisi var mi?

Yurt disinda da Ferrari koleksiyonu yapanlar da genelde sulaleden zengin yetisen degil, sonradan gormedir, futbolcu, rapci, vs. Onu birakin, calistigim yerdeki park yerindeki luks arabalarin cogu benim gibi yabancilara ait. Amerikalilarin buyuk cogunlugu Honda ve Toyotayla mutlu mesut yasiyorlar. Ama elin Hintlisi, Rusu, ve tabii ki Turku tok buyumediginden bulunca saldiriyor Mercedes, BMW, Audi'ye...

Bakin inanci geregi az cok mutevazi olmasi beklenen dindarimiz bile sonradan gorme olunca nasil gosterdi cumle aleme guc, makam ve para icin yemeyecegi halt, ezmeyecegi kutsal, cignemeyecegi prensip olmadigini?

Kotu sey fakirlik. Ciddi bir problem oldugunu kabullenip savasmak lazim.
    Fakirlik yada zenginlik nasip işidir ,müslüman zengin olabilir ,zengin her istediğini alabilir sonradan görme veya değil mesele zengin olmak için her yolun mübah görülmesi sadece inanç meselesi değil ahlak meselesidir bu. Tabiki devlet zengin olmalı ve bu zenginlik halka sosyal haklar eşitliğinde dağıtılmalı, siz çocuğunuzu düzgün yetiştirmek ile mükellefsiniz onun rızkının kefili Allah tır. Ne zenginin çocuğu düzgün olur ömrü boyunca mesut olur diye nede fakirin çocuğu abuksubuk bi birey olacak diye bi kaide yok.
    Ne zengin düşmanı olmaya gerek var nede fakirlik edebiyatı yapmaya

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bu dediklerin ayda 10bin tl ile de yapılır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı siyanoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zenginin çocuğu düzgün olur ömrü boyunca mesut olur diye nede fakirin çocuğu abuksubuk bi birey olacak diye bi kaide yok.
    Kaide tabii ki yok. Ancak ihtimaller çok farklı.. Hakimlerin maaşını yarıya indirin. Bakın rüşvet ne kadar yaygınlaşıyor? Bir de iki katına çıkarın. Bakın bu sefer n'oluyor?

Mesele sadece mutluluk ta değil. Hatta mutlulukla çok alakası yok. Bilakis, daha iyi eğitim, daha iyi sağlık güvencesi, daha bilinçli ve dolu bir yaşam, daha geniş fırsatlarla alakası var.

Ülke olarak daha güçlü ekonomi ise güç ve nüfuz demek. Eksikliği ise zayıflık ve etkisizlik demek...

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    düşünemiyorum çünkü o kadar para nasıl harcanır bilmiyorum ben yine oses te çiğköfte dürüm yerdim herhalde vizyonumu tikem

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaide tabii ki yok. Ancak ihtimaller çok farklı.. Hakimlerin maaşını yarıya indirin. Bakın rüşvet ne kadar yaygınlaşıyor? Bir de iki katına çıkarın. Bakın bu sefer n'oluyor?

Mesele sadece mutluluk ta değil. Hatta mutlulukla çok alakası yok. Bilakis, daha iyi eğitim, daha iyi sağlık güvencesi, daha bilinçli ve dolu bir yaşam, daha geniş fırsatlarla alakası var.

Ülke olarak daha güçlü ekonomi ise güç ve nüfuz demek. Eksikliği ise zayıflık ve etkisizlik demek...
    Siz bireye olan inancı yitirmişsiniz genelleme yapmayı seviyorsunuz ,yurt dışındamı ikamet ediyorsunuz bilmiyorum ama hayata dair kavram algımız farklı, maaşı yarıya inince ahlaksızlaşacak hakimi zaten 2 kat maaş versende doyuramazsın. İhtimale inanmam sadece istatistik vardır. Herşey mutluluk ile ilgili fark mutluluğun tanımı ve çağrıştıran değerler. Adam vardır ameledir akşam çocuğuna gelirken aldığı 1 adet çikolatanın o çocuğundaki yaptığı gülümseme ile mutludur, adam vardır mütahittir ama çocuğuna aldığı bilmem kaçıncı spor arabaya rağmen evladından saygı göremiyordur mutsuzdur. Mesele rüşvet yiyecek hakimin anasının babasının maddi durumu değil ona neden ne koşulda olursa olsun rüşvet yememesi gerektiğini öğretebilmesidir. Söylediğimide yanlış anlamayın para iyi birşeydir herkes parayı göreceli sevebilir

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    amerika olması fark etmez.

arkadaşa katılıyorum. çoğu insan (hepsi demiyorum ama çoğu) bu şekilde.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Para mutluluk getirmeyebilir, doğru. Gelen paranın bir emek karşılığı olması ve adaletle dağıtılmasıdır mutluluk veren.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    alınma ama, bu yapılanlar 74bin kazanan değil ayda 10 bin kazanan birinin yaptıklarıdır.

spotify netflix digitürk hızlı internet vs dediğin şey ayda en fazla 400 lira tutar. rakı balık, salon üyeliği, seyrek şekilde gece dışarı çıkma vs...bunları 10 binle de yaparsın. hatta 10 bin kazanan bile yılda 2 kez çıkabilir ki 74bin kazanan nerdeyse haftasonu için kaçar dışarıya.

ayrıca, ayda 74 bin kazanan adam, 150 binlik arabaya binmez, 400binlik evde hiç oturmaz!

vizyon dar hacı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)